Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
2
426

Sveiki, spoki!

Jauns raksts no manis.

Šajā rakstā parunāsim par mītiem, leģendām, kāpēc tie varēja būt īsti un kāpēc cilvēki netic viduslaiku leģendām.

Lai labi lasās un neaizmirstam novērtēt!

IevadamVisi taču esam... Autors: Jāņa oga Vai mītiskie briesmoņi varēja būt reāli?
1.

Ievadam....

Visi taču esam dzirdējuši kādas tautas leģendas un mītus par šaušalīgiem monstriem, kas uzbrūk un nogalina, esam dzirdējuši par episkām cīņām ar dēmoniem, pūķiem vai Krakenu, kā arī esam redzējuši filmas un lasījuši grāmatas pēc seno tautu leģendām veidotas. Cilvēkiem tas patīk, patīk dzīvot fantāziju pasaulē un pašiem izturēt savā prātā visas šīs cīņas un piedzīvojumus. Bet kāpēc mūsdienu cilvēki domā, ka tas viss tika izdomāts, ka senatnē patiesi nedzīvoja fēniksi vai vienradži, kapēc nav neviena, kurš aizdomātos, ka tā varēja būt?

Again with crazy stuff, huh?

Tūkstoscaroniem gadu cilvēki... Autors: Jāņa oga Vai mītiskie briesmoņi varēja būt reāli?
2.

Tūkstošiem gadu cilvēki ir ticējuši daudziem it kā nereāliem briesmoņiem - grieķi ticēja Gorgonai Medūzai, Skandināvi ticēja troļļiem, vilkačiem un milžiem, viduslaiku Eiropa baidījās no raganām un pūķiem, bet mūsdienu cilvēki to noveļ uz baumošanu, nobīšanos no kāda neizskaidrojama trokšņa, kurš vēlāk kādā ciematā tika piedēvēts bērnus laupošam, pussprāgušam briesmonim. Jā, varbūt tādi briesmekļi arī bija izdomāti, bet kāpēc visi senie mošķi tiek momentāli izslēgti? Tikai tāpēc, ka nav atrastas nekādas paliekas, fosīlijas, trofejas un kas tāds? Tas, manuprāt, ir visai muļķīgi...

Tad nu apkoposim dažus mošķus un domāsim vai tāds varēja būt vai nevarēja.

PūķiPūķus pasaule ir... Autors: Jāņa oga Vai mītiskie briesmoņi varēja būt reāli?
3.

Pūķi...

Pūķus pasaule ir pazinusi jau ļoti sen un teju vai visās pasaules kultūrās ir kada leģenda par tiem. Uzskatīt, ka pūķi ir radušies senajiem cilvēkiem baidoties no čūskām vai ķirzakām, nebūtu īsti pareizi... Pūķi varētu būt pa visam reāli eksistējušas būtnes ( kuras varētu eksistēt vēl šodien ) - tie gluži vienkārši varēja būt dinozauru pēcteči un šī hipotēze ir uzņēmusi visai lielus apgriezienus vēsturnieku un arheologu aprindās. Protams, dabā nav tādu būtņu, kuras gluži vienkārši varētu ņemt un sākt elpot uguni, bet runājot par pūķiem, no kurienes viņiem tā māka radusies - zinātnieki pauž pieņēmumu, ka pūķiem ir bijuši ogļūdeņraža maisi un ogļūdenradis saskarsmē ar skābekli uzliesmojis. Runājot par izdomu. Jā, es saprastu, ja pūķi būtu vienā konkrētā lokācijā, tad vēl varētu domāt par to, ka kādi plānprātiņi skraidījuši pa ciemiem, bļaudami, ka viņus nogalinās nezināmas briesmonis, bet patiesībā, nobijušies no netipiski garākas čūskas, bet leģendas par pūķiem ir teju VISUR un pat tādu tautu mitoloģijās, kuras kopā nevarēja saskarties, respektīvi, tautas, kuras pat nezināja par otras eksistēšanu. Nu tad man gan jāsaka, ka senajiem ļaudīm ir ļoti labi saskārušies prāti un krustojušās domas...

Jūras radībasVisi jūras... Autors: Jāņa oga Vai mītiskie briesmoņi varēja būt reāli?
4.

Jūras radības...

