Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
spoki fosilijas ikona Fosilija
14
186
« 1  2  3 »
Foto: © Royalty-Free/CORBIS
 Autors: Fosilija Cilveki - Dāzrezeņi, jeb "Reiz sen senos laikos" 1 daļa
11.
Bet kad astronauti nolaidās... Autors: Fosilija Cilveki - Dāzrezeņi, jeb "Reiz sen senos laikos" 1 daļa
12. Bet kad astronauti nolaidās uz mēness virsmas, tad redzēja, ka uz mēness virsmas, putekļu kārta ir mazāka par 2 cm. Kur palika visi putekļi ?
Lai tomēr pārbaudītu šo... Autors: Fosilija Cilveki - Dāzrezeņi, jeb "Reiz sen senos laikos" 1 daļa
13. Lai tomēr pārbaudītu šo teoriju, amerikāņu astronauti transportēja uz mēness virsmu speciālas plates, kas savāc putekļus. Pēc veiktajām analīzēm 10000 gadu laikā uz mēness MAKSIMUMS var savākties tikai ap 6 cm putekļu. Bet paskaitiet tagad man lūdzu cik būtu putekļu, ja putekļi krātos miljoniem gadu ? .
Kosmosā patstāvīgi lido... Autors: Fosilija Cilveki - Dāzrezeņi, jeb "Reiz sen senos laikos" 1 daļa
14. Kosmosā patstāvīgi lido komētas, un pa mazām zaudē savu materiālu, apdegot pret sauli, atstājot aiz sevis asti. Bet vienmēr tikai zaudēt materiālu nevar, tāpēc loģiski parēķinot komētas dzīvo aptuveni 10000 gadu.
Ja visumam ir miljardu gadu... Autors: Fosilija Cilveki - Dāzrezeņi, jeb "Reiz sen senos laikos" 1 daļa
15. Ja visumam ir miljardu gadu, no kurienes tad ir komētas ?
Apkārt zemei ir magnētiskais... Autors: Fosilija Cilveki - Dāzrezeņi, jeb "Reiz sen senos laikos" 1 daļa
16. Apkārt zemei ir magnētiskais lauks, tas pastāvīgi paliek vājāks (atskaites punkts 1930 gadā). Pēc entajiem fiziķu aprēķiniem zeme nevar būt vecāka par 25000 gadu, kā nekā darbojas dinamo princips.
Grenlandē ir ļoti biezs... Autors: Fosilija Cilveki - Dāzrezeņi, jeb "Reiz sen senos laikos" 1 daļa
17. Grenlandē ir ļoti biezs sniega un ledus slānis. „Zinātnieki” to mēra gredzenos. Vasarā ledus sāk kust, veidojas ūdens, kurš vēlāk sasalst, tāpēc veidojas caurspīdīga ledus kārta. Ziemā šī ledus kārta veidojas balta. Lielākais urbums – 3048 m dziļumā, tajā atrastas 135 tūkstoši ledus riņķu. Bet viņi nezināja par Grenlandē nozudušo eskadriļu. 2 pasaules kara laikā vairākas lidmašīnas piezemējas Grenlandē, nebija degvielas, un par šiem lidaparātiem aizmirsa. 1990 gadā, viens cilvēks tomēr sagribēja tās atrakt, bet tas nebija tik viegli. Šīs lidmašīnas atradās ļoti dziļi zem ledus. 80 metri ledus 48 gadu laikā. 1,67m/gadā. Un pats biezākais ledus slānis, radās apmēram 1825 gadu laikā. 3048m / 1,67 m/gadā = 1825 gadi. Pa gabaliem, caur urbumiem lidmašīnas bija pa daļām dabūtas ārā. Cilvēku sauc Robert Cardy – kaislīgs lidmašīnu kolekcionārs. Kad vilka lidmašīnas ārā, viņš redzēja vairākus simtus „ledus riņķus”. Izrādās, ka tādu var būt pat 10 pa dienu. Bet vel joprojām šos apļus sauc par gadu riņķiem.
Upes arī jūrās un okeānos... Autors: Fosilija Cilveki - Dāzrezeņi, jeb "Reiz sen senos laikos" 1 daļa
18. Upes arī jūrās un okeānos ienes sāli.
Okeānos sāls vidēji ir 437... Autors: Fosilija Cilveki - Dāzrezeņi, jeb "Reiz sen senos laikos" 1 daļa
19. Okeānos sāls vidēji ir 4%. Ja zemei būtu miljardi gadu, tad tam būtu jāpārsniedz 60%.
Saules diametrs stundā... Autors: Fosilija Cilveki - Dāzrezeņi, jeb "Reiz sen senos laikos" 1 daļa
20. Saules diametrs stundā samazinās par 1,5 m stundā. Tad ja zemei būtu miljardi gadu, saulei pirms miljoniem gadu bija jābūt daudz lielākai. Un par kādu dzīvību mēs varam runāt, ja saule burtiski visu sadedzinātu uz zemes.
« 1  2  3 »
14
186

Lasi vēl labākos rakstus:

komentāri [53]

Niks: vai ienāc ar
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
IndieKid avatars
Medaļa RecidīvistsMedaļa Dienas joksMedaļa Recidīvists
  IndieKid 12.04.10 19:22
 
8
0

Jū un zeme ir visuma centrā un ir plakana.

