Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
0
115

Sveiki,

Šis ir raksts par vienu no slavenākajiem karotājiem arābu vēsturē. Antars tika saukts par ,,melno karotāju” un viņa dzeja joprojām ir slavena pasaulē.

Antars piedzima 525 AD, Al Qassim reģionā. Viņa tēvs bija Shaddad al-Absi, arābu karotājs, bet māte Zabuba, etiopiešu princese, kura tika paverdzināta. Tā kā Antars mantoja mātes tumšo ādas toni tēvs viņu audzināja kā vergu. Viņš piederēja ciltij Banu Abs.
Kad notika uzbrukums viņa ciltij viņš aizstāvēja sievietes. Tad viņš iepazinās ar savu māsīcu Ablu, un abi iemīlējās. Viņai pēc nostāstiem bija skaistas acis. Diemžēl viņiem cilts neatļāva apprecēties, jo Antars bija verga statusā.

Tā kā senajā Arābijā daudzas ciltis regulāri karoja, tad notika regulāri iebrukumi Antara ciltij. Viņa tēvs pamanīja Antara karotāj prasmi un drosmi cīnoties. Vienā no iebrukumiem tēvs lika Antaram piedalīties kaujā. Antars atteicās, jo viņa verga statuss neļāva viņam būt par kārotāju. Tad tēvs piedāvāja viņam brīvību, ja piedalīsies kaujā, un viņš piekrita.
Lai gan ieguvis brīvību viņam vēl joprojām nebija atļauts apprecēt Ablu. Tēvs viņam deva ,,speciālus uzdevumus”, lai viņš iegūtu Ablas roku. Viens no dotajiem uzdevumiem bija dabūt kamieli 🐪 no Lakhmid arābu valsts.
Viņa stāsta beigās viņš atbrīvoja Ablu no milža gūsta un izbeidza arābu cilšu karus. Tikai tad viņam tika dota atļauja apprecēt Ablu.

Šis stāsts ir populārs arī tāpēc, ka pat mūsdienās daudzi arābi ir pret jauktajām laulībām. Daudzi arābi, kuri apprecas ar citiem etniskās piederības pārstāvjiem, var pat tikt izraidīti no ģimenes.

Valstīs kā Libānā tiek uzņemtas lugas balstoties uz šo stāstu. 1961. gadā Ēģiptē izlaida filmu balstoties uz šo stāstu. 🎬

AntarsAntarah Ibn Shaddad Autors: Zigzig Antars - leģendārais arābu kareivis
1. Antars(Antarah Ibn Shaddad)
 Autors: Zigzig Antars - leģendārais arābu kareivis
2.
Abla Autors: Zigzig Antars - leģendārais arābu kareivis
3. Abla

Pievienotie video

1.Kadrs no filmas balstītas uz viņa stāstu
2.Apraksts par viņa dzīvi
0
115

Citi šī autora raksti:

Lasi vēl labākos rakstus:

komentāri [2]

Niks: vai ienāc ar
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
Juris1604 avatars
Medaļa Misija izpildītaMedaļa NastijsMedaļa Dienas doma
  Juris1604 15.02.18 18:23
 
2
0

Gramatika  Raksts varētu būt interesants, bet pamatīgi jāpiestrādā, lai būtu lasāms.

SAMSS avatars
Medaļa Zoles 3000 spelesMedaļa Zoles 3000 spelesMedaļa Duraka 3000 speles
  SAMSS 14.02.18 17:58
 
0
0