Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
2
1620
Henrijam Fordam mēs... Autors: Raziels Ģeniālie riebekļi
1.

Henrijam Fordam mēs šodien varam pateikties par savām automašīnām,jo tieši viņš iedomājās mašīnas ražot uz konveijera, padarot tās pieejamas gandrīz visiem. Tomēr- viņš bija drausmīgs rasists un antisemīts, Tik drausmīgs, ka izsauca pat Ādolfa Hitlera sajūsmu- viņš ir vienīgais amerikānis, kuru Hitlers piemin savā grāmatā "Mein Kampf". Viņš Fordu  ir daudzas reizes citējis,un Forda portrets pat karājās pie sienas Hitlera kabinetā. 

Bobijs Fiscaroners visu... Autors: Raziels Ģeniālie riebekļi
2.

Bobijs Fišers- visu laiku un tautu ievērojamākais šahists, nenoliedzami- ģēnijs. Bet- arī apveltīts ar nesalīdzināmi pretīgu raksturu. Kad viņš piedalījās šaha turnīrā  Dienvidslāvijā, viņš pavēlēja par dažiem centimetriem pacelt uz augšu tualetes podu savā viesnīcas numurā, pat lai sēžot uz poda atrastos augstāk par citiem cilvēkiem. Kad viņš savā pēdējajā spēlē uzvarēja Spaski,un visa Amerika bija traka no sajūsmas par viņa sasniegumu, prezidents Niksons uzaicināja viņu uz vakariņām. Fišers atteicās ar vārdiem:"Ciest nevaru, kad man ēdot skatās mutē!"  Par vēstules izlasīšanu viņš prasīja no saviem cienītājiem $1000, par telefona sarunu-$2500, par personisku satikšanos- $5000, bet par pilnvērtīgu interviju žurnālistam- $25 000.  Viņš bija drausmīgs antisemīts,un savā istabā pie sienas turēja Hitlera portretu. 

Virdžīnija VulfanbspViena no... Autors: Raziels Ģeniālie riebekļi
3.

Virdžīnija Vulfa 

Viena no XX gs sākuma nozīmīgākajiem rakstniekiem-modernistiem un visu laiku ievērojamākajiem angļu rakstniekiem.

Rakstniece bija pārliecināta par to, ka tiesībām uz izglītību jābūt tikai sabiedrības augšslāņu pārstāvjiem. Savās nesen nopublicētajās dienasgrāmatās viņa raksta par žēlumu un riebumu, kuru viņa jūt  pret saviem kalpotājiem.  No vienas puses, viņa raksta, ka šie cilvēki būtu pelnījuši labāku dzīvi, no otras puses- ka viņiem nav dots tik smalki izbaudīt dzīvi, kā viņai. Beigu beigās Virdžīnija Vulfa nonāca līdz tam, ka centās vadīt kalpotāju darbu ar visās malās viņiem atstātu zīmīšu palīdzību. Kad aizvainotie kalpotāji tās ignorēja, viņa dienasgrāmatā ierakstīja, ka tas vēlreiz apstiprina strādnieku šķiras trulumu un aprobežotību.   

Slavenais evolūcijas biologs... Autors: Raziels Ģeniālie riebekļi
4.

Slavenais evolūcijas biologs Ričards Daukinss ir  ievērojams zinātnieks, bet arī pazīstams interneta trollis. Zinātnieks regulāri rīko dažādas provokācijas un rada skandalozas situācijas. Piemēram, kad kāda Rebeka Votsone ievietoja aprakstu par to, kā viņu draudēja  izvarot, Daukinss atstāja viņas saitā virkni seksistisku un pazemojošu komentāru . Kopumā viņa rakstītā jēga bija tāda, ka pasaulē notiek daudz ļaunākas lietas un kaut kadai Rebekai uz šī fona nav nekāda pamata par kaut ko žēloties.       Kategoriskie izteikumi un provokācijas ir panākušas to, ka savā cienījamajā 72 gadu vecumā profesors Daukinss ir viens no skandalozākajiem pasaules zinātniekiem. 

