Uz pasaules ir ne mazums vietu, kur notiek spokainas parādības. Senas pilis, lielceļu malas vai lielas muižas. Spokus var sastapt daudzās ar leģendām apvītās vietās.. Ļoti bieži leģendas ir vienkārši māni, bet dažreiz, tajās slēpjas patiesība...

nbspNolādētais... Autors: rasty Vietas, kur naktīs labāk nebūt.
1.

 

Nolādētais tunelis

Moonville (Ohaio, ASV) reiz bija plaukstoša raktuvju pilsēta ar pavisam nelielu iedzīvotāju skaitu (apmēram 100cilvēki). Netālu no šī ciemata atrodas dzelzceļa tunelis, kurā spokojoties četru, reiz tur notriekti, cilvēki. Slavenākais no šiem spokiem ir bijušais dzelzceļa sliežu pārmiju regulators (agrāk viss nebija elektronizēts, daži darbi bija jādara cilvēkiem), kurš kādā 1859.gada kādā marta vakarā piedzērās un mēģināja apturēt vilcienu, bet vilciens pārbrauca pāri viņa kājām, un viņš no gūtajām traumām mira. Citi nāves gadījumi, kas saistīti ar šo tuneli, bija kāda kalnrača nāve iebrūkot tunelim; sieviete, kas šķērsoja sliedes pie estakādes un tika notriekta; kāds jauns puisis mira mēģinot tikt pāri sliedēm uzreiz aiz vilciena, bet vilciens aizķēra viņu.
Daudzi cilvēki apgalvo, ka redzējuši pārmiju regulētāju, kurš ar lukturi brīdina, lai vilciens bremzē, vai redz sievieti, kas 1905. gadā, pie estakādes gājusi bojā. Dzelzceļa darbinieki laiku pa laikam redz daļēji caurspīdīgus tēlus, kurus nobrauc vilciens un reizēm var dzirdēt kliedzienus, bet neviens ciets ķermenis nesaskaras ar vilcienu.. pagaidām..

nbspSātana... Autors: rasty Vietas, kur naktīs labāk nebūt.
2.

 

Sātana pilsēta

„Djavola Varos” pārtulkojot, uz latviešu valodu ir „Sātana pilsēta” un šī Sātana pilsēta atrodas Serbijā. Šajā apgabalā atrodas simtiem akmens torņu, kuri veidojušies no vulkāniska akmens un erozijas rezultātā. Pirms pāris simtiem gadu, zemes izmaiņas rezultātā radās šie torņi un radās leģenda. Leģenda vēstī, ka sātans visiem vietējiem ūdeņiem uzlicis lāstu, tie kas padzersies ūdeni, aizmirsīs visu, kas ir viņu senči, ģimenes locekļi, jebkuru radinieku. Lāsta rezultātā kāds puisis vēlējās aprecēt savu māsu. Vietējā burve (citos avotos ir minēta feja) mēģināja apturēt viņu laulību, bet pāris atteicās. Burvei nekas cits neatlika, kā pārvērst brāli un māsu kopā ar visiem kāzu viesiem par akmens stabiem.
Šajā apgabalā līdz ar akmens stabiem, atrodas arī divi minerālūdens avoti, viens, kas tiek izmantots medicīniskos nolūkos un otrs, kurā var dabūt sarkanu ūdeni un ļoti bieži ap akmens torņiem var dzirdēt čukstus, raudas, pīkstienus un citas skaņas, kas daudziem uzdzen šermuļus.

nbspAngļu alas lāstsZem... Autors: rasty Vietas, kur naktīs labāk nebūt.
3.

 

Angļu alas lāsts.

