Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
11
455

Apnicis būt drūmam par neskaitāmajām problēmām Latvijā, par mūsu valdību, ar kuru mēs nekad neesam apmierināti? Ar mūsu pārstāvjiem starptautiskajā politiskajā arēnā, kas publiski pazemo Latvijas valsti ar “nasing spešal” un mūsu izslavēto politiķu “ingliš” līmeni? Nesatraucies, mums ir daudz lietas par kurām lepoties, apskatīsim septiņas no tām šajā rakstā!

"Tautas Spogulis" - ziņas, izklaide, politika un fakti par mūsu brīnišķīgo Latviju!

 Autors: Tautas Spogulis 7 iemesli, kas liek mums lepoties par Latviju
1.
Maza valsts ndash daudz upes... Autors: Tautas Spogulis 7 iemesli, kas liek mums lepoties par Latviju
2.

Maza valsts – daudz upes un ezeri.

Iespējams, ka daudzi nav dzirdējuši par šo faktu, bet mūsu mazajā valstiņā ir vairāk kā 12 tūkstošu upes, strauti un tamlīdzīgi ūdens ceļi, un apmēram 2200 ezeri. Laivošanas cienītājiem Latvijā ir tiešām paveicies un netrūkst lieliski maršruti, kurus baudīt pie putnu dziesmām. Kopējais upju garums mūsu valstī sastāda 37 500 kilometrus (nedaudz vairāk kā distance no Rīgas uz Austrālijas Sidneju un atpakaļ)!

Mēs sargājam mūsu dabas... Autors: Tautas Spogulis 7 iemesli, kas liek mums lepoties par Latviju
3.

Mēs sargājam mūsu dabas dārgumus.

Vai zināji, ka Latvijā ir 682 īpaši aizsargājamas dabas teritorijas, kam šāds aizsardzības statuss ir piešķirts caur likumdošanu? Kopumā, šīs teritorijas sastāda vairāk kā 11 procentus no visas mūsu teritorijas! Izskatās, ka mēs tomēr rūpējamies par mūsu brīnišķīgajām dabas ainavām. Turpināsim to darīt, lai arī nākamās paaudzes gan Latvijā, gan no citām pasaules malām, var izbaudīt šos skatus.

Mēs cienām mūsu sievietes... Autors: Tautas Spogulis 7 iemesli, kas liek mums lepoties par Latviju
4.

Mēs cienām mūsu sievietes vadošajos amatos.

Lai gan nekas nav ideāls un mums vēl ir ceļš ejams, Latvija jau izceļas starptautiskajā fonā ar pozitīviem rezultātiem dzimumu līdztiesībā. Pēc 2014. gada datiem, sievietes ieņem 53% no visiem vadošajiem amatiem uzņēmumos ar 10 vai vairāk darbiniekiem, salīdzinot ar 35% vidēji Eiropas Savienībā – apsveicama tendence!

Mūsu neatkarības stāsts... Autors: Tautas Spogulis 7 iemesli, kas liek mums lepoties par Latviju
5.

Mūsu neatkarības stāsts saviļņoja pasauli.

Kad pasaules medijus apceļoja ziņas par “Baltijas ceļu” – liela daļa pasaules emocionāli sekoja līdzi mūsu iedvesmojošajam stāstam par ilgām pēc neatkarības. “Baltijas ceļš” bija viena no agrākajām un apjomīgākajām cilvēku ķēdes akcijām modernajā cilvēces vēsturē, kā rezultātā tā iedvesmoja arī citas līdzīgas protesta akcijas – gan Taivānā, gan Katalonijā, gan citviet.

Latvijas ceļscaron kopscaron... Autors: Tautas Spogulis 7 iemesli, kas liek mums lepoties par Latviju
6.

Latvijas ceļš kopš neatkarības no PSRS – progresa piemērs.

Lai cik ļoti mums nepatiktu sūroties par to, cik viss mūsu mīļajā valstī ir slikti – mēs tomēr esam progresējuši ievērojamos tempos un ātrā garā virzāmies prom no Padomju Savienības ēnas. Saskaņā ar “Freedom House” ziņojumu par demokrātiju pasaulē, Latvija ieņem 3. vietu no bijušajām PSRS valstīm – mūsu demokrātija plaukst un zeļ.

Un lai gan mūsu brāļi igauņi un lietuvieši mūs ir apsteiguši – Latvija ieņem 3. vietu pēc IKP uz iedzīvotāju (PPP) starp bijušajām PSRS valstīm, norādot uz būtiskiem sasniegumiem (lai gan vēl ir daudz iespējas uzlaboties) kopš okupācijas varas izdzīšanas.

