Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
0
207

Kāpēc mēs dodamies cauri savai dzīvei pilnīgi akli bez jebkāda veida atbildēm un mums ir vienalga? Dziļi zemapziņā jūtot, ka kaut kas nav tākā vajag, bet kāda iemesla pēc mēs tam pieveram acis, jo mums vienkārši ir vienalga.. Kas ir tas, kas tevi ierobežo? Vai tas ir laiks, nauda, attālums, vai vienkārši neziņa? Kāpēc lietas mūsu dzīvē notiek tieši tā, kā tās notiek? Kas vispār ir laiks, kas ir sapņi un kāda ir dzīvības jēga? Daudzi no šiem jautājumiem agrāk tiktu uzskatīti par muļķībām vai vienkārši traku cilvēku filozofiju. Taču kvantu fizikā tieