Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
13
1116

Slavenie, kuriem bija dota vēl viena iespēja dzīvot...

nbspBērts ReinoldssKomas... Autors: Advocate Viņi pamodās no komas
1.

 

Bērts Reinoldss

Komas ilgums: 8 – 9 stundas.

1983. gadā, slavenajam aktierim Bērtam Reinoldsam, filmējot „City Heat” kopā ar Klintu Īstvudu, iesita ar krēslu pa galvu un salauza viņa žokli. Lai mazinātu sāpes, Reinoldss sāka aizrauties ar pretsāpju līdzekļiem un miega zālēm - Halcion. 1992. gadā, Reinoldss intervijā atzina, ka gandrīz nomira no šīm te Halcion tabletēm. Pēc tam, kad viņš kļuva atkarīgs, Reinoldss centās atmest medikamentu atkarību. Tomēr, ar tādu tūlītēju darbību viņa organisms neizturēja un Reinoldss iekrita komā aptuveni no 8 līdz 9 stundām. Viņš gandrīz mira no sirdstriekas.

Pats Reinoldss saka: „Es pieredzēju, kā tas ir – būt ārpus ķermeņa. Es dzirdēju, kā ārsts saka, ka viņi mani zaudē un es jau gāju...”

nbspMārtins LorencsKomas... Autors: Advocate Viņi pamodās no komas
2.

 

Mārtins Lorencs

Komas ilgums: 3 dienas

1999. gada augustā, Lorencs nolēma paskriet ar 100 grādu karstu svēlmi sev virsū. Viņš bija uzvilcis neskaitāmus apģērbu slāņus. Nedaudz paskrienot, Mārtina ķermenis sabruka no karstuma un viņu tūdaļ aizveda uz slimnīcu. Viņš aizmiga 3 dienu komā un gandrīz zaudēja savu dzīvību. Kad atklāja, ka viņa ķermeņa temperatūra ir 41.7 grādi pēc Celsija, viņam bija nepieciešams skābekļa respirators. Kad cilvēka ķermenis pārkarst, muskuļi sabrūk proteīnos. Niere, kas attīra asinis, aizsērē ar proteīniem, kas var izraisīt komu un nāvi.

Pēc incidenta, Lorencs intervijā atzina: „Šī te otrā iespēja lika man patiesi novērtēt dzīvi. Esmu vienkārši laimīgs atrasties šeit. Pēc komas es atkal mācījos staigāt un visu pārējo. Tā bija patiesi traumatiska pieredze. Ja tu nokrīti, viss atslēdzas.”

nbspScaronārona StounaKomas... Autors: Advocate Viņi pamodās no komas
3.

 

Šārona Stouna

Komas ilgums: 9 dienas

2001. gada, 29. septembrī, Šārona Stouna tika ievietota slimnīcā pēc tam, kad viņai bija subarahniodālā asiņošana, kura tika diagnosticēta kā mugurkaula artērijas sadalīšanās. Viņa bija kritiskā stāvoklī un piedzīvoja 9 dienu komu, kamēr ārsti centās noskaidrot, kas viņai noticis. Pēc tam, kad problēma tika atklāta, Sounai bija jāveic septiņu stundu procedūra un ķirurgi nostabilizēja viņas stāvokli, kā arī asiņošana beidzās.

„Laikā, kad es biju slimnīcā, manas asinis bija notecējušas uz manu mugurkaulu, manas smadzenes bija pārvietojušās uz priekšu un es biju zaudējusi 18 procentus manas ķermeņa masas.” Šādi Stouna izteicās 2012. gadā, kad viņa runāja par šo notikumu, spontāno abortu un adopciju.

Nedaudz no viņas atziņas: „Kad tas notika, es jutos it kā man galvā iešautu lodi. Tas ir vienīgais veids kā varu to aprakstīt. Tas iesita man tik spēcīgi, ka pārkritu pāri dīvānam. Man bija īsts ceļojums, kas aizveda mani uz šejieni un ietekmēja mani tik ļoti, ka sapratu – mana dzīve vairs nebūs tāda, kāda bijusi līdz šim. Es nebaidos no nāves un citiem cilvēkiem es teicu, ka tā ir lieliska un skaista lieta. Milzu gaismas virpulis bija pār mani. Tā bija ļoti ātra pieredze un pēkšņi biju atpakaļ savā ķermenī un istabā.”

nbspStīvijs VondersKomas... Autors: Advocate Viņi pamodās no komas
4.

