Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
10
267

Pirms sākt pildīt šo testu, vēlos atgādināt Tev to, ka feminisms NAV apmākta piekasīšanās pie visa, ko vīrieši var darīt. Tas, ko Tu redzi mūsdienās, ir murgs. No visa tā apjoma, kas ir ielikts vienos ratos ar «feminismu», tikai maza daļiņa atbilst patiesajai definīcijai.

Ja ir slinkums meklēt definīciju, tad lūdzu: Feminisms ir pārliecība, ka visiem dzimumiem pienākas vienādas politiskās, sociālās, seksuālās, intelektuālās un ekonomiskās tiesības. Feminisms saistīts ar dažādām sabiedriskajām kustībām, teorijām un filozofijām, kas pēta dzimumu atšķirības, aizstāv sieviešu līdztiesību un aģitē par sieviešu tiesībām un interesēm.

Un tagad tests!

10
267

komentāri [66]

Niks: vai ienāc ar
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
agurs avatars
Medaļa GremlinsMedaļa Uguns pūķisMedaļa Cepumu rijējs
  agurs 14.03.17 14:43
 
38
0

Tu neesi feministe.   

Epicentrs avatars
Medaļa DarbaholiķisMedaļa KomiķisMedaļa Maģistrs
  Epicentrs 14.03.17 15:25
 
26
0

Tests mani diskriminē.

Pēcnācējs avatars
Medaļa BakalaursMedaļa Dienas joksMedaļa Recidīvists
  Pēcnācējs 14.03.17 20:12  
 
25
0
Ha ha ha, feminisms ir par vienādām tiesībām abiem dzimumiem, bet tests tikai sievietēm ....

kakasy avatars
Medaļa Vilkaču klana biedrsMedaļa Vampīru klana biedrsMedaļa Vilkaču klana biedrs
  kakasy 14.03.17 15:00
 
27
3

Kā es ciest feministes nevaru. Pa ļocku un pie pannām!

Kampalla avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Spoks
  Kampalla 14.03.17 14:43  
 
20
0
Es esmu feministe, kas spēj sevi kontrolēt.
Ar4a D avatars
Medaļa TestētājsMedaļa Admins iesakaMedaļa Palaidnis
  Ar4a D 14.03.17 14:54
 
20
1

Man visu laiku bija sajūta ka tu esi feministe.  

Latvijā to nevajag. Īstenībā, nekur, rietumu sabiedrībā, to nevajag.

Ciepanick avatars
Medaļa Pilnu klēpi tulpēmMedaļa Mazā, spoki Tevi mīl!Medaļa Soarkana Rūžeņa
  Ciepanick 14.03.17 14:38
 
19
0

Es neesmu feministe. Tas laikam labi.

aris1188 avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa Dienas domaMedaļa Zvaniņš skan
  aris1188 14.03.17 15:36
 
18
1

ko var ņemties ar to feminismu ? cik esu ievērojis, feministes kuras iet publiski, parasti ir tādas vecenes kurām es nepievērstu uzmanību pat tad ja viņa būtu pēdējā sieviete uz šīs planētas. Normālām sievietēm nav laika tādam bullšitam

elv1js avatars
Medaļa Gada spoks 2014Medaļa Pozitīvs tēlsMedaļa Čaka ola
  elv1js 14.03.17 16:08
 
17
0

Neesmu feministe   

vxxvme avatars
Medaļa KārumnieksMedaļa PirmavotsMedaļa Redaktors
  vxxvme 14.03.17 14:50
 
13
0

Neesmu feministe. Cik nepārsteidzoši.

kaķūns avatars
Medaļa Gada SPOKS 2016Medaļa Gada SPOKS 2016Medaļa Gada SPOKS 2016
  kaķūns 14.03.17 15:00
 
8
0

Tu esi feministe, kas sevi spēj kontrolēt!   

WhatDoesTheFoxSay avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Dienas joksMedaļa Dienas doma
  WhatDoesTheFoxSay 14.03.17 22:57  
 
7
0
"Tu neesi feministe." Tas labi.

IgnisDei avatars
Medaļa Moderatora favorītsMedaļa Priecīgus Līgo!Medaļa Dienas doma
  IgnisDei 14.03.17 17:44
 
8
1

atbildot uz Wake+me+up komentāru " Mhm, man patīk, 77% uzskata ,ka sieviet... " Sievietes sapņo močīt gateros un šahtās, kamēr vīrieši strādās par auklītēm un medmāsām.

vxxvme avatars
Medaļa KārumnieksMedaļa PirmavotsMedaļa Redaktors
  vxxvme 14.03.17 14:53
 
6
0

Cerams būs arī tests vīriešiem, vai viņi ir/nav maskulisti.

boo hoo avatars
Medaļa BetmensMedaļa StudentsMedaļa Admins iesaka
  boo hoo 14.03.17 16:20
 
5
0

tagad vajadzētu seksistu testu, to ir ļoti daudz

Wu Zi Mu avatars
Medaļa DeputātsMedaļa Dienas domaMedaļa Moderatora favorīts
  Wu Zi Mu 14.03.17 15:28
 
5
0

Tu esi feministe, kas sevi spēj kontrolēt!

