Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
1
300

Nemaz tik ilgi nebija jāgaida, lai kāds izdomātu kāpēc mēs vēl neesam satikuši citplanētiešus un kā tas saistās ar nesen publiskoto tā saukto "oficiālo" Pentagona NLO video. Par pašu video var vairāk uzzināt šeit: VIŅI IR!!! Pirmais oficiālais NLO video

Lai arī NLO ir konstatēti, citplanētieši nav parādījuši sevi. Visumā ar vismaz diviem triljoniem galaktiku, kurās ir miljardiem zvaigžņu, šķiet neticami, ka mēs vēl neesam tos satikuši. Labi, mēs esma apzinājušies tikai mazu un patiešām niecīgu daļu no Visuma, bet tik un tā. Kur viņi ir? Tas ir Fermī paradokss, ka neskatoties uz augsto iespējamības pakāpi, Visums šķiet tukšs.

Ir diezgan daudz pieņēmumu... Autors: Lestets Zoodārza hipotēze kā izskaidrojums citplanētiešu slēpšanai
1.

Ir diezgan daudz pieņēmumu par iespējamajiem citplanētiešiem un viņu motīviem. Vienkāršākais varētu būt, ka vini ir tik tālu, ka mēs ar savu tehnoloģiju nevaram pat viņus atrast, kur nu vēl kontaktēties ar tiem. Tāpat iespējams, ka viņi ir tik atšķirīgi, ka mēs nevaram uztvert. Taču tāpat iespējams, ka mēs nenovērtējam savu unikalitāti un cilvēces vērtību un mēs patiešam esam vieni. 70-tajos gados ir radusies viena teorija, kas visu to pavērš citā gultnē. 

Pēc zoodārza hipotēzes, ko ir izteicis astronoms Džons A. Balls 1973. g., sanāk, ka citplanētieši tīšam izvairās no kontakta ar mums, lai neietekmētu mūsu sabiedrības attīstību. Cilvēca varētu dzīvot zoodārzā vai sava veida kosmikā rezervātā, kur citām civilizācijām ir aizliegts ierasties. Tādā veidā izvairās no starpplanētu piesārnojuma. 

Iespējams, ka citplanētieši gaida līdz mēs sasniegsim zinamu attīstības līmeni pirms viņi sāks ar mums runāt. Esam taču redzējušī "Neatkarības dienu". Līdzīgu filmu var uzfilmēt arī par mums tūkstošiem gaismas gadu attālumā. 

Zoo hipotēzei ir vajadzīgs... Autors: Lestets Zoodārza hipotēze kā izskaidrojums citplanētiešu slēpšanai
2.

Zoo hipotēzei ir vajadzīgs pieņēmums, ka citplanētiešiem ir kaut kāda labvēlīga uzskatu sistēma, kurā ir atrunāts, kā izturēties pret mazāk attīstītām civilizācijām. Iespējams, ka, atturoties no kontaktiem, viņi neierobežo daudzveidību.

Hipotēzei ir jēga tādā gadījumā, ja Visums ir piepildīts ar sapratīgām civilizācijām, kuras eksistē kopā pēc dažādiem likumiem. Protams, ja tur ir daudz citplanētiešu rašu, tad nevar būt, ka viņi ar mums nav kontaktējušies, kaut vai nejauši. Varbūt tieši šiem mērķiem tika radīta speciālā Pentagona vienība, kas atsekoja visus neskacionētos kontaktus. 

Vairāk zoo hipotēzi var izlasīt Džona A Balla rakstā "Extraterrestrial Intelligence:Where is Everybody?"

 

1
300

Citi šī autora raksti:

Lasi vēl labākos rakstus:

komentāri [26]

Niks: vai ienāc ar
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
ottokaars avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa Dienas domaMedaļa Jubilārs
  ottokaars 05.02.18 10:59
 
12
0

atbildot uz kakasy komentāru " Aptuveni kaut ko līdzīgu esmu teicis ja... "

Šai teorijai es īsti nepiekrītu...

Lai cik ūberaugsti būtu attīstīts kāds cits intelekts, viņš vienmēr būs spējīgs atpazīt citu būtņu, kaut niecīgākā, INTELEKTA PAZĪMES.

Protams ka TEV neinteresē skudras. Bet ir cilvēki, kam skudras interesē- jau ar to primitīvo instinktu un refleksu kopumu, kuri nepieciešami, lai uzturētu savu "saimniecību". Pasaulē jau tagad ir simtiem tūkstošu cilvēku, kas intereses pēc tur sev mājās "formikārijus" (mākslīgos skudrupūžņus)... Pat neraugoties uz to, ka primitīvā skudras neirosistēma pat nespēj uztvert cilvēku kā kaut kādu viņu interesējošu objektu...

Iedomājies cik liela interese parādītos par INTELIĢENTĀM skudrām, ja tās sāktu signalizēt pretī, sveicināties no rītiem, izmantot kaut primitīvus darbarīkus, būvēt transporta līdzekļus vai pat palaist sava skudrupūžņa orbītā mākslīgos pavadoņus un tml...   

Respektīvi- ja kāds ar AUGSTĀKU intelektu GRIBĒTU ar mums komunicēt, viņš noteikti atrastu veidu kā. Ja viņš NEGRIBĒTU, noteikti atrastu veidu kā palikt nemanāmam.

Bet ja nopietni - FIZIKA ir FIZIKA. Laika un telpas pārvarēšanai nepieciešamie enerģijas daudzumi ir atkarīgi no FIZIKAS likumiem, nevis no kādas civilizācijas INTELEKTA apmēriem.

Lai cik daudz būtu advancētu civilizāciju, tās tomēr ir izmētātas prātam neaptverami plašā telpā...

Neesmu rēķinājis, bet, cik varu stādīties prikšā kosmosa izmērus, varbūtība satikties/pārklāties kosmosā visa tā eksistences laikā advancētām civilizācijām manuprāt varētu būt krietni mazāka, kā pēdējiem diviem cilvēkiem sastapties uz zemeslodes sava mūža laikā...

Atliek pašiem attīstīties, pētīt un gaidīt...

Ja vien mūsu "intelekts" neizrādīsies, kaut kas diametrāli pretējs, un mēs sevi ar visu savu planētu kopā, nenobendēsim ātrāk...

 

ŽanisReno avatars
Medaļa Sertificēts spoksMedaļa Testu veidotājsMedaļa Sviestmaize
  ŽanisReno 05.02.18 10:12
 
8
0

Varbūt mēs neliekamies interesanti un tās materiālās un garīgās vērtības, kas mums ir, viņiem nu galīgi nav vajadzīgas.

Bet tie, kuriem ir vajadzīgas, nespēj nekur tikt, tāpat, kā mēs

Lestets avatars
Medaļa Gada SPOKS 2017Medaļa GremlinsMedaļa Gada SPOKS 2017
  Lestets 05.02.18 11:13
 
5
0

atbildot uz ottokaars komentāru " Šai teorijai es īsti nepiekrītu... Lai cik ... "

Neesmu par to iedomājies iepriekš, bet vai neškiet jocīgi, ka mēs vispār teorizējam par citplanētiešiem? Vai mums esot Visumā vientuļiem vajadzētu iedomāties par lietām, kuras neeksistē? Mākslinieki ir sen radījuši darbus, kas vēlāk ir izrādījušies superklasteru vizuals atainojums. Tas ir tikai viens piemērs, bet varētu atrast arī citus. Vai nebūs tā, ka mēs par viņiem domājam, jo viņi patiešām eksistē? Turklāt ņemot vērā cik masveidīgi tas ir, tad es šaubos vai mēs sapņojam par neeksistējošām lietām. Jo manā uztverē iztēle ir vien pasaules izzināšanas veids un gaišredzība tāpat

Lestets avatars
Medaļa Gada SPOKS 2017Medaļa GremlinsMedaļa Gada SPOKS 2017
  Lestets 05.02.18 10:28
 
4
0

atbildot uz kakasy komentāru " Aptuveni kaut ko līdzīgu esmu teicis ja... "

