Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
0
64

Nebiju plānojis nākamo rakstu par hokeju rakstīt tik ātri, taču kā saka ļoti sliktas un ļoti labas spēles rada interesi. Tā nu turnīrs, kurā komanda piecos mačos var iebakstīt tikai vienu ripu un ielaist 23 ir radījis interesi. Interesi papētīt un padomāt vai tiešām šī komanda ir pilnīga kā daži teiktu miskaste vai arī ,tomēr, ir citi iemesli šādai statistikai.

Sākumam derētu salīdzināt... Autors: Dark Magician HK Rīga  pārbaudes turnīrā zaudē visās 5 spēlēs ar kopējo vārtu attiecību 1:23
1.

Sākumam derētu salīdzināt pretiniekus. Labākais salīdzināšanas mērs ir katras komandas paveiktais iepriekšejā sezonā un rezultāts šajā turnīrā savstarpējā spēlē.

Pret Čerepovecas "Almaz" 0:3 - iepriekšējās sezonas Rietumu konferences 6. komanda.

Pret Jaroslavļas "Loko" 1:2 - iepriekšējās sezonas Rietumu konferences 3. komanda

Pret  Sanktpēterburgas "Ska-Serebranye Lvy" 0:8 -  iepriekšejās sezonas Rietumu konferences 10. komanda.

Pret Sanktpēterburgas "Ska-1946" 0:8 - iepriekšējās sezonas Rietumu konferences 1. vieta un PO fināliste.

Sanktpēterburgas "Dynamo" 0:2 - Iepriekšējās sezonas Rietumu konferences 7. vieta.

Un tad ir mūsu HK Rīga, kura iepriekšējā sezonā ieņēma pēdējo vietu Rietomos un 3. vietu no beigām visā MHL.

Jāatcerās ka HK Rīģa sastāva... Autors: Dark Magician HK Rīga  pārbaudes turnīrā zaudē visās 5 spēlēs ar kopējo vārtu attiecību 1:23
2.

Jāatcerās, ka HK Rīģa sastāva ziņā bija viena no jaunākajām komandām. Jāatcerās arī tas, ka zaudējumi ar lielu rezultatu junioru hokejā nav nekāds brīnums - junioru izlasēm spēlējot pret top valstīm ir arī krietni trakāki "zāģi", kur pietiek ar 2 mačiem, lai savāktu ielaistās 23 ripas. Šeit tie ir 5 mači jeb vidēji 4,6 ripas ik maču. Tas, protams, nav solīdi, taču neizskatās arī tik drausmīgi, kā saliekot kopā. Jāņem vērā arī, ka visi pretinieki, iepriekšējā sezonā ir bijuši labu gabaliņu gan punktu ziņā, gan vietu ziņā - nav pamata domāt, ka tagad kaut kas būtu ļoti mainījies. Bažīgu dara tikai nesmukais 1 pie iemestajiem. 1 vārti 5 spēlēs - tas gan ir maigi sakot nožēlojami. Ja Latvijas U izlases spēlētu pret Kanādas, Zviedrijas, ASV, Somijas un Krievijas izlasēm esmu itin pārliecināts, ka 5 mačos ielaisto ripu būtu pat nedaudz vairāk, bet 100% tiktu iemests vairāk. Atrast info par sastāviem un dalībniekiem turnīrā nav viegli. Senais draugs EP pie praktiski visām komandām parāda pāris spēlētājus, Latvijas mēdijos ziņu par to maz, MHL mājaslapā atrodami lielākotiesiepriekšejo sezonu sastāvi, bet tas nav tik būtiski, jo galvenais ir zināt tikai par HK Rīgas sastāvu, apzinoties, ka kaut kādā ziņā mainīgs tas būs visiem. HK Rīgas mājaslapā ir atrodams  HK Rīgas šīs sezonas sastāvs. Ja tam var ticēt 8 no potenciālajiem spēlētajiem ir 17 gadus veci vai jaunāki. Salīdzinājumam, SKA-1946, piemēram septiņpadsmitgadnieki iepriekšējā sezonā bija tikai 5, turklāt tikai 2 no viņiem nospēlēja kaut pusi no sezonas. Jaunāku spēlētaju nebija. Kāpēc pieminu vecumu? Pieaugušo hokejā bieži nav nozīme tev ir 22 vai 24, 30 vai 29 utt. Savukārt, junioru - jauniešu līgā ir nozīme vai savā starpā spēlē spēlētājs, kas knapi tuvojās pieaugušo hokejam vai tādi, kas to varbū jau paspējuši pamēģināt, turklāt, nesliktā līmenī. Diemžēl, pat savā majaslapā nav ievietots sastāvs uz attiecīģajām spēlēm. Norādītajam sastāvam īsti negribētos ticēt, jo tur ir pieminēti tādi spēlētāji, kā Zīle un Ģēģeris, kuri pirmssezonu trenējās ar Dinamo un nav bijušas ziņas, ka treniņi pārtraukti vai nosūtīti uz "leju". Taču pat ja pieņemam, ka šis sastāvs ir precīzs, tad tā vai tā klāt ir nākamais faktors, kas var ietekmēt un izskaidrot tik vāju spēli. HK Rīga ir zaudējusi praktiski veselu maiņu ar līderiem - ja sastāvā nebija pieminēto Zīles un Gēģera, tad noiepriekšejās sezonas top 8 pēc rezultativitātes spēlētājiem bija tikai 1 spēlētājs - iepriekšējās sezonas  5. rezultatīvākais spēlētājs Pauls Svars, kurš spēlējot aizsardzībā prata nopelnīt 15 punkktus... Jebkurai komandai noņemot līderus kļūsti grūti. Vēl jo vairāk, ja tā komanda pat ar tiem līderiem bija vāja. Šeit arī rodās izskaidrojums kā varēja rasties šis 1:23. Vēl viens faktors, kuru neesmu pieminējis ir treneru kalibrs komandās un sagatavotības atšķirības - man nav informācijas cik sen sezonai sāka gatavoties tas pats "Almaz".