Ignorējam visu ko zinātne ir atklājusi pēdējo gadsimtu laikā. Man slinkums atbildēt uz visiem tiem jautājumiem jo diezvai kristieši varētu skaidri paskaidrot no kurienes radās dievs un kapēc pasaulē pastāv ļaunums utt un ar kādām metodēm visumu radīja dievs. Tā ir akmens laikmeta domāšana - ja nezin kā radās zibens tad pieņemsim ka to raidīja zibens dievs, un visi ir laimīgi jo domā ka zin patiesību bet ja aizdomājas tālāk tad nekas nav skaidrs tāpat.

peleks avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa RecidīvistsMedaļa Sviestmaize
  peleks 12.04.10 18:00
 
7
0

emm no kurienes tos faktus izrāvi?? :D saulei diametrs palielinās, pēc apmēram 4miljardiem gadu nevūs vairs ne merkūra, ne venēras, tos aprīs saule, iespējams ka zemi arī , saturna riņķi ir viņa pavadoņa  izvurdumu rezultātā radušies,  par putekļiem uz mēness - šis atrodas arpus zemes magnēstiskā lauka, un tur valda diezgan skarbi apstākļi, visticamākais ka putekļus vnk aiznes prom saules vējš, zemes magnētiskais lauks nesamazinās, viņš mainās, pie kam periodiski pamainot arī magnētiskos polus. var bik pameklēt un uz visiem taviem jautājumiem atrast atbildes, jo tur nav ņemti vērā daudzi blakus faktori, tikpat labi var jautāt, kapēc upēs vislaik ir ūdens, un kapēc okeānos ūdens nepaliek vairāk, ja viņos ietek tāds daudzums ūdens.. bet fakti interesanti!!  + par rakstu :))

Jaromejs avatars
Medaļa Admins iesakaMedaļa Draugu draugsMedaļa Dienas joks
  Jaromejs 12.04.10 18:44
 
5
0

Piekrītu tam, ka zinātne nav spējīga atbildēt uz daudzim jautājumiem, pagaidām. Bet kopuma es tev nepiekrītu. Jo tas, ka mēs vel esam stulbi un nevaram atbildēt uz jautājumiem nenozīmē, ka vissa teorija ir aplama.

Citiem vārdiem sakot. Apgalvojums  "Mēs to nevaram izskaidrot, tātad tas ir nepaties"  ir tuvredzīgs.

Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 12.04.10 18:02
 
5
0

atbildot uz Miegamicis komentāru " reliģija ir lielākie meli, ar kuriem var no... " Es tev pilnīgi piekrītu. Jo arī bībeli sarakstīja tikai cilvēki, ne jau nu dievs sāka mums viņas mest zemē no debesīm.

Susliks123 avatars
Medaļa StudentsMedaļa Spoks
  Susliks123 12.04.10 18:36
 
5
0

Par to lidmašīnu Grenlandē: pamēģini pats nolikt metāla monetu uz ledus kluča. Tā pati no sevis izkausēs ledu un izkritīs tam cauri. Tikai tapēc, ka metāls ir daudz labāks siltuma vadītājs. Pietiek tiaki parīs grādu starpību, lai tas notiktu. Ilustrētajā zinātnē lasīju ka šobrīd projektē zondi, ko laidīs uz Jupitera pavadoni Eiropa kuru klāj ap 100 km bieza ledus kārta, kas ir līdz pat - 190 C grādu auksta :) un tikai ar metālu labo siltumvadīšanas spēju cer izkausēties šai kārtai cauri :D  Protams neceri, ka šis kušanas proces notiks fantastiski ātri, bet iespejams tas ir. 

slim90 avatars
Medaļa Spoks
  slim90 12.04.10 17:42
 
4
0

Baigi interesanti, iepriekš neko tādu nebiju lasījis .

DEKA avatars
Medaļa TrumpeMedaļa Dienas joksMedaļa Admins iesaka
  DEKA 12.04.10 17:46
 
4
0

ar nepacietību gaidu nākamo daļu !

Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 12.04.10 17:50
 
3
0

Jā, ir gan tas jautājums uzreiz - Kā radās matērija? Jo ir teiciens - Nekas nezūd, un nekas nerodas no jauna.

Un arī par to - Kas notikas ar mani pēc nāves? - Man šķiet, ka nekas. Tu vienkārši nomirsti un viss. Ka ja tu dzīvo, tad dzīvo tagad, nevis domā, kas būs pēc tam.  Es arī uzskatu, ak nav tādas aizsaules. (Bet tās ir tikai8 manas domas).

