Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
spoki fosilijas ikona Fosilija
3
189

Tieši pēc 63 dienām būs pēdējā vasaras diena. Tas nozīmē, ka nākošajā dienā sāksies skola.

Un tieši tāpēc, es uzrakstīšu jums kopmītņu dzīvošanas labās un sliktās īpašības. Tas viss būs vienā rakstā, jo neko līdzīgu nebiju atradusi. Daudz kas būs no manas dzīves un no tā, ko es zinu par kopmītņu dzīvi. Viss šis raksts ir patiess, nekādu melu.

Sākšu par negatīvo un beigšu ar pozitīvo, lai kāds kurš sāks mācīties un dzīvos kopmītnes – saprastu, ka ir gan labais, gan sliktais.

Pāris bildes arī būs, bet ne manas. Meklēju tādas, kuras nav ieliktas jau spokos.

Negatīvais –

Diemžēl gadās arī tādas komendantes, kuras nav pārāk labsirdīgas un bieži vien staigā pa stāviem un skaidro, lai uzvedas klusāk. Gadās arī tā, ka nelaiž iekšā pat tad, ja esi nokavējis vien 15 minūtes no durvju slēgšanas laika. Viņām ir vienalga, ja ir ārā ziema – parasti jau sarunā visu iepriekš.

Ieejot virtuvē tu vēlies uztaisīt ēst, bet jūti dūmu smaku. Kāds noteikti būs aizmirsis savu ēdienu uz plīts. Protams, ka tev viss būs jāvāc nost un jātīra. Ja nu vienīgais neatnāks īstais īpašnieks un to pašu neizdarīs.

Skaļi kaimiņi, kuri pat naktī skaļi uzvedās un neviens neko nedara, jo komendante negrib naktī nākt un skatīties.

Sekss tavā istabiņā, kad istabas biedrs atvedis sev līdz otro pusīti. Tu nezini, kur likties. Protams, es gāju parasti prom, izņemot naktīs - gulēju un klausījos tās skaņas, kamēr aizmigu.

Netīra virtuve, kuru neviens nesakopj un tad jādara ir tev.

Tu nedrīksti iedzert neko alkoholisku, jo istabas biedri nelieto alkoholu un tev arī neatļauj. Viņi vienkārši ir pret to, lai kāds kaut ko iedzertu. Man tā sākumā bija, kad mēģināju atvērt alus buņdžiņu tomēr uzreiz sākās skandāls.

Netīra tualete un dušas telpa. Miskastē samestas meiteņu higiēnas piederumi. Tualetes pods netīrs, neviens aiz sevis nav nolaidis ūdeni. Tualetes papīrs, protams izlietots svaidās turpat uz grīdas. Dažreiz arī aizdambējies tualetes pods.

Tagad pozitīvais jeb pietiekami daudz pozitīvā, lai tu saprastu par to vai šī dzīve ir tev.

Pozitīvais –

Prom no vecākiem, tagad neviens tev neteiks to, - ir jau vēls un jāiet ir gulēt, nelasīs lekciju par to, ka alkohola lietošana kaitē veselībai. Arī nestāstīs to, lai tu nesmēķē - varbūt tavi vecāki vispār domās, ka tu mācies un vairs nesmēķē.

Iepazīšanās ar jauniem cilvēkiem, ar kuriem iespējams izveidojas labas attiecības un pēc tam kopīgi taisīt ēst.

Kārtojat istabiņu spēles veidā, kur zaudē tas arī tīra. Kopīgi pasākumu gan filmu vakari, spēļu spēlēšanas, gatavošanas ēst, došanās uz veikaliem un pasākumiem.

Diezgan lēta istabiņa, skatoties cik cilvēku tur dzīvo. Parasti no stipendijas arī atskaitīja summu par maksāšanu par kopmītnēm.

Iespēja iemācīties jaunas lietas, kuras vēl nesaproti un nezini. Piemēram, es iemācījos spēlēt galda tenisu.