Pārmērīga agresija beigu beigās atspēlētos uz pašu civilizāciju, tā iznīcinātu pati sevi, līdz starpzvaigžņu kontaktiem pat netiekot, bet tas arī ir viens pieņēmums, jo bez agresijas viņi nemaz negribētu izplatīties. Viņi dzīvotu harmonijā uz savas planētas

kakasy avatars
Medaļa Zoles 3000 spelesMedaļa AspazijaMedaļa Komiķis
  kakasy 05.02.18 10:21
 
4
0

Aptuveni kaut ko līdzīgu esmu teicis jau vairākkārt. Augsti attīstītu būtņu un zemes cilvēku konktats būtu stipri līdzīgs cilvēka un dzīvnieka, varbūt pat zemi attīstīta dzīvnieka kā kukaiņa kontaktam. Cilvēki ikdienā bieži sastopas ar kukaiņiem, bet vai kukaiņi šo kontaktu nevienmēr pamana?

Tāpat esmu pārliecināts, ka augsti attīstītu būtņu nolūki pilnīgi noteikti nav agresīvi, jo tam nav nekāda iemesla.

kakasy avatars
Medaļa Zoles 3000 spelesMedaļa AspazijaMedaļa Komiķis
  kakasy 05.02.18 10:47
 
4
0

atbildot uz Lestets komentāru " Pārmērīga agresija beigu beigās atspēlētos uz... "

Tā tikai mums šķiet, ka agresija ir dzinulis. Kosmiska mēroga jautājumus nevajadzētu apskatīt tikai no mūsu pieredzes modeļa. Tas gan, protams, nenozīmē, ka līdzības var pastāvēt un šādi tādi loģikas principi var būt identiski daudzkur. Līdzīgi ar dzīvības meklēšanu t.s. komforta zonās - tas nav nepareizi, bet tas nenozīmē, ka dzīvība nevar pastāvēt vietās, kas ne tuvu nav komfortablas mūsu skatījumā. Mēs pat vēl īsti neesam nodefinējuši, kas ir dzīvība, un ne tikai mikroorganismu līmenī.

kakasy avatars
Medaļa Zoles 3000 spelesMedaļa AspazijaMedaļa Komiķis
  kakasy 05.02.18 12:02
 
2
0

atbildot uz ottokaars komentāru " Šai teorijai es īsti nepiekrītu... Lai cik ... "

Tu neesi absolūti izpratis manas domas būtību. Manā skatījumā mēs cilvēki būtnēm, kas attīstībā ir vien, piemēram, pāris miljonus gadu priekšā, esam kā skudras, un mūsuprāt mums piemītošais intelekts ir viņuprāt skudru līmenī. Fakts, ka mēs viņiem varētu signalizēt pretī, viņien ir tik pat interesants, kā mums skudra, kas atbild uz elementāru kairinājumu. Savukārt, skudra, kas signalizētu cilvēkam un tā izrādītu intelekta pazīmes, būtu tas pats, kas, piemēram fantazējot, cilvēki atklātu veidu, kā ar materializēt domas (vai ko tml) tā patiesi ieinteresējot citas augstas būtnes stāties kontaktos.

Kas attiecas uz pētniecību. Diez vai būtnēm ar miljonu gadu attīstības handikapu nepieciešams diži petīt mūsu zemes "skudras" klasiskajā izpratnē. Pieņemu, ka tiem tāpat viss ir skaidrs šajā jautājumā.

Par fiziku - mēs par to šobrīd zinām tikai tik, cik melns aiz naga. Cik gadsimtus fizika tiek intensīvi attīstīta? Pieņemot, ka nebūsim sevi nobeiguši un saglabāsim tik pat eksponenciālu attīstības tempu kā pēdējās simtgadēs, ko mēs zināsim par fiziku pēc 1000 gadiem, pēc 1 000 000 gadiem?

kakasy avatars
Medaļa Zoles 3000 spelesMedaļa AspazijaMedaļa Komiķis
  kakasy 22.02.18 09:00
 
2
0

atbildot uz PNPAPN@speles komentāru " Ta ari nesaprati domu ,zel.Ar tiem atklajumie... "

Domu nevis nesapratu, bet paturpināju ar ironiju, kuru tu, izskatās, ka nesaprati. Veids, kā tu domā, absolūti nenozīmē, ka tie tur domā līdzīgi.