Miegamicis avatars
Medaļa KardiologsMedaļa Moderatora favorītsMedaļa Kill Chick
  Miegamicis 12.04.10 17:56
 
3
0

atbildot uz Anninja komentāru " Jā, ir gan tas jautājums uzreiz - Kā radās ma... " reliģija ir lielākie meli, ar kuriem var nopelnīt kārtīgu naudu! To vien pierāda fakts, ka pasaulē nav vienotas, kopīgas reliģijas. Visi uzskata ka viņiem ir taisnība, taču gan jau, ka viņi visi kļūdās :)

Miegamicis avatars
Medaļa KardiologsMedaļa Moderatora favorītsMedaļa Kill Chick
  Miegamicis 12.04.10 17:48
 
4
1

Raksts jau bija patiešām interesants :) Bet nu daudzos faktos nav ņemts vērā tas, ka Zeme nemitīgi mainās. Gan jau tas pats notiek ar visiem citiem visuma objektiem, kā piemēram Sauli. Putekļi ne tikai nosēžas uz Zemes, mazākā vēja iedarbībā tie tomēr atkal nonāk gaisa un varbūt pat uzlido tik augstu, kur planētas gravitācijas spēks ir tik mazs, ka nespēj šo putekli vairs pievilkt sev klāt. Un es nesen kautkur lasīju, ka Zemes magnētiskais lauks pirms ļoti ilga laika bija pretēji vērsts, tas laikam ir izskaidrojams ar to, ka Zeme visu laiku nepaliek vienā un tajā pašā leņķī, bet ir kādā neliela nobīde. Saules magnētiskais lauks ļoti ietekmē Zemes magnētisko lauku, varbūt tādēļ arī viss notiek tā, kā tas notiek :)

ruutel avatars
Medaļa Reāls pacansMedaļa ŽurnālistsMedaļa Seko draugiem 3000
  ruutel 12.04.10 17:33
 
2
0

Pacenties esi, malacis + :)

Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 12.04.10 17:48
 
2
0

+++ zinātnieki kas tagad ir uzskata ,ka viss ir formulas un teorijas.BULLSHIts tas ir.

Istenībā mēs neko nezinam un diezvai uzzināsim :(

P.S. nevaig reliģiju ar zinātni jaukt

Shiroi Tenshi avatars
Medaļa Redaktors iesakaMedaļa Dienas joksMedaļa Rainis
  Shiroi Tenshi 12.04.10 18:36
 
2
0

Ideals raksts :)

Boriss Saulits avatars
Medaļa Spoki flameMedaļa RecidīvistsMedaļa Recidīvists
  Boriss Saulits 12.04.10 22:57
 
2
0

labs rakst +

PartyMonster avatars
Medaļa Spoks
  PartyMonster 12.04.10 22:39
 
2
0

mja buutu kaut viens apstiprinaajums kaut kam... visi fakti tikai kaut ko apstriida un liek uzdot veel vairaak jautaajumu... nekaa konkreeta... katrs ko taadu var samurgot :) pat veel labaaku :D -

antonini avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa Dienas joksMedaļa Dienas joks
  antonini 12.04.10 19:04
 
2
0

atbildot uz Boneless komentāru "meenesim nav atmosfeeras un gravitaacija ir 6 r... " lo mazaaka gravitaacija , jo mazaak sabliiveesies.......vajadzetu buut taa kaa sausa purvaa......  

Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 12.04.10 18:39
 
2
0

Par to - Kāpēc es vispār dzīvoju? - atbildi meklē katrs pats, jo neviens cits nevar pateikt tev to, kapēc tu dzīvo.

Un uz jautājumu - Kas es esmu? - ja skatās no bioloģiskā viedokļa, tad es esmu saprātīgais cilvēks, Homo Sapiens, kurš ietilpst zīdītāju klasē :D

Boneless avatars
Medaļa BotsMedaļa KomiķisMedaļa Mūza
  Boneless 12.04.10 18:31
 
2
0

meenesim nav atmosfeeras un gravitaacija ir 6 reizes mazaaka ka Zemei. vinji var pacelties gandriiz tikpat viegli, kaa nolaisties.

putekliem ir arii savs svars. jo biezaaka puteklju kaarta, jo smagaaka taa ir un jo vairaak pieblieteejas apksheejie puteklji.

menesi ir bombardeejushi tuukstoshiem(varbuut vairaak) meteoriitu/asteroiidu. iedomaajies cik puteklju aizlido kosmosaa, kad meenesii ietriecs 1 meteoriits.

valdis64 avatars
Medaļa Pokera čempionsMedaļa Spoks
  valdis64 12.04.10 22:27
 
1
0

gudrs gan!!!+++

BērziņšVainīgs avatars
Medaļa Redaktors iesakaMedaļa Sertificēts spoksMedaļa Amors
  BērziņšVainīgs 12.04.10 18:21
 
1
0

ļoti interesanti :) ++

« 1  2  3 »