Ko tas nozīmē Latvijas... Autors: Dark Magician HK Rīga  pārbaudes turnīrā zaudē visās 5 spēlēs ar kopējo vārtu attiecību 1:23
3.

Ko tas nozīmē Latvijas hokejam? Pa lielam neko. HK Rīga un tās priekštece HK Juniors Latvijas hokejam pienesumu taisa aptuveni pēc shēmas - daži tiek pamēģināt spēkus Dinamo, kur no šiem dažiem paliek 10-20 %. Pārējie  sadalās aptuveni tā - puse turpina karjeru kā LHV spēlētāji, un otra puse sadalās pa ZA junioru līgām, VHL un Eiropas otrās un trešās šķiras turnīriem. Visticamāk, tieši tas pats sagaida arī šos jaunos hokejistus. Respektīvi Latvijas hokejam kopumā nekas nemainās. Labākie juniori gan no šī kluba, gan citiem tiks Dinamo vai cīnīsies ZA, varbūt arī, kādā citā top līgu komandā, vidējie pēc HK Rīgas beigšanas dreifēs pa Eiropas otro līmeni, pārējie un tie kam hokejs kļūs par hobiju paliks Latvijā vai nonāks 3. un 4. šķiras turnīros. Labāki vai sliktāki gadi gadās jebkurā sporta veidā. Ir dzirdēts viedoklis, ka pēc tādām spēlēm nafig to komandu. Puiši tikai traumēs psihi, ja viņus visu sezonu tā vālēs. Sava taisnība tur ir, taču tajā pat laikā man ir pretarguments- grūtības izšķiļ talantus. Tie, kas izturēs šo "skolu" tie var arīkaut ko sasniegt. LHV un LBL ir bijus prakse likt U-18 un U-20 komandas -tās parasti arī visu sezonu smagi zaudēja, taču sezonas beigās puiši bija apbružājušies, šad tad pat, kādam iekoda un spēlējot ar vienaudžiem prata kaut ko arī likt pretī. Spēlēšana MHL neatkarīgi vai HK Rīga būtu top klubs vai tāds, kāds šobrīd negarantē talantus. Tam ir daudz mīnusu - puikām grūti iegūt labu izglītību, mūžīgā braukāšana neļauj trenēties, var likt atēsties hokeju kamēr vēl esi sīks, bet tiem, kas to iztur tā ir vērtīga dzīvesskola. Grūbības liek augt. Un tiem, kas vaino Dinamo - Dinamo bērnu hokejā ir pavisam nesen, turklāt, es nezināšu cik ir jaunākie bērni, kur ir sava komanda, tātad viņi nevar bū vainīgi pie tā, ka bērniem nav iemācīts kaut kas no pamatelementiem vai kā cita. Tur ir vainīgi nepilnīgi treniņapstāķli jau no paša sākuma. Varētu aiztaisīt Dinamo un HK Rīga, bet no tā automātiski neuzlabosies nākotnes prospekti. Lai tie uzlabotos ir jāuzlabo treniņi un to apstākļi, sistēma jau no u-10 vecuma - tad arī nāks rezultāti. HK Rīgai ir iespēja tikai ne sevišķos labos pamatus uzlabot vai sabojāt vēl vairāk. Ņemot vērā, ka daļa spēlētaju tur ir pavisam nesen, diez vai pa šo neilgo laiku kaut kas var būt sabojāts vēl vairāk.

Paldies tiem, kas izlasīja. Par lielu hokeju, par lielu Latviju!

0
64

Citi šī autora raksti:

Lasi vēl labākos rakstus:

komentāri [4]

Niks: vai ienāc ar
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
Dark Magician avatars
Medaļa LiterātsMedaļa GremlinsMedaļa Latvijas politika
  Dark Magician 04.08.17 00:38
 
3
0

atbildot uz Leprikoniņš komentāru " Kur var dabūt pacietību šito visu uzrak... " Kāds vēl nav dabūjis rakstīt bakalauru - šitas salīdzinot ar to ir nieks.

Postaler avatars
Medaļa ZebraMedaļa JubilārsMedaļa Panda
  Postaler 04.08.17 14:05
 
3
0

Nenolieku komandu, bet domāju, ka pagalma puikas kuriem nav nauda, lai iekļūtu profesionālos klubos, iemočītu vairāk golus!

Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 04.08.17 00:26
 
0
0

Kur var dabūt pacietību šito visu uzrakstīt?   

CabooM avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa KomiķisMedaļa Dienas joks
  CabooM 04.08.17 08:32
 
0
0

Vismaz vieni vārti pa piecām spēlēm.