Mums pieder Eiropas... Autors: Tautas Spogulis 7 iemesli, kas liek mums lepoties par Latviju
7.

Mums pieder Eiropas platākais ūdenskritums.

Ventas Rumbas platums palu laikā var sasniegt pat 270 metrus – tiešām iespaidīgs rādītājs. Lai gan ūdenskritums ir tikai 1-2 metrus augsts, mūsuprāt tas tikai dod papildus vilinājumu apskatīt šo dabas brīnumu – pasaulē ir pietiekami daudz augsti ūdenskritumi, pietiks mums ar šo!

Latvijas vārds ndash pat... Autors: Tautas Spogulis 7 iemesli, kas liek mums lepoties par Latviju
8.

Latvijas vārds – pat kosmosā!

No tūkstošiem identificētajiem asteroīdiem kosmosā, 16 no tiem ir dots ar Latviju saistīts nosaukums. Varbūt skaitlis neizklausās liels, bet atcerēsimies, ka mums nav pašmāju NASA – latviešu astronomi arī atrod veidu kā nest mūsu valsts vārdu pasaulē!

11
455

Citi šī autora raksti:

Lasi vēl labākos rakstus:

komentāri [38]

Niks: vai ienāc ar
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
Māris Urbanovičs@speles avatars
Medaļa Vampīru klana biedrsMedaļa Zoles 3000 spelesMedaļa Vilkaču klana biedrs
  Māris Urbanovičs@speles 05.05.17 14:50
 
21
2

ir daudz vairāk lietu par ko nepriecāties, un reāli negāciju ir vairāk

mumis avatars
Medaļa Patīk komentārsMedaļa RecidīvistsMedaļa Dienas joks
  mumis 13.05.17 15:23  
 
11
0
Es lepojos par šo zemi ! Par valsti ? Valsti ir sačakarējuši politiķi ! 😎

Tautas Spogulis avatars
Medaļa SensācijaMedaļa Admins iesakaMedaļa Redaktors iesaka
  Tautas Spogulis 05.05.17 16:29
 
10
0

atbildot uz Māris Urbanovičs@speles komentāru " ir daudz vairāk lietu par ko nepriecāti... "

Norādiet mums uz vienu valsti, kur tāda situācija nebūtu! Ir valstis, kurām iet labāk par Latviju, bet vietējie tur arī ar visu ir neapmierināti - un pamatoti, jo konstruktīva kritika vienmēr būs vajadzīga, nav iespejāms sasniegt ideālo līmeni, kur viss ir lieliski.

Latvietis aizbrauks uz citu valsti un pēc vienas paaudzes, kad integrēsies, jau ģimene būs par daudzām lietām neapmierināta, jo, kad noteikts līmenis kļūst par ik dienu - tas vairs nav nekas īpašs. Tā ir Latvijā un visur citur, tāda ir cilvēku daba.

Latvijai ir vēl daudz iespējas augt, bet noliegt to, ka mums ir daudz pozitīvā - to gan nevar. Latvija nevar būt Rietumu līmenī ar nedaudz vairāk kā 20 gadiem neatkarības. Sūdīgi politiķi ir visur, bet progress turpinās pat ar tādiem lielākajā daļā gadījumu.

Dark Magician avatars
Medaļa LiterātsMedaļa GremlinsMedaļa Latvijas politika
  Dark Magician 15.05.17 18:00
 
6
0

atbildot uz Agag komentāru " Mauhahhaa lepojaties par oligarhu 4maij... "

Es nerunāšu par visu ko pateici, jo tad sanāks ļoti garš komentārs. Tikai pateikšu, ka ja domā, ka valstis neplātās un nelielās ar saviem dabas brīnumiem un vienīgā, kura tā dara ir Latvija - tad vai nu tavs mērķis bija maksimāli paņirgāties par Latviju vai arī tu vienkārši esi neizglītots cilvēks, kurš neredz apkārt ne reklāmas, ne filmas, ne brošūras, ne grāmatas par daudzajiem dažado pasaules valstu dabas brīnumiem, kurus bieži liek kā valstu "sejas" un aicina tos apmeklēt, apskatīt, liek iekš video par valstīm un uz virtuālām un papīrformāta kartiņām...