Kas attiecas uz atklājumiem, tad līdzība ir tāda pat kā ar globalizāciju. Viena daļa domā, ka globalizācija ir apzināti veicināta (pēc plāna, kā tu saki), bet es redzu gluži dabisku procesu. Drīzāk būtu ļoti pretdabiski šodien ierobežot globalizāciju - ierobžot ceļošanu, saziņu utt.

Ja atklājumus mums kāds dod pēc plāna, tādā gadījumā tikpat visa dzīve mums var notikt pēc plāna, bet šādi uzskati vairs nav zinātniski, lai gan izslēgt to nevar.

PNPAPN@speles avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa Dienas domaMedaļa Dienas joks
  PNPAPN@speles 17.02.18 18:21
 
2
0

atbildot uz kakasy komentāru "Tu neesi absolūti izpratis manas domas būtību. ... "

 Kadreiz lasiju par superaugstu attistitu butnju ierasanos,kam cilveki likas ka parejie musu planetas apdzivotaji - dzivnieki.Attistitie tureja cilvekus  laboratorija un petija ,kopa ar pelitem ,trushiem un citiem dzivniekiem.Nejausi bija gadijies ,ka abi petamie bija dabaszinatnju profesors un vinja asistents ...Ilgu laiku cilvekiem nekadi neizdevas pieverst sev uzmanibu ,paradit ka ir ari augsti attistiti , jo atnaceji bija parak attistiti   .Pec ilgam ,neaugligam pulem,kad bija izmeginatas Pitagora teorema,Einsteina teorija,Teslas spole un pasaka par Spriditi , profesors uzmeistaroja buriti un ielika taja cilpa notvertu putninju ... Kad ekspedicijas vaditajam izstastija par putninju sprosta ,tas tulit paveleja atbrivot cilvekus un atvainoties par parpratumu. -Tikai augstu attistita butne var atnjemt brivibu citai butnei - vins teica...

ottokaars avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa Dienas domaMedaļa Jubilārs
  ottokaars 05.02.18 22:21
 
2
0

atbildot uz Robert Starstails komentāru "zini ko... ok, nekādu problēmu - paliec ar savu... "

Man tomēr liekas lietderīgāk ja tās pašas lietas iekš manas šaurās saprašanas, ir saprotamas, nevis kļūst par srežģītām problēmām ārpus tavas paplašinātās saprašanas...

Redzi- es ja es dzīvē māku uzbūvēt primitīvu  salmu būdu, bet tu tikai sapņo par gaisa pilīm, tad kurš ir LABĀKS celtnieks?  

  

Drakonvīrs avatars
Medaļa Vampīru klana biedrsMedaļa ZeltrocisMedaļa Mobiļņiks
  Drakonvīrs 05.02.18 15:54  
 
2
0

Raksts interesants, ir ko padomāt. +

Drakonvīrs avatars
Medaļa Vampīru klana biedrsMedaļa ZeltrocisMedaļa Mobiļņiks
  Drakonvīrs 05.02.18 15:52  
 
2
0

atbildot uz kakasy komentāru " Cilvēkam jau kopš sirmas senatnes ir bijusi p... "

Domāt, ka mēs būtu vieni kosmosā, būtu lielummānija tās augstākajā izpausmē! Cits jautājums, ka Visuma izmēri, ļauj mums citus, un varbūt citiem mūs elementāri nepamanīt. Un vēl, domājot par agresivitāti, tā var būt tikai, ja divas civilizācijas ir 100% atšķirīgas, ka nespēj viena otru pieņemt.. bet tās ir manas domas..

kakasy avatars
Medaļa Zoles 3000 spelesMedaļa AspazijaMedaļa Komiķis
  kakasy 05.02.18 12:14
 
2
0

atbildot uz Lestets komentāru " Neesmu par to iedomājies iepriekš, bet vai ne... "

Cilvēkam jau kopš sirmas senatnes ir bijusi pārliecība, ka viņš nav viens - dievi, gari, visādi pesteļi utt. No kurienes tāda pārliecība? Vai daba mums "iekodējusi" kaut kādu naivu sevis mierināšanas instinktu ticēt neeksistējošām lietām? Ja tiešām tā, vai no dabas viedokļa tas nav absurdi likt organismam maldināt pašam sevi?

