Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
7
991

Ak šī vēsture, tik daudz faktu, tik daudz informācijas, bet vai tā ir patiesa? Pārsvarā jā, bet aizvien vairāk atrodas tādi aspekti, par kuru patiesumu rodas šaubas. Raksts par 5 atklājumiem, kas pierāda vēstures grāmatu nepatiesumu un trūkumus tajās. Raksts nav ieturēt populārzinātnieciski, drīzāk jau sarunvalodā Patīkamu lasīšanu!

P.s.šie ir tikai daži fakti, tāpēc nevajag pārtraukt lasīt šīs vēstures grāmatas un visas tās uzskatīt par falšu!

Kokaīns pie Seno... Autors: Aigars D Mīksto vēstures grāmatām?
1.

Kokaīns pie Seno ēģiptiešu mūmijām.

Kad Kolumbs ar saviem čomiem ieradās Jaunajā Pasaulē, viņam pavērās skats uz vēl neredzētu floru un faunu. Lai gan ātri vien eiropieši tika iepazīstināti ar tādām lietām, kā dažādas, vēl neredzētas slimības, trakoti lielas un agresīvas bites, taču arī kāds prieciņš pienācās. Jaunās narkotikas un apreibināšanās vielas, kas drīz vien jauniebraucēju sirdīs ieguva lielas simpātijas.

nbsp1992 gadā vācu... Autors: Aigars D Mīksto vēstures grāmatām?
2.

 

1992. gadā, vācu zinātnieki pārbaudot jaunatvestās mūmijas atrada hašiša, tabakas un kokaīna paliekas uz mūmiju matiem, ādas un kauliem. Hašišs nāk no Āzijas un tas, ka tas atrodas pie mūmijas nav nemaz pārsteidzoši, jo tajā laikā notika dažādi sūtņu sakari, kā arī tirgošanās starp Āziju un Seno Ēģipti, bet kokaīns un tabaka gan nebija uz vietas iegūstamo vielu sarakstā. To izcelsme varēja būt tikai Jaunā Pasaule, kuras sakari ar Ēģipti nevienā no mācību grāmatām nav afišēti. Tātad, nav tās grāmatas tik pilnīgas... Apskatot mūmijas kārtīgāk tika atrastas nikotīna pēdas. Kā arī nevar nepieminēt atrastā tabakas vaboles, kas diezin vai būs devušās kādā atvaļinājumā no Tagadējās Amerikas teritorijas uz Seno Ēģipti, tās tika transportētas ar tabakas palīdzību. Un tagad padomājot, rodas iespējamība, ka tādiem Senās Ēģiptes valdniekiem kā Ramzesam II, Eksodusam vajadzēja pastāstīt par tabakas kaitīgu ietekmi uz cilvēka organismu? Un varbūt kāds no šiem valdniekiem arī miris no smēķēšanas.

 

Senebreju raksti Amerikas... Autors: Aigars D Mīksto vēstures grāmatām?
3.

Senebreju raksti Amerikas vidienē. 

Diezgan nereāli izklausās tas, ka kāds vietējais iedzīvotājs atnāktu pie jums un teiktu, lai viņas sekojat, ka viņš jums parādīs lielu akmeni uz kura būtu kaut kas iegravēts nesaprotamā valodā. Nu nekas liels, jo indiāņi te dzīvojuši jau vairāk kā 1000 gadus un tas, ka viņi būtu kaut ko iegravējuši uz milzīga akmens arī nešķiet dīvaini. Bet kā būtu, ja šie iegravējumi būtu senebreju valodā?

 


nbspTiescaroni tas noticis... Autors: Aigars D Mīksto vēstures grāmatām?
4.

 

Tieši tas noticis ar Frenku Hibbenu 1933. gadā. Viņš atklāja, ka uz akmens nav indiāņu skricelējumi, bet gan raksti senajā ebreju valodā. Uz akmens nebija sarakstīti vienkārši kaut kādi vārdi, vai seni dzejolīši, bet gan 10 Dieva Baušļi!

 

Pēc ilgākas apskates tika atklāts, ka gravējumi nav tīrā ebreju valodā un daži no burtiem atgādina arī grieķu alfabēta burtus, kas vedināja uz Samariešu izcelsmi, jo tas visvairāk atbilstu šim senebreju un sengrieķu rakstības mikslim.

 

No sākuma varētu šķist, ka kāds vēlējās pajokoties un pēkšņi kaut ko izkala uz klints, lai radītu sensāciju, bet šī nebija viena no tām reizēm. Kāds mūsdienu arheologs pie akmens izgriezumiem atrada arī dažādus iegriezumus kokos, kas pilnībā atbilda iepriekš minētajiem. Un šo iegriezumu vecums datējams no 500- 2000 gadiem, bet precīzu vecumu pašlaik nav iespējams noteikt.