Visi jūras mošķi arī ir tik pat seni kā pūķi. Zem jūras mošķiem es domāju - Krakens, nāras, Nessija u.c. Paskatieties uz mūsu okeāniem - cik tie ir milzīgi, cik tie ir dziļi un ņemiet verā faktu, ka ir izpētīti TIKAI ~5% ūdeņu. Tad iedomājieties, cik daudz vēl ir nezināmā, cik daudz vēl cilvēkam ir priekšā ko atklāt un kāpēc nepieņemt, ka kaut kur dziļumā dzīvo milzīgs atsoņkājis, kurš var aprīt kuģus vai kā mēs varam būtu 100%, ka šo planētu neapdzīvo kādas citas humanoīdas rases, piemēram, nāras? Nāras arī ir satopamas Skandināvu, gireķu, japāņu folklorās, ir pat datētas liecības par kontaktu ar nesaprotamām, saprātīgām okeānu būtnēm, ir atrastas fosīlijas, par kuru atentiskumu es neko nevaru pateikt. Nessija ir pazīstama no skotu folkoras, bet ja ņem vēra liecībās, kā Nessija izskatās, tad rodas priekštats, ka Nessija ir aizvēsturisks jūras dinozaurs un ja savelk izskata līdzības, tad šādi radījumi ir redzēti arī Kanādā, Portugālē, Čīlē. Kurš ir teicis, ka visi dinozauri ir izmiruši vai tiem vajadzēja izmirt? To eksistēšana mūsdienās ir tik pat reāla, cik tas, ka terorisms pasaulē tikai pieaugs, tikai tas, ka mēs tos nevar atrast, tas jau ir pa visam cits stāts, lai gan, ir pieejami unikāli ieraksti no NOAA no okeānu dzīlēm, kurus izskaidrot nevar. Piemēram, Megalodons arī varētu vēl būt dzīvs un klejot ļoti dziļi... Tas viss ir diezgan reāli un ja gribēs, tad atradīs vai arī jau ir atraduši, tikai nevienam negrib rādīt.

Giganti milzu cilvēkiArī... Autors: Jāņa oga Vai mītiskie briesmoņi varēja būt reāli?
5.

Giganti, milzu cilvēki...

Arī giganti ir zināmi šai pasaulei jau kopš pirmajiem rakstiskajiem avotiem - grieķi, skandināvi, tibetieši, vēlāk arī kristīgajā pasaulē giganti tika rakstīti bībelē pirms plūdiem. Nu neticu es tādām sakritībām, ka tik tālas tautas varēja izdomāt tik ideāli līdzīgus stāstus, briesmoņu aprakstus utt. Giganti varēja eksistēt un droši vien arī ir izmiruši, jo gigantu nepamanīt ir grūtāk kā pūķi vai Krakenu, bet ir varbūtība, ka šo planētu apdzīvoja arī ļoti lieli cilvēki...

Kur meklētAr okeāniem... Autors: Jāņa oga Vai mītiskie briesmoņi varēja būt reāli?
6.

Kur meklēt...

Ar okeāniem skaidrs, visi tur dzīvojošie ir visai droši paslēpušies, tos mēs varam arī neredzēt, bet pārējie, kur tad ir visi uz sauszemes mītošie. Atbilde ir elementāra - uz mūsu planētas ir tūkstošiem dažādu alu - lielu, mazu, gigantisku, ļoti dziļu un ar neiedomājamiem tīklojumiem, pilns ar ielejām, kurās cilvēkam nav tik viegli piekļūt, pilns ar mežiem, kuros pats nelabais apmaldītos, kalni, kuros uzrāpties un dzīvot nevienu neaiztiekot. Uz šīs zemes ir neiedomājami daudz vietu, kur paslēpties, ur palikt nemanītam un neatklātam pat ar visiem mūsdienu satelītiem, lidmašīnām, zemūdenēm utt. Mēs pat nezinam, kas darās zem mūsu kājām - varbūt Zeme patiesi ir doba?

NobeigumāPirms metaties kādu... Autors: Jāņa oga Vai mītiskie briesmoņi varēja būt reāli?
7.

Nobeigumā...

Pirms metaties kādu apvainot par jukušu, idotu, apstrīdēt to, kam tic viņš, padomājiet paši ar galvu, nebļaujiet tukšumā, bet labāk ejiet un meklējiet atbildes. Cilvēkam ir jābūt daudzpusīgam un ziņķārīgam, ir jāredz viss un jāparbauda visi eksistējošie varianti un tādi, kuru vēl nav, tikai tā cilvēks par kļūt patiesi attīstīts, tikai tā var glābties no bojāejas un tikai tā var notikt ģeniāli atklājumi, tā var iegūt zināšanas un izzināt. Lūk, ko cilvēkam ir jāiemācās darīt - meklēt un būt mazliet trakam, lai rastos trakas idejas, kuras pēcāk varētu kļūt ģeniālas.