Savukārt šobrīd, kad zinātne tik caur adatas aci ieskatījusies dabā dziļāk, saprotam, ka mums zināmais ir vien pilniens nezināmā jūrā. Arī vēsture ir pierādījusi vairākkārt, ka iepriekš par fantastisku uzskatītais pēcāk izrādās ikdienišķa fizikāla realitāte.

Treškārt - neviens vēl nav pierādījis, ka esam vieni. Vai tas, kas nav pierādīts, būtu jāpieņem par neeksitējošu? Pārāk daudz pazīmes un fakti tomēr liek orientēties uz pretējo. Varbūtība, ka mēs neesam vieni ir krietni lielāka par varbūtību, ka esam vieni.

kakasy avatars
Medaļa Zoles 3000 spelesMedaļa AspazijaMedaļa Komiķis
  kakasy 05.02.18 19:09
 
1
0

atbildot uz Drakonvīrs komentāru " Domāt, ka mēs būtu vieni kosmosā, būtu lielum... "

Tikai mums redzamā Visuma apmēri ir reti kuram prātam vispār aptverami. Bet arī mūsu planētas izmēri senajam cilvēkam škita bezgalīgi, tāču šodien datorā grozām zemeslodi kā uz plaukstas, raķetes sasniedz planētas otru galu dažu desmitu minūšu laikā. Senāk ziņas nogādāja ziņneši, kas aizņēma dienas. Elektronisku signālu nosūtīšana šo procesu paātrināja līdz vienam momentam. Kvantu dators spētu vienā mirklī izrēķināt to, ko šodienas superdatori nevar gadsimtu laikā. Vai ir vēl kādas šaubas par to, ko spēj sniegt "pareizās" tehnoloģijas atklāšana? Un par to, kādas zināšanas un tehnoloģijas pieejamas būtnēm, kas mūs apsteidz par nieka miljons gadiem, es pat nespētu izfantazēt.

Manuprāt, agresija tieši korelē ar attīstības pakāpi. Jo augstāk attīstītāka būtne, jo mazāk agresīva tā ir. Gluži vienkārši tā spēj atrast gudrākus veidus kā realizēt savus mērķus. To savā veidā var arī novērot pie cilvēkiem, individuālā līmenī ne politiskā. Politiķus es nesauktu par augsti attīstītiem indivīdiem. Un pietiek jau ar to, ka Visums pats par sevi ir ļoti agresīva vide, dēļ kā dzīvība būtu maksimāli saaudzējama. Pie tam Visumā visa kā ir pāri pārēm un nepieciešams otram ko atņemt.

Drakonvīrs avatars
Medaļa Vampīru klana biedrsMedaļa ZeltrocisMedaļa Mobiļņiks
  Drakonvīrs 05.02.18 19:47  
 
0
0

atbildot uz kakasy komentāru " Tikai mums redzamā Visuma apmēri ir reti kura... "

Tā jau ir. Dzīvosim, redzēsim, kas būs tālāk. Katrā ziņā, vieni mēs neesam šajā Visumā ..

PNPAPN@speles avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa Dienas domaMedaļa Dienas joks
  PNPAPN@speles 22.02.18 00:26
 
0
0

atbildot uz kakasy komentāru " Brīvība ir stipri relatīvs jēdziens un, visdr... "

Ta ari nesaprati domu ,zel.Ar tiem atklajumiem (kas birst viens pec otra )ar nav tik vienkarsi. Ne nu pats cilveks to visu ,,atklaj ,, ,viss tiek dots pec kada plana ,atkariba cik sanjemejs spej panjemt...Pedejos 20-25gados tas notiek seviski atri.

