Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
16
2449

Nedaudz par manu Līgonakti. Raksts par tēmu, par kuru, manuprāt, daudziem būs ko teikt...

Līgonaktī sanāca nedaudz... Autors: ainiss13 Mūsdienu jaunatne
1. Līgonaktī sanāca nedaudz pasēdēt ar vienu ģimenīti. Vienu čalīti es pazinu, vecākus pavisam nedaudz, bet sīkalis tā ap 7 gadiem tika redzēts pirmo reizi, kaut bija dzirdēts par drauga mazo brāli. Apskatījos uz tā sīkā uzvedību un tā arī radās kaut kāda fiksā ideja (vai kā to pareizāk nosaukt – škrobes auglis) uzrakstīt par tāda vecuma bērneļiem kā šis kadriņš.
Nejūtos diez ko vecs un savu... Autors: ainiss13 Mūsdienu jaunatne
2. Nejūtos diez ko vecs un savu bērnību atceros diezgan labi, arī pārējie tā ap 20 gadiem varētu to atcerēties, kā toreiz bija dzīvot. Varbūt tas arī bija naudas trūkuma ietekmē, bet drīzāk jau pareizas audzināšanas dēļ. Pat ja kaut ko ļoti vēlējies, reti kas tika nopirkts, jo vecāki skatījās vai tam vispār ir kāda jēga vai tas ir kārtējais „pērc man šito, ka tikai, lai kaut kas būtu nopirkts” gadījums. Varēji raudāt vai sēdēt uz ceļa pilsētas centrā, bet neko nedabūji. Nu ja vien pa dibenu ar siksnu. Pats bērnībā nebiju nekāds dīcējs, naudu krāju pats, privatizējot kaut vai nieka piecus santīmus par aiziešanu uz veikalu pēc produktiem vai vēl kāda cita darbiņa padarīšanu. Un pateicoties bērnībai arī tagad nekas nav mainījies. Neko daudz neuzmācos ar to, ko man vajag pirkt, ja vien nauda nav manis paša pelnīta. Ja bija kāda lieta, ko bērnībā ļoti gribēju, tad pats jau mēģināju saprast, ka nauda no gaisa nekrīt un ka visu tāpat nenopirksi.
Pārsvarā mūsu mīļākās... Autors: ainiss13 Mūsdienu jaunatne
3. Pārsvarā mūsu mīļākās rotaļlietas bija lūk šie. Un mums ar tiem pietika ilgam laikam.
Tagad visiem tiek pirktas... Autors: ainiss13 Mūsdienu jaunatne
4. Tagad visiem tiek pirktas rotaļlietas pa labi un pa kreisi, no kurām lielākā daļa ir nekam nederīgas un pārsvarā tiek nomestas, lai mētājas un var sākt dīkt pēc nākamās.
Nedaudz nositos no... Autors: ainiss13 Mūsdienu jaunatne
5. Nedaudz nositos no vakardienas tēmas, bet tagad par galveno. Sēžam vakar pie ugunskura, tas sīkais pēkšņi sāk prasīt naudu mātei, ka viņam vajag saldējumu. Māte iedod kaut kādus 30 santīmus, lai iet pērk. Pēc 10 minūtēm čalītis atnāk atpakaļ, ka pa 30 taču esot tikai plombīrs. Viņam tādu nevajag, viņš gribot Polu. Aidā, māte atkal velk maku ārā dod šitam 50 santīmus. Atnācis ar savu saldējumu, nedaudz kko pagrauza:” Ai, es vairs negribu!”. Labi, apēda mutere.
Nepagāja 5 minūtes čalēnam... Autors: ainiss13 Mūsdienu jaunatne
6.

