Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
0
79

Gnothi Seauton – Pazīsti Sevi. Šie vārdi bija iekalti virs ieejas Apollona templī Delfos, svētā Orākula atrašanās vietā. Senajā Grieķijā cilvēki apmeklēja Orākulu, cerēdami uzzināt, kāds liktenis viņus sagaida vai kā rīkoties konkrētā situācijā. Iespējams, ka lielākā daļa apmeklētāju lasīja šos vārdus, ieiedami ēkā, neaptverot, ka tie norāda uz dziļāku patiesību, nekā Orākuls viņiem, iespējams, varētu pateikt. Viņi varbūt arī neaptvēra – lai cik nozīmīgu atklāsmi vai cik precīzu informāciju saņemtu, tā galu galā izrādītos nederīga, nepaglābtu viņus no turpmākas nelaimes un pašu radītām ciešanām, ja viņi neatrastu patiesību, kas bija apslēpta šajā priekšrakstā – Pazīsti Sevi. Šie vārdi norādīja – pirms vaicā jebkuru citu jautājumu, vispirms pavaicā vissvarīgāko savas dzīves jautājumu: “Kas es esmu?”

Cilvēki kas neapzinās ndash... Autors: luca Par ko tu sevi uzskati?
1.

Cilvēki, kas neapzinās, – un daudzi neapzinās, paliek ieslodzīti ego visu dzīvi – ātri pateiks tev, kas viņi ir: vārdu, nodarbošanos, dzīves stāstu, ķermeņa formu vai stāvokli un visu citu, ar ko viņi identificējas. Citi var izrādīties attīstītāki, jo domā par sevi kā nemirstīgu dvēseli vai dievišķo garu. Bet vai viņi patiešām pazīst sevi vai tikai pievienojuši kādus garīgi skanošus jēdzienus sava prāta saturam? Sevis pazīšana ir daudz dziļāka nekā ideju vai uzskatu kopuma pieņemšana. Garīgas idejas un uzskati vislabākajā gadījumā var būt noderīgi ieteikumi, bet tiem reti kad piemīt spēks izdzīt iesakņojušos pamatpriekšstatus par to, par ko tu uzskati sevi, kas ir daļa no cilvēka prāta nosacīšanas. Sevis dziļa pazīšana nekādi nav saistīta ar idejām prātā. Sevis pazīšanai jāsakņojas Esībā, nevis jāapmaldās prātā.

PAR KO TU SEVI UZSKATI?

Tava sajuta par to, kas esi, nosaka, ko tu uztver kā savas vajadzības un kas tev dzīvē svarīgs – un tam, kas tev svarīgs, piemitīs spēks tevi sarūgtināt un traucēt. Tu vari to izmantot kā kritēriju, lai atklātu, cik dziļi sevi pazīsti. Tas, kas tev svarīgi, nav katrā ziņā tas, ko saki vai uzskati, bet tas, ko tava darbība un reakcijas atklāj kā tev svarīgu un nopietnu. Tāpēc varbūt vēlēsies sev uzdot jautājumu: kas mani sarūgtina un satrauc? Ja nenozīmīgām lietām piemīt vara tevi satraukt, tad, saskaņā ar tavām domām, tu esi tieši tas: nenozīmīgs. Tas būs tavs neapzinātais uzskats. Kas tad ir nenozīmīgas lietas? Galu galā visas lietas ir nenozīmīgas, jo visas lietas ir īslaicīgas.

Tu varbūt teiksi ldquoEs... Autors: luca Par ko tu sevi uzskati?
2.

Tu varbūt teiksi: “Es zinu – esmu nemirstīgs gars,” vai “Esmu noguris no šīs trakās pasaules un vēlos vienīgi mieru,” – līdz iezvanās tālrunis. Sliktās ziņas: birža cietusi pilnīgu neveiksmi; darījums nav izdevies; mašīna – nozagta; ieradusies tava sievasmāte/vīramāte; komandējums – atcelts, līgums – lauzts; tavs partneris tevi pametis; viņi pieprasa vairāk naudas; viņi apgalvo, ka tā ir tava vaina. Pēkšņi uzliesmo dusmas, bažas. Tavā balsī ieskanas skarbums: “Es to vairs nevaru izturēt.” Tu apsūdzi un apvaino, uzbrūc, aizsargājies vai attaisno sevi, un tas viss notiek autopilota režīmā. Pašlaik tev kaut kas acīm redzami ir svarīgāks nekā iekšējais miers, par ko tu brīdi atpakaļ runāji kā vienīgo vēlamo, un tu vairs arī neesi nemirstīgs gars. Darījums, nauda, līgums, zaudējums vai zaudējuma draudi ir svarīgāki. Kam? Vai nemirstīgajam garam, kas, kā apgalvoji, tu esi? Nē, man. Nenozīmīgajam “man”, kas meklē drošību vai piepildījumu īslaicīgās lietās un satraucas vai dusmojas, ja nerod meklēto. Tagad vismaz zini, par ko īstenībā sevi uzskati.Ja tu patiesi vēlēsies mieru, tad izvēlēsies mieru. Ja miers tev nozīmēs vairāk nekā kas cits un patiesi zināsi – tu esi gars, nevis nenozīmīgais “es”, tu nereaģēsi un būsi pilnībā modrs, saskaroties ar izaicinošiem cilvēkiem vai situācijām. Tu nekavējoties pieņemsi situāciju un tādējādi kļūsi vienots ar to, nevis atdalīsies no tās. Tad no tavas modrības izrietēs atbilde. Atbildēs tas, kas tu esi (apziņa), nevis tas, par ko sevi uzskati (nenozīmīgais “es”). Tas būs spēcīgi un ietekmīgi – un nepadarīs cilvēku vai situāciju par ienaidnieku.