Aristotelis slavenais grieķu... Autors: Raziels Ģeniālie riebekļi
5.

Aristotelis- slavenais grieķu filozofs, domātājs, dzejnieks, fiziķis, matemātiķis, dabas zinātnieks un valstsvīrs izcēlās ne tikai ar labo. Viņš no sirds nicināja sievietes un uzskatīja viņas par zemākiem radījumiem. Viņš uzskatīja,ka ģimenē sievietei ir jābūt gandrīz vai verdzenes stāvoklī- līdz pat tam, ka viņas ēst drīkst tikai to, kas vīram palicis pāri. Par kaut kādu dzimumu līdztiesību, viņaprāt, pat domāt bija muļķīgi. Tajā laikā, kad dzīvoja Aristotelis, tik konservatīvi uzskati bija retums- piemēram, Spartā sievietes līdzvērtīgi vīriešiem piedalījās polisas sabiedriskajā dzīvē. 

Īzaks ŅūtonsVisi zina ka... Autors: Raziels Ģeniālie riebekļi
6.

Īzaks Ņūtons

Visi zina, ka Ņūtons aprakstīja gravitācijas likumus un lika pamatus klasiskajai mehānikai un ...un...Vārdu sakot, paveica daudz ko. Zinot kaut ko par fiziku, nav iespējams nezināt Ņūtonu. Bet- 1675. gadā Ņūtonam bija lielos konflikts ar citu britu zinātnes spīdekli- Robertu Huku, jurš paziņoja,ka Ņūtons izmantojis viņa hipotēzes savos traktātos par gaismas dabu un gravitācijas teoriju. Faktiski Huks apvainoja kolēģi plaģiātā, apgalvojot, ka viņš pirmais ir sapratis šo parādību būtību. 

Vēsturnieki uzskata,ka tā arī bija- Ņūtons apzināti izmantoja savu ietekmi un autoritāti, lai Huka darbi negūtu pelnīto atzinību. Ņūtons saukāja Huku par idiotu un publiski pazemoja viņu un pastāvēja uz savu. . Nu un, jāsaka, ka viņam izdevās. Hukam droši vien nebūtu izdevies pasniegt  savus darbus tik sakārtotā veidā kā Ņūtonam, bet Ņūtona attieksme pret viņu bija klaji nekrietna

  

Tomass EdisonsVisi zinaka... Autors: Raziels Ģeniālie riebekļi
7.

Tomass Edisons

Visi zina,ka Edisons bija liels izgudrotājs, un par daudzām mūsu laiku ērtībām mums ir jāpateicas viņam. Bet!   Edisons ne visai kautrējās arī patentējot citu izgudrojumus uz sava vārda vienkārši tāpēc, ka trūcīgākiem izgudrotājiem nebija līdzekļu, lai nokārtotu patentu. Pazīstams ir arī skandalozais Edisona konflikts ar Teslu-  Tesla neslēpa savu pārliecību,ka Edisona  popularizētās līdzstrāvas izmantošana ir visai neērta  un daudz vienkāršāka ir  maiņstrāvas  praktiskā izmantošana. Kad Tesla strādāja pie maiņstrāvas praktiskās izmantošanas, Edisons uzsāka histērisku propagandas kampaņu ar lozungu"maiņstrāva- nāves strāva" un demonstrēja ar maiņstrāvu nogalinātus dzīvniekus. 

Nikola Tesla leģendārais... Autors: Raziels Ģeniālie riebekļi
8.

Nikola Tesla- leģendārais zinātnieks, kura izgudrojumi bieži gāja pa priekšu ne tikai viņa laikam, bet arī mūsu laikam. Izgudrotājs bija liels eigēnikas fans- viņš uzskatīja, ka cilvēki ir jāpakļauj tādai pašai selekcijai kā dzīvnieki un mērķtiecīgi jāvada cilvēces ģenētiskā attīstība, cilvēkus ar fiziskiem un garīgiem traucējumiem piespiedu kārtā sterilizējot., lai uzlabotu cilvēces ģenētisko kvalitāti. Visu mūžu Tesla neatlaidīgi virzīja šo ideju- reizēm pat enerģiskāk, nekā savus izgudrojumus. 

Džons Lenons Grupas quotThe... Autors: Raziels Ģeniālie riebekļi
9.

Džons Lenons- Grupas "The Beatles" ieguldījums kultūrā un mūzikas vēsturē ir  nenovērtējams, šo grupu dievināja un apskauda, viņi bija savas paaudzes elki un visiem likās pacifisma iemiesojums.

Tomēr sacerēt "Imagine" ir viens, bet dzīvot ar visiem mierā reāli ir otrs- Lenons pamanījās aizvainot gan karalisko ģimeni, gan kristiešus līdz pat tam, ka ASV viņa koncertu turneja izgāzās. Intervijā žurnālam "Playboy" viņš neslēpa, ka sist sievietes viņam liekas normāli. 

Džeimss Kamerons Ģeniāls... Autors: Raziels Ģeniālie riebekļi
10.

Džeimss Kamerons Ģeniāls kinorežisors, kura pilnīgi visi darbi ir izcili. Tomēr viņa vārds ir saistīts ar nepārtrauktiem skandāliem- viņš ir spējīgs pienaglot pie sienas svešu mobilo telefonu un novest aktrises līdz histērijai. Režisoru sauc nekā citādi kā "Iron Jim"- dzelzs Džims. Viņš ir drausmīgs diktators,kurš prasa bezierunu paklausību un noved līdz asarām ne tikai jūtīgas jaunkundzes, bet arī krutos džekus. Vistrakāk gāja Di Kaprio un Keitai Vinsletai, kuri "Titānika" filmēšanas laikā līdz kaklam mirka aukstā ūdenī un tikai reizēm Kamerons atļāva viņus aplaistīt ar siltu ūdentiņu. 

Pievienotie video2
1620

Citi šī autora raksti:

Lasi vēl labākos rakstus:

komentāri [60]

Niks: vai ienāc ar
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
Arizon avatars
Medaļa Gada admins 2012Medaļa AuklīteMedaļa Gada spoks 2014
  Arizon 19.10.13 22:46
 
90
1

Nikola Tesla izteica diezgan sakarīgu ideju. Tādā veidā vismaz turpinātos cilvēces evolūcija, nevis kā ir tagad - pakāpeniska ģenētiskā fonda degradācija, kas nākotnē tikai novedīs pie vairāk un vairāk fiziskiem un garīgiem invalīdiem, kuriem būs nepieciešama valsts finansēta aprūpe. Ir jādomā globālā mērogā, nevis jāskatās uz atsevišķiem indivīdiem. Ja karavīri ir gatavi ziedot savas dzīvības, lai tikai viņu tauta paliktu brīva, tad kādēļ gan nepilnvērtīgie sugas indivīdi nevarētu ziedot savas vairošanās iespējas, lai tauta nākotnē kļūtu veselāka?

Arizon avatars
Medaļa Gada admins 2012Medaļa AuklīteMedaļa Gada spoks 2014
  Arizon 19.10.13 23:24
 
64
0

atbildot uz Raziels komentāru "Zini,ir tāds moments, ka kaut kā trūkums vienā ... " Tu runā par mutāciju, un tā ir daļa no evolūcijas, taču es runāju par nepilnībām, invaliditāti (iedzimtu). Ir tepat tuvumā man dzīvi pāris piemēri - vīrietis, stipri garīgi atpalicis, kautkādā veidā uztaisījis arī bērnu, kurš tagad, ap 25 gadu vecumā, prātā ir aptuveni 4 gadus veca bērna līmenī. To nu nekādi nevar saukt par sugas evolūciju. Dabā tādi piemēri ātri aiziet bojā, neturpinot savu sugu, un  tas ir normāli.

Arizon avatars
Medaļa Gada admins 2012Medaļa AuklīteMedaļa Gada spoks 2014
  Arizon 24.10.13 23:12
 
51
0

atbildot uz Raziels komentāru "...normāli cilvēciski laikam būtu, ka šādi cilv... "

http://www.ltv.lv/lv/raksts/20.10.2013-province.-bralju-bushana.id19315/

Reku nejauši uzskrēju virsū šitādam video un uzreiz atcerējos mūsu diskusiju. Vairāki brāļi, var redzēt, ka gandrīz visi (ja ne visi) ir ar iedzimtiem garīgiem defektiem, atīstības traucējumiem, slimi cilvēki. 100%, ka arī viņu vecākiem, vai vienam no tiem, bijuši šādi paši defekti, un arī šie indivīdi turpinās tos nodot tālāk... Par kādu dabīgo atlasi vēl mēs varam runāt? Lielisks piemērs manam pirmajam komentāram. 

Sci Fi avatars
Medaļa Admins iesakaMedaļa Draugu draugsMedaļa Redaktors iesaka
  Sci Fi 19.10.13 16:06
 
39
0

"..Piemēram, kad kāda Rebeka Votsone ievietoja aprakstu par to, kā viņu mēģināja izvarot, Daukinss atstāja viņas saitā virkni seksistisku un pazemojošu komentāru fake sievietes- musulmanietes vārdā ar niku "Muslima.."

 

Nav tiesa. Votsonei liftā čalis pajautāja, vai vai nevēlas nāk paint pie viņa iedzert tēju. Votsone, būdama, hardcore feministe - ielika Youtube video, kur aicina čaļus tā nedarīt un vispār - tas esot neiedomājami seksistiski. Dokinss paironizēja par to - uzrakstot vēstuli kādai iedomātai Tuvējo Austrumu sievietei vārda Muslima - lai viņa pārstāj pīkstēt par to, ka viņu apgraiza, sit, viņa ir vīra īpašums - jo Rietumos notiek vēl neiedomājamākas lietas - sievietēm prasa, vai viņas nevēlas ienākt uz vienu tēju.

wtfs avatars
Medaļa MaģistrantsMedaļa MaģistrsMedaļa Doktorants
  wtfs 19.10.13 17:39
 
38
8

pilnībā atbalstu Forda un Teslas uzskatus!

IgnisDei avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa Dienas domaMedaļa Dienas doma
  IgnisDei 19.10.13 21:44
 
19
0

Es Teslam piekrītu, viss ir ģenētikā un iedzimtībā. 

mela20 avatars
Medaļa RecidīvistsMedaļa Soarkana RūžeņaMedaļa Dienas doma
  mela20 19.10.13 23:13
 
18
0

Varbūt derēja pierakstīt, ka Virdžīnijai Vulfai bija smaga psiholoģiska kaite. Kad viņa bija pusaudze, nomira viņas māte, kā rezultātā viņai ik pa laikam uznāca lēkmes uzmācīgu ideju veidā, piemēram, ka zvirbuļi čivina grieķiski. Šo lēkmju laikā viņa vispār nespēja domāt ne par ko citu, kā tikai šo ideju, lai cik neloģiska tā arī nebūtu. Viņa izdarīja pašnāvību. Manuprāt, šis fakts viņu kaut nedaudz attaisno.

BARBARS avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Sertificēts spoksMedaļa Dienas doma
  BARBARS 13.06.17 21:57
 
10
1

Lai gan uz pusi nēsmu tik gudrs ka šie cilvēki.... Bet dažiem no viņiem ir taisnība.. Un Teslam ir 100% taisnība.. Es arī uzskatu ka cilvēki ir jaselekcionē..ņemot vērā mūsdienu situāciju,.,

Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 19.10.13 14:27
 
12
3

Tā jau saka, ka Ņūtons esot bijis skaudīgs un agresīvs, emocionāli nestabīls. Pat pārcietis divus nervu sabrukumus, ja nemaldos.

Bet par spīti tam, viņš vienmēr būs viens no izcilākajiem ģēnijiem, kāds jebkad spēris kāju uz šīs pasaules. My hero. :D 

Roterdama avatars
Medaļa Testu veidotājsMedaļa Lai dzīvo sievietes!Medaļa Burvju klana biedrs
  Roterdama 14.06.17 09:39
 
9
0

Cilvēki ar pretīgu raksturu panāk vairāk savā dzīvē, nekā tie, kuriem raksturs ir mierīgs un, kuriem ir laba sirds.

Raziels avatars
Medaļa Twittera čomsMedaļa Twittera čomsMedaļa Twittera čoms
  Raziels 19.10.13 14:45
 
8
0

atbildot uz agonize komentāru " Tā jau saka, ka Ņūtons esot bijis ... " Laikam visam ir divas puses- ja viņš būtu bijis lādzīgs un mierīgs, labestības paraugs, vai viņš tik traki rautos uz priekšu, lai paveiktu to,ko paveica!

Kanarijs avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Dienas domaMedaļa Dienas doma
  Kanarijs 19.10.13 16:48
 
7
0

To ko Džeimss Kamerons dara to tikai Džeimss Kamerons var izdarīt, jo tas ir tas ko Džeimss Kamerons dara, jo viņš ir Džeimss Kamerons.

archis1 avatars
Medaļa SpoksMedaļa BērndārznieksMedaļa Dienas doma
  archis1 19.10.13 17:33
 
6
0

Bobija Fišera dzīve ir viena vienīga drāma. Sāku par viņu interesēties pēc tam, kad noskatījos ''Chess game of the century'', kur 13. gadīgais Fišers fantstiski skaisti uzvar čempionu. Fišers psiholoģiski bija ļoti samocīts līdz dzīvi beidz Islandē un tikai daži cilvēki bija šī vientuļa bērēs. Kāpēc vēl Holivuda par viņu kādu normālu gabalu nav uztaisījusi, es nezinu. http://www.youtube.com/watch?v=px2PoGr0AkE#t=2m20s

NightInBlood avatars
Medaļa MaģistrsMedaļa ViktorsMedaļa Bestsellers
  NightInBlood 19.10.13 13:50
 
9
3
Nu jā, man raksturiņš arī tāds pasmags. :D

MJAW avatars
Medaļa BērndārznieksMedaļa Sertificēts spoksMedaļa Spoks
  MJAW 22.10.13 15:58
 
5
0

Runājot par ''Titaniku'', tad režisora ideja nav absurta, jo nekas cits neatlika. Siltā ūdens tvaiki celtos augšā, un tas izskatītos pretdabiski. 

Raziels avatars
Medaļa Twittera čomsMedaļa Twittera čomsMedaļa Twittera čoms
  Raziels 19.10.13 23:06
 
5
0

atbildot uz Sci Fi komentāru " "..Piemēram, kad kāda Rebeka Votso... " Patiesība laikam, kā vienmēr, ir kaut kur pa vidu http://en.wikipedia.org/wiki/Rebecca_Watson

Radiācija avatars
Medaļa Nolaidies manā bāzeMedaļa Sertificēts spoksMedaļa Jubilārs
  Radiācija 15.06.17 14:21  
 
4
0
Brīžam gribas teikt, ka es atbalstu Teslu. Mūsdienās infantīļi to tik dara, kā vairojās. Normālu cilvēku palicis maz.

kapuracējs avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Dienas joksMedaļa Anomālija
  kapuracējs 19.10.13 17:01
 
4
0

Kas atļauts vērsim,nav atļauts Jupiteram.

kakasy avatars
Medaļa Zoles 3000 spelesMedaļa AspazijaMedaļa Komiķis
  kakasy 15.06.17 14:37
 
3
0

Gluži manas domas. Jau sen atbalstu tādu konceptu, nezināju gan, ka pat Tesla par ko tādu bija iestājies.

Lai gan par šito jautājumu var pafilozofēt, jo ko tādu nemaz nebūtu tik viegli realizēt, jo kur būs tā robeža, kuru sterilizēs un kuru ne? Cik precīzi spēsim noteikt kritērijus un vienmēr taču varēs gribēt vairāk...

zakiiite avatars
Medaļa RecidīvistsMedaļa JubilārsMedaļa Burvju klana biedrs
  zakiiite 19.10.13 14:57
 
3
0
Noderiga informacija.. :)

« 1  2  3 »