Nepagāja 5 minūtes čalēnam auksti, grib uz mājām. Tētis uzreiz mašīnā iekšā un laiž abi uz mājām. Tētis atbrauc atpakaļ, nepaiet pusstunda, sīkalis jau no sava mobilā (6-7 gadu vecumā!!) zvana, ka viņam ēst griboties. Tētis saka, lai kratās gulēt, ka jau pusnakts drīz, cik var sēdēt naktī. Ledusskapī laikam nekā pietiekami laba nebija, brauc fāters pakaļ sīkajam, ved atpakaļ uz balli, mums tur desiņas, siers, lai jau paēd, ja tik ļoti grib, ka pat aizmigt nevar. Vienu desiņu laikam uz pusēm ar māti apēda un sāka kaut ko valbīties un prasīt, lai dod naudu šokolādei, jo desiņas viņš tādas negribot (tieši TĀDAS, kādas mums bija).

Nu kad dabūja snikeru un... Autors: ainiss13 Mūsdienu jaunatne
7.

Nu kad dabūja snikeru un čipsus, tad laikam tik sātīgi paēda, ka vairāk beidzot neko nevajadzēja. Jautri bija apskatīties uz to izlutināto sātanu un lielākā laime bija, kad viņš beidzot aizmiga un pārējie varēja normāli sēdēt un atpūsties, nevis dancot apkārt tam sīkalim un viņa mūžīgajām vajadzībām.

Un tā laikam šobrīd ir bieži... Autors: ainiss13 Mūsdienu jaunatne
8. Un tā laikam šobrīd ir bieži redzama parādība, ka sīkie var valdīt pār vecākiem. Un tā arī viņi izaug, tikai ar laiku saldumi un rotaļlietas tiek aizvietoti ar narkotikām, alkoholu un ko tik vēl nevar atrast internetā. Visbiežāk par to pašu vecāku iedoto naudu.
Es gan neatbalstu arī... Autors: ainiss13 Mūsdienu jaunatne
9.

Es gan neatbalstu arī dzelžaino režīmu, kad māte stāv blakus ar lineālu un skatās kā tu mācies un tiek saņemts brāziens par katru atzīmi zemāku par 9, bet pilnīgi izlutināt, man šķiet, ir tas pats, kas jau iedīglī audzēt jaunu narkomānu, jo šie izlutinātie jau nu noteikti nebūs tie, kuri ar laiku neķersies klāt alkoholam un pie tam lielos daudzumos, jo citādi viņiem ir garlaicīgi no tā, ka viņiem viss jau ir.

Paldies visiem kuri izlasīja... Autors: ainiss13 Mūsdienu jaunatne
10. Paldies visiem, kuri izlasīja šo murgu. Ceru ka kāds no tā visa kaut ko arī saprata un pat man piekritīs. Ja nē, tad, iespējams, ka jūs bērnībā esat bijuši tādi paši izspiedēji un šis raksts jums nedaudz spiež uz varžacīm. :)
16
2449

Citi šī autora raksti:

Lasi vēl labākos rakstus:

komentāri [216]

Niks: vai ienāc ar
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
koni4jo avatars
Medaļa RecidīvistsMedaļa Melnais rāmisMedaļa Recidīvists
  koni4jo 25.06.11 00:09
 
337
1

Izskatās, ka uz pohām baigās pārdomas par dzīvi nomoka...

Taisnība jau vien ir, pat žēl skatīties uz tiem vecākiem, kam tā jāmokās ar tiem sīkajiem, bet patiesībā paši vainīgi, trūkst disciplīnas.

bubble avatars
Medaļa Par īpašiem nopelniemMedaļa TestētājsMedaļa Troll killer
  bubble 25.06.11 00:09
 
156
3

vecākiem pašiem jo sliktāk.

būtībā jau vecāki vēlas labu - lai nav tā kā viņiem bērnībā, bet nu visam ir savs mērs :)

Kaķis Muris avatars
Medaļa SviestmaizeMedaļa ŽurnālistsMedaļa Pamatskolnieks
  Kaķis Muris 25.06.11 00:08
 