Dark Magician avatars
Medaļa LiterātsMedaļa GremlinsMedaļa Latvijas politika
  Dark Magician 15.05.17 18:09
 
6
0

atbildot uz Balanss komentāru " 3.izcērt mūs pa pilno. 6.Tāpat regresē... "

Kāpēc tik negatīvi? Vai tiešām nevar kaut kur saskatīt arī ko pozitīvu?

1. Savu karogu jāciena un jāmīl - ja to nedaram zaudējam savu "es".

2. Daudz ūdeņu ir tūŗisma un zvejniecības iespējas, daba ko baudīt. Zemes trūkums - Latvija tā vai tā arvien mazāk nodarbojās ar zemkopību, savukārt, dzīvošanai vieta pietiek atliku likām.

3. Izcērt, bet tik un tā esam viena no mežainākajām valstīm pasaulē, turklāt, lielu daļu no izcirstā ataudzē vietā - koks ir Latvijas lielākā eksportprece.

4. Un tikpat daudz kur, joprojām, ir viduslaiki, kur vienlīdzība ir anekdote.

5.Savu vēsturi ir jāciena un jānovērtē neatkarīgi no tā cik sen tā ir bijusi. To sauc par patriotismu un ja valstīnav patriotisma - tad esi sveicināta tradīciju un tās pašas kultūras izmiršana.

6. Šis ir vienīgais, kur varu tev piekrist, jo salīdzināt ar postpadomju valstīm pēc ekonomikas un demokrātijas ir muļķīgi. pēdējos gados demokrātijas ziņā ejam pretējā virzienā (referenduma likums spilgts paraugs), un, lai arī teorētiski esam 3. pēc IKP esmu pārliecināts, ka ta pati Krievija, Ukraina, Kazahstāna elpo pakausī...

7. Ventas rumba nav peļķe. Un Latvijai netrūkst citu dabas objektu ar ko lepoties. Kāpēc jānoniecina tas skaistais, kas mums ir?

Par sportu -var piekrist, jo to šeit nepieminēja, kultūra nosacīti tika pieminēta. Es teiktu iemācies nošķirt Valsti no valsts. Nošķirt valdību, negācijas no Latvijas -teritorijas ar skaistu dabu, skaistām sievietēm, gardiem ēdieniem un daudz ko citu ko ir jāprot novērtēt. Nevajag, vienmēr, saistīt pilnīgi visu ar ikdienas negācijām.

ArchiiTips avatars
Medaļa Admins iesakaMedaļa Dienas domaMedaļa Admins iesaka
  ArchiiTips 31.05.17 13:26
 
5
1

Šis raksts vairāk atgādina 5. klases prezentāciju '' Ar ko es lepojos Latvijā''     

WolfZag avatars
Medaļa Sertificēts spoksMedaļa Darts VeidersMedaļa Bestsellers
  WolfZag 10.06.17 00:08
 
6
2

Aizmirsi pieminēt ka Var lepoties ar vienām no zemām algām Gejropā un vispederastiskākajiem politiķiem.

Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 05.05.17 21:00  
 
4
0
Nu jā... Vismaz kaut kas pozitīvs... Tomēr labo lietu maz
Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 05.05.17 16:34  
 
4
0
Who cares,im outta here.
Kekistānis avatars
Medaļa TestētājsMedaļa Admins iesakaMedaļa Palaidnis
  Kekistānis 19.05.17 13:48
 
4
1

Nekritizēju, bet kāpēc jāizceļ labā dzimumu vienlīdzība? Visā rietumu pasaulē, izņemot Krieviju, ar dzimumu vienlīdzību viss ir kārtībā, turklāt, Latvijā nevienam nekas pat nebija jādara, lai būtu laba situācija. Vēsturiski, ja paskatās, tad vienmēr šeit vīrieši un sievietes ir dzīvojuši vienādu dzīvesveidu un, man izskatās, ka viss stiprā un vājā dzimuma koncepts šeit ienāca kopā ar krieviem.

Un tagad no Amerikas puses šeit ieviešas divu vājo dzimumu koncepts.

SlendermanBlenderman avatars
Medaļa Vilkaču klana biedrsMedaļa BetmensMedaļa Pingvīns
  SlendermanBlenderman 13.05.17 15:14
 
3
0

Labs raksts!

exkluzīvais avatars
Medaļa Gada SPOKS 2017Medaļa UberautorsMedaļa Gada RAKSTS 2017
  exkluzīvais 05.05.17 18:29
 
3
0

  

Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 31.05.17 18:10
 
3
0

Dievs svētī Latviju!

kartupelis ar mugurkaulu  avatars
Medaļa Patīk komentārsMedaļa Senču olaMedaļa Lācītis
  kartupelis ar mugurkaulu 24.08.17 17:40  
 
3
0
Latviešiem ir jālepojās ar to,ka esam sagrāvuši DIVAS krievu impērijas un ja vajadzēs sagrausim arī trešo!!!Lai mūžīga salva mūsu Dieva izredzētajai tautai!!!