Iespēja ietaupīt naudu iepērkoties kopā. Sanāk daudz izdevīgāk nekā pirkt visu pašam. Viss tiek sadalīts kopīgi.

Kopmītņu vienā no stāviem atrodas smēķētava, bet mums tādas nebija. Citiem gan, kuri studē viņiem ir šāda iespēja smēķēt iekšā.

Iespēja kopmītnēs ievest kādu vai nu pa kluso, vai arī par attiecīgu samaksu. Piemēram draugus, kurus iepazini un vēlies to, lai viņi atnāk pie tevis.

Piemēram es dzīvoju sākumā istabiņā vēl ar trīs meitenēm ātri man viņas apnika. Tāpēc, es nomainīju istabiņu. Tāpēc var nomainīt istabiņu, ja pats vēlas.

Kopīga mācīšanas, ja kaut kas nesanāks noteikti atradīsies kāds, kurš pateiks pareizo atbildi priekšā un izskaidros vielu.

Komendantes kuras ir diezgan atvērtas, tu sēdi viņu kabinetā un runā par visu kas uz sirds.

Kopīga došanās uz skolu no kopmītnēm. Parasti tas notiek lielā kompānijā, kad savācas visi un iet uz skolu.

Ir ar ko izkratīt sirdi, kad kaut kas nomāc. Atrodas cilvēki, kuri uzklausa.

Kopīga stipendijas saņemšana un izņemšana.

Pienāca tā diena, kad jādodas mājās uz brīvdienām. Tie, kuriem ceļš sakrīt ar tavu un tu brauksi ar autobusu, un atkal jautrs, kopīgs un sarunām bagāts brauciens.

Braukscaronana kopīgi mājās  Autors: Fosilija Priekš visiem skolēniem un studentiem! Kopmītņu dzīve.
1.

Braukšana kopīgi mājās.

Gatavoscaronana ēst Autors: Fosilija Priekš visiem skolēniem un studentiem! Kopmītņu dzīve.
2.

Gatavošana ēst.

Istabiņa  Autors: Fosilija Priekš visiem skolēniem un studentiem! Kopmītņu dzīve.
3.

Istabiņa.

Kopīgas pastaigas Autors: Fosilija Priekš visiem skolēniem un studentiem! Kopmītņu dzīve.
4.

Kopīgas pastaigas.

3
189

Lasi vēl labākos rakstus:

komentāri [9]

Niks: vai ienāc ar
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
Ļaļaka avatars
Medaļa GredzeniMedaļa StringiMedaļa Gredzeni
  Ļaļaka 14.07.17 13:19  
 
15
0
Vēl tas, ka sāc vairāk novērtēt savu ģimeni un draugus, priecājies atbraukt mājās brīvdienās. Mīnusu arī varētu nosaukt to, ka jāsāk dzīvot vienam un tas sākumā ir grūti, jāmācās taisīt ēst un taupīt naudu. (tas gan var arī būt pluss, vispār smi:

Mr Martinii avatars
Medaļa MaģistrsMedaļa RecidīvistsMedaļa Trumpe
  Mr Martinii 14.07.17 17:30  
 
7
0
Mans galvenais ieteikums - neesi žīds, padalies ar ēdienu, smēķiem vai šmigu, kad citam nav, tev atmaksās ar to pašu, kad tev nebūs

Paula Freimane avatars
Medaļa Admins iesakaMedaļa Redaktors iesakaMedaļa Moderatora favorīts
  Paula Freimane 14.07.17 16:24
 
2
0

Oi, nesen pabeidzu pirmo gadu dzīvot kojās un jāsaka- ir jestri bez gala, ja atrodi savu kompāniju, bet ar tām komentantēm- jā. Augstskolas kojās jau parasti ir poga kuru nospiest vari nakts vidū un Tevi ielaiž iekšā, tik jāuzrāda koju apliecība, bet tās jau kā nu kurās kojās. 

