Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
22
1111

Raksts papildināts ar bildi un kopsavilkumu.

Šodien laukā atkal dziļa ziema nomainījusi pavasari. Kamēr laukā sniegi lielām pārslām krīt, nekur staigāt nevar, tamdēļ rakstu mazu pļāpu rakstiņu par šo un to Spokos.
Cilvēka daba tā iekārtota, ka tam patīk, ja kāds tevi nedaudz paslavē, vai vismaz ievēro, kaut pats to negribi skaļi atzīt.
Savu žurnālista iespēju (piekļuves) ietvaros pasekoju notikumiem Spokos , kas notiek ar dažādiem rakstiem, arī maniem. Izteikšu tikai savas domas un nepretendēju uz absolūto patiesību. Priecāšos, ja kāds ar mani kulturāli padebatēs un neviens neapvainosies.
Domāju, ka daudziem no mums sen ir nesprotams fakts - kāpēc labākie raksti tiek apveltīti ar mīnusiem, bet vidusmēra un necili bieži vien gūst ļoti lielu plusu skaitu un mīnusa neviena.
Par mīnusotājiem.
Rakstu mīnusotājus var sadalīt divās lielās grupās :
Pirmie - ar mīnusu reizē raksta komentāru ar paskaidrojumu par nepilnībām vai kļūdām, kas rakstā nav izdevies vai neptīk. Es ļoti cienu šos, kuri savu domu prot noformulēt, pamatot un nebaidās uzrakstīt. Tiem vienmēr cenšos pateikties, jo pašam savas kļūdas ieraudzīt grūtāk. Diemžēl, šādu spoku mums vismazāk un ir ārkārtējs retums to sastapt. Cienu tos, kuri spēj pievienot rakstam negatīvu, bet neapvainojošiem vārdiem izteiktu komentāru, mīnusu nepievienojot. Tos uzskatu par zinošiem, izglītotiem un ar visaugstāko intualekta pakāpi.
Otrie - komentāra nav nekāda, bet mīnuss ir. Visbiežāk rakstos , kam pievienoti jau vairāki pozitīvi komentāri. Pasekoju pēdējjā laikā mīnusiem savos rakstos. Visvairāk ir tādu, kas paši vēl nevienu rakstu nav uzrakstījuši, bet klejo pa rakstiem, liek mīnusus un daži pat raksta nesakarīgus komentārus, kas sastāv no dažām zilbēm vai zīmēm. Turklāt viens un tas pats komentārs atkārtots tiek daudzos rakstos. To var ļoti labi redzēt - jāieiet mīnusotāja profilā un jāpalasa viņa rakstītos komentārus. Uzskaatu, šie cilvēki ir, kā tagad pieņemts saukt,- cilvēki ar īpašām vajadzībām un sabiedrībai ar viņu klātbūtni jāsamierinās. Liela daļa no viņiem sirgst ar uzmanības deficita sindromu, paši uzrakstīt rakstu nav spējīgi un cenšas sev pievērst uzmanību ar mīnusu vai dumju komentāru.
Ir vēl mīnusotāji, kas minētajās grupās neiekļaujas. To nav daudz un tie ir atsevišķi gadījumi, kad spoki sastrīdas un tad pēc principa - tu man, es tev.
Varbūt kāds rets skaudības gadījums arī varētu būt. Par šādām strīdu tēmām - mīnusošanu, banošanu raksti jau bijuši, bet tie galvenokārt starp augstāka ranga spokiem.
Par plusotājiem. Tā vien šķiet, ka viss norit saskanīgā gaisotnē. Kurš raksts iepatīkas, to plusojam. Kas notiek it kā neredzamās aizkulisēs?
Šodien pilnīgi nejauši pieslēdzos vienam gandrīz divus gadus vecam spokam ar pavisam zemu krutuma līmeni un paskatījos komentāros - nebeidzamu slavinājumu komentāru virkne tikai vienam, pat teiktu, pazīstamam labu rakstu autoram.
Acīmredzot arī plusi likti, secinu pēc tekstiem. Tātad, vienpusīga mīlestība, fanošana, vai draugu būšana? Negribētu domāt par viltus profiliem. Par tiem arī gana dzirdēts.
Daudz mums ir ļoti jauku spoku un ik dienu kādu jaunu atkal sastopu.
Zinu, ka garus rakstus negrib lasīt, beidzu. .

Tāda man bilde ilustrācijai... Autors: rasiks Dzīve spokos, mīnusi un plusi
1.

Tāda man bilde ilustrācijai sanāca.

