Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
1
296

Sveiki! Vēlos padalīties ar visai interesantu atradumu - mākslinieka Šona Hosa neparastās ilustrācijas. Šis talanta neapdalītais vīrietis ir izvēlējies visai interesantu veidu kā izmantot savu spēju zīmēt - viņš diez gan prasmīgi ar savām ilustrācijām ataino dažādus psihiskos traucējumus un to būtību.

Varat nebaidīties par to, ka slimības aprakstu nāksies meklēt Googlē, jo Dindinja par visu parūpējās, tā arī domāju, ka spēsiet saredzēt ilustrācijā to stāstu, kuru iekļauj visi šie dīvainie medicīniskie vārdi.

Ak, atkal aizrakstījos! Sāksim ..

Obsesīvi  kompulsīvs... Autors: Dindinja Izplatītāko psihisko traucējumu ilustrācijas un to apraksti
1.

Obsesīvi - kompulsīvs traucējums - traucējums ar uzmācīgām domām, kas rada neērtumu, bažas, bailes un uztraukumu. Tajos indivīds veic atkārtotus uzvedības moduļus (apmātību un piespiedu uzvedību), lai mazinātu šo trauksmi. 

  Piemērs - no sērijas , kad mēs reizes trīs atgriežamies atpakaļ mājās, lai pārliecinātos, ka durvis tiešām ir aizslēgtas, atkārtota, pārmērīga roku mazgāšana vai arī pa visu māju skraidam, meklējot lietas, kuras nevajag, bet sirdsmieram jāzina, kur viņas ir utt..

 

BezmiegsDomāju paskaidrojumi... Autors: Dindinja Izplatītāko psihisko traucējumu ilustrācijas un to apraksti
2. Bezmiegs. Domāju paskaidrojumi nav nepieciešami. Katrs kaut reizi ir saskāries ar šo, lūk, brīnumu -  tā arī es, kura tagad trijos naktī veido šo rakstu, lai gan rītdien ir agri jāceļas.  
Šajā karikatūrā ir attēlots... Autors: Dindinja Izplatītāko psihisko traucējumu ilustrācijas un to apraksti
3. Šajā karikatūrā ir attēlots traucējums - personības dalīšanās. Šis traucējums ietver sevī to, ka cilvēkā "dzīvo" divas vai vairākas personības, kuras var būt fascinējoši dažādas( dažādām spējām, valodas zināšanām, normām, dzīvesveidu) un galvenais - tās nenojauš par otras vai citu personību eksistenci. Pārsteidzošākais, manuprāt, cilvēks ar šo traucējumu ir bijis Billy Milligan, kurš sevī "turēja" 24 personības, bet Billija īstā personība viņā iekšā gulēja vairākus gadus. Personības atšķīrās ar valodas zināšanām, intelektuālām spējām, vecumu, kultūras normām, dzīves pieredzi, statusu, dzimumu un pat ar fiziskajām spējām. Tiem, kam interesē, variet droši papētīt šo cilvēku sīkāk, paskatoties kādu no lielā daudzuma dokumentālajām filmām.
Smaga depresija viens no... Autors: Dindinja Izplatītāko psihisko traucējumu ilustrācijas un to apraksti
4. Smaga depresija -viens no visizplatītākajiem traucējumiem mūsdienās. Kurš gan dzīvē nav kaut reizi pateicis, ka ir depresijā? Lai vai kā, pazīmes, kuras raksturīgas depresijai ir pazemināts garastāvoklis, zūd interese un prieks par agrāk patīkamām nodarbēm, cilvēks kļūst mazāk enerģisks, ātrāk nogurst, mazinās pašvērtējums, zūd ticība sev, sevis noniecināšana, pastiprināta vainas sajūta, pašnāvības domas utt.
Pēctraumatiskā stresa... Autors: Dindinja Izplatītāko psihisko traucējumu ilustrācijas un to apraksti
5. Pēctraumatiskā stresa traucējums. Tas ir traucējums, kurš attīstās pēc piedzīvota smaga tā arī ilgstoša traumatiska stresa. Noteicošais traucējumā ir kāds notikums, piemēram: vardarbība, autoavārija, dabas katastrofas, ugunsgrēks, nelaimes gadījums, seksuāla vardarbība u.c.
Sociālā trauksme jeb sociālā... Autors: Dindinja Izplatītāko psihisko traucējumu ilustrācijas un to apraksti
6. Sociālā trauksme jeb sociālā fobija. Biežāk sastopamās izpausmes ir nepamatotas bailes, apdraudējuma sajūta no sabiedrības. Sociālās fobijas raksturīgākās pazīmes ir bailes no kritikas, bailes uzstāties, aizstāvēt viedokli nespēja rakstīt citu cilvēku klātbūtnē, nespēja skaļi lasīt citu cilvēku klātbūtnē, nespēja apmeklēt sabiedrisko tualeti utt.
AutismsViena no... Autors: Dindinja Izplatītāko psihisko traucējumu ilustrācijas un to apraksti
7. Autisms. Viena no raksturīgākajām īpatnībām, kā autisms izpaužas dzīvē no apkārtējo cilvēku skatu punkta, ir konkrēta indivīda nosliece nosķirties no apkārtējās sabiedrības, taču tā drīzāk ir nespēja uz saskarsmi, nevis apzināta nošķiršanās.
Anoreksija Domāju visiem... Autors: Dindinja Izplatītāko psihisko traucējumu ilustrācijas un to apraksti
8. Anoreksija. Domāju visiem zināms. Bet tomēr, ja nu gadās man kļūdīties, īsumā paskaidrošu - tas ir, kad cilvēks  kategoriski atsakās un baidās ēst.
Paranoida šizofrēnija... Autors: Dindinja Izplatītāko psihisko traucējumu ilustrācijas un to apraksti
9. Paranoida šizofrēnija.    Iekšējā pasaule šiem cilvēkiem ir dziļi psihotiska, tajā pašā laikā ilgi saglabājot labu sociālo piemērošanos. Slimniekiem nereti rodas milzīga trauksmaina bojāejas izjūta.
Agorafobija kas tā ir Dažas... Autors: Dindinja Izplatītāko psihisko traucējumu ilustrācijas un to apraksti
10. Agorafobija, kas tā ir? Dažas dienas pavadot tikai mājās, vairums no garlaicības varētu sākt rāpot pa sienām, taču ir cilvēki, kas cieš no agorafobijas, - viņiem iziet no mājas pat pāris soļu šķiet šausmīgas mokas.
1
296

