Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
8
2215

"Apzināts stāvoklis"- šādi mediķi cauc pamošanos operācijas laikā. Arī es to esmu izjutusi un viss ko varu pateikt tas bija interesanti un bailīgi. Citiem neko tādu nekad nenovēlētu.

Es vēlējos uzrakstīt par to rakstu, jo nekur latviešu valodā informāciju par šo fenomenu neatradu.

Ļoti ceru, ka ir kāds spoks, kurš ir bijis tādā pašā situācijā, mani ļoti interesē kāda ir attieksme pret šo fenomenu, vai tas ir atstājis kādas manāmas iezīmes, utt.


Es nevēlos, lai cilvēki domā, ka tādā veidā cenšos pelnīt plusus. Es tikai vēlos informēt, ka arī Latvijā ir tādi gadījumi. Es rakstu par "apzināto stāvokli" centos jau sen uzrakstīt, bet vienmēr pietrūka drosmes pabeigt līdz galam.

Esiet veseli!

Foto: © Royalty-Free/CORBIS
Vai tu kādreiz esi... Autors: miesniece Ieslodzīts ķermenī.
1.

Vai tu kādreiz esi aizdomājies, kas notiktu, ja tu pamostos, piemēram, aklās zarnas operācijas laikā? Un kā tu tad rīkotos? Šādu stāvokli sauc par "apzinātu stāvokli" šis stāvoklis ir reti sastopams. "Apzinātā stāvoklī" var nonākt aptuveni 1 vai 2 pacienti no 1000

Pacienti var atcerēties kas... Autors: miesniece Ieslodzīts ķermenī.
2. Pacienti var atcerēties, kas notika operācijas laikā, ja viņi ir piedzīvojuši "apzināto stāvokli" Tas var izraisīt nomācošu stāvokli pacientiem un vēlāk pāraugt par pēctraumu stresa traucējumā.
Kā simptomi pēctraumu stresa... Autors: miesniece Ieslodzīts ķermenī.
3.

Kā simptomi pēctraumu stresa traucējumiem ir 1.) nepārtraukta traumatiskā notikuma atkal-pārdzīvošana (nakts murgi, halucinācijas, uzmācīgas atmiņas – atskats pagātnē).

2.Nepārtraukta izvairīšanās no stimuliem, kas asociējas ar traumu, vispārpieņemtās atbildes reakcijas padarītas nejūtīgas.

3. Nepārtraukti pieaugošas modrības simptomi (grūtības gulēt un koncentrēties, pārmērīga modrība un piesardzība).

Ir nepieciešams izskatīt šo... Autors: miesniece Ieslodzīts ķermenī.
4. Ir nepieciešams izskatīt šo "apzināto stāvokli" dziļāk, jo bērniem iespēja pamosties narkozes laikā ir no 8-10 reizēm lielāka nekā pieaugušajiem, tas attiecas arī uz ilggadējiem pretsāpju zāļu lietotājiem, cilvēkiem ar lieko svaru, un narkomāniem.
 Lai palīdzētu novērst... Autors: miesniece Ieslodzīts ķermenī.
5.

Lai palīdzētu novērst pacientu pamošanos operācijas laikā, šī fenomena pētnieki iesaka medicīnas darbiniekiem ņem vērā visus riska faktorus. Tie arī aicina mērīt anestēzijas gāzu koncentrāciju un regulāri uzraudzīt smadzeņu elektrisko aktivitāti. Jebkuram pacientam, kurš ir pamodies operācijas laikā vajadzētu saņemt tūlītēju profesionālu ārstēšanu.

Ko  es pati atceros no savas... Autors: miesniece Ieslodzīts ķermenī.
6. Ko es pati atceros no savas "apzinātā stāvokļa"? Man operācija bija pirms 2 gadiem, 24. augustā(dīvaini, ka tikai tagad spēju par to rakstīt). Atceros, ka guļot pirms operācijas uz galda vēlējos zināt vai tiešām es aizmigšu no narkozes. Es gribēju redzēt, cik ilgi izturēšu neaizmiegot.. pagāja kāds laiciņš un pamazām acis pašas lipa cietas, nu nekāds spēks to nevarēja novērst. Aizmigu.
Pēc kāda laika es pamodos... Autors: miesniece Ieslodzīts ķermenī.
7.

