Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
0
138

Klāt jau septītā daļa rakstu sērijai par amerikāņu masu slepkavām. Enjoy!

Stīvens Padoks 2017gada... Autors: Blistered Outlaw Amerikāņu psihopāti (7)
1.

Stīvens Padoks

2017.gada 1.oktobra naktī 64 gadus vecais Stīvens Padoks sarīkoja masu apšaudi "Route 91 Harvest" festivālā Lasvegasā, Nevadā. Uz festivālu bija ieradušies aptuveni 22 tūkstoši cilvēku. Kantrī mūzikas dziedātājs Džeisons Aldīns sniedza noslēdzošo priekšnesumu trešajā un pēdējā festivāla dienā. Padoks bija noīrējis numuru viesnīcas Mandalay Bay 32.stāvā, kas atradās diagonāli blakus festivāla laukumam. Viņš ar āmuru izsita divus istabas logus, un sāka šaut uz festivāla apmeklētājiem ar dažādiem automātiskajiem ieročiem. Daudzi cilvēki pūlī sākotnēji šāvienus noturēja par pirotehniku. Šaušana ar īsiem pārtraukumiem turpinājās aptuveni 10 minūtes. Divas no Padoka izšautajām lodēm trāpīja blakus festivāla norises vietai esošajā Makarana lidostas teritorijā, cauršaujot lielu benzīna tvertni, taču tas sprādzienu neizraisīja. Apšaudes laikā policisti sākotnēji apjuka par to vai šāvieni nāk no Mandalay Bay, Luxor viesnīcas vai no paša festivāla norises vietas. Pulksten 22:20 policisti uzspridzināja Padoka numura durvis un atrada viņu nošāvušos. 15 minūtes ilgajā slaktiņā dzīvības zaudēja 58 festivāla apmeklētāji. To skaitā 36 sievietes un 22 vīrieši. Vecākais nogalinātais bija 67 gadus vecs, jaunākais 20. Papildus 489 cilvēki tika ievainoti. Šī ir kļuvusi par nāvējošāko masu apšaudi ASV jaunāko laiku vēsturē. Policija Padoka numurā atrada pavisam 22 ieročus, daži no kuriem bija aprīkoti ar teleskopu. Īsi pirms slaktiņa viņš pārskaitīja 100 000 ASV dolāru savai draudzenei uz Filipīnām un uzstādīja novērošanas kameras pie viesnīcas numura durvīm, lai vērotu policijas kustības. Padoks bija kaislīgs azartspēļu spēlmanis un bieži spēlēja uz augstām likmēm. Ir zināms, ka Padoks augustā bija ceļojis uz Čikāgu, lai izpētītu citus brīvdabas koncertus kā savus potenciālos mērķus. Padoka tēvs, Bendžamins Padoks, bija banku laupītājs, kurš 1969.gadā tika iekļauts FIB meklētāko noziedznieku sarakstā pēc izbēgšanas no federālā cietuma.

Džeimss Hjūbertijs 1984gada... Autors: Blistered Outlaw Amerikāņu psihopāti (7)
2.

Džeimss Hjūbertijs

1984.gada 18.jūlijā 41 gadu vecais bijušais metinātājs Džeimss Hjūbertijs pārvērta Sandjego pievārtes Mcdonalds restorānu par kara zonu. Tās dienas pēcpusdienā viņš iesoļoja restorānā bruņojies ar četriem ieročiem un nokliedzās, ka viņš esot nogalinājis tūkstošus un vēloties nogalināt "vēl tūkstoš citus". Tobrīd restorānā atradās 45 cilvēki. Turpmākajās minūtēs Hjūbertijs šāva bez žēlastības. Viņš pavēlēja cilvēkiem notupties pie grīdas, ja nē tos nošaus. Taču viņš tos nošāva tik un tā. Viņš šāva arī caur logiem, nogalinot divus jaunus zēnus, kuri ar velosipēdiem devās pēc burgeriem. Slaktiņā, kas ilga vairāk nekā pusstundu, Hjūbertijs nošāva 21 cilvēku un ievainoja 19 citus. Pieci no bojāgājušajiem bija jaunāki par 5 gadiem. Šim zvērīgajam uzbrukumam tika pielikts punkts, kad policijas snaiperis no blakus esošās ēkas jumta ar šāvienu sirdī nogalināja Hjūbertiju. Tobrīd tā bija nāvējošākā masu apšaude ASV vēsturē. "Tas nelīdzinājās nekam, ko es agrāk savā dzīvē biju pieredzējis - vīrieši, sievietes, mazi bērni visi nošauti", izteicās San Djego policijas priekšnieks. Kas pamudināja divu bērnu tēvu Džeimsu Hjūbertiju uz šādu zvērību? Hjūbertijs piedzima Kantonā, Ohaijo un pēc vecāku šķiršanās viņu uzaudzināja vecmāmiņa. 3 gadu vecumā Hjūbertijs sasirga ar bērnu trieku, kas noveda pie kājas paralīzes un vajadzības pēc skavām. Viņš nevarēja nodarboties ar sportu un bija šķietami nelaimīgs bērns. Savas vardarbīgās tendences viņš sāka izrādīt jau bērnībā, kad viņš sāka spīdzināt dzīvniekus. Viņš apprecējās ar savu vidusskolas simpātiju un kļuva par 2 bērnu tēvu. Tomēr viņa ģimenes dzīve nebija stabila. Viņš bieži dzēra un reiz sarīkoja nekārtības vietējā benzīna uzpildes stacijā, par ko samaksāja milzīgu soda naudu. Viņš mētājās no viena darba uz otru, viņš pat īslaicīgi apguva bēru vadītāja un iebalzamētāja profesijas. Tad Hjūbertijs atrada labi atalgotu darbu metālapstrādes cehā, taču kad tas 1981.gadā slēdzās, viņš atkal bija bez darba un dusmīgs par savu dzīvi. Cilvēki sāka uzlūkot Hjūbertiju kā kādu no kā labāk izvairīties - viņš vienmēr par visu sūdzējās, un bija naidīgi noskaņots. 1984.gada sākumā Hjūbertiju ģimene pārcēlās uz Sandjego, Kalifornijā labākas dzīves meklējumos. Viņi īrēja mazu dzīvokli, un Hjūbertijs sāka strādāt par apsargu. Šo darbu viņš ātri pazaudēja iedzīvojās vēl dziļākās rūpēs un finansiālās grūtībās. Viņš sāka aizrautīgi runāt par karu un reiz aizgāja uz policijas iecirkni paziņodams, ka viņš ir kara noziedznieks, lai gan nekad nebija nekur dienējis. Viņa sieva apgalvo, ka viņš visu laiku bija nomākts un vientuļš. Trīs dienas pirms slaktiņa  Hjūbertijs piezvanīja uz garīgās veselības centru, taču nespēja pārliecināt operatoru, ka viņam būtu nepieciešama palīdzība un viņam netika atzvanīts. Slaktiņa dienā Hjūbertijs ar ģimeni devās uz San Djego zoodārzu, kad viņš gāja prom viņa sieva Edna vaicāja uz kurieni viņš ejot. Hjūbertijs atbildēja, ka ejot medīt cilvēkus.

Dživerlī Vongs2009gada... Autors: Blistered Outlaw Amerikāņu psihopāti (7)
3.

Dživerlī Vongs

2009.gada 3.aprīļa rītā 41 gadu vecais naturalizētais ASV pilsonis no Vjetnamas vārdā Dživerlī Vongs iegāja Amerikāņu Civilasociācijas imigrācijas centrā Bingemtonā, Ņujorkā un nogalināja 13 cilvēkus. Šajā iestādē Vongs agrāk bija apguvis angļu valodas kursus. Ar 13 nogalinātajiem un 4 ievainotajiem šī kļuva par vienu no nāvējošākajām masu apšaudēm ASV vēsturē, un bija lielākā masu slepkavība Ņujorkas štatā kopš 11.septembra teroraktiem. Par iespējamajiem Vonga motīviem tiek uzskatīti, tas, ka viņaprāt viņš esot nerespektēts un noniecināts savu slikto angļu valodas zināšanu dēļ un grūtības atrast darbu. Viņa bijušie darba kolēģi izteicās, ka viņš esot bijis kluss un noteikti ne vardarbīgs cilvēks.

Lī Boids Malvo un Džons... Autors: Blistered Outlaw Amerikāņu psihopāti (7)
4.

Lī Boids Malvo un Džons Alens Mohameds

2002.gada oktobrī Vašingtonas iedzīvotājus terorizēja snaiperis, kurš nežēlīgi noslepkavoja cilvēkus, kuri darīja vissiekdienišķākās lietas. Lodes nāvējoši skāra cilvēkus, kuri pļāva mauriņu, upildīja degvielu, iepirkās, lasīja grāmatu. 3 nedēļu laikā "Vašingtonas snaiperis" Vašingtonā nogalināja 10 cilvēkus un kritiski ievainoja vēl 3. Visos gadījumos upuri tika nošauti no liela attāluma ar vienu šāvienu, un visos gadījumos šāvējs nozuda. Reģionu ātri vien pārņēma bailes. Daudzas skolas tika slēgtas, citas turpināja savu darbību taču bērniem bija jāpaliek skolas telpās, tiem nebija atļauts iet ārā. Policijai bija ļoti maz pavedienu. Laikam ejot slepkavības aptvēra plašāku reģionu un notika arī blakus esošajā Virdžīnijas štatā. Slepkavību sērija noslēdzās 2002.gada 24.oktobra naktī, kad abi slepkavas Mohameds un Malvo tika atrasti guļam viņu 1990.gada Chevroleot Caprice automašīnā. Aresta brīdī Malvo bija tikai 17 gadus vecs. Mohameds atzina, ka plānoja nogalināt savu otro bijušo sievu, kas viņu biju izolējusi no viņa bērniem. Pārējie šaušanas gadījumi bija paredzēti, lai slēptu motivāciju noziegumam, jo viņš uzskatīja, ka policija nekoncentrētos uz bijušo vīru kā aizdomās turamo, ja viņa izskatītos pēc nejauša sērijveida slepkavas upura. Mohameds tika sodīts ar nāvessodu, kas tika izpildīts 2009.gadā, bet Malvo saņēma mūža ieslodzījumu.

0
138

Citi šī autora raksti:

Lasi vēl labākos rakstus:

komentāri [3]

Niks: vai ienāc ar
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
xraptor avatars
Medaļa RecidīvistsMedaļa Dienas domaMedaļa Spoki flame
  xraptor 12.10.17 06:22  
 
1
0
1. nevajag cilvēkam traucēt nakts mieru ar kaut kādu kantrī mūziku

TkPasta avatars
Medaļa Admins iesakaMedaļa Admins iesakaMedaļa Admins iesaka
  TkPasta 13.10.17 09:53
 
1
0

Spokos pareti var redzet tiesham labus rakstus. Tagat visiem tendece tikai, tikai uz plusiem. 

Kamergrauzis avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Dienas joksMedaļa Dienas doma
  Kamergrauzis 15.10.17 00:16
 
1
0

Nu nu par to 1mo nav skaidrs, diezgan ticams, ka tur CIA vai kas tads aiz pakausa elpoja