Kā mainās laiks redzu pa... Autors: rasiks Dzīve spokos, mīnusi un plusi
2.

Kā mainās laiks redzu pa virtuves logu

Nesen jau bija pavasaris Autors: rasiks Dzīve spokos, mīnusi un plusi
3.

Nesen jau bija pavasaris

Atkal ziema Autors: rasiks Dzīve spokos, mīnusi un plusi
4.

Atkal ziema

Cerējām ka plūdu nebūs bet... Autors: rasiks Dzīve spokos, mīnusi un plusi
5.

Cerējām, ka plūdu nebūs, bet snieg un snieg.

Kopsavilkums 19032014... Autors: rasiks Dzīve spokos, mīnusi un plusi
6.

Kopsavilkums. 19.03.2014. 11:00
Vēl pievienojušies 3 anonīmie mīnusotāji - diviem no tiem nav pašiem neviena raksta, vienam pat komentāra nav, bet 239 dienas, domāju, ka strādā  jau kā profesionās mīnusotājs, jo arī tā var punktus nopelnīt -  ticis līdz 4. krutuma līmenim. Trešais -  nopelniem bagāts, stipri mīnusotu 269 rakstu autors. Komentos citus apsaukā un lamā, ka man lasot bija jānosarkst. Jaunu tabulu negribu viņu dēļ  taisīt.

  Šo rakstu ieliku , lai uzzinātu citu spoku domas par plusiem un mīnusiem, jo pašai divu gadu laikā jau bija izveidojies savs priekšstats. Uzskatu, ka šis mans raksts ir vidusmēra raksts kādu pie mums ir vairumā, tas nevienu neizskar un nepvaino, tāpēc pēc tā vērtējumiem ar plusiem un mīnusiem varu izdarīt sev secinājumus. Paldies visiem dalībniekiem. Visumā ir tā, kā iepriekš jau domāju.
Pirmais secnājums - spokos ir daudz ļoti jauku-zinošu  un  vienkārši  jauku cilvēku.
Otrais secinājums  -  darvas piliens  bojā veselu medus mucu. Daļa no spokiem, diemžēl, ir cilvēki-spoki ar īpašām vajadzībām. Daļa vienkārši neapdomīgi, vieglprātīgi, godkārīgi , ķildīgi.
 Par mīnusotājiem  par šo rakstu arī apstiprinājās iepriekšējās domas.
1. Nevienam  no viņiem nav augstāks vai vienāds krutuma līmenis par manējo, bet vairumam tas ir zems.
2. Pusei no viņiem nav neviena paša uzrakstīta raksta
3. Vairāki krutākie  banoti.
  Manas domas, ka jāmaina nedaudz  noteikumus. Jāatļauj mīnusot rakstus tiem spokiem, kuri uzrakstījuši un pievienojuši paši vismaz vienu rakstu.

22
1111

Citi šī autora raksti:

Lasi vēl labākos rakstus:

komentāri [98]

Niks: vai ienāc ar
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
GanjaGod avatars
Medaļa BestsellersMedaļa RainisMedaļa Admins iesaka
  GanjaGod 17.03.14 20:03
 
89
0

Ja raksts patīk, liekam +, ja nepatīk, tad -

Elementāri Vatson  

spoku dienas doma

Laciz avatars
Medaļa Gada spoks 2014Medaļa LācītisMedaļa Gada spoks 2014
  Laciz 17.03.14 20:07
 
32
1

Parasti cenšos ierakstīt iemeslu, ja lieku ''-'', bet dažreiz, tie ir vienkārši bezcerīgi gadījumi...  P.s. Šitam rakstam būs daudzi plusi.  

coldasice avatars
Medaļa RecidīvistsMedaļa BotsMedaļa Dienas doma
  coldasice 17.03.14 20:13
 
27
0

tā arī neiebraucu raksta morālē,grib,lai liek to mīnusu man pajāt. ja kaut ko tulkoju,tad vairāk sev nekā citiem..un tā īdēšana kaut kā liekās lieka.. lieku mīnusus par visiem mainstream rakstiem,par slavenībām,ja nav slinlkums atvērt,dažreiz ''copy-paste'' ,tāpat tiem,kas liek savus video,bet ar dikciju nav strādāts,sit cauri lauķu dialektu,riebjās,ja grib spīdēt ,bet darbu ieguldīt nevēlās,tāpat ,ja daudz stila un satura,kā arī gramatikas kļūdu,jo tā ir necieņa pret lasītāju,tātad mani.

spoku dienas doma

GargantijA avatars
Medaļa FledermausisMedaļa Holly ShitMedaļa Fledermausis
  GargantijA 17.03.14 21:28
 
23
0

Domāsim plašāk :)

Dzīve spokos- mīnusi un plusi?