Pēc kāda laika es pamodos. apkārt bija tumsa. Dzirdēju sarunājamies ārstus, viņi grabinājās gar metāla traukiem paņēma skalpeli un grasījās griezt. es protams kliedzu, ka varbūt nevajag. Kliedzu un bļāvu, ne rokas, ne kājas nevarēju pakustināt, ķermenis svešs. Biju ieslodzīta sevī. Es baidījos palikt tā pavisam. Paraudāt arī nevarēja. Jo likās ka ar ķermeni saista tikai gaiss, acis arī nevarēja atvērt.... Un tad viņi grieza... man šķiet es tajā brīdī paspēju 3x nomirt, sāpes briesmīgas un tevi neviens nedzird...

Jutu visu kādas sekundes 10... Autors: miesniece Ieslodzīts ķermenī.
8.

Jutu visu kādas sekundes 10, bet likās kā mūžība. Beidzot kāds mani iemidzināja līdz galam. tik patīkami bija just sāpju mazināšanos. Pamodos uzreiz pēs operācijas, ātri biju skaidrā prātā, sarunāju ārstiem muļķības, kad nāca ārā narkoze:D kauns atcerēties.:D Visi brīnijās kā tik ātri pamodos, varēju vēl mammai sms nosūtīt. Tad gan aizmigu. Un nedaudz vēlāk jau braucu mājās. Joprojām atceros sajūtas, pēc šī gadījuma aizvien vairāk vēlos zināt kas ir pēc dzīves(ne jau tā  pati ņemt galu), bet pieaug interese. Tāpēc būtu ļoti jauki ja kāds varētu padalīties ar savu pieredzi par šo "apzināto stāvokli". :)

Ja kāds vēlas var... Autors: miesniece Ieslodzīts ķermenī.
9. Ja kāds vēlas var noskatīties 2007 gada filmu awake. Ļoti patika jo daudz maz ļauj skatītājam izjust ko līdzīgu.
Izmantotie avoti:
http://dzīve
8
2215

Citi šī autora raksti:

Lasi vēl labākos rakstus:

komentāri [251]

Niks: vai ienāc ar
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
rudix avatars
Medaļa MaģistrantsMedaļa BakalaursMedaļa Recidīvists
  rudix 15.08.11 01:28
 
286
0

Kad biju mazāks (12 gadi) es izjutu tieši to pašu, man bija aklās zarnas operācija, pats labākais bija tas ka mana galva bija nedaudz iesāņus un man priekšā bija tikai siena un ārsti neredzēja ka manas acis ir vaļā, es gribēju kko teikt, bet nevarēju, tā pat kā pakustēties, tas viss vilkās ļoti ilgi (likās ka vesalu mūžību) velpietam es jutu kā kāds ņemās pa manu vēdēru, tagad īsti vairs nevaru aprakstīt tās izjūtas, bet tas bija ļoti pretīgi, pēc operācijas kad izgāja narkoze es kkadā mistiskā veidā par to aizmirsu, un pēc tam majās atcerējos un pastāstīju mammai, vina teica ka tas varbut bijis kāds sapnis vai kkas tml. un ka neesot iespējams pamosties operācijas laikā, tā es arī tam ticēju, līdz šim rakstam......

misscool avatars
Medaļa SviestmaizeMedaļa Sertificēts spoksMedaļa Spoks
  misscool 15.08.11 01:25
 
199
1

jau tāpat bija bail no operācijām ,pēc šī raksta vēl vairāk :D

Mārdžija avatars
Medaļa BestsellersMedaļa Dienas joksMedaļa Tīģeris
  Mārdžija 15.08.11 01:04
 
176
2

es nezināju par šādu pamošanos. es gribu dzirdēt arī citu stāstus

Mētra avatars
Medaļa SensācijaMedaļa Dienas joksMedaļa Dienas doma
  Mētra 15.08.11 01:05
 
115
0

Tātad, ja pareizi sapratu, tas ir tā, ka pamodies, atver acis, bet nevari parunāt, kustēties, bet iekšēji šoks un var just sāpes?