Kekistānis avatars
Medaļa TestētājsMedaļa Admins iesakaMedaļa Palaidnis
  Kekistānis 21.05.17 23:22
 
3
0

atbildot uz Tautas Spogulis komentāru " Nesākšu šo tēmu šeit, redzot, ka esi iespējam... " Kāpēc Trampa atbalstītājs? Latvijai nav nekāda lielā sakara ar Trampu...

Pastāsti, kas Latvijā nav kārtībā ar dzimumu vienlīdzību? Vienīgā lieta, ko ir nācies ievērot ir tas ka sievietēm par tādiem pašiem noziegumiem tiek piespriesti daudz mazāki sodi. Pastāsti kaut ko vēl, lai es varētu tajā kārtīgāk iedziļināties.

PNPAPN@speles avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa Dienas domaMedaļa Dienas joks
  PNPAPN@speles 08.05.17 16:27
 
2
0

Var ,protams ,ari no tada rakursa paraudzities uz lietam .Kautkam var piekrist ,kautkam ne,bet viens gan ir skaidrs , mums ir valsts, par kuru izteikties,pat nolamat, bet IR ! 

Kekistānis avatars
Medaļa TestētājsMedaļa Admins iesakaMedaļa Palaidnis
  Kekistānis 23.05.17 12:12
 
2
0

atbildot uz Tautas Spogulis komentāru " Avatars + segvārds. Pats laikam zini šīs komb... "

Avatars un segvārds. Pati Kekistāņu tauta ir radusies kā runas un izteiksmes brīvību simbols. Ja gribi uzzināt par to ko vairāk, tad jautā.

Par tradicionālo ģimenes modeli. Vai tad nav tā ka cilvēki paši izvēlās šādu modeli? Tāpēc jau arī tas ir tradicionāls, jo lielākā daļa cilvēku vēsturiski ir izvēlējušies dzīvot šādā veidā.  Šeit beigās sanāks tā ka Latvijā sāks darboties 3. viļņa feminisma piekritēji un centīsies mainīt lietu kārtību, pret kuru lielākajaii daļai sabiedrības nebija iebildumu. 

Manuprāt, seksualizācija ir problēma. Pirmo divu viļņu feministes cīnījās arī par to, lai sievietes netiktu seksualizētas, bet tas ar ko tas beidzās ir tas ka arī vīriešus sāka seksualizet.  Manuprāt, tas nav pareizi. Nevienam nebūtu jātiek apskatītam tikai kā dzīvniecisko vajadzību apmierināšanas objektam.  Bet atkal, lielākajai daļai sabiedrības tas ne tikai netraucē, bet viņiem tas patīk un tas viņiem visiem nesāks patikt mazāk, tikai tāpēc ja viņiem pateiks ka tā domāt ir slikti. Un domas brīvību arī nedrīkst ierobežot.

Es saprotu ka tu, visticamāk, gribēji teikt "dzimumu vienlīdzība", nevis "dzimumu līdztiesība", jo Latvijas likumdošanā nav likumu, kas tiktu specifiski attiecināti uz kādu noteiktu dzimumu, dodot vienam dzimumam vairāk brīvību kā ortam.

Man arī tagad ir sesija.    Vēlu tev veiksmi!   

Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 05.05.17 21:00  
 
2
0
Bet foršs raksts
vienkarši Ivo avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Dienas joksMedaļa Dienas doma
  vienkarši Ivo 25.08.17 19:31
 
2
0

Pirmkārt mēs neesam maza valsts , Eiropā vien ir daudz par mums mazākas valstis. Kā arī mēs esam vienīgie kuri ir karojuši pret divām lielvalstīm vienlaicīgi un uzvarējuši . 

Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 26.08.17 01:36  
 
2
0
Lepoties jau var. Novērst uzmanību no aktuālā un "zobu sāpēm" jau var, bet ko tas dos? No vienas puses, kā jau teicu, ignorēšanu problēmās, neitralitāti, taču no otras puses, palūkojoties uz mūsu dārgumiem, rokas ceļas darbam! Gribās mainīt valsti un padzīt tos, kas mūs smacē nost!