Ar šo es rakstu pabeidzu, raksts ir atvērts publiskai diskutēšanai un apspriešanai un atcerieties - nekad nesakiet, ka kaut kas ir vai kaut kā nav, ja jautājums ir strīdīgs un 100% atbilžu uz tā nav - tā rodas nesaprašanās, strīdi, brūk draudzības un veidojas nelaba augsne priekš citiem.

Lai jauka diena!

2
426

Citi šī autora raksti:

Lasi vēl labākos rakstus:

komentāri [17]

Niks: vai ienāc ar
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
The Diāna avatars
Medaļa GremlinsMedaļa ViktorsMedaļa Zoles 3000 speles
  The Diāna 10.08.17 15:50
 
12
0

Grey Wolf avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Dienas domaMedaļa Dienas doma
  Grey Wolf 12.08.17 12:50
 
11
0

nu protams ka mīti nav radušies tukšā vietā.. Paskaties kurām tautām par pūķiem ir teiksmas - pārsvarā azijas, tagadējā ķinas teritorijā.. Un stāsts vienmēr ir viens un tas pats - ļoti sen atpakaļ, dzīvoja pūķi- respektīvi neviens viņus nav redzējis, bet esot bijuši..

Tajos apgabalos atrod dinozauru fosīlijas, un ko domāt cilvēkiem kas atrod milzu skeletu? kautkā taču jaizskaidro- tad nostāsts paaudzi paaudzē, un pūķis gatavs - "sabojātais telefons", strādā, un nav jāpaiet pat paaudzei, jo katrs kautko pieliek klāt.. Par jūras briesmoņiem - protams, ko gan domāt jūrniekam kurš 20 metru lielā kuģelī, sastopās ar 15 metrus lielu astoņkāji..  un jūrnieku leģendas jau vienmēr tiek "izpušķotas", tāpat stāsti par vienradžiem - nu zvērs ar vienu ragu takš eksistē - degunradzis.. 

Milži- nu sena kauju atstāsts, kur uzbrucēji bija lielāka auguma nekā aizstāvji- jo reāla mēra jau nebija, viens pateica lieli, utrs vel pielika mazliet klāt, līdz augums izstiepās līdz milzu izmēriem.. (kā zināms, dažādos geogrāfiskajos apgabalos, cilvēku augumi stipri atsšķirās, un starp apgabaliem attālums varēja nebūt nemaz tik liels)..

Kentauri - nu ko domāt ja redzi cilvēku uz zirga, un iepriekš par tādu nebūt nēsi dzirdējis.. - jauns tēls gatavs..

Un ir muļķīgi domāt ka senās civilizācijas nesastapās, grieķi lieliski pazina Baltijas dzintaru tā kā - izskaidrojums ir pavisam vienkāršs.. Zviedrijā ir atrasti seno grieķu izstrādājumi, un kā zināms svensoni, kontaktējās ar Baltu ciltīm.. Tā kā leģendas klīda pa visu pasauli, jo ceļotājus parasti izjautāja, kā tur tālās zemēs izskatās, un tad lai kaunā nepaliuktu tika likta lietā fantāzija..  

Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 10.08.17 20:39
 
7
0

beidzot kaads kvalitatiivs raksts  

SAMSS avatars
Medaļa NostradamsMedaļa RainisMedaļa Recidīvists
  SAMSS 10.08.17 17:45
 
6
1

  

Grey Wolf avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Dienas domaMedaļa Dienas doma
  Grey Wolf 13.08.17 00:29
 
4
0

atbildot uz Jāņa oga komentāru "Diskusijās neielaižas arī cilvēki, kuri zin, ka... " Par pūķeim tieši arhelogu domas ir tādas, ka visticamāk tās radušās, kad cilvēki atrada dinozauru kaulus.. Jo elementāri tik liels dzivnieks nemaz nevarētu lidot,  tas ir pret fizikas likumiem.. Vai varēja būt dzīvnieks kas spļaju uguni - teorētiski varēja, bet nu nav atrasti nekādi pierādijumi.. Vismaz ja tāds būtu dzīvojis vienlaicīgi ar  cilvēku, tad kautkam jau vaajdzēja saglabāties, bet nekā nav.. Un kāpēc nostāsti ir daudzām tautām, kā jau minēju senatnē cilēki parvietojās daudz tālāk kā varētu domāt.. Par to liecina izrakumi, kur atrod tādas mantas kuras ir nākušas vairāku tūkstošu kilometru tālu.. Kautvai tas pats dzintars, kas nāca tepat No Baltijas krastiem. Ir pierādīts ka tieši no Mūsu reģiona, tas tika pierādīts. (katram minerālam ir savs unikāls izotopu sastāvs, kas raksturīgs konkrētai vietai).. Tātad arī nostāsti izplatijās..  Un kāpēc domā ka man stagnē domāšana, es neatsakos pieņemt jaunus FAKTUS, bet atsakos pieņemt pieņēmumus, kuriem pat nav loģisks segusm, nerunājot par pierādijumiem...  