Citi šī autora raksti:

Lasi vēl labākos rakstus:

komentāri [15]

Niks: vai ienāc ar
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
Aleksa52 avatars
Medaļa Nedēļas modersMedaļa Bronzas ninjaMedaļa Pamatskolnieks
  Aleksa52 11.08.17 21:11
 
11
0

atbildot uz SAMSS komentāru " visi zimejumi vienadi jabut arstam lai ... " zīmējumi parāda to, ka tas cilvēks jūtas, un es nepieritīšu, es spēju saskatīt atšķirību starp depresiju un šizofrēniju. Šie zīmējumi parāda šo slimiību "dabu". Var likties, ka visas vienādas, ja nezin, kas tās tādas ir, bet varbūt visas ir līdzīgas, jo ietekmē mūsu prātu un visas ir biedējošas.

Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 11.08.17 23:35
 
9
0

Lasīju rakstu, un man no sirds bija ļoti žēl to cilvēku. Kaut vai šizofrēnija tajā sarakstā - it kā vienkārši garāmejot pieminēta, bet ir redzēti gadījumi, un tas ir vāks. Nemaz nerunājot par tiem, kas ir biežāk sastopami.

 Sociālās fobijas raksturīgākās pazīmes ir [..] nespēja apmeklēt sabiedrisko tualeti utt.

99% gadījumu cilvēki čurā mājās individuāli, taču tajā vienā procentā, kad publiski pie blakus pisuāriem sastājas cilvēki, tad viņi visi diezgan ilgi mokoši mēģina, līdz lielākā daļa neiztur un noslēdzas kabīnēs. Tas ir jau pieraduma un intimitātes jautājums.