 

Ne esmu, ne neesmu. Man grūti saprast sevi.    tik tāpēc, ka esmu daudzpusīga persona, varu   pētīt mašīnu transmisijas, varu izstāstīt atšķirības starp transmisijām un atšķirības motoros, varu izstāstīt un praksē parādīt metinašanas veidus, varu zāģēt kokus, skaldīt malku, varu arī izstāstīt atšķirības starp lūpukrāsām, krāsot nagus un būt caca. 

Un tagad saprotiet paši, kāpēc es sevi nesaprotu.      

Minka Mika avatars
Medaļa Soarkana RūžeņaMedaļa DrakulaMedaļa Sponsora favorīts
  Minka Mika 14.03.17 14:43
 
7
2

Tikko tieši gribēju cepties, ka feminisms ir vienādas cilvēktiesības abiem dzimumiem, bet šeit viss arī smuki uzrakstīts!

Yasamine avatars
Medaļa ErotsMedaļa BestsellersMedaļa Sensācija
  Yasamine 14.03.17 15:01  
 
4
0
Neesmu

dzelksnis avatars
Medaļa RecidīvistsMedaļa RecidīvistsMedaļa Recidīvists
  dzelksnis 14.03.17 15:08
 
3
0

Tu esi feministe, kas sevi spēj kontrolēt! tas labi ka esmu tāda  

Deaxi avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Dienas domaMedaļa Dienas joks
  Deaxi 17.03.17 21:15
 
3
0

atbildot uz bubble komentāru " Neaizmirsti, ka ir dažādi cilvēki. Tikpat lab... "

Teiktu tu vari, protams, ko vēlies, bet diemžēl tā ir, ka feminisma ideoloģijas radikālās meitenes ir aizgājušas tik tālu, ka pat nosoda sievietes, kas nepiekrīt, bloķē un ignorē jebkuru kuram ir kritika, izmanto propaganda metodes, kā arī lej korkodīļu asaras, ka sievietes saskarās ar negativitāti internetā (visi ar to saskarās) kamēr pašas nomelno tās meitenes, kas izstājās no šis toksiskās kustības.

Modernais feminisma uzskats, ka vienlīdzību var sasniegt fokusējoties tikai uz viena dzimuma problēmām ir absurds un pilnīgas muļķības. Tracina tas, ka var padomāt, ka vīriešiem viss ir perfekti. Es nenoliedzu, ka ir problēmas abiem dzimumiem, problēmas kuras netiks vēl ilgi atrisinātas, bet priekš kustības, kas propagandē "abu dzimumu" tiesību pārstāvēšanu tā nekad nav pat spējusi atzīt to vienkāršo faktu, ka problēmas ir arī vīriešiem.

No tava dotā avota: ""Segregācija ekonomikas nozaru, profesiju un izglītības jomu starpā (jo īpaši sieviešu koncentrācija zemi atalgotās nozarēs, piemēram, veselības aprūpē un izglītībā) rada pastāvīgas vīriešu un sieviešu darba samaksas atšķirības."" Apstiprina tieši to, ko es minēju iepriekš, ka karjeras izvēle ir tas iemesls kādēļ sievietes pelna mazāk. 

Kā arī ""Darba likumā noteiktas vienlīdzīgas tiesības uz darbu, taisnīgiem darba apstākļiem, kā arī uz taisnīgu darba samaksu, neatkarīgi no dzimuma, kā arī vecuma, rases, ādas krāsas, reliģiskās piederības utt. Ar likumu tiek aizliegta nevienlīdzīga attieksme uz dzimuma pamata saistībā ar apmācības pieejamību, paaugstinājumu amatā un atlaišanu no darba. Saskaņā ar likumu darba devējam ir pienākums noteikt vienādu samaksu vīriešiem un sievietēm, kuri veic vienādu vai līdzvērtīgu darbu. Komisija 2013. gadā konstatēja, ka Latvijas likums atbilst Direktīvai 2006/54/EK16."" Ja redzi diskrimināciju, tad ziņo to, bet atceries, ka katrā uzņēmumā politika var atšķirties un var būt labs iemesls kādēļ vienam darbiniekam maksā vairāk nekā citam.