Starp citu, lōti daudz teiksmas par pūķiem nāk  no apmēram tūkstots gadu vecas senatnes, izņemums ir austrumu  reģioniem, kur arī musdienās atrod dinozauru skeletus.. Kāpēc pats atsakies pieņemt tādu vienkāršu versiju? Kas ir loģiska, un saprotama..

Par to ka kautkur okjānā varētu dzīvot dinozauru līdzgaitnieki, lōti mazs procents, jo tie dzīvoja tuvu okjāna virsmai, tātad būtu jau pamanīti. Šooreiz domāju milzu plēsoņas.. ( nu jā haizivis jau arī ir dinozauru līdzgaitnieki). P.S. jūras jau vel nes;is ne mazums pārsteigumu..

Jāņa oga avatars
Medaļa BestsellersMedaļa Admins iesakaMedaļa Testētājs
  Jāņa oga 13.08.17 00:51  
 
3
0
atbildot uz Janis Pelekais komentāru " Par pūķeim tieši arhelogu domas ir tādas, ka ... "Lai neielaistos dziļi tālās sarunās - mūsu planēta, patiesībā, ir izpētīta ļoti niecīgos apmēros - okeāni, nepieejami kalnu masīvi, aizas, neizpētītas alu sistēmas. Ko tur daudz - mēs pat nezinām, kas zem mūsu kājām notiek. Un zinātnieki ir teikuši, ka ņemot vērā to, cik niecīgi ir pētīti okeāni - dzīva dinozaura esamība ir VISAI LIELA. Pie tam, bija atrasts Megalodona zobs, aptuveni 50 gadu vecs, ja nemaldos, izskalots Austrālijā. Kāpēc man ir grūti pieņemt to, ka viss šis un citas lietas radās tikai dēļ seno cilvēku neizglītotības, "lieliskajām" izdomas spējām utt? Tāpēc, ka ja pkalausās tādus kā tevi - tas nav iespējams, tā nav, tā nenotiek - tur ne tikai apstājas zinātniskie izmeklējumi, bet pakārties gribās. Tā ir garlaicīga un ļoti šaura dzīve... Man neder būt iesprostotam mazā kastītē, mans prāts ir tālāk pār Visumu un es nesaprotu kā cilvēki var dzīvot tādu šauru, taisni domājošu dzīvi. Pēc Einšteina, kamenēm arī nevajadzētu lidot, bet tās lido. Pēc Jāņa, nevajadzētu eksistēt pūķiem, bet tie varētu eksistēt un varētu vēl kaut kur dzīvot un tad mēs pacepsim steikus...

Grey Wolf avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Dienas domaMedaļa Dienas doma
  Grey Wolf 12.08.17 19:16
 
3
0

atbildot uz Jāņa oga komentāru "Nu ar Tevi man viss ir skaidrs, nemaz netaisos ... " diskusijās neielaižās tikai cilvēki, kam ir viedoklis bet nav  argumentu lai to apstiprinātu..

Un kāpēc gan mans viedoklis lai nebūtu gana pareizs? Ja uzskati ka nav tad argumentē savu viedokli, jo saējo argumentēju, ar pierādītiem ( taustāmiem) faltiem..

Jāņa oga avatars
Medaļa BestsellersMedaļa Admins iesakaMedaļa Testētājs
  Jāņa oga 14.08.17 16:31  
 
1
0
atbildot uz Ulrihs komentāru " Pārfrazēšu. Biju lasījis sekojošo, ka kolibri... "Šim cilvēkam ir bezjēdzīgi ko teikt, jo ir acīm redzams, ka cilvēks domā tikai ar vienu taisnu rievu...

