Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
2
70

Jau daudzus gadus kā vienu no Rīgas skaistākajām un mīklainākajām vietām uztvēru Bābelītes ezera apkārtni, ar tur esošo (nu jau bijušo) 1938. gadā celto spēkstaciju. Patīkamais, smilšainas ezera krasts un kāpās paslēptais monolītais dzelzbetona veidojums. Elektrostacija celta kā rezerves enerģijas avots kara gadijumam, ja tiek bojāts Ķeguma HES, tiem laikiem tā esot bijusi mūsdienīga celtne, ko Vācu karaspēks, atkāpjoties uzspridzinājis. Atceros draugu stāstīto, par to, ka kādreiz tur bijušas arī mazuta mucas un spēka iekārtas paliekas, tomēr 90`tajos metāls izgaisis. Kā stāstija mans draugs, kas dzīvo tai apkārtnē, bij griezta pat pilna mazuta muca, ko pēc tāda neveiksmīga mēģinājuma ugunsdzēsēji dzēsuši veselu nedēļu. Mazuts tur vēl bij palicis, muca no karstuma salocijusies kā mitra salvets, to pats redzēju, savulaik ņēmu apdegušā mazuta paliekas, lai veiktu automašīnas pretkorozijas apstrādi (praktiskā vēsture). Bet nu tas ir zudis.

 Autors: 1000000 NT Zudusī Bābelītes spēkstacija
1.
tā kā spēkstacija vairākus... Autors: 1000000 NT Zudusī Bābelītes spēkstacija
2.

tā kā spēkstacija vairākus gadu desmitus nebij lietota, un stāvēja pamesta, tā organiski bij iejaukusies Bābelīša ezera apkārtnē, daudzās pazemes ejas un lūkas deva iemeslu baumām par vēl dziļākiem tuneļiem un ejām zem ezera.

Scaronodien stacija ir... Autors: 1000000 NT Zudusī Bābelītes spēkstacija
3.

Šodien stacija ir pilnīgi nojaukta, tās vietā slejas milzīgs smilšu laukums ar retiem dzelzbetona gabaliem, kas klusi norāda par monamentu, kas atradies šeit. Dīvaina sajūta, kautkas tik fundamentāls, un pazudis. 

raksts nav ne plusiem, ne apskatiem, vien klusa atsauce uz zaudēto liecību, kam nepatīk, liekat -, kas tur bijuši - padalieties komentāros par pieredzēto, sajūtām, tāda kā Pēdējā piemiņa Bābelītes spēkstacijai spoku ložņātāju vidū. Par nojaukšanas darbos pieredzēto un politisko pusi vairāk lasiet pievienoto avotu, ļoti labs raksts, kā teikt, tieši no notikumu epicentra.

2
70

Citi šī autora raksti:

Lasi vēl labākos rakstus:

komentāri [3]

Niks: vai ienāc ar
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
kartupelis ar mugurkaulu  avatars
Medaļa Jaunavas vainagsMedaļa Praida olaMedaļa Praida ola
  kartupelis ar mugurkaulu 08.09.17 15:47  
 
13
0
Tas,ka promaskaviskā Rīgas dome iznīcināja šo kultūrvesturisko objektu ir vēl neredzēts barbarisms!!!Gaidu kad tiks beidzot demontēts OKUPANTU,DEPORTĒTĀJU un SLEPKAVU piemineklis pārdaugavā!!!

1000000 NT avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa SviestmaizeMedaļa Students
  1000000 NT 11.09.17 16:17
 
1
0

atbildot uz M.t. komentāru " Biju tur vēl aizgājis astoņdesmito beig... " man aizejot vispār redzētais ar saprotamo kopā nesalīmējās, tā s pašas takas, tie paši krūmi un kalni, bet pa vidu liels tukšums, paložņāju apkārt, tiešām nekā, tad uzgāju rakstu ( kas avotā) un sapratu, ka tur viss vēl bezcerīgāk, nevis aizbērts, bet patiešām nojaukts. Bet esot uz vietas vien nesaprašana, nespēja apzināties notikušo.. 

SAMSS avatars
Medaļa Zoles 3000 spelesMedaļa Patīk komentārsMedaļa Zoles 3000 speles
  SAMSS 08.09.17 17:48
 
0
0