local-stats-pixel fb-conv-api

Ķīniešu telefoni2

39 3

TL;DR versija:
Ja jums ir svarīgs labs GPS signāls mobilajā telefonā, tad nepērciet telefonus ar MTK (MediaTek) mikroshēmām, pērciet telefonus ar Qualcomm vai Broadcom mirkroshēmām.

Pilnā versija

Bija laiks, kad par ķīniešu telefoniem varēja tikai pasmīnēt. Viņi centās taisīt iPhone kopijas un aprīkot tās ar daudzmaz līdzīgu grafisko interfeisu, taču gan tehniskie rādītāji, gan funkcionalitāte tiem bija drausmīga. Lielākajai daļai pat nebija pieejams GPS. Tomēr laiks iet un lietas mainās. Šobrīd lielākā daļa ķīniešu ražojumu ir aprīkoti ar Android operētājsistēmu un patiesībā ir gandrīz pilnvērtīgi telefoni. Kāpēc es saku gandrīz? Par to nedaudz tālāk rakstā.

Pirmais izrāviens ķīniešiem pasaules mērogā bija ZTE ar savu telefonu ZTE Blade. Tajā laikā gandrīz neviens, tai skaitā es, par tādu ZTE nemaz nebija dzirdējis, tomēr, kā izrādījās, tad tas jau toreiz bija ceturtais lielākais mobilo telefonu ražotājs pasaulē. Viņu pirmais modelis pasaules tirgum pārsvarā tika tirgots kā daļēji subsidēts priekšapmaksas karšu telefons un tam bija nepieklājīgi zema cena, ņemot vērā diezgan augsto telefona specifikāciju. Zemā cena un iespēja to aptaustīt, nopirkt tepat veikalā, nevis pasūtīt no kādas Ķīnas provinces, lauzot galvu par to, kā izmantot garantijas tiesības, ja telefons salūzīs, padarīja to par vienu no pirktākajiem zemākajā cenu klasē. Un līdz ar labajiem pārdošanas rādītājiem, tam izveidojās arī sava interneta komūna, kas taisīja custom ROMun citas noderīgas lietas tieši šim telefona modelim. Līdz šim tādu popularitāti neviens telefons ar Ķīnas zīmolu nebija sasniedzis.

Sekojot ZTE veiksmes stāstam, arī citas Ķīnas kompānijas saprata, ka cilvēkiem tomēr patīk nostrādātas un kvalitatīvas lietas, un zemākā iespējamā cena ne vienmēr ir noteicošais faktors. Tā ZTE radās daudzas sekotāju kompānijas, kas centās izveidot kvalitatīvus telefonu modeļus un arī iekarot daļu milzīgā tirgus. Diemžēl kvalitatīva telefona dizaina izveide un ražošana prasa salīdzinoši lielas investīcijas. Un, ja šīs investīcijas neizdodas atpelnīt, kompānija ir lemta bankrotam. Tā radās vairāki līdz šim nezināmi ražotāji, kas pastāvēja tikai īsu brīdi, uzražoja pāris labi nostrādātus modeļus, bet nepiedzīvojuši momentānu pieprasījumu, drīz vien bankrotēja. Tomēr starp šīm kompānijām palika vismaz divas, kuras ir sasniegušas sava veida atpazīstamību un izdzīvojušas līdz pat šodienai.

39 3 2 Ziņot!
Ieteikt: 000
Spoki.lv logo
Spoki.lv

Komentāri 2

0/2000

Vairāk interesē servisa atbalsts un ražotāja garantija. Ja pēc defekta jāsūta uz Ķīnu, tad, lai cik viņš būtu labs- paldies nē.

4 0 atbildēt

bija  xiaom kamera, diezgan kvalitativa, normala gopro aizstajeja. un cenas zina pa visam leta 60 euro(viena mana raksta(paka no kinas )var apskatit ka ta kamera filme   emotion )

0 0 atbildēt