 

Stīvijs Vonders

Komas ilgums: 4 dienas

Pazīstamais amerikāņu dziedātājs un dziesmu autors Stīvlands Moriss jeb Stīvijs Vonders, 1973. gada 6. augustā, iekluva nopietnā auto negadījumā, viņa Ziemeļkarolīnas tūres laikā. Avārijas brīdī, kad mašīna ietriecās mežizstrādes kravas mašīnā, pie stūres bija viņa brālēns Džons Hariss. Nav skaidri zināms, kas īsti notika , taču populārākie ziņojumi liecina, ka Vonderu ievainoja koka baļķis, kurš nolidoja no kravas mašīnas, izsitās cauri mašīnas vējstiklam un trāpīja viņam pa seju.

Avārijas rezultātā, Stīvijs zaudēja samaņu un ieslīga 4 dienu komā. Pēc pamošanās, Vonders cieta no daļēju ožas zudumu un ieguva milzīgu rētu uz pieres. Neskatoties uz šo briesmīgo neveiksmi, Vonders uzstājās koncertā „Madison Square Garden”, 1974. gada martā.

Pirmajā intervijā pēc avārijas, Stīvijs Vonders pārāk neiedziļinājās, sakot, ka neatceras neko daudz. „Vienīgā lieta, ko es zinu, kas biju bezsamaņā un to, ka dažas dienas, es noteikti biju daudz labākā vietā, kas man lika apzināties daudzas lietas, kas skar manu dzīvi un manu nākotni.” Starpcitu, viens no viņa citātiem bija lūk šāds „I have to reach another higher ground.”, un tieši tajā gadā (1973) Vonders izdeva hītu ar nosakumu „Higher Ground”

nbspKurts KobeinsKomas... Autors: Advocate Viņi pamodās no komas
5.

 

Kurts Kobeins

Komas ilgums: 1 diena

1. martā, 1994. gadā, Kurtam Kobeinam tika diagnosticēts bronhīts un laringīts pēc viņa. Tas notika viņa pasaules tūres pieturas laikā Minhenē, Vācijā. Nākamajā dienā, Kobeins aizlidoja uz Romu, medicīniskās ārstniecības dēļ, kur līdzās viņam bija arī viņa bijusī sieva Kortnija Lova. 3. martā (1994), Lova pamodās un atrada Kobeinu bezsamaņā, kurš bija pārdozējis šampanieša un rohipnola kombināciju. Viņš nekavējoties tika aizgādāts uz slimnīcu un atlikušo dienu pavadīja komā. Pēc 5 dienām slimnīcā, Kobeins tika izrakstīts un atgriezās Sietlā.

Daži Kobeinu aprakstīja kā pašnāvniecisku rokeri, taču citi, kā ģimenes cilvēku. Pēc viņa ierašanās Romā, laikraksti aprakstīja viņu šādi: „Kurtā ir iemiesojušies/iegājuši diži gari. Viņš ir laimīgs atrodoties Romā. Viņš jūtas tur komfortabli un skatījās nākotnē, cerot pavadīt laiku ar ģimeni, ceļojot”. 8. aprīlī (1994), Kurta Kobeina līķis tika atrasts viņa mājā, Sietlā. Viņu atrada kāds elektriķis, kurš atbrauca, lai ierīkotu drošības sistēmu. Kobeinam bija 27 gadi.

Komas pieredze: „Narkotikas ir laika izniekošana. Tās iznīcina tavu atmiņu, pašcieņu un visu, kas iet kopā ar tavu pašcieņu. Tās nepavisam nav labas.

13
1116

Citi šī autora raksti:

Lasi vēl labākos rakstus:

komentāri [34]

Niks: vai ienāc ar
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
meitēnsss avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa Twittera čomsMedaļa Admins iesaka
  meitēnsss 21.04.12 13:39
 
80
1

un tas ir labi, ka viņiem tika dota vēl viena iepēja un viņi to izmantoja ar savu darbu!

Labs raksts. +

Budzisss avatars
Medaļa TribīneMedaļa PulicersMedaļa Hīts
  Budzisss 21.04.12 16:07
 
74
8

OMG - lūdzu,nekad vairs necenties skaidrot medicīniskus stāvokļus un to norises... 