102
2

es bērnībā nekad neko nedīcu, nekad nekritu un nevārtījos pa zemi, nekad nekliedzu uz vecākiem, lai man kaut ko nopērk, jaunas mantas bija bez maz vai gadsimta notikums, pēc tam varēja nedēļām pa pagalmu vazāties kā kings. žēl bērnus, kuriem vecāki ar savu mūžīgo aptekalēšanu laupo to īpašo prieka sajūtu, dabūt kāroto.

apgazenis avatars
Medaļa RecidīvistsMedaļa RecidīvistsMedaļa Seko Facebook 8000
  apgazenis 25.06.11 01:01
 
86
0

Piekrītu par šo izlutināšanu, zinu arī pāris draugus ar bērniem kuri ir līdzīgi izlutināti..

Pats augu laikos kad visu ko gribēji nevarēji dabūt..

Esmu pateicies saviem vecākiem ka neļāva man darīt visu, jo tagad skatos 9/10 gadu vecs sīkais, skolā pelna 5/6 un visu dienu pie datora vai Ps3..

Vnk nesaprotu, vecajos laikos mēs pelnījām 8/9/10... kā atnācām mājās braukājām ar ričukiem, sitām bumbu un spēlējām sunīšus vai tos saucamos "divpadsmit kociņus", krājām naudu visādiem sīkumiem un arī pabraukājām ar šperiņiem..

Protams Rīga 13/Stella un Delta tika nomainīta pret Iž/Jawa un Panonia vai Minsk, tad jau aizgāja mašīnas kā Golf 2/3, VW Passat un visādi žiguļi.. Stundām pavadīts garāžā taisot močus un mašīnas, bet tas audzināja mūsu raksturus un lika pašiem visu darīt un krāt naudu detaļām un citiem braucamajiem..

Bendzīnu dabūja tikai par to naudu ko nopelnījām vai sakrājām, protams arī pa retam vecāki "uzsauca", tagad sīči sēž pie datoriem vai labākajā gadījumā braukā ar saviem BMX un DH riteņiem, vai Kawasaki krosiniekiem... kurus netaisa paši, jo nemāk un bendžu lej vecāki...

GeekLV avatars
Medaļa RecidīvistsMedaļa RecidīvistsMedaļa Sertificēts spoks
  GeekLV 25.06.11 00:27
 
73
3

Tikai un vienīgi vecāku vaina. Ne jau eiropas savienība ar savām cilvēktiesībām te atnāca un samaitāja jaunatni, bet gan padomju laika vecāku paaudze (ne visi protams). Bērnam pietiek ar 1-2 rotaļlietām. Tas iemāca viņu koncentrēties uz kaut ko vienu. Ja viņam ir kaste ar mantiņām + milzīgs nekam nederīgas informācijas daudzums no TV, radio un interneta tad viņam galvā ir vējš. Bet vecāki priecājas ka viņiem ''indigo'' piedzimis. Sīks losis, ne indigo.

slinks darbaholiķis avatars
Medaļa BestsellersMedaļa Admins iesakaMedaļa Žurnālists
  slinks darbaholiķis 25.06.11 00:54
 
40
0

atbildot uz marijazakis komentāru " Atkal kārtējais stulbais raksts, p... " Tu galīgi neesi iebraukusi raxta tēmā, un Tavs komentārs ir, piedod protams, negribu aizskart Tavas trauslās jūtas, DEBĪLS!

Aigars D avatars
Medaļa MūzaMedaļa Most WantedMedaļa Mūza
  Aigars D 25.06.11 00:16
 
32
0

Nu laikamm atliek priecāties par savu bērnību, par apstākļiem kādos tikām audzināti un nākošās rūpes jāvelta saviem bērniem, lai viņi izaugtu par kārtīgiem cilvēkiem, nevis kautkādiem čīkstuļiem. Bērniem jāļauj būt patstāvīgiem, nevis nepieskatītiem !

ellah avatars
Medaļa SensācijaMedaļa Redaktors iesakaMedaļa Deputāts
  ellah 25.06.11 00:07
 
