Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
0
240

Ap 1941.gadu Sarkana armija bija nonākusi visnotaļ nepatīkamā situācija, Nacistiskās Vācija bija iespiedusies dziļi PSRS teritorijā un to kādā veidā bija jāatspiež atpakaļ. Lai ari PSRS teritorija darbojās liels skaits sarkanās armijas partizānu, vairums no tiem bija bruņoti ar mazkalibra ieročiem, kas apgrūtināja karadarbību pret Vācu bruņutehniku. Taču Oļegam Antonovam bija risinājums – lidojoši tanki.

 Proti ja varētu tankus... Autors: Mao Meow Antonov A-40 – Burtiski lidojošs krievu tanks!
1.    Proti, ja varētu tankus dabūt aiz ienaidnieku frontes līnijas simtiem kilometru tālu, tie varētu ievērojami uzlabot partizānu un diversantu kaujas spējas. 
nbsp nbspTātad PSRS plāns... Autors: Mao Meow Antonov A-40 – Burtiski lidojošs krievu tanks!
2.

   Tātad PSRS plāns bija sekojoši, piestiprināt vieglajam kaujas tankam T-60 “Krylya Tanka” jeb, Latviski tanka spārnus. Šie 18 metrus platie spārni bija piestiprināmi un noņemami tankam relatīvi īsa laikā, ļaujot tam pārvērsties no lidojoša tanka par parastu.

nbsp nbspScaronis tanks... Autors: Mao Meow Antonov A-40 – Burtiski lidojošs krievu tanks!
3.

   Šis tanks paceltos debesīs ar Pe-8 vai TB-3 bumbvedēju palīdzību, kuri viņu ievilktu tāda pat manierē kā planieri. Kad viņi būtu sasnieguši mērķi un atraduši piemērotu piezemēšanas vietu  tanks atdalītos no lidmašīnas un kā planieris sāktu planēt lejup. Pēc piezemēšanās tanka spārni tiktu atdalīti no tanka un tanks varētu pildīt kaujas uzdevumus gluži kā parasts kaujas tanks.

nbsp nbspTiesa bija nelies... Autors: Mao Meow Antonov A-40 – Burtiski lidojošs krievu tanks!
4.

   Tiesa bija nelies mīnus, vienīgajā testa lidojumā, ko šis tanks veica, tas tika praktiski izjaukts un pārtaisīts. Proti, lai samazinātu tanka svaru tam tika noņemti visi ieroči, munīcija un daļa bruņu. Tanku, pilotēja Sergejs Anokhins, kuram izdevās veikt veiksmīgu testa lidojumu un galvenais, veiksmīgi piezemēties ar tanku. 

nbsp nbspTaču scaronī bija... Autors: Mao Meow Antonov A-40 – Burtiski lidojošs krievu tanks!
5.

   Taču šī bija vienīgā reize kad šis tanks lidoja, jo lai ari tā svars tika drastiski samazināts, tas joprojām bija par smagu. Bumvedējs tikai ar grūtībām to spēja ievilkt līdz 160 km/h lielam ātrumam, kas bija nepieciešams lai tas vispār spētu atrauties no zemes. Rezultāta projekts tika slēgts, lai gan daļa vēsturnieku uzskata, ka šis projekts bija pilnībā PSRS propaganda un tanks vispār nekad nelidoja, bet kas to lai zin. 
 

0
240

Citi šī autora raksti:

Lasi vēl labākos rakstus:

komentāri [5]

Niks: vai ienāc ar
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
Aivars Ezerlīcis avatars
Medaļa Spoks
  Aivars Ezerlīcis 02.11.17 13:51
 
3
0

atbildot uz lutausis komentāru " Bišku kļūdījies, vācu karaspēks 1941. g... " "Ap 1940.gadu Sarkana armija bija nonākusi visnotaļ nepatīkamā situācija, Nacistiskās Vācija bija iespiedusies dziļi PSRS teritorijā." vecīt- karš sākās TIKAI PĒC GADA!!!

9K116 avatars
Medaļa NostradamsMedaļa Dienas domaMedaļa Rainis
  9K116 02.11.17 14:13
 
1
0

atbildot uz kode komentāru " Bumbvedējs bija DB3. " Wikipēdija saka, ka TB-3.

Juris1604 avatars
Medaļa Misija izpildītaMedaļa NastijsMedaļa Dienas doma
  Juris1604 02.11.17 19:49
 
0
0

    

mazais28 avatars
Medaļa VienotībaMedaļa Vilkaču klana biedrsMedaļa Vampīru klana biedrs
  mazais28 03.11.17 06:40
 
0
0

  

Aramiss65 avatars
Medaļa Patīk komentārsMedaļa Dienas domaMedaļa Bakalaurs
  Aramiss65 09.11.17 11:03
 
0
0

atbildot uz kode komentāru " Bumbvedējs bija DB3. "

Bumbvedējs saucās TB 3 (ТБ 3), viņš arī ANT 6 (АНТ 6)...