Es minēju, ka "pa lielam" redzu tādu mentalitāti tikai arābu valstīs, jebšu sionīms būtu pārsvarā. *your mind has been blown* Izlasot doto avotu, es saprotu kādēļ tiesa ņem vērā mīkstinošus apstākļus un manuprāt tos vajag ņemt vērā, bet piekrītu, ka to interpretēšana var kļūt par šķērsli tiesas procesā, jo ir pārāk plašs jēdziens. Taču, ""Ar šo frāzi jau ir pateikts, ka IR noticis noziegums"" ar šo frāzi viņa parādija savu stūlbību un konservatīvo domāšanu, frāzes nepierāda noziegumu, bet gan pierādījumi. Es nekad neizmantošu situācijas simpātiju, lai automātiski nostātos upura, vai noziedznieka pusē. Tā vietā es pieprasīšu pierādījumus un vadīšos pēc tā, kas ir dots. Šeit mēs vismaz varam piekrist, ka prokurores teiktais patiešām ir stūlbi un viņa ņem nostāju, kad viņai vajadzētu būt objektīvai.

Ironiskā kārtā vīrieši tiek izvaroti gandrīz vienādā daudzumā kā sievietes, bet, kā tu pati teici - neziņo, jo jūtās vainīgi. Nemaz nepieminot to, ka jūtās apkaunoti un sagrauti un tādēļ ziņo par to krietni mazāk nekā sievietes. Un atkal man prasās pateikt, ka abiem dzimumiem tā ir problēma, un risinājumus vajag abiem. 

Ja minētā prokurore sievietei var pateikt "pati uzprasījies" tad nešaubos, ka, ja to būtu ierosinājis vīrietis viņš saņemtu pretī smieklus un kritiku, vai tas vispār ir noticis. Bet mani moka šaubas, ka feminismam tas rūp, ka ar to saskarās vīrieši arī.

Izveidosim hipotētisku scenāriju, gribu zināt, ko tu teiktu par šādu sievietes uzvedību. -  Jauns puisis, 22 gadus vecs, sāk strādāt kādā ofisā. Viņu ierauga kāda vecāka sieviete, 32 gadus veca. Pēc kāda laika viņa sāk pieskarties puisim, bāzt savas rokas viņa pakaļējās labatās, bet puisim tas nepatīk, jo liek justies neērti un viņam viņa neinteresē. Kādu rītu, kad puisis lējis sev rīta kafiju ofisa virtuvē šī sieviete iegrābās ar abām rokām viņam dibenā. Viņš ne reizi vien bija teicis, ka viņam tas nepatīk un jūtās neērti, bet sieviete viņa teikto ignorē. Padaloties ar kolēģiem viņam atbild ar smiekliem un frāzi "Kas, tu zilais esi?" Pats apzinās, ja būtu otrādāk viņu jau sen atlaistu, bet nezin, ko iesākt.

Tavas domas par sievietes rīcību un kā tu rīkotos?

Par bērnu iznēsāšanu pati vienkāršākā atbilde ir - Tādēļ, ka mēs esam zīdītāji, dēļ vēsturiskajām dzimumu lomām. Es šo minēju, kā piemēru, ko feminisms nekad nespēs izmainīt - bioloģiju. Ir konkrētas dzimumu atšķirības, kas vienmēr paliks tā dzimuma uzraudzībā. Taču, mūsdienās par laimi vairāk uzmanības sāk pievērst vīrieši, kas ir būtiski bērna labvēlīgai izaugsmei. Ir pat lasīts par gadījumiem, kad vīrietis paliek mājās, lai pieskatītu bērnu kamēr sieviete strādā, personīgi neredzu problēmu. Katra ģimene var rīkoties, kā uzskata par pareizu un viņiem nav jāspiež virsū nekāda ideoloģija. Ja viņi vēlas tradicionālu ģimeni, kur vīrietis ir galva un visiem tas apmierina, tad iebilst nevar.

""Sievietes sabiedrībā nereti tiek nosodītas par jebkuru lēmumu vai dzīves modeli, kas neatbilst sabiedrības gaidām vai ir atšķirīgas no lielākās daļas.""

Es gan sākotnēji to teicu par izglītības iespējām, bet ja mēs esam līdz tam nonākuši tad man gribās zināt - Vīriešiem nē? Tu patiešām uzskati, ka tā ir tikai sieviešu problēma? Ja jā tad... vienkārši wow. Abiem dzimumiem ir savas vēsturiski iesaknētās lomas. Protams, ka vecāko paaudžu pārstāvji uzskata, ka tā tam ir jābūt, bet starp jaunākajām paaudzēm, mani ieskaitot, ir pilnīgi vienalga ko tu dari ar savu dzīvi un nosodīta netiec.

« 1  2  3  4 »