"Kad cilvēka ķermenis pārkarst, muskuļi sabrūk proteīnos. Niere, kas attīra asinis, aizsērē ar proteīniem, kas var izraisīt komu un nāvi." - nopietni??? neliec man raudāt.

Tieši PROTEĪNI ir tie,kas sabrūk - vienkāršā valodā - olbaltumvielas,kas ir galvenais organisma (arī muskuļu) būvmateriāls - tās ir neatgriezeniskas strukturālas pārmaiņas šūnu līmenī - 

Ilgstošas un spēcīgas pārkaršanas gadījumā sagaida vēl viena nelaime – sākas olbaltumvielu sabrukšana, no kurām ir veidotas membrānas, tām ir liela loma visdažādāko iekšējo orgānu darbībā. Visas organisma struktūras ir paredzētas darbībai noteiktā, tām komfortablā temperatūrā. Pārkaršanas gadījumā, kura dažreiz sasniedz pat 44 grādus, olbaltumvielas sāk sarecēt. Šo parādību sauc par olbaltumvielu termisko kolloīdu, par kura uzskatāmāko piemēru var kalpot vārītas olas baltums. Kaut kas līdzīgs notiek aknu, nieru, liesas olbaltumvielu struktūrās, kā rezultātā šie orgāni pārstāj darboties.

 

SAŅEM!   no offense - vnk,ja kko raksti,tad raksti pareizi,jo ir cilvēki,kas šo izlasot un noticot var tā nejauki izblamēties publiski kādam atstāstot ;)

HiYum avatars
Medaļa ŽurnālistsMedaļa Sertificēts spoksMedaļa Panda
  HiYum 21.04.12 18:48
 
25
0

Mans brālis izdzīvoja pēc 2 mēnešu komas.paldies dievam ...protams pēc tam bija problēmas,bet tgd jau ir daudz labāk,tikai ar redzi vēl pašvaki ir :) viņš pamodās divas dienas pēc tam kad viņa sievai piedzima meitiņa :))

http://raimondsanzenavs.blogspot.com/2009_01_01_archive.html

BastardsLatvia avatars
Medaļa SviestmaizeMedaļa SpoksMedaļa Recidīvists
  BastardsLatvia 21.04.12 16:10
 
18
2

Mārtins Lovrencs , mans mīļākais aktieris , labs raksts dude :)

mazaahiperactive avatars
Medaļa SpoksMedaļa SviestmaizeMedaļa Recidīvists
  mazaahiperactive 21.04.12 14:20
 
10
0

atbildot uz Lorenzo Lamas komentāru "Apraksti to kapēc tu gulēji komā.:D Bet inter... " 9u gadu vecumā saslimu ar cukura diabētu-tikai otrajā dienā aizveda uz slimnīcu,jo reāli kājās vairs nevarēju noturēties(ik pēc pāris min gāju vemt,dzēru tikai ūdensi,neko neēdu,krč,palasi aprakstus,kas notiek,kad cukurs uzskrien uz 30mmol)izskatījos konkrēti pēc skeleta.Kad veda uz slimnīcu,tad iekritu komā,nogulēju pusotru dienu(ārsti brīnījās,ka vispār pamodos,jo cerību gandrīz nebija). Neprasīet kāpēc pamodos :D Laikam jau liels gribasspēks dzīvot bija :D Pietiekami sīki izstāstīju? :D

mazaahiperactive avatars
Medaļa SpoksMedaļa SviestmaizeMedaļa Recidīvists
  mazaahiperactive 21.04.12 13:47
 
6
0

Malači! Es ar gulēju komā pusotru dienu-bet dzīva un vesela esmu :)

HiYum avatars
Medaļa ŽurnālistsMedaļa Sertificēts spoksMedaļa Panda
  HiYum 22.04.12 10:05
 
5
0

atbildot uz Advocate komentāru "jopt, kas viņam notika? "

   

ar kvadraciklu avārija cieta.vins nokrita ar galvu pret asfaltu,un kvadracikls uzkrita virsū.kad aizveda un tuvāko slimnīcu pateica ka neizdzīvos,bet par laimi viņu ātri pārveda uz Rīgu... nu jau ir pagājuši 3 gadi,Viņam ir milzīga rēta pāri visai galvai,valoda ir uzlabojusies,bet ar redzi vēl pašvaki ir,viņš redz formas,bet sejas piemēram,viņš neredz .