Zem Bentona parka (St.Louis) atrodas kāda ala, bet neviens nevar atrast šīs alas ieeju. Galveno ieeju Angļu alā (nosauktas pēc pirmā īpašnieka) noslēdza pirms vairāk kā 100 gadiem, jo atklāja, ka alā uzkrājās ūdens, kas ietecēja no Bentona parka dīķa. Daudzi cilvēki mēģināja izmantot alas savām interesēm, bet nevienam tas neizdevās. Ezra Anglis (Ezra English) izmantoja alas, lai tajās uzglabātu alu no viņa alus darītavas. Viņš pat alā atvēra savu alus dārzu 1849. gadā, bet tajā pašā gadā St.Louisā sākās holēras epidēmija. Pilsētā pat izveidoja speciālu kapsētu visiem, kas nomira no Holēras. Viņa alus dārzs vairs nebija pievilcīgs ne tūristiem, ne vietējiem iedzīvotājiem.
1887.gadā jaunie īpašnieki mēģināja izveidot sēņu audzētavu šajās alās, bet pēc diviem gadiem bankrotēja. Pēc desmit gadiem alās izveidoja vīna darītavu, bet arī tas nebija uz ilgu laiku. Tāpēc vietējiem radās jautājums, kāpēc tā ala ir nolādēta, jo ikviens, kurš mēģina uzsākt biznesu alā, cieš neveiksmi.
Leģenda vēsta, ka ala agrākos laikos bija divu indiāņu mīlnieku slēpšanās vieta. Viņi tur slēpās, jo meitene bija apsolīta citam vīrietim par sievu, bet viņa mīlēja citu. Mīlnieki slēpās alā, bet cilts karavīri gaidīja viņus pie alas ieejas, jo agri vai vēlu viņi gribēs ēst un nāks ārā. Pēc vairākiem gadiem Kāds baltādains pētnieks uzgāja alu un tajā atrada mīlnieku skeletus. Daudzi uzskata, ka tieši mīlnieki ir vainīgi pie tā, ka neviens nevar izveidot un noturēt savu biznesu pie Angļu alas. Mīlnieki vienkārši vēlas būt kopā mūžīgi un divvientulībā.

nbspNolādētais tiltsVelsas... Autors: rasty Vietas, kur naktīs labāk nebūt.
4.

 

Nolādētais tilts

Velsas ziemeļaustrumos atrodas neliels ciemats Caergwrle. Šajā ciematā atrodas vecs akmens tilts, kuru mēdz dēvēt par „Packhorse” tiltu. Vietējie apgalvo, ka uz tilta spokojas „Squire Yonge ”spoks. Šo tiltu uzcēla 17.gs, netālu no 1282.gadā celtās Caergwrle pils. Šo pili uzcēla īsi, pirms Velsa zaudēja savu neatkarību Anglijai. Vietējie uzskata, ka uz šī tilta mēdz spokoties kāds puisis, kurš cīnījās par Velsas neatkarību un krita kaujā tieši zem tilta. 

nbspFiscaronera spoksKatru... Autors: rasty Vietas, kur naktīs labāk nebūt.
5.

 

Fišera spoks.

Katru novembri Kampbeltovnā (Austrālija) notiek Fišera spoka festivāls. Frederiks Fišers bija vietējais uzņēmējs, kas nonāca cietumā un vēlāk tika ārā. Viņa kaimiņam Džordžam Vorelam bija visas pilnvaras pārvaldīt Fišera īpašumu, kamēr viņš sēdēja cietumā. Naktī uz 17.jūniju, 1826.gadā, Vorelam paziņoja, ka Fišers bija aizbēdzis uz Angliju. Vorels ātri vien atbrīvojās no visiem Fišera īpašumiem, taču viņu arestēja, jo četri citi vīrieši, kuri bija ieslodzījumā vainoja viņu ka Fišers bija izbēdzis. Bet nebija nekādu pierādījumu. Kāds vietējais lauksaimnieks Džons Farlejs apgalvoja , ka viņš redzēja Fišera spoku sēžam uz tilta un ar pirkstu norādot vietu, kur pēc laika tika atrasts Fišera līķis. Fišera līķi atrada 25.oktobrī un tajā pašā laikā Vorels tika sodīts par Fišera slepkavību un tika pakārts.