Grey Wolf avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Dienas domaMedaļa Dienas doma
  Grey Wolf 14.08.17 11:29
 
1
0

atbildot uz Ulrihs komentāru " Pārfrazēšu. Biju lasījis sekojošo, ka kolibri... " redz fizika netiek pārkāpta, bet lai lidotu kā lido kolibri vajag lielu enerģijas daudzumu, kolibri praktiski visu laiku ēd, piedevām gandrīz tiru cukuru - tas ir nektāru... Arī izmērs ir mazs, jo ja būtu lielāki, tad enerģijas lai lidotu nepietiktu.. Tieši tāpēc lielas masa dzivnieki nevar lidot- jo nepietiktu enerģijas,  Spārnu vicināšana, prasa vis lielāko enerģijas patēriņu, tieši tāpēc neviens nebūvē tāda tipa lidaparātus, tie nav ekanomiski izdevīgi, pat helehopteris, patērē milzu degvielas daudzumu, un tam ir ierobēžoti maksimālie izmēri, kurus sasniedzot lielāku vairs izgatavot nevares...  

Jāņa oga avatars
Medaļa BestsellersMedaļa Admins iesakaMedaļa Testētājs
  Jāņa oga 13.08.17 00:15  
 
2
1
atbildot uz Janis Pelekais komentāru " diskusijās neielaižās tikai cilvēki, kam ir v... "Diskusijās neielaižas arī cilvēki, kuri zin, ka oponējošā puse ir visai stagnējoši domājoša. Kaut kā neredzu tavā komentārā nevienu "taustāmu" faktu... Par pūķiem palasi arheologu un vēsturnieku izmeklējumus... Es nesaku, ka tavs viedoklis ir nepareizs, manis pēc dzīvo pēc saviem uzskatiem, vai tad man žēl?

mmrr avatars
Medaļa BakalaursMedaļa Veiksmes lādeMedaļa Dienas doma
  mmrr 10.06.18 13:33
 
0
0

atbildot uz Ulrihs komentāru " Pārfrazēšu. Biju lasījis sekojošo, ka kolibri... "

ar tiem fizikas likumiem ir tā, ka lidojumu aprēķinos tiek lietoti vienkāršoti modeļi (piem., spārnus pieņem par plakanām plāksnītēm, neņemot vēro to telpisko formu), un tad sanāk, ka kamene nelido...

Crop avatars
Medaļa Bronzas ninjaMedaļa Joda olaMedaļa Sudraba ninja
  Crop 27.08.17 11:14
 
1
1

huh

Ulrihs avatars
Medaļa BakalaursMedaļa SpoksMedaļa 1/13 kūciņas
  Ulrihs 14.08.17 11:23
 
0
0

atbildot uz Janis Pelekais komentāru " Kāpēc tad kolibri lai lidotu pretēji fizikas ... " Pārfrazēšu. Biju lasījis sekojošo, ka kolibri pēc uzbūves utt. vadoties no fizikas likumiem vispār nevajadzētu būt iespēja lidot, tomēr tie ir vieni no labākajiem lidotājiem starp putniem. Jo viņi ir pielāgojušies un izveidojušies par ko pavisam unikālu ar unikālu lidošanas manieri un veidu. 

Grey Wolf avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Dienas domaMedaļa Dienas doma
  Grey Wolf 14.08.17 09:18
 
0
0

atbildot uz Ulrihs komentāru " Pēc fizikas likumiem uz šīs pasaules daudz ka... " Kāpēc tad kolibri lai lidotu pretēji fizikas likumiem?  

Ulrihs avatars
Medaļa BakalaursMedaļa SpoksMedaļa 1/13 kūciņas
  Ulrihs 14.08.17 08:32
 
1
1

atbildot uz Janis Pelekais komentāru " Par pūķeim tieši arhelogu domas ir tādas, ka ... " Pēc fizikas likumiem uz šīs pasaules daudz kam nevajadzētu būt. Ja pareizi atceros, tad piemēram kolibri lido pretēji fizikas likumiem.

P.S. Okjāns, okjānā... nopietni?

jade avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Aģents 0/7Medaļa Pingvīns
  jade 12.08.17 08:23  
 
0
0
Protams, reāli.

Jāņa oga avatars
Medaļa BestsellersMedaļa Admins iesakaMedaļa Testētājs
  Jāņa oga 12.08.17 19:03  
 
0
1
atbildot uz Janis Pelekais komentāru " nu protams ka mīti nav radušies tukšā v... "Nu ar Tevi man viss ir skaidrs, nemaz netaisos ielaisties tālākās diskusijās... Palasi citu manu rakstu par nāvi - interesanti būs uzzināt, ko tu teiksi par to...