Seno romiescaronu statuja... Autors: Aigars D Mīksto vēstures grāmatām?
5.

Seno romiešu statuja Meksikas templī.

 

Vēstures grāmatās rakstīts, ka pat savā uzplaukuma periodā, kad Roma bija kolonizējusies tādās vietās kā Āfrikā, Anglijā un daudz kur citur, tie beidza savu izplešanos un tālāk nedevās. Vairāk kā 1000 gadu pēc Rietumromas sabrukšanas portugāļi sevi pieteica kā pirmie Eiropieši, kas nostiprinājušies Dienvidamerikā un neviens to nevarēja apšaubīt. Taču nekā, senas romiešu statujas galvas atrašana vienā no Meksikas tempļiem sagrauj šo idilli.


nbsp1933 gadā kāds arheologs... Autors: Aigars D Mīksto vēstures grāmatām?
6.

 

1933. gadā kāds arheologs veicot izrakumus 40 km attālumā no Mehiko atrada ko pārsteidzošu. Starp apbedījumu vietām, kuras aiztiktas nebija jau no 1500-tajiem tika atrasta romiešu statujas galva, kas radīja daudzus jautājumus par patiesajiem pirmieceļotājiem šajā nostūrī.

 

 

 

Vēl jo vairāk. 1982. gadā kāds zemūdens arheologs atklāja nogrimušu kravu, kas liecināja par 2 romiešu kuģa atlūzu paliekām un 2 romiešu laikmetā veidotām vīna krūkām. Bet ,ak, šī strīdīgā vēsture, uzreiz pēc šiem atklājumiem Brazīlijas valdošās instances lika aprakt šos kuģu fragmentus. Tas iespējams tāpēc, ka brazīliešiem vairāk patika portugāļu kolonizācijas versija, nekā seno romiešu atstātās pēdas.


Vikingu laikmeta monēta Mēnā... Autors: Aigars D Mīksto vēstures grāmatām?
7.

Vikingu laikmeta monēta Mēnā, ASV. 

 

Iedomājaties, ka ir 1957. gads un jūs veicat arheoloģiskos izrakumus Mēnā. Ja tas palīdz, var vēl iedomāties sevi klausāmies Elvisu Presliju, to, ka jums mugurā ir balts krekls un cigarešu paciņa tā kabatā. Jūs veicat izrakumus vietā, kurā agrāk dzīvojuši Amerikas pirmiedzīvotāji. Atrasti tiek bultu gali, kauli, bet starp šiem visiem atklājumiem jūs atrodat arī monētu, kurai šeit nav vietas. No sākuma liekas, ka tā ir britu, bet nedaudz vēlāk jūs saprotat, ka tā nav.


nbspLai noskaidrotu monētas... Autors: Aigars D Mīksto vēstures grāmatām?
8.

 

Lai noskaidrotu monētas izcelšanos nācās gaidīt 21 gadu. Lai arī cik ilgs laiks nebūtu pagājis, tika pierādīts, ka monēta kalta Norvēģijas karaļa Olafa laikā, no 1065.- 1080. gadam. Lai arī vēstures grāmatās teikts, ka skandināvi bija apmeklējuši Ņūfoundlendu, kura atrodas pie tuvāk Ziemeļamerikas ZA piekrastē, bet tagad var secināt, ka viņi viesojušies arī simtiem kilometru attālajā Mēnā. Zinātnieki uzskata, ka šajā vietā atradusies kāda pagaidu mītne vikingu jūrasbraucējiem, kas nezināmu iemeslu dēļ pametusi šo vietu un devusies citur. No tā var secināt, ka skandināvu gājiens pa Ameriku nerobežojās ar niecīgu Austrumu krasta izpēti vien, bet kolonizācija bijusi daudz plašāka.

 


Japāņu valoda Amerikas... Autors: Aigars D Mīksto vēstures grāmatām?
9.

Japāņu valoda Amerikas pirmiedzīvotājiem. 

 

Daudzi imigranti par savu jauno apmešanās vietu izvēlas tiešu Ņūmeksiku, bet vai tie zina, kādi bija pirmie cilvēki, kas šeit apmetušies un ko tie darījuši. Nu labi, nav jau arī jāzina, bet Ņūmeksika bija mājvieta vienai no senajām indiāņu ciltīm. Zuni bija viena no ciltīm, kas atšķīrās ar savu rakstību un valodu, proti, viņu valoda vairāk atgādināja japāņu, nekā vietējo cilšu valodas.


nbspNe gluži japāņu valodā... Autors: Aigars D Mīksto vēstures grāmatām?
10.