31
0

nu jā, piekrītu pa visiem 100. pati zinu ne vienu vien tādu bērneli. bet nu, viss atkarīgs no audzināšanas.

gangstarlv avatars
Medaļa RecidīvistsMedaļa RecidīvistsMedaļa Žurnālists
  gangstarlv 25.06.11 01:05
 
26
0

Tas 7gadnieks, laikam arī ielika rakstam mīnusu 

AlusDiena avatars
Medaļa SpoksMedaļa JubilārsMedaļa Vidusskolnieks
  AlusDiena 25.06.11 00:16
 
28
3

Pilnīgi piekrītu! Un tagad jau pat normālu rājienu nevar izteikt, kur nu vēl ar siksnu pa pakaļu, uzreiz vardarbība pret bērnu un cilvēktiesību pārkāpums! 

ainiss13 avatars
Medaļa UberdraugsMedaļa ĢenerālisMedaļa Redaktors iesaka
  ainiss13 25.06.11 01:00
 
23
0

atbildot uz marijazakis komentāru " Atkal kārtējais stulbais raksts, p... " jā, es sapratu. no skaudības mirstu, cik jums skaista ir jaunība. :D

un vispār raksts ir par izlutinātiem bērniem, nevis par to, ka tehnoloģijas iet uz priekšu, ja vēl neesi pamanījusi. Bet tik un tā prieks, ka tu veltīji vismaz divas minūtes sava dārgā laika, lai piecos dažādos veidos pateiktu, ka man kaut kas skauž, kaut arī skauž tikpat, cik Putinam matu uz pakauša.

aaaco avatars
Medaļa RecidīvistsMedaļa Dienas joksMedaļa Spoks
  aaaco 25.06.11 08:38
 
18
0

Dazreiz veikalos un uz ielas noskatos uz tiem jaunajiem vecākiem, kuri sarkanu ģimi skatās uz sīko, kurs vājprātā kliedz un sper.. un tad prātā ienāk tikai 2 vārdi.. use condoms!!!! 

Viena jaunā māmiņa man reiz stāstija, ka bērnam līdz 5 gadu vecuma esot jāļaujot darīt visu ko gribot, tad izaugot radoša un brīva personība... aha.. ši radošā būtne jau 2 bērnudārzus ir nomainijusi, jo sīkais kož audzinātājām.. un lauz mantas kopā..

bet izlietu ūdeni vairs nesasmelsi.. lai nu tagad audzina to sīko briesmoni un kož pirkstos par savām ultra modernajām audzināšanas metodēm...:)

TheCielavina avatars
Medaļa SviestmaizeMedaļa ŽurnālistsMedaļa Sertificēts spoks
  TheCielavina 25.06.11 00:26
 
17
0

izlutināto sātanu

haha :D:D +

Adnil avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa ŽurnālistsMedaļa Redaktors iesaka
  Adnil 25.06.11 09:51
 
15
0

ai nu beidziet visi "es nekad neko nedīcu" - pakasat muguriņu, droši vien spārniņi dīgst!

Es augu, dažreizd dīcu, māsa prata skatīties 'puppy-in-tuder-storm" skumjajām acīm, otra māsa prata eleganti uzmest lūpiņu, bez neviena lieka vārda… Jā mēs dažreiz dīcām, bet daudzreiz saņēma'm NĒ un daudzreidz mamma pati zināja, ka kāds gardumiņs vajadzīgs…

Jā, mēs arī ravējām dārzus, braucām uz laukiem kad lika. Drēbes dabūjām no Humpīšiem un ar' bija labi… Un tikai tagad es redzu-apjēdzu, cik tomēr daudz mamma atteicās no savām vēlmēm, lai viņas meitas būtu laimīgas… kaut vai par niekiem…

Tā, ka kuš - pa īstam neko nedabūja tie, kas dzima auga pirms neatkarības atgūšanas laukos… zinu dažus atmiņu stāstus

Karīna13 avatars
Medaļa SpoksMedaļa Veiksmes lādeMedaļa Pamatskolnieks
  Karīna13 25.06.11 01:30
 
