Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
0
284

Ādams un Ieva esot radīti un viņi dzīvoja Ēdenes dārzā. Vienīgais noteikums bija neēst no viena koka augļus. Ieva satika čūsku, kas pārliecināja viņu tomēr nobaudīt aizliegto augli. Tas izsauca Dieva dusmas un par sodu viņi tika padzīti no paradīzes uz mūžīgiem laikiem.

Tas droši vien būtu viens no populārākajiem stāstiem mūsu vēsturē. Varētu pieņemt, ka tā arī ir bijis, bet vārsmas, kur tas ir aprakstīts, oriģināli bija uzrakstītas ivritā. Cilvēki, kas pirmo reizi to tulkoja, droši vien pieņēma to, ko mēs redzējām iepriekš, iztulkoja sev saprotamos jēdzienos, bet, iedziļinoties oriģinālajā tekstā, tāpat arī saistītajos vēsturiskajos tekstos, mēs varam ieraudzīt, iespējams, nedaudz savādāku stāstu. Varbūt tur bija kaut kas vairāk par vienkāršu sarunu starp čūsku un Ievu? Vai šeit var būt citi stāsta elementi, kas ir atstāti ārpus tā? Bieži vien neskaidras detaļas nez kāpēc nav izskaidrotas, vai pat atstātas ārpus pieņemtā stāsta, jo skaidrojums var sniegties ārpus saprotamā robežām.

Pirmais čūska runā Daudzi... Autors: Lestets Neizstāstītais par Ēdenes dārzu
1.

Pirmais, čūska runā. Daudzi varētu būt uzdevuši jautajumu, kāpēc Ieva nav vairāk pārsteigta par to, ka čūska ir izdomājusi ar viņu  parunāt. Parokoties dziļāk, tas kļūst skaidrs. Čūska varētu būt bijis atšķirīgs dzīvnieks no tā, ko mēs šodien iedomājamies. Iespējams, ka tas nebija pat dzīvnieks, bet gan humanoīds. Ir vairāki seni avoti, kas parāda, ka tas varētu būt bijis čūskveidīgs, čūskai līdzīgs enģelis, kurš ir kritis savā godībā. Ap to laiku, kad tika radīts Ādams, tad arī tika radīti enģeļi, kas Ādamam palīdzētu kopt Ēdenes dārzu. Iespējams, ka enģeļiem atklājot, cik ļoti ir priviliģēts ir bijis Ādams, tad viņi sāka žēloties Dievam, kurš viņus izmeta par nepaklausību no debesīm un pakļāva Ādamam. 

Viss grēkā kriscaronanas... Autors: Lestets Neizstāstītais par Ēdenes dārzu
2.

Viss grēkā krišanas plāns ir, šķiet, paredzēts, lai Ādams uun Ieva pārkāptu vienīgo noteikumu, kas ļautu kritušajiem eņģeļiem atbrīvoties no Ādama vadības. Taču kāpēc lai Čūska būtu ieinteresēta sadarboties ar Sātanu? varbūt, ka ar gāztu Ādamu Čūska varētu iegūt skaistāko no dārza augļiem - Ievu. 

Čūska tagad bija miesa un asinis un ar domām visdrīzāk līdzīgām cilvēkiem. Tāpat tur varēja būt ziņkārība par seksuālo pieredzi. No Bībeles ir zināms, ka eņgeļi var izskatīties kā cilvēki, tāpat var ēst, gulēt un dzīvot līdzīgi cilvēkiem. Kāpēc gan lai viņiem būtu sveša arī šī cilvēka puse? Senajos tekstos ir minēts, ka Sātans izmantoja Čūskas domas viņa labā. 

Čūska satika IevunbspCaur... Autors: Lestets Neizstāstītais par Ēdenes dārzu
3.

Čūska satika Ievu. Caur viņu Sātans meloja Ievai. Lai arī no sākuma viņa nepaļāvās stāstītajam, vārdi beigu beigās pārliecinājā par pretējo. Iespējams, aiz vārdiem nobaudīt aizliegto augli slēpās vēl kas vairāk - seksuāla pavedināšana. Senajos tekstos ir minēts, ka Ieva esot jutusies apkaunota caur seksuālo pieredzi. Bībelē ir rakstīts, ka Čūska piemānīja Ievu jeb pilnīgi pavedināja. Interesants vārdu lietojums. Nav jau atrunāts, ka tajā laikā kaut kas vēl nenotika. Ja jau Ievu pavedināja tādā veida, tad viņa to pašu varēja arī izdarīt ar Ādamu, kas, šķiet, arī notika. Abi padevas kārdinājumam, lai arī kāds tas nebūtu. Abi ēda no Zinību koka un nepakļāvās Dievam. Viņu personīgā krišana bija sākusies. 

Pēc notikuscaronā Ādams un... Autors: Lestets Neizstāstītais par Ēdenes dārzu
4.