Selago avatars
Medaļa SviestmaizeMedaļa Sertificēts spoksMedaļa Pamatskolnieks
  Selago 15.08.11 14:10
 
100
1

Kaut kā nesaprotu- šāda parādība esot ĻOTI reta, bet izskatās, ka visi šie retumi ir savākušies spokos, jo palasiet komentāros cik kklātesošie ir to piedzīvojuši!!!

Sci Fi avatars
Medaļa Admins iesakaMedaļa Draugu draugsMedaļa Redaktors iesaka
  Sci Fi 15.08.11 01:25
 
96
0

PERFEKTI TAS PATS - atgadījās pirms 15 gadiem (tad man bija 5). Kopš tā brīža vienmēr esmu bijis PAR eitanāziju. Ja cilvēks cieš briesmīgas sāpes (piem., no vēža), viņam/-ai IR jāļauj aiziet. Varbūt paveicās, ka tik agrā vecumā, jo sobrīd jau esmu tam ticis pāri. Kaut gan draugi (un brālis) saka, ka es šad tad naktīs nenormāli skaļi kliedzu (kaut gan pats no tā nekā neatceros). Tā ka turies un skaties no gaišās puses - tu esi ar kaut ko īpaša ;D

TheSame avatars
Medaļa Admins iesakaMedaļa Dienas joksMedaļa Admins iesaka
  TheSame 15.08.11 01:24
 
78
1

Grūti iedomāties, kā ir piedzīvot tik briesmīgu bezpalīdzības sajūtu.. Vismaz tevi ātri vien atkal iemidzināja, bet ir dzirdēti gadījumi, kad tas netiek darīts un vienīgais, kas atliek, ir - gaidīt 

ICSVortex avatars
Medaļa BakalaursMedaļa Dienas joksMedaļa Kapteinis Huks
  ICSVortex 15.08.11 02:59
 
71
1

atbildot uz miesniece komentāru "     kā bija? piedod par ziņkār... " nekas īpašs, kad pamodos tajā laikā kad man ārsts pa galvu ņēmās tad, cik atceros mazliet kutēja, bailes nebija, bet kad ārsts teica "guli, guli", tad pēc tā joka man esot pazudis pulss.

Otro reizi, kad kājā dzelžus lika, tad nejutu itkā neko, jo bija veikta "punkcija", respektīvi nomērdēts no nabas līdz lejai pilnīgi viss :D... tad man drusku gļučīja, es esot daudz runājis neķītrības ar blakus sēdošajām māsiņām, par to ārsts pateica māsiņām lai "ielej man vēl morfijiņu" :D

tākā man ir bijušas vairākas operācijas un gaidāma tuvākajā laikā vēl viena (kājai) tad par to diži nedomāju un neuztveru to par neko nozīmīgu.

KaliZs avatars
Medaļa PaparazziMedaļa ŽurnālistsMedaļa Seko draugiem 3000
  KaliZs 15.08.11 01:06
 
66
2

ŠAUSMAS. Es laikam aizietu ar sirdi. 

Mudilaizcernobila avatars
Medaļa SpoksMedaļa SviestmaizeMedaļa Sertificēts spoks
  Mudilaizcernobila 15.08.11 01:36
 
52
0

Cerams, tev vairs nevajadzēs nekad gulties uz galda.. 

Ja man, kas tāds notiktu.. es psiholoģiski nespētu tikt tam pāri.

(hug)