la4a avatars
Medaļa RecidīvistsMedaļa Spoki flameMedaļa Recidīvists
  la4a 21.04.12 18:33
 
3
0

9 dienas tas ir ļoti daudz (+)

CanibalLady avatars
Medaļa RecidīvistsMedaļa SpoksMedaļa Panda
  CanibalLady 22.04.12 15:25
 
3
0

atbildot uz HiYum komentāru " Mans brālis izdzīvoja pēc 2 mēnešu... " es patiešām ceru, ka viņam viss kļūs vēl labāk! ;)

TheSugar avatars
Medaļa DeputātsMedaļa Dienas domaMedaļa Žurnālists
  TheSugar 21.04.12 21:16
 
3
0

šo te vēl nezināju, bija ļoti interesanti lasīt. 

Ūdensvīrs avatars
Medaļa MaģistrsMedaļa MaģistrantsMedaļa Bakalaurs
  Ūdensvīrs 21.04.12 17:51
 
4
2

atbildot uz BastardsLatvia komentāru " Mārtins Lovrencs , mans mīļākais a... " Mans arī, bet ja tā padomā, man vispār nav tāds mīļākais, man ir daudzi piemēram Stalone, Stīvens Seagals,  Stethems, Švarcnēgers, ganjau vēl kāds. 

Advocate avatars
Medaļa Admins iesakaMedaļa Admins iesakaMedaļa Admins iesaka
  Advocate 21.04.12 19:38
 
2
0

atbildot uz HiYum komentāru " Mans brālis izdzīvoja pēc 2 mēnešu... " jopt, kas viņam notika?

joker09 avatars
Medaļa Redaktors iesakaMedaļa DeputātsMedaļa Rainis
  joker09 21.04.12 19:41
 
2
0

It kā šķiet, kas tad tur dažas dienas. Bet koma ir nopietna štelle. It īpaši, ja tu pats tajā iekrīti, nevis tā tiek izraisīta mākslīgi.

Valciits avatars
Medaļa SpoksMedaļa SviestmaizeMedaļa Dienas joks
  Valciits 02.09.12 20:48
 
1
0

Mārtins Lorencs, kas būtu pasalue bez šī cilvēka! Dievinu šo aktieri :) 

Iridescent avatars
Medaļa Man patīk Facebook 7000Medaļa ŽurnālistsMedaļa Sertificēts spoks
  Iridescent 21.04.12 18:25
 
1
0

Drīzāk pamodās no komas. Izdzīvot var auto avārija ne komā.

Lorenzo Lamas avatars
Medaļa RainisMedaļa Dienas joksMedaļa Žurnālists
  Lorenzo Lamas 21.04.12 13:53
 
1
0

atbildot uz mazaahiperactive komentāru " Malači! Es ar gulēju komā pusotru ... " Apraksti to kapēc tu gulēji komā.:D

Bet interesants raksts, tiešām neko nebiju par to dzirdējis.

Redrosevel avatars
Medaļa SpoksMedaļa Soarkana RūžeņaMedaļa Sertificēts spoks
  Redrosevel 02.09.12 21:56
 
1
0

wow.. raksts pārsteidzoš...nekad nebiju domājusi ka kāds no viņiem ir bijis komā 

kartupelis ar mugurkaulu  avatars
Medaļa Vampīru klana biedrsMedaļa RIPMedaļa Praida ola
  kartupelis ar mugurkaulu 13.06.18 19:06  
 
0
0
2.Mārtins Lorens laikam trennējās filmai Big Momma's House skrienot ar grimma mākslīgo tauku vesti!!!
Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 04.09.12 16:07
 
0
0

Lūk, tas ir raksts par slavenībām.To es saprotu.   Nevis - ''Bildes'', ''Gifi'' utt...bildes es varu googlee paskatīties :D

zaabaks3 avatars
Medaļa ŽurnālistsMedaļa Daļiņa no iPadMedaļa SEO
  zaabaks3 02.09.12 22:25
 
1
1

1999. gada augustā, Lorencs nolēma paskriet ar 100 grādu karstu svēlmi sev virsū.

....lasu un nesaprotu teikumu......