Pēc notikušā Ādams un Ieva jūtās apkaunoti un ar vīģes lapām piesedza savas pirvātās ķermeņa daļas. Kāpēc lai viņi tā darītu? Jo viņi ar tām bija kaut ko darījuši? Tā nav jauna ideja par seksuālo pavedināšanu Ēdenes dārzā. Čūskai agrāk bija arī citi vārdi - Azazels un Načašs. Viņš esot bijis viens no spēcīgakajiem eņgeļiem, kas krita pēc žēlošanās par Ādamu. Tagad viņi svinēja uzvaru. Sātans un Čūska vairs nebija Ādama padotie, jo viņš bija fiziski un garīgi kritis. Un kā paliek ar sakariem? Varbūt kaut kas radās no Čūskas un Ievas savienības? Vairākos avotos ir pieļauta pēcnācēja rašanās. kad Dievs sodīja Ievu par grēku, pieversiet uzmanību, cik daudz lāstu attiecas uz seksuaitātiiiii, dzemdešanu un būšanu par māti. Kāpēc? Vai tas varētu būt tiešs atspoguļojums pavedināšanai, kas viņus piemeklēja? 

0
284

komentāri [23]

Niks: vai ienāc ar
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
IzzySide avatars
Medaļa MaskaMedaļa Vilkaču klana biedrsMedaļa Sertificēts spoks
  IzzySide 01.03.17 00:43
 
7
0

Jā... Šeit vajadzētu domāt par to, ko viņi darīja tādu, ka nācās kaunēties. Tā sauktajā "Radīšanas grāmatā" ir stāstīts par to, kā Dievs radīja Ādamu un Ievu. Stāstā bija minēts, ka no Ādama ribas tika radīta sieva, Ieva, un tā kā viņi bija vīrs un sieva viņi nedrīgstēja kaunēties no sava kailuma.

kakasy avatars
Medaļa Vilkaču klana biedrsMedaļa Vampīru klana biedrsMedaļa Vilkaču klana biedrs
  kakasy 01.03.17 09:35
 
7
0

Vai raksta autors ir lasījis Bībeli? Aizliegtā augļa ēšana absolūti nav saistāma ar seksuālo jautājumu, kā tas tiek visur skaidrots. Aizliegtais auglis simbolizē daudz dziļāku, fundamentālu cilvēku rakstura īpašību kopumu.

Tēvocis Sems avatars
Medaļa PolittehnologsMedaļa Garīgais līderisMedaļa Superautors
  Tēvocis Sems 01.03.17 07:23
 
5
0

  ...  un tā sākās grēkošana.

Lestets avatars
Medaļa Gada SPOKS 2016Medaļa ĢenerālisMedaļa Gada SPOKS 2016
  Lestets 01.03.17 08:11
 
6
1

atbildot uz MrCartoon komentāru " Skaista pasaka. " Vai tu dod priekšroku Darvina terorijai par evolūciju no primātiem?

kakasy avatars
Medaļa Vilkaču klana biedrsMedaļa Vampīru klana biedrsMedaļa Vilkaču klana biedrs
  kakasy 01.03.17 11:18
 
4
0

atbildot uz Lestets komentāru " Viens jau neizslēdz otru, bet to papildina ... " Seksuālo jautājumu izslēdz jau sākotnēji izteiktais Dieva aicinājums pirmajiem cilvēkiem: "Ejiet un vairojieties zemes virsū". Diez nu vai Dievs bija paredzējis vairoties kā citādāk. Vienīgais, par ko varētu diskutēt, ir sekss kā vairošanās un sekss kā izpriecas, kur otrais Dievam varētu nebūt paticis, bet nedomāju, ka šāda nianse šajā sakarībā ir tik būtiska. Čūksa teica, ka ēdot no šī koka, cilvēks ieraudzīs patiesību un pats kļūs kā Dievs, ko Dievs negrib, tāpēs esot aizliedzis ēst. Es no šī secinu, ka aizliegtais auglis simbolizē cilvēkam dabiski raksturīgās "sliktās" īpašīnas - šaubas, kaunu, neticību, nepaklausību. Ēdot šo augli, cilvēks no naiva bērna kļuva par "hitru" pieaugušo, kas arī nebija Dievam pa prātam. Tāds ir šis simbols manā izpratnē.

aris1188 avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa Dienas domaMedaļa Pingvīns
  aris1188 01.03.17 17:31
 
3
0

10 baušļi ir labi tapēc, ka tos iedeva dievs vai arī dievs viņus iedeva tapēc, ka viņi ir labi ? 

Lestets avatars
Medaļa Gada SPOKS 2016Medaļa ĢenerālisMedaļa Gada SPOKS 2016
  Lestets 01.03.17 12:33
 
3
0

atbildot uz kakasy komentāru " Dievs zemi radīja 6 dienās? Vai tas nav vēl m... " Izvairīšanās no atbildes 10. līmenis.   