Septītais ir "autiskā spektra traucējumi", nevis traģiskais "autisms". Turpretim spektram nav obligāti skatīties stūrī un siekaloties stundām ilgi. Bet nekas patīkams arī tas nav pat par spīti interesantiem "bonusiem", kas reizēm nāk līdzi. Bonusus noklusēšu - jo jebkurš no tiem izmaksā pārāk dārgi. Tāpat kā hroniska beršana diez vai ir tās iegūtās tīrības vērta.

spoku dienas doma

Aleksa52 avatars
Medaļa Nedēļas modersMedaļa Bronzas ninjaMedaļa Pamatskolnieks
  Aleksa52 11.08.17 21:08
 
7
0

Es ievēroju netikai zīmējumus, bet arī laiku, kad tie tika taisīti. INKTOBER. Ne visi sapratīs, ne visi zinās, bet tie kas zin un saprot ir uz viena viļņa ar mani.

ardnasilak avatars
Medaļa Admins iesakaMedaļa Admins iesakaMedaļa Vilkaču klana biedrs
  ardnasilak 11.08.17 21:05
 
6
0

  

Tēvocis Sems avatars
Medaļa PolittehnologsMedaļa Garīgais līderisMedaļa Superautors
  Tēvocis Sems 12.08.17 07:11
 
4
0

Bija interesanti lasīt.  

SAMSS avatars
Medaļa Vampīru klana biedrsMedaļa Duraka 3000 spelesMedaļa Zoles recidivists
  SAMSS 11.08.17 21:13
 
4
0

atbildot uz Aleksa52 komentāru " zīmējumi parāda to, ka tas cilvēks jūtas, un ... " biedejosas gan

Prominent avatars
Medaļa TrumpeMedaļa Sertificēts spoksMedaļa Dienas joks
  Prominent 11.08.17 22:29
 
3
0

Skaisti

Tvītotāja avatars
Medaļa Karalisks ziedsMedaļa RedaktorsMedaļa Mazā, spoki Tevi mīl!
  Tvītotāja 12.08.17 13:01  
 
2
0
atbildot uz Aleksa52 komentāru " zīmējumi parāda to, ka tas cilvēks jūtas, un ... "Esam uz viena viļņa.

AnSegamingLV avatars
Medaļa Sertificēts spoksMedaļa SviestmaizeMedaļa Žurnālists
  AnSegamingLV 11.08.17 22:11
 
2
0

Eeee Labs Pievinotais Raksts man pamācija par dažām Izplatītāko psihisko traucējumiem

SAMSS avatars
Medaļa Vampīru klana biedrsMedaļa Duraka 3000 spelesMedaļa Zoles recidivists
  SAMSS 11.08.17 21:07
 
3
1

visi zimejumi vienadi jabut arstam lai saprastu

Dindinja avatars
Medaļa Man patīk Spoku FacebookMedaļa Darts VeidersMedaļa Teamwork
  Dindinja 15.08.17 23:22
 
1
0
atbildot uz Lionwannabe komentāru " Ļoti virspusēji apraksti, kas arī ļauj ... "Mans mērķis bija parādīt tieši zīmējumus. Apraksti bija tikai, lai būtu aptuvena nojausma par to, ko mākslinieks mēģināja parādīt. Ne velti tas ir pie sadaļas "māksla"
Lionwannabe avatars
Medaļa Pilnu klēpi tulpēmMedaļa Mani sirdspukstiMedaļa Recidīvists
  Lionwannabe 15.08.17 23:20  
 
0
0
Ļoti virspusēji apraksti, kas arī ļauj domāt, ka bipolārie traucējumi un citas garīga rakstura slimības ir "kam negadās."

theFOUR avatars
Medaļa Nedēļas redaktorsMedaļa Nedēļas modersMedaļa Nedēļas moders
  theFOUR 15.08.17 17:32
 
0
0

Bija interesanti izlasīt.

9K116 avatars
Medaļa NostradamsMedaļa Dienas domaMedaļa Rainis
  9K116 15.08.17 17:05
 
0
0

Paldies, izlasīju ar interesi

Dindinja avatars
Medaļa Man patīk Spoku FacebookMedaļa Darts VeidersMedaļa Teamwork
  Dindinja 12.08.17 13:06  
 
0
0
atbildot uz Tvītotāja komentāru "Esam uz viena viļņa. "arī zinu par ko Jūs