 

Ne gluži japāņu valodā tika runāts, bet kādā no tās paveidiem. Kāds antropoloģijas students vārdā Dāvids ar pārējo klasi veica izrakumus šajā vietā, kas pirms kāda laika bijusi Zuni kultūras šūpulis. Viņš ievēroja, ka pie atrastajiem gravējumiem uz akmeņiem ir pielietota tāda rakstība, kas ir gandrīz identiska japāņu rakstībai. Piemēram, vārdos priesteris, Zuni- „shiwan”, bet japāņiem- „shiwani”, vārdā klans, Zuni- „KWE”, bet japāņiem „kwai”. Pēc nedaudz rūpīgākas izpētes atklājās, ka abām valodām ir apmēram 45% līdzības pazīmju, abās valodās darbības vārds noslēdz teikumu. No tā izriet, ka Zuni senči ir bijuši senie japāņi, kas senā pagātne šeit ieceļojuši un apmācījuši vietējo cilti.

 


7
991

Citi šī autora raksti:

Lasi vēl labākos rakstus:

komentāri [35]

Niks: vai ienāc ar
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
noon avatars
Medaļa ZebraMedaļa OligarhsMedaļa Recidīvists
  noon 25.07.12 00:45
 
48
2

ritigi labs un interesants raksts,butu vairak shadu rakstu spokos

viennozimigi liels (+)

seelis avatars
Medaļa JubilārsMedaļa SpoksMedaļa Sertificēts spoks
  seelis 25.07.12 01:29
 
30
0

Raksts ir interesants un aizraujošs!!

Taču vai arī šo var uzskatīt par ''patiesību', kuru kāds vai kādi izveidojuši un daudziem no šiem faktiem var būt racionāli izskaidrojumi, piemēram, par vikingu monētu Mēnā , tur tā varēja aizceļot ar indiāņu cilšu palīdzību no tās sākotnējās vietas , kuru apdzīvoja vikingi.Romiešu kuģis pie Brazīliajs krastiem varēja aizeļot cunami vai citas dabas katastrofas rezultātā, tāpat kā tiek tarasti Japānas kuģi Amerikā pēc briesmīgā cunami!! Un šādu varbūtību ir daudz!

gruuwa avatars
Medaļa Spoks
  gruuwa 25.07.12 01:04
 
11
0

Jaa piekriitu luudzu var vel otro dalu?

Krotow avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa SpoksMedaļa Sākumskolnieks
  Krotow 25.07.12 19:36
 
9
1

Kontakti starp dažādu kontinentu iedzīvotājiem bija iespējami jau antīkajos laikos. Par to, ka jau toreiz cilvēki spēja pārkuģot pāri okeānam, pārliecinājās vēl Tūrs Heijerdāls ar saviem "Kon-tiki" un "Ra II". Tā ka antīko laiku Eiropas izcelsmes priekšmeti un japāņu pēcteči Dienvidamerikā vai tabaka faraonu šķirstā ir pavisam reāli. Cita lieta, kā mmrr teica, to tiešām nepierakstīja un daudz kas par šiem ceļojumiem tika aizmirsts. Vai arī pārstāstītāju iztēles appušķots, pārvērtās par Atlantīdu, Lemuriju un tamlīdzīgām vietām.

mmrr avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa TrumpeMedaļa Teamwork
  mmrr 25.07.12 10:41
 
6
0

interesanti.

Bet skaidrs, ka ik pa brīdim kāds okeānu ir tīši vai netīši ir šķērsojis, arī ķīnieši, oimjakoni, feniķieši, R-Eiropas bruņinieki. Bet neiedibinājās regulāri sakari un tirdzniecība, un fakti aizmirsās, vēstures grāmatās neiekļuva. Bet daži krāmi palika un tiks atrasti arī turpmāk.  Ir dokumentētas ziņas arī par indiāņiem un eskimosiem, kas sasnieguši Eiropu īsi pirms Kolumba.

Čiekurs avatars
Medaļa VidusskolnieksMedaļa Sertificēts spoksMedaļa Teamwork
  Čiekurs 25.07.12 11:54
 
7
2

Tie kuri nezinaja neko pirmstam esi sabojajis vestures zinashanas.raksts intresants bet shaubos par to patiesumu.tie ir tikai siki fakti no kuriem esi uzmaucis vesalu teoriju.