kāsīte avatars
Medaļa Spoks
  kāsīte 15.08.11 01:26
 
42
0

pirms gadiem 7 arī tika veikta operācija ar kunģi, nu vairs jau neatceros kas tur īsti bija, bet es tieši tāpat kā tu centos itkā neaizmgt, arī lēnām acis taisījās ciet, bet tad pēkšņi bladākš esmu augšā. no sākuma likās, ka varbūt laiks baigi ātri pagājis, operācija jau beigusies un mani tulīt vedīs prom uz palātu, bet nekā.. tas bija tikai pats sākums, atceros tikai to, ka paspēju pateikt nē, jo tajā brīdī tas likās tik ļoti sāpīgi, itkā tevi kāds nogalinātu spīdzinot, un tieši pēc mana vienīgā vārda nē, ārsti mani iemidzināja kārtīgi. Pēc operācijas pamodos un nespēju saprast, vai neesmu to nosapņojusi, biju vairāk satraukta nekā pirms operācijas. Beigās man izstāstija, ka tā varot gadīties, ka pacients pēkšņi pamostas operācijas laikā.  atceros, ka pēc tam vairāk negribējās atgriesties slimnīcā, likās šausmīgi un nepieņemami, ka kaut kas tāds tiek pieļauts. Tagad, ja godīgi, mazliet smieklīgi liekas tas viss 

kāsīte avatars
Medaļa Spoks
  kāsīte 15.08.11 01:45
 
41
0

atbildot uz rudix komentāru " Kad biju mazāks (12 gadi) es izjut... " ak šausmas. iedomājos kādus pāris gadus dzīvot ar domu, ka tas varētu būt bijis sapnis, nu DROŠVIEN, un pēkšņi vienā dienā uzzināt, ka tā mēdz notikt .... vienkārši..VIENKĀRŠI. 

eifelis avatars
Medaļa Redaktors iesakaMedaļa Twittera čomsMedaļa Admins iesaka
  eifelis 15.08.11 05:30
 
32
1

Domāju, ka sievietes, kuras ir piedzīvojušas ķeizargriezienu, šo visu uzskata par huiņu, jo to visu ir izjutušas. Man māsa stāstīja kā bija tad, kad viņai bija ķeizargrieziens - es sapratu to, ka esmu priecīgs, ka neesmu sieviete, jo iznēsāt bērnu un dzemdību sāpes vēl psiholoģiski šķiet, ka ir izturami, bet ķeizars - nu nēēē.... labi, ka nekas tāds nedraud ;)

unna123 avatars
Medaļa SākumskolnieksMedaļa Sertificēts spoksMedaļa Sviestmaize
  unna123 15.08.11 01:25
 
29
0

Kad man bija 4gadi operācijas laikā pamodos, pati gan neko neatceros, bet māmiņa, kas sēdēja aiz durvīm stāstija, ka es esmu histēriski sākusi bļaut, tātad laikam jau kaut ko jutu.

wolesa avatars
Medaļa SviestmaizeMedaļa Admins iesakaMedaļa Spoks
  wolesa 15.08.11 01:09
 
23
0

ļoti patika raksts, paldies +

ICSVortex avatars
Medaļa BakalaursMedaļa Dienas joksMedaļa Kapteinis Huks
  ICSVortex 15.08.11 01:15
 
22
0

2 reiz pamodos, 7 gadu vecumā kad man šuva galvā ciet caurumu un 21 gada vecumā, kad man kājā vajadzēja ievietot dzelžus!

miesniece avatars
Medaļa ŽurnālistsMedaļa Redaktors iesakaMedaļa Dienas joks
  miesniece 15.08.11 01:16
 
21
0

atbildot uz ICSVortex komentāru " 2 reiz pamodos, 7 gadu vecumā kad ... "

   

kā bija? piedod par ziņkārību, bet mani tas ļoti intersē.

2x pamosties... nezinu varbūt otro reizi nebūtu tik bailīgi..

Bombshell avatars
Medaļa SākumskolnieksMedaļa Spoks
  Bombshell 15.08.11 01:39
 
21
0

Interesanti, ka šāda stresa situācija neietekmēja sirdsdarbību..

miesniece avatars
Medaļa ŽurnālistsMedaļa Redaktors iesakaMedaļa Dienas joks
  miesniece 15.08.11 01:10
 
17
0

atbildot uz TīdelisTīdinieks komentāru " par  lamāšanos pēc narkozes g... " es nelamājos, es stāstiju sazvērastības teorijas. un runājām ar medmāsiņām par algu samazinājumu:D

Samaara avatars
Medaļa ŽurnālistsMedaļa Admins iesakaMedaļa Sponsora favorīts
  Samaara 15.08.11 01:48
 
17
0

Jā, pamosties kaut kā tāda laikā ir ilgstoša trauma... 

« 1  2  3  4  5 »