14
1

atbildot uz marijazakis komentāru " Atkal kārtējais stulbais raksts, p... " Kāda velna pēc tu domā ,ka visiem šķiet , ka audzināšana ir vardarbība?Tikai normāli ir , ja vecāki pareizajā brīdī, kad bērns nupat sācis rādīt ragus,uzsit kādu reizi pa dibenu,parādot ,ka dzīvē nekad nebūs viss kā iegribas.Galvenais ir to iemācīt laicīgi,kamēr bērns nav galīgi ''izlīdis'' no visiem rāmjiem.

Valchaaa avatars
Medaļa VidusskolnieksMedaļa Sertificēts spoksMedaļa Sviestmaize
  Valchaaa 25.06.11 01:13
 
13
0

Sīkais noteikti tikko senčiem lika tev mīnusu ielikt.

Mētra avatars
Medaļa SensācijaMedaļa Dienas joksMedaļa Dienas doma
  Mētra 25.06.11 00:19
 
12
0

Bērns var valdīt pār vecākiem jau 3 gados - esmu redzējusi šādu piemēru.  Viss no vecākiem atkarīgs- Ja viņu pateikts "nē" liek bērnam saprast, ka "nē" nozīmē "nē" un ka čīkstēšana vai slikta uzvedība to nepārvērtīs par "nuuu laaabi", tad sīkais izlutināts netiks.

Piemēram, man bija tā, ka visas mantiņas bija smuki saliktas plauktā un nebija tā, ka kaut kā trūktu, bet nu arī nekādu baigi dārgo mantu man ikdienā nepirka - ja nu vienīgi svētkos. Bet tagad skatos radu bērniem ir tā- tu atved mantu, paldies reizēm gan pasaka, nomet k-kur uz grīdas starp tonnām citu mantu, viņiem ir viss! 8gadniekam kruts mobilais, kompis, viņa mazā māšele dabū visu, ko grib - visas tās pa TV reklamētās lelles, kas pēc tam vienkārši jāmet ārā. Bet kas būtiski- senči nevar savu kredītu nomaksāt, ka jāprasa saviem vecākiem. Un kur jostas savilkšana, taupīšana? Ko viņi panākuši- neko labu.

DJ AJ avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa NostradamsMedaļa Dienas joks
  DJ AJ 25.06.11 01:39
 
11
0

Un tad, kad es runāju par pareizu bērnu audzināšanu viena raksta komentāros sagāza man kaudzi mīnusu :D

TattyTeddy avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa SensācijaMedaļa Redaktors iesaka
  TattyTeddy 25.06.11 01:04
 
9
0

atbildot uz marijazakis komentāru "Ja tu neko nesaproti, tad ej un nosprāgsti un k... " Tu neesi kaut kur atsitusies? Ja tev dzīvē viss iet uz augšu gribēšu redzēt, kā pacietīsi bērnu, kam būsi kalpone. Tu vispār rakstā iebrauci? Sāki kaut ko vāvuļot par vardarbību. Es personīgi ne reizi pērienu neesmu dabūjusi, jo man bija respekts pret vecākiem un stingrāks vārds kaut ko nozīmēja. Tagad sīkie par to ieņirdz sejā. Par to jau ir runa, ka cilvēki ar tādu domāšanu kā tavējā noliek saviem sīkajiem visu kā uz paplātes un viņi izaug par ņuņņām. 

Cherrys avatars
Medaļa SpoksMedaļa SviestmaizeMedaļa Soarkana Rūžeņa
  Cherrys 25.06.11 09:10
 
9
0

Nu jā. Agrāk jau, protams, arī deva naudiņu saldējumam un viskautkam bet es biju laimīga par to pašu plombīru. Tagad vienkārši ārprāts paskatoties kā tie mazie veikalos bļauj un ārdās, jo viņiem nepērk mašīnīti kuru nākošajā dienā vairs nevaijdzēs.

« 1  2  3  4  5 »