Aigars D avatars
Medaļa MūzaMedaļa Most WantedMedaļa Mūza
  Aigars D 25.07.12 12:13
 
5
0

atbildot uz gundo komentāru " Kas attiecas uz 1. - man jau šķi... "

Jā, ieceļotāji ievede tādas slimības kā gonoreju, sifilisu, ja nemaldos, tad arī mēri un bakas, bet arī Jaunā palause pārsteidza iebraucējus ar savām slimībām.  

zmpi avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Sertificēts spoksMedaļa Sponsora favorīts
  zmpi 09.09.12 09:27
 
5
0

Jo jaunāka vēsture, jo vairāk par viņu melo.

gundo avatars
Medaļa ŽurnālistsMedaļa Dienas joksMedaļa Students
  gundo 25.07.12 10:43
 
5
0

Kas attiecas uz 1. - man jau šķiet, ka Eiropieši bija tie, kas ievazāja slimības Jaunajā pasaulē.

Lightman avatars
Medaļa JubilārsMedaļa Dienas domaMedaļa Dienas joks
  Lightman 28.07.12 22:24
 
4
0

Labs raksts vēstures gardēžiem!

Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 16.05.14 15:56
 
3
0

Ja interesē šādas tēmas, tad ieteiktu palasīt Luku Birginu. Tas ir super gudrs vecis un raksta par šīm štellēm.

Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 08.09.12 23:49
 
3
0
Sen zināms ka vēstures dati nav pilnīgi, jo visa vēsture nemaz nav datēta. Un tie kas atstāja liecības par notikušo, nav teikts, ka atstāja patiesas liecības. Bet raksts protams interesants. +
SkaabaisKreejums avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa Dienas joksMedaļa Recidīvists
  SkaabaisKreejums 25.07.12 14:44
 
2
0

nu vecīt par tādu centību pacietību,lai uzceptu tik interesantu un aizraujošu rakstu, būtu gatavs tev kaut 1000+ ielikt,bet nevar )

Aigars D avatars
Medaļa MūzaMedaļa Most WantedMedaļa Mūza
  Aigars D 02.08.12 15:53
 
1
0

atbildot uz Witcher komentāru " kāds ir avots šitam tekstam? ... "

daļa ņemta no šī, bet ne viss----> http://www.cracked.com/article_19769_5-baffling-discoveries-that-prove-history-books-are-wrong_p2.html?wa_user1=4&wa_user2=History&wa_user3=article&wa_user4=recommended  

Witcher avatars
Medaļa SākumskolnieksMedaļa SpoksMedaļa Sertificēts spoks
  Witcher 02.08.12 09:32
 
1
0

kāds ir avots šitam tekstam?

vemejs avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Dienas domaMedaļa Dienas doma
  vemejs 31.07.12 02:53
 
1
0

 Man patika šitais raksts, plus tev no manis. Nezinu kā lielākā daļa, es arī uzkatu, ka oficiālā vēsture ir nepatiesa un ir kļūdaina. Tiko atceros, kaut kur biju dzirdējis, vēsturi raksta uzvarētājs, un tas ir pofig, ja tas nesakrīt ar patiesību.

vemejs avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Dienas domaMedaļa Dienas doma
  vemejs 03.08.12 15:38
 
1
0

atbildot uz Witcher komentāru "gluži jau tā, ka viss ir nepatiesība nav, tomēr... "  Es jau neteicu, ka viss, bet lielākā daļa. Daudzi v;esturnieki arī tā pat domā. Un par to baznīcu vispār neizteikšos.

Witcher avatars
Medaļa SākumskolnieksMedaļa SpoksMedaļa Sertificēts spoks
  Witcher 03.08.12 11:47
 
1
0

atbildot uz vemejs komentāru "  Man patika šitais raksts, pl... " gluži jau tā, ka viss ir nepatiesība nav, tomēr tie, kas nodarbojas ar zinātnes vēsturi, zina, ka pastāv t.s. mainstreem viedoklis, un pārējie viedokļi tiek pasludināti par margināliem. par tiem rakstiem no ASV vidienes - > pirmos materiālus esot atradis mormoņu dibinātājs 19.gs., tā kā tur ir iesaistīts kārtējās baznīcas tapšanas storijs, vajadzētu uzmanīties. 

WITFITIS avatars
Medaļa SviestmaizeMedaļa SpoksMedaļa Sertificēts spoks
  WITFITIS 19.02.15 21:22
 
0
0
atbildot uz arcanum komentāru " 4. "Un šo iegriezumu vecums datējams no 500- 2... "Teikšu kā saka mana sociālo zinību skolotāja - vari to pateikt latviski?
DjJankMCs avatars
Medaļa RecidīvistsMedaļa MaģistrantsMedaļa Seko draugiem 3000
  DjJankMCs 30.07.12 23:23
 
0
0

par to ka vikingi bijuši amerikā ir zinātniski pierādīts jo pirms kāda laika gan bet bija veikts pētījums ka vikingu dns un vēl kkas tur daļēji sakrita ar indiāņu dns. nonākot pie secinājuma ka labprātīgi vai nē bet vikingi bija indiānietes atvilkuši uz skandināviju.