Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
0
124

Phineas Teilors Bārnums bija 19.gs. šovbiznesa zvaigzne no ASV, kas radīja pats savu cirku, kur cilvēkiem atrādīja dažādus eksotiskus gadījumus - cilvēkus ar kroplībām. Nepārprotiet, tas bija 19. gadsimts un tas bija pilnīgi normāli. Viņa dibinātais Bārnuma & Beilija cirks bija tik veiksmīgs, ka Bārnums kļuva par miljonāru, bet neskatoties uz to viņš arī darbojās politikā. Pateicoties viņam tika pieņemts likums, kas aizliedz kontracepcijas lietošanu. Viņa dzīve bija aizraujoša, bet šis stāsts ir par viņa cirka eksponātiem.

Foto: Wikimedia Commons

Sieviete ar četrām... Autors: Lestets Bārnuma kolekcija
1.

Sieviete ar četrām kājām

Mirtla Korbina pievienojās Bārnuma cirkam 13 gadu vecumā un piedalījās līdz 19 gadu vecumam, kad citi mēģinaja viltot šo medicīnisko stāvokli. Bilde ap 1880. g.

Grieķu albānisGeorgs... Autors: Lestets Bārnuma kolekcija
2.

Grieķu albānis

Georgs Konstantenus tika pievienots kolekcijai tikai tāpēc, ka viņš bija ārzemnieks. Pēc leģendas viņš bija dzimis Albānijā, viņa tēvs bija grieķis, bet viņu esot nolaupījuši ķīnieši, kas tad pret viņa gribu arī pilnībā notetovēja viņa ķermeni.

Fidži nāriņaViens no Bārnuma... Autors: Lestets Bārnuma kolekcija
3.

Fidži nāriņa

Viens no Bārnuma muzeja eksponātiem, ko zvejnieks esot noķēris Fidži salas seklajos ūdeņos. Pēc muzeja nodegšanas eksponāts pazuda, bet visdrīzāk tas bija pērtiķis, kam pielīmēja lielas zivs asti

Džodžo zēns ar suņa... Autors: Lestets Bārnuma kolekcija
4.

Džo-džo, zēns ar suņa seju

Līgums ar Bārnumu tika parakstīts, kad Fjodors Jeftičevs bija 16 gadus vecs. Viņa seja gandrīz pilnīb bija klāta ar spalvām, bet pēc Bārnama leģendas viņš esot bijis mežā noķerts mežonis, kas nerunāja. Lai to pastiprinātu zēns ik pa laikam rēja

Čangs un Engs BunkeriViņi... Autors: Lestets Bārnuma kolekcija
5.

Čangs un Engs Bunkeri

Viņi piedzima ārpus Bankokas, bet 1829. g. pievienojas Bārnama trupai. Viņi ceļoja pa Ameriku kopā ar cirku līdz apprecējās ar divām māsām. 

Lionels vīrietis ar lauvas... Autors: Lestets Bārnuma kolekcija
6.

Lionels, vīrietis ar lauvas seju

Tā kā Stefana Bibrovska sejas apmatojums bija garāks par Fjodora apmatojumu, tad viņu dēvēja par lauvas seju. Pēc cirka leģendas, tad viņš tāds esot piedzimis, jo grūtniecības laikā viņa mātei uzbruka lauva.

CilvēksskeletsĪzaks Spreigs... Autors: Lestets Bārnuma kolekcija
7.

Cilvēks-skelets

Īzaks Spreigs 12 gadu vecumā sāka zaudēt svaru, neskatoties uz veselīgo apetīti un Bārnuma cirkā vinš bieži vien uzstājās kopā ar resniem trupas dalībniekiem, lai uzsvērtu atšķirību. Viņš svēra tika 19,5 kg! 

161 gadu veca sievieteDžoisa... Autors: Lestets Bārnuma kolekcija
8.

161 gadu veca sieviete

Džoisa Heta tika iepazīstināta ar publiku kā 161 gadu veca sieviete, kas ir auklējusi Džordžu Vašingtonu. Patiesībā viņa nodzīvoja tikai 80 gadus un tas atklājās pēc viņas nāves. 

Bārdainā sievieteKā jau... Autors: Lestets Bārnuma kolekcija
9.

Bārdainā sieviete

Kā jau katrā kārtīgā ķēmu šovā, tad arī Bārnumam bija bārdaina sieviete. Jau piecu gadu vecumā viņai bija ūsas un pilnbārda 

Toms Tumbs un Lavinia... Autors: Lestets Bārnuma kolekcija
10.

Toms Tumbs un Lavinia Viljamsa

Toms Tumbs kļuva par slavenāko Bārnuma "eksponātu". Viņš bija 70 cm garš un pateicoties viņam Bārnuma cirks guva ievērojamus panākumus arī Eiropā. Viņš bija divreiz pie karaliene Viktorijas! Vēlāk arī pievienojās Lavinia Viljamsa. 

0
124

Citi šī autora raksti:

Lasi vēl labākos rakstus:

komentāri [2]

Niks: vai ienāc ar
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
kartupelis ar mugurkaulu  avatars
Medaļa Senču olaMedaļa Melnais caurumsMedaļa Jaunavas vainags
  kartupelis ar mugurkaulu 10.11.17 15:30  
 
1
0
Mirtla Korbina(1.)bija diezgan smuka meiča pēc sejiņas!!!Viņa gadījumā nav radiniece "Playboy" modelei Brandi Korbin???

ezkins avatars
Medaļa Admins iesakaMedaļa Zoles recidivistsMedaļa Darts Veiders
  ezkins 10.11.17 22:19
 
0
0

Nu tagadeejaa Maskavas lielajaa cirkaa arii visaadi briinumi