Pasaule vienmēr pārliecinās... Autors: luca Par ko tu sevi uzskati?
3.

Pasaule vienmēr pārliecinās, lai tu nevarētu sevi ilgstoši krāpt priekšstatos par sevi, parādot, kas tev īstenībā ir svarīgi. Tas, kā tu reaģē uz cilvēkiem un situācijām, it īpaši, kad rodas izaicinājumi, ir vislabākais rādītājs, cik dziļi tu sevi pazīsti.

Jo aprobežotāks, jo egoistiski šaurāks ir skatījums par tevi, jo vairāk tu lūkosies, koncentrēsies un reaģēsi uz egoistiskiem ierobežojumiem, neapzināšanos citos. Viņu “trūkumi” vai tas, ko tu uzskati par viņu trūkumiem, tev kļūst par viņu identitāti. Tas nozīmē – tu saskatīsi viņos tikai ego un tādējādi nostiprināsi ego sevī. Tu nevis lūkojies “caur” ego citos, bet lūkojies “uz” ego. Kas lūkojas uz ego? Ego tevī.

Cilvēki kas ļoti neapzinās... Autors: luca Par ko tu sevi uzskati?
4.

Cilvēki, kas ļoti neapzinās, pieredz savu ego caur tā atspulgu citos. Kad aptver, ka tas, uz ko tu reaģē citos, ir arī tevī (un dažreiz tikai tevī), tu sāc apzināties savu ego. Šajā posmā tu vari arī aptvert, ka darīji citiem to, ko domāji, ka viņi dara tev. Tu pārtrauc uzlūkot sevi kā upuri.

Tu neesi ego, tāpēc ka apzinies ego sevī, tas nenozīmē, ka zini, kas esi, – tas nozīmē, ka zini, kas neesi. Bet tieši apzināšanās, kas neesi, novērš vislielāko šķērsli sevis patiesā iepazīšanā.

Neviens tev nevar pateikt, kas esi. Tas būs tikai vēl viens priekšstats, tāpēc nemainīs tevi. Tas, kas esi, neprasa uzskatus. Patiesībā ikviens uzskats ir šķērslis. Tas neprasa pat tavu izpratni, jo tu jau esi tas, kas esi. Bet bez izpratnes tas, kas esi, nemirdz tālāk šajā pasaulē. Tas paliek neizpaustā formā, kas, protams, ir tavas patiesās mājas. Tu tad esi kā šķietami nabadzīgs cilvēks, kurš nezina, ka viņam ir bankas konts ar 100 miljoniem dolāru, un tāpēc viņa turība paliek neizteikts potenciāls.

nbspnbspnbspndash Ekharts... Autors: luca Par ko tu sevi uzskati?
5.

 

 

 

– Ekharts Tolle

 

 

Izmantotie avoti:
https://normundsastra.eu
0
79

Citi šī autora raksti:

Lasi vēl labākos rakstus:

komentāri [3]

Niks: vai ienāc ar
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
LumberjackMe avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Dienas domaMedaļa Teamwork
  LumberjackMe 10.07.16 06:33  
 
1
0
Paldies, man noderēja- joprojām pārlasu šad un tad.

Charged avatars
Medaļa Sensāciju magnētsMedaļa TribīneMedaļa Nedēļas hīts #2
  Charged 22.12.17 15:32
 
1
0

  

Robert Starstails avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Admins iesakaMedaļa Humorists
  Robert Starstails 23.12.17 13:27
 
1
0

tāda dziļa tēma. izlasīju kkur šādu domugraudu:

tad kad nevari ietekmēt apstākļus, izaicini sevi un kontrolē savu attieksmi pret apkārt notiekošo, to kā tu reaģē uz apstākļiem. Tas ir tavs spēks.