Uz brīdi ienācu. Jau stunda aizskrējusi!

Ja ir ko palasīt- tie noteikti ir plusi.

Ja nav- tad mīnuss. Pazūdu es klusi...

spoku dienas doma

Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 17.03.14 21:32
 
14
0

Daudzos gadījumos, ja aizrādīsi par elementārām latviešu valodas zināšanām, kas nav izmantotas rakstu veidošanā, saņemsi pretim virkni "uzbraucošu" komentāru un mīnusus..

exkluzīvais avatars
Medaļa Gada SPOKS 2017Medaļa UberautorsMedaļa Gada RAKSTS 2017
  exkluzīvais 19.03.14 18:41
 
12
0

Pieaudzis cilvēks, bet uztraucās par kaut kādiem nieka mīnusiem... Labam rakstam tie mīnusi neko neizsaka, jo plusu tāpat vienmēr būs vairāk.=) 

Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 17.03.14 20:22
 
10
0

atbildot uz coldasice komentāru " tā arī neiebraucu raksta morālē,gr... " Izlasi savu komentāru un padomā, vai vari atļauties kādam aizrādīt par stila kļūdām. 

Sasha Aleksandrs avatars
Medaļa Man patīk Spoku FacebookMedaļa Baloon party!Medaļa Eiro ola
  Sasha Aleksandrs 18.03.14 09:25
 
9
0

Kas izlemj neuzklausījis pretējo pusi, rīkojas netaisni, kaut arī lēmums būtu taisnīgs.

 / Seneka. /

karamele1132 avatars
Medaļa BetmensMedaļa Spoki flameMedaļa Veiksmes lāde
  karamele1132 17.03.14 20:43
 
8
1

Man par tā sauktajiem mīlestības plusotājiem ir tā- ka abi ar savu otru pusīti esam reģistrēti šajā vietnē, plusus liekam tāpec, jo daudzi mūsu darbi sanāk Team Works. Kāpēc gan ne.  Pašai ir sanācis ar mīnusu licējiem tā, ielieku rakstam - , atpakaļ saņemu to pašu, kādēļ? Lieks, ka tā ir atriebība. ! 

rasiks avatars
Medaļa Krustvardu superrecidivistsMedaļa Karsts pielūdzējsMedaļa Autoklikeris
  rasiks 17.03.14 21:34
 
6
0

atbildot uz GargantijA komentāru " Dzīve spokos- mīnusi un plusi? U... "  

Kamēr es pie Tava jaunā raksta tikšu,

Lielu paldies tagad tikai likšu.

 

 

rasiks avatars
Medaļa Krustvardu superrecidivistsMedaļa Karsts pielūdzējsMedaļa Autoklikeris
  rasiks 17.03.14 21:12
 
6
0

atbildot uz Beciņja komentāru " Ieliku mīnusu, jo manuprāt, vajadz... " Paldies par mīnusu, nupat parādījās. Pēc Noteikumiem  man pietika ar vienu bildi, bet pieliku vairākas, paskaidrojot , ka rakstu sniega dēļ rakstu. Neiedomājos, ka tās kādam traucēs galveno domu izprast. Paldies.  

Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 08.10.16 19:04
 
5
0

Rasik par pēdēju teikumu! Es tev 100000% procentus piekrītu. Man šausssmīigi besī ,kad cilvēki visamm ko tu dari lei mīnusus un šausmīgus komentus ,kaut arī viņam pašam  nav nekā un viņš ir sū#s, spoku pabira ,kas domā ,ka ir karalis... forši būtu ja 1 rakstu vajadzētu ,bet tas nekad nenotiks

Laciz avatars
Medaļa Gada spoks 2014Medaļa LācītisMedaļa Gada spoks 2014
  Laciz 17.03.14 20:54
 
5
0

atbildot uz karamele1132 komentāru " Man par tā sauktajiem mīlestības p... " Tādu ir daudz... It īpaši varu uzsvērt CAK, nezinu vai tagad joprojām tā dara, bet ātrāk, visiem kas izteica kritiku, sameta mīnusus, visiem rakstiem. 

awoken avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa Dienas joksMedaļa Dienas joks
  awoken 17.03.14 21:12
 
5
0

ja lieku mīnusu, komentēju tikai tad, ja, manuprāt, autors spēs uztvert kritiku t.i. nav lohs. Ja redzams, ka autors ar galvu nedraudzējas, tad nav jēgas tur neko skaidrot. Reizēm gan pasprūk arī personiski aizvainojumi, bet nu tas arī tad, ja autors pēdējais lohs.

