Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
0
22

Azvien biežāk un biežāk cilvēki apgalvo, ka spēj atsevišķiem toņiem piedēvēt krāsu. Tiesa gan skaņas toņu krāsa dažādiem cilvēkiem var atšķirties vai vienu un to pašu skaņas toni dažādi cilvēki spēj saskatīt dažādās krāsās. Modernās apmācību iestādes cenšas krāsas izmantot, lai atvieglotu apguves procesu atsevišķām lietām piešķirot atsevišķas krāsas, kas nodrošina labākas uztveres spējas, jo tādā veidā tiek paplašināts apgūstamā apjoms. Bet sakarā ar skaņas redzi tiek izcelts identitātes jautājums, kas rosina cilvēkus apdomāties par to vai skaņu saistīšana ar krāsām nāktu sabiedrībai par labu, jo tādā veidā tiks ierobežota cilvēciskā individualītāte.

Lietas, kas runā pret skaņas toņu krāsu standartizēšanu:
+ skaņas toņu krāsas var ļaut indivīdam labāk saprast savu identitāti
+ sabiedrībā nav pietiekami laba izpratne par krāsām kā tādām, jo toņu ir vairāk kā kopēji sabiedrībā vienādi atpazīstamu krāsu
+ krāsu uztvere un izpratne par krāsām var mainīties cilvēka dzīves laikā

Lai kā arī nebūtu pagaidām nav izstrādātas pietiekami uzticamas metodes, kas noteiktu pietiekami stabilu izpratni par krāsu sapratni plašākā sabiedrībā. Socialogi veicina vairāk pētīt parādības, kuras saistītas ar krāsu izpratni un uztveres iespējām. Ir pieņemts, ka visiem cilvēkiem tās pašas krāsas var izraisīt vienādas sajūtas, taču zinātāji apgalvo, ka cilvēku attieksme pret krāsām un to izmantošanu sabiedrībā var būt dažāda.

lasi, vērtē, komentē

 Autors: Strāvonis Skaņas redze
1.
 Autors: Strāvonis Skaņas redze
2.
0
22

Citi šī autora raksti:

Lasi vēl labākos rakstus:

komentāri [4]

Niks: vai ienāc ar
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
ProudBe avatars
Medaļa SviestmaizeMedaļa NostradamsMedaļa Brūzis
  ProudBe 25.03.17 15:07
 
3
0

hmmmm..........      

Strāvonis avatars
Medaļa SEOMedaļa Autoru autorsMedaļa SEO
  Strāvonis 25.03.17 16:27
 
0
0

atbildot uz ProudBe komentāru " hmmmm..........    ... "

Zigzig avatars
Medaļa Redaktors iesakaMedaļa Admins iesakaMedaļa Karsts pielūdzējs
  Zigzig 12.02.18 21:50  
 
0
0
Varbūt skaņām kā cilvēkiem piemīt tā saucamā aura? Piemēram dziļas dziesmas kā Cheb Mami um Sting dziesma ,,Desert rose”, kur klausoties vārdus var izjust, ka dziedātāji dzied ar dvēseli. Īpaši Cheb Mami, jo pats nāk to valsts ar tuksnesi. Tādām dziesmām frekvence ir augsta, un cilvēkiem to klausoties varbūt atvērās čakras vai dod asociācijas ar krāsu.

aumy avatars
Medaļa Gada RAKSTS 2016Medaļa NostradamsMedaļa Ziņnesis
  aumy 12.02.18 23:19  
 
0
0
Lielisks darbs jau atkal, strāvoni.