Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
0
145

Sveiki visiem . Par cik šis ir mans pirmais raksts , nēesiet tik bargi . Es šos faktus , jeb aprakstus atradu grāmatā . Varbūt ģeogrāfijā kādam noderēs . Jauku lasīšanu ,ja patika tad liec . Atā

Sudrabainais... Autors: Helvelly Pasaules dzīvnieki (fakti)
1.

Sudrabainais Gibons

Sudrabainais Gibons ir sens Āzijas mežu akrobāts, kurš dzīvo Javas salā . Pateicoties garajām rokām, Gibons var lēkt no koka uz koka pārvarot pat 12 metru lielu attālumu . Tas ēd lapas , augļus, ziedus un nekad nenokāpj no koka. Pērtiķis sev izvēlas vienu partneri uz visu mūžu .  

Sarkanais Slaidais... Autors: Helvelly Pasaules dzīvnieki (fakti)
2.

Sarkanais Slaidais Loris

Šis Loris mīt tikai Šrilankā. Tas ir nakts primāts ar mīkstu , brūnu apmatojumu .Tie dzīvo lielos baros , kas dienas laikā atpūšas drošībā , jeb kokos , bet naktī izklīst , lai medītu kukaiņus un rāpuļus - savu iecienītāko barību . Tā kā šo dzīvnieku apdzīvotās mežu platības turpina sarukt un tos aktīvi medī tradicionālās medicīnas vajadzībām , šī suga ir nonākusi uz izmiršanas sliekšņa .

Tatārijas SaigaSaiga ir... Autors: Helvelly Pasaules dzīvnieki (fakti)
3.

Tatārijas Saiga

Saiga ir vidēja lieluma antilope, kas sastopama Centrālāzijas pussausajās stepēs . Tās izteiktākā īpatnība ir labi attīstīts, kustīgs deguns , ar kuru Saiga var sasildīt ieelpoto gaisu pirms tas sasniedzis dzīvnieka plaušas un izfiltrēt putekļus , kas piepilda gaisu sausuma periodā . Saigas pārvietojas baros un pārtiek pat no indīgām zāļu sugām .

Lielausu... Autors: Helvelly Pasaules dzīvnieki (fakti)
4.

Lielausu Svilpējzaķis

Šis grauzējs ar lielajām ausīm , kas ir kļuvis arī par populāro japāņu multfilmu tēlu ,dzīvo Centrālāzijas kalnos - augstumā, kas pārsniedz 2000 metru virs jūras līmeņa. Šie dzīvnieki ir aktīvi dienas laikā, kad barojas ar augiem vai gozējas saulē . Ziemas laika tie neguļ , bet gan zem sniega meklē barību .

Gila Indeszobu... Autors: Helvelly Pasaules dzīvnieki (fakti)
5.

Gila Indeszobu ķirzaka

Šī garā ķirzaka , kas sastopama ASV un Meksikā, var sasniegt 50 centimetru garumu . Spēcīgā un izturīgā ķirzaka savā astē uzkrāj tauku rezerves . Tā pārtiek no citām ķirzakām un maziem zīdītājiem, ko tā nogalina , saspiežot upuri starp zobiem un ielaižot tajā indi, kas tiek ražota un izdalās no tās siekalu dziedzeriem. Cilvēkiem šī ķirzaka nav bīstama .

KapibaraTas ir lielākais... Autors: Helvelly Pasaules dzīvnieki (fakti)
6.

Kapibara

Tas ir lielākais grauzējs uz zemes - tēviņa svars var sasniegt pat 70 kilogramu . Tie dzīvo Dienvidamerikā , upju , ezeru krastos un purvainos apvidos , kur nelielos baros peldas un medī . Krastā tie mēdz gulēt saulē , atgādinot sfinksas .

Divragainā velnrajaĪsts... Autors: Helvelly Pasaules dzīvnieki (fakti)
7.

Divragainā velnraja

Īsts okeāna milzis - šī lielā , plakanā zivs ir 7 metrus gara un sver veselu tonnu . Par spīti tās lielajiem apmēriem tā ir ļoti mierīga un vienkārši slīd pa jūru ,pateicoties milzīgajām spurām ,un ar pavērto muti ķer savu iecienītāko barību - sīkos organismums ,kas veido planktonu .

Austrālijas EhidnaScaronī... Autors: Helvelly Pasaules dzīvnieki (fakti)
8.

Austrālijas Ehidna

Šī mazā ,piemīlīgā dzīvnieciņa ķermenis tāpat kā dzēloņcūkai ir klāts ar spalvu un adatām . Tam ir garš purns un lipīga mēle ,ko tas gluži kā skudrulācis lieto ,lai ķerto termītus , skudras un kukaiņus . Kaut gan ehidna ir zīdītājs , tā somā ,zem ādas izdēj olas , kurā tāpat kā somaiņi ļauj attīstīties mazuļiem , pirms tie ir gatavi patstāvīgai dzīvei .Nav slikti , vai ne ?

LirasteInteresanti ka... Autors: Helvelly Pasaules dzīvnieki (fakti)
9.

Liraste​

Interesanti ,ka šim putnam astes spalvas ir izliektas ''S'' burta formā (Bildē īsti neredz) .Tēviņš var sakļaut astes spalvas un noliekties uz priekšu , lai izpildītu savu riesta deju .Šo deju izpilda uz kalniņa ,ko putns pats izveidojis .Šis ne sevišķi prasmīgais lidotājs var atdarināt jebkuru skaņu - gan dabas radītas , gan cilvēku radītu .

Smilscaronu VarānsVisā... Autors: Helvelly Pasaules dzīvnieki (fakti)
10.

Smilšu Varāns

Visā Austrālijā sastopamais smilšu Varāns ir liela ķirzaka ,kuras garums var sasniegt pusotru metru .Tā medī galvenokārt mazus zīdītājus , citas ķirzakas , čūskas ,kā arī dažreiz mielojas ar beigtiem dzīvniekiem. Varāns rok bedres, kurās paslēpjas , bet olas dēj termītu pūžņos , kur ir ideāls mitruma līmenis un temperatūra ,

0
145

Lasi vēl labākos rakstus:

komentāri [4]

Niks: vai ienāc ar
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
exkluzīvais avatars
Medaļa Gada SPOKS 2017Medaļa UberautorsMedaļa Gada RAKSTS 2017
  exkluzīvais 14.03.17 18:19
 
6
0

  

white bird avatars
Medaļa SviestmaizeMedaļa Admins iesakaMedaļa Sponsora favorīts
  white bird 14.03.17 23:33  
 
2
0
atbildot uz Helvelly komentāru " Ja klusēsi iedošu cepumiņu . "Es ari gribu 😃

Helvelly avatars
Medaļa Burvju klana biedrsMedaļa Admins iesakaMedaļa Sviestmaize
  Helvelly 14.03.17 19:23
 
1
0

atbildot uz Anonīms komentāru " 1)Gibons nekad nenokāpjot no koka, taču... " Ja klusēsi iedošu cepumiņu .

Helvelly avatars
Medaļa Burvju klana biedrsMedaļa Admins iesakaMedaļa Sviestmaize
  Helvelly 15.03.17 08:02  
 
1
0
atbildot uz white bird komentāru "Es ari gribu 😃 "Labi.😒🍪