Anonīms
dies apgraabstaas 17.02.18 22:53
 
0
0

Mees esam virtuala realitaate

Robert Starstails avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Admins iesakaMedaļa Humorists
  Robert Starstails 05.02.18 16:21
 
0
0

atbildot uz ottokaars komentāru " Šai teorijai es īsti nepiekrītu... Lai cik ... "

un tu tagad gribi apgalvot ka fizika ir līdz galam izpētīta ? varbūt to nekad līdz galam neviens neizpētīs. intelekta un tehnoloģiju iespējas aug kopā ar atklājumiem.  [to ļoti uzskatāmi parāda mūsu civilizācijas attīstība] . un kas ir pats galvenais ko gribu teikt - neviens tagad nepateiks, kas tas bija, vai tiešām ''''lidojošais šķīvītis'''', vai tiešām garāmbraucēji no citas galaktikas  , vai kaut kāds pārpratums ( VIŅI IR!!! Pirmais oficiālais NLO video ) bet ja mēs pieņemam ka jā, tie bija kkādi ''svešie'', tad man rodas secinājums - viņi izmanto kaut kādu pavisam citu tehnoloģiju un fiziku, kas mums nav (iespējams pagaidām) zināma. Pirms Tu, draugs, esi tik kategorisks savos spriedumos, lūdzu apdomā ka droši vien pastāv dažādas fizikas.

*ko mums atklās kvantu fizika ?

*kādu fiziku izmantoja tie, kas būvēja piramīdas?

kādu fiziku izmantoja Liedskalniņš ? un 1000 000 000 citu jautājumu, ja labāk padomā   

Anonīms
R. Reagan 05.02.18 19:13
 
0
0

Ap 40 gadu bija tāds nopietns gadījums, iebrukums sistēmā un skaidrojums bija ārpuszemes dzīvība, kaut gan daudzi bija spiesti apgalvot par ārpuszemes dzīvības iejaukšanos, jo tika piespiesti un ne velti, jo pēc šī gadījuma tika novirzīti diezgan lieli līdzekļi šī gadījumā pētīšanai un dažādu aparātu būvei, kurus kontrolēja korumpēti cilvēki, jo kā jau katrā pasūtījumā ir iespējas piesavināties kautko. 

ottokaars avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa Dienas domaMedaļa Jubilārs
  ottokaars 05.02.18 20:17
 
0
0

atbildot uz Robert Starstails komentāru " tu esi 1 no tiem kas uzskata ka uzcelt pirma... "

Nu tu dod...  

"Vai fizika ir līdz galam izpētīta", "vai Rīga ir uzcelta", "vai Salavecis/Dievs/Makaronu monstrs eksistē"...

Atšķirībā no Tevis es cenšos analizēt lietas no tā skatu punkta, kas mums, "CILVĒCEI", ir izpētītas, pierādītas, zināmas, saprotamas un praktiski pielietojamas...

Nevis "sapņoju" par iracionālām lietām un uzdodu muļķīgus jautājumus...

Cilvēkiem, kas mūsdienās pieprasa kādam no jauna uzbūvēt piramīdu ar tā laika instrumentiem, es varu atbildēt tikai vienu:

Ja TU to visu man un vēl n-tiem tūkstošiem cilvēku APMAKSĀSI, uzcelšu ne tikai piramīdu bet arī Peru Killku kultūras akmens terases...   

Tikai, pirmkārt, tas būs bezjēdzīgi - mēs tāpat nevarēsim būt droši, ka pielietojām pareizo tā laika tehnoloģiju un darba organizāciju.

Un, otrkārt, vai vistiešākais pierādījums tam, ka lielu akmeņu stumdīšana, kalšana, celšana un slīpēšana, NAV tas apbrīnojamākais un ātrākais būvniecības veids, gadījumā nav tas, ka šīs metodes ir tik absolūti nelietderīgas, dārgas un darbietilpīgas, ka CILVĒCE no tām ir atteikusies un pavisam aizmirsusi?