RomanticHeart avatars
Medaļa SākumskolnieksMedaļa Dienas domaMedaļa Priecīgus Līgo!
  RomanticHeart 14.07.17 17:27  
 
2
0
Super, ja izdodas tikt dzīvot viena istabā ar foršu cilvēciņu. Citādi var gadīties visādi. Interesantākais ir vērot, kā daži eksemplāri mācās gatavot ēst patstāvīgi. Kaut gan pašu tas šogad sagaida. Droši vien gaidāmi vairāki nokūpināti makaronu kastroļi un trīsstāvīgu lamuvārdu plūdi. Ehh, foršie studentu gadi.

Emdy121 avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa Dienas domaMedaļa Admins iesaka
  Emdy121 14.07.17 19:53
 
3
1

Tā arī nesapratu - tad tev patīk, ka komene pieskata, lai gaiteņos netrokšņo, vai nepatīk. It kā sūdzies, ka viņa pārbauda un taj pat laikā sūdzies, ka naktīs nepārbauda un nevari uzgulēties.

Vispār no raksta liekas, ka esi tikko tehnikumā sākusi mācīties pusaudze. Daudz, kas no Tevis sarakstītā vispār liekas jocīgs un neizprotams kaut kojās esmu dzīvojusi 4 gadus. Cmon, sekss istabā traucējot - bļin, ja atļauj sev kāpt uz galvas tad sūdīgi Tev Man ne reizi nav tādas problēmas bijušas.

"Tu nedrīksti iedzert neko alkoholisku, jo istabas biedri nelieto alkoholu un tev arī neatļauj." pie šī es smējos skaļā balsī.

"Piemēram es dzīvoju sākumā istabiņā vēl ar trīs meitenēm ātri man viņas apnika. " varu derēt, ka tas bija abpusēji un viņas priecājās par tavu pārvākšanos

 

maarisg avatars
Medaļa Sponsora favorītsMedaļa Dienas domaMedaļa Admins iesaka
  maarisg 14.07.17 21:44  
 
2
0

Hmm, četrus gadus kojās nodzīvoju, bet no Taviem negatīvajiem punktiem man nekas nesagādāja problēmas, gan aliņu ierāvām, gan meičas pie sevis vedām....   Bija arī tādi istabas biedri, kas bija pret to visu, bet no viņiem diezgan ātri tikām vaļā....   

Roterdama avatars
Medaļa Patīk komentārsMedaļa SviestmaizeMedaļa Vampīru klana biedrs
  Roterdama 14.07.17 23:05
 
2
0

Neesmu dzīvojusi kopmītnēs, bet internātā. Man, lielākoties, ir slikta pieredze.

 

Piemēram, zagšana un personīgo lietu iztukšošana.

 

Kad, uz brīvdienām aizbraucu mājās un pēc tam atgriezos, tad viss, ko atstāju atvilktnē, bija pazudis un vēlāk tika atdoti tikai iepakojumi. Zagle bija kāda meitene, kurai nekā nebija, kuras vecākiem interesēja, kā dzeramo iegūt. Kad zaglei pajautāja - vai viņa kautko nav redzējusi, tad, kā parasti: "Neko nezinu."

Roterdama avatars
Medaļa Patīk komentārsMedaļa SviestmaizeMedaļa Vampīru klana biedrs
  Roterdama 14.07.17 23:07
 
2
0

atbildot uz 123321132 komentāru " Es laikam tādu dzīvi negribētu. " Nevienam nenovēlu.

Sinchuks avatars
Medaļa Sponsora favorītsMedaļa ŽurnālistsMedaļa Nostradams
  Sinchuks 14.07.17 18:17
 
1
0

b.in m.ita :@ gandriz pārkopēts, no maniem vecajiem rakstiem!

8 lietas, kas krīt uz nerviem kojās

Koju dzīves labumi :)