Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
1
522

Pazudusī patruļa

1945.gada 5.decembrī vienlaikus pazuda piecas ASV jūras kara spēku patruļlidmašīnas jeb posms 19. Jau vienas lidmašīnas pazušana nezināmos apstākļos ir neparasti, bet 5 lidmašīnu pazušana bija bezprecedenta gadījums aviācijas vēsturē.

Patruļlidojumi virs... Autors: F31KS Viņi vienkārši pazuda IV
1.

Patruļlidojumi virs Atlantijas okeāna piekrastes amerikāņu lidotājiem nebija nekas īpašs un šis lidojums ne ar ko īpašu neizcēlās. Tīrā rutīna- starts no Loderdeilas bāzes, apmēram 200km lidojums Bahamu virzienā, tad 70km uz ziemeļiem un atgriešanās bāzē. Pēc tāda plāna bija jānotiek arī lidojumam 1945.gada 5.decembrī. Bet kaut kas nogāja greizi.

 

Pusotru stundu pēc... Autors: F31KS Viņi vienkārši pazuda IV
2.

Pusotru stundu pēc izlidošanas, kad lidmašīnām jau vajadzēja atgriezties bāzē no patruļas komandiera tika saņemts ziņojums ‘’Izskatās, ka mēs esam apmaldījušies, jo nevaram saskatīt zemi. Mēs nevaram arī noteikt savu atrašanās vietu’’. Radiosakari ar viņiem pasliktinājās un tad pazuda pavisam. Bāzes personāls vēl neko ļaunu nenojauta un turpināja gaidīt patruļlidmašīnas atgriežoties. Nezinot to atrašanās vietu neko lietas labā nevarēja darīt.
Vēl pēc stundas, kad kļuva skaidrs- ja viņi tuvākajā laikā neatgriezīsies, lidmašīnām vienkārši beigsies degviela, uztraukums jau kļuva nopietns. Veikt piespiedu nosēšanos uz ūdens nav joka lieta pat labvēlīgos laika apstākļos, bet todien par spīti tādu nebija. Arī sarunu fragmenti starp pilotiem ko izdevās uztvert, nekādu optimismu neviesa. Kaut gan teorētiski lidmašīnām jau sen vajadzēja būt mājās, radiosakari kļuva arvien vājāki, kas liecināja, ka tās arvien vairāk attālinās no bāzes.

 

Tuvojoties tumsai gaisā... Autors: F31KS Viņi vienkārši pazuda IV
3.

Tuvojoties tumsai gaisā pacēlās vairākas lidmašīnas, kuru uzdevums bija atrast apmaldījušos posmu Nr.19. Taču izrādījās, ka lidotāju nelaimes šajā dienā vēl nebija beigušās. Meklēšanai nosūtīto lidmašīnu vidū bija arī bumvedējs ar 13 vīru apkalpi no kuras pēc stundas pēc izlidošanas vajadzēja saņemt ziņojumu par savu atrašanās vietu un meklēšanas panākumiem. Bet ziņojums nepienāca. Lidaparāts bija pazudis arī no krasta apsardzes radariem. Tika sacelta trauksme, jau kurā todien. Un tad pienāca ziņojums no kāda kuģa, kura jūrnieki bija pamanījuši eksploziju gaisā. Tas sakrita ar pazudušās lidmašīnas maršrutu.
Pusnaktī ASV jūras kara flote 5.decembra bilancē varēja ierakstīt bēdīgu statistiku- 6 lidmašīnas un 27 vīri pazuduši bez vēsts. Nākamajā dienā nelaimīgo okeāna rajonu pārmeklēja jau simtiem kuģu un lidmašīnu, bet neatrada neko, kas varētu izskaidrot šos notikumus.

Palasi arī

Viņi vienkārši pazuda III

Viņi vienkārši pazuda II

Viņi vienkārši pazuda I

 

1
522

Citi šī autora raksti:

Lasi vēl labākos rakstus:

komentāri [9]

Niks: vai ienāc ar
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
Lords Lanselots avatars
Medaļa RainisMedaļa Admins iesakaMedaļa Zemes ola
  Lords Lanselots 23.05.16 13:05  
 
21
1
Pasaules karu laikos lidmašīnas pazuda retāk kā mūsdienās. Rupji runājot reizi mēnesī mēdijos parādās raksts ar nokritušu, uzprāgušu vai pazudušu lidaparātu.

fromme avatars
 HaltūristsMedaļa Dienas joksMedaļa Cacans
  fromme 23.05.16 14:08
 
2
0

Te ir kāds lielāks spēks

foggs avatars
Medaļa Admins iesakaMedaļa PandaMedaļa Žurnālists
  foggs 29.10.16 20:06  
 
2
0
Zuda un pazuda, notrieca ganjau.

exkluzīvais avatars
Medaļa Gada SPOKS 2017Medaļa UberautorsMedaļa Gada RAKSTS 2017
  exkluzīvais 08.04.17 15:33
 
2
0

Interesanti.

9K116 avatars
Medaļa NostradamsMedaļa Dienas domaMedaļa Rainis
  9K116 08.04.17 15:45
 
2
0

Savulaik šo negadījumu novēla uz Bermudu trijstūri, kura tuvumā tas notika. Būs jāpalasa, ko tagad raksta.

Draxo avatars
Medaļa SpoksMedaļa BakalaursMedaļa Sviestmaize
  Draxo 23.05.16 17:04
 
2
1

atbildot uz Lords Lanselots komentāru " Pasaules karu laikos lidmašīnas pazuda ... " Varbūt tāpē,c ka tajos laikos bija mazāk gaisa kuģu?

Grey Wolf avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Dienas domaMedaļa Dienas doma
  Grey Wolf 08.04.17 16:01
 
0
0

atbildot uz Lords Lanselots komentāru " Pasaules karu laikos lidmašīnas pazuda ... " mūsdienās procentiāli lidmašinas avarē stipri retāk kā 50 gadus atpakaļ..

tas ka regulāri ir ziņas saistīts ar to, ka šobrīd lido vairākus simtu reižu vairāk nekā tad..  šobrīd gaisā ir daudzi desmiti tūkstoši lidaparātu, pēc otrā pasaules kara tie bija labi ja pāris simti..

kartupelis ar mugurkaulu  avatars
Medaļa Senču olaMedaļa ZeltrocisMedaļa Senču ola
  kartupelis ar mugurkaulu 23.07.17 00:21  
 
1
1
Citplanētieši tās lidmašīnas savāca!!!Man ar citplanētiešiem arī ir seni rēķini kārtojami,jo viņi vienu brīdu kontrolēja manu saprātu!!!

Tadeušs Zvēriņš avatars
Medaļa Vampīru klana biedrsMedaļa Dienas joksMedaļa Dienas doma
  Tadeušs Zvēriņš 23.07.17 10:45
 
0
0

Lidmašīnu korpusus izgatavo no dūralumīnija! Cik maksā alumīnijs, domājams, katrs zina. Tā kā atrisinājums meklējams lūžņu pieņemšanas punktos.