MrCartoon avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa Dienas joksMedaļa Rainis
  MrCartoon 01.03.17 07:19  
 
4
1
Skaista pasaka.

Lestets avatars
Medaļa Gada SPOKS 2016Medaļa ĢenerālisMedaļa Gada SPOKS 2016
  Lestets 01.03.17 11:26
 
2
0

atbildot uz kakasy komentāru " Seksuālo jautājumu izslēdz jau sākotnēji izte... " Labi, katram vajag to interpretēt kā saprot, bet tur jau tā nelaime, ka arī tulkojot var veikt interpretāciju. Turklāt runājoša čūska nemaz nav mulsinoši? 

mazais muks avatars
Medaļa Vilkaču klana biedrsMedaļa Dienas domaMedaļa Dienas doma
  mazais muks 03.03.17 16:52
 
3
1

VO labais    Pat man ateistam radas jautajums - hm - interesanti a kapec tad dievs radija pirmos cilvekus ar dzimumorganiem   Radija pec sava ģimja un lidzibas - VAI DIENIŅ - tad jau tadi organi ari dievam ir - Bļin beigas tomer iznaks ka esam kada citplanetieša " nelaba " eksperimenta upuri

Lestets avatars
Medaļa Gada SPOKS 2016Medaļa ĢenerālisMedaļa Gada SPOKS 2016
  Lestets 01.03.17 14:10
 
2
0

atbildot uz kakasy komentāru "Domāju, ka tika atbildēts skaidrāk par skaidru,... " Turklāt vēl jāapvaino. Kādā skolā tā iemācīja?   

AigarsA avatars
Medaļa TeamworkMedaļa Lord RudolphMedaļa Fraktālis
  AigarsA 01.03.17 13:02
 
3
1

atbildot uz kakasy komentāru " Tikai mazi bērni un fanātiski ticīgie Bībeli ... " Es vispār viņu uztveru kā ž... t.i ebreju pasakas kuras katrs izskaidro savam labumam un neizglītotas tautas paverdzināšanai.

kakasy avatars
Medaļa Vilkaču klana biedrsMedaļa Vampīru klana biedrsMedaļa Vilkaču klana biedrs
  kakasy 01.03.17 11:57
 
2
0

atbildot uz Lestets komentāru " Labi, katram vajag to interpretēt kā saprot, ... "

Dievs zemi radīja 6 dienās? Vai tas nav vēl mulsinošāk kā runājoša čūska? Ja mēs uzdodam šādus jautājumus, tad varam neturpināt diskutēt par Bībeles simbolismu nozīmi, jo tas ir bērnudārza līmenis.

Lestets avatars
Medaļa Gada SPOKS 2016Medaļa ĢenerālisMedaļa Gada SPOKS 2016
  Lestets 01.03.17 10:58
 
2
0

atbildot uz kakasy komentāru " Ļoti sekli spriedumi, kā vairumam ļaužu. Ja b... " Viens jau neizslēdz otru, bet to papildina

AigarsA avatars
Medaļa TeamworkMedaļa Lord RudolphMedaļa Fraktālis
  AigarsA 01.03.17 10:41
 
3
1

Kā pieauguši cilvēki var ticēt šādām pasakām?Ja pareizi atceros Ādamam ar Ievu bija tikai dēli? Kur viņi dabūja sievas jo viņi bija itkā vienīgie cilvēki?Ja bija kāda sieviete tā taču bija viņu māte ?Un tādu loģisku jautājumu šajā pasaku grāmatā ir ļoti daudz.

 

 

 

 

SAMSS avatars
Medaļa Zoles recidivistsMedaļa RecidīvistsMedaļa Zoles recidivists
  SAMSS 06.03.17 18:32
 
1
0

  

aris1188 avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa Dienas domaMedaļa Pingvīns
  aris1188 01.03.17 17:30
 
1
0

kapēc dievs neradija ēdenes dārzu kurš nav jākopj ? 

Lestets avatars
Medaļa Gada SPOKS 2016Medaļa ĢenerālisMedaļa Gada SPOKS 2016
  Lestets 01.03.17 10:20
 
2
1

atbildot uz kakasy komentāru " Vai raksta autors ir lasījis Bībeli? Ai... " Noteikti, tas to arī simbolizē, un kā to paēda tā savus orgānus vajadzēja aizklāt, it kā pirms tam nebija redzēti

exkluzīvais avatars
Medaļa KaspisMedaļa UberautorsMedaļa April, April!
  exkluzīvais 01.03.17 00:50
 
3
2

  

Juris1604 avatars
Medaļa Misija izpildītaMedaļa NastijsMedaļa Dienas doma
  Juris1604 01.03.17 20:52
 
0
0