rasiks avatars
Medaļa Krustvardu superrecidivistsMedaļa Karsts pielūdzējsMedaļa Autoklikeris
  rasiks 18.03.14 07:59
 
5
0

Paldies par viedokli. Esam tik dažādi, un tomēr kopā jāsdzīvo - gluži kā mūsu valstī. Plusu diedelnieku patiešām daudz, šķiet vairāk bērni. Tie , kuri savus rakstus sāk ar diedelēšanu,  eju visiem garām bez ievērības. Es vispār mīnusus nelieku - komentārus rakstu gan, cenšos pieklājīgā formā pateikt ko domāju, bet tikai par tēmām ko kaut cik pārzinu. Reakcija ir ļoti dažāda. Esmu jau atradusi savu autoru pulciņu, kuru rakstus labprāt lasu un tas man atsver pārējās nebūšnas. Man patīk arī no malas pavērot cilvēku uzvedību dažādās situācijās, tai skaitā administrāciju. Patīk pavērot profilos kurš kuram dod medaļas - diezgan interesantas sakarības par tēmu : roka roku mazgā - abas melnas. Gribētos sagaidīt, lai mazāk nevajadzīgu ķildu un naida.

Raziels avatars
Medaļa Twittera čomsMedaļa Twittera čomsMedaļa Twittera čoms
  Raziels 17.03.14 22:27
 
5
0

Saki ko gribi, bet Tavus kulinārijas rakstus es nemainīgi cienu- tie ir patiesi labi, un ar labi saprotamiem paskaidrojumiem, un plusoju vel nelasītus- jo jau iepriekš zinu, ka plusiņš būs beigu beigās pelnīts. 

rasiks avatars
Medaļa Krustvardu superrecidivistsMedaļa Karsts pielūdzējsMedaļa Autoklikeris
  rasiks 24.03.14 17:41
 
4
0

Es gribu pateikt, ka katrs var darīt kā tīk. Vienkārši par to izsakām savu viedokli un es mazliet apkopoju un  tāpat kā citi, esmu tiesīga paust savējo. Man šķiet nesmuki par labu rakstu likt mīnusu, neko nepaskaidrojot. Katrs, kad uzrakstīs kaut vienu rakstu, tikai tad  sapratīs , ka nav nemaz tik vienkārši uzrakstīt labi un pareizi. Visu kritizēt ir ļoti vienkārši.

Mūsdienu domātājs avatars
Medaļa HītsMedaļa ĢenerālisMedaļa Gada raksts 2014
  Mūsdienu domātājs 18.03.14 09:56
 
4
0

Daudzkas notiek ar te pa blatam. Visu cieņu Aguram, bet ko teiksim ar viņu esmu ievērojis. Lai kāds būtu mans raksts un kāds viņa, viņam sākumā vienmēr tiek krietni vairāk saplusots. Nu ok, diži mani tas nesatrauc, jo vairumā gadījumu lietotāji dienas laikā sabalso un viņu apsteidzu. Bet skaidrs, ka tur ir blats. Pats ar administrācijā agrāk esot biju pateicis, lai iepluso kāds man un es ieplusošu viņam. Vēlāk sapratis esmu, ka nav tas diži korekti. Ja patiks, tad ganjau ieplusos. Vnk interesanti skatīties, ka čalim pie kādiem 10 skatījumiem 50+. Viņam raksts pa taisno pirmajā lapā un tad tik centies konkurēt.. :)

Nu bet ar to visu ir jārēķinās. Kas mācēs labu rakstu uztaisīt, tas savu atzinību dabūs. Ja ieguldīs rakstā darbu un laiku, augļi neizpaliks ;)

Deony avatars
Medaļa Admins iesakaMedaļa Dienas domaMedaļa Žurnālists
  Deony 17.03.14 20:15
 
4
0

Protams ar laiku saproti, kuri ir tie autori, kuru garadarbus gribas lasīt un tie, kuri tā arī paliek neatvērti. Bet-katram sava publika. Par tiem hroniskajiem mīnusotājiem domāju tev ir taisnība-tas ir uzmanības trūkums. 

Frozen Sky avatars
Medaļa SpoksMedaļa Dienas joks
  Frozen Sky 17.03.14 21:19
 
3
0

Ja patīk lieku plusu, taču ja nepatīk mīnusu vai nu nelieku neko jo rakstu gaumes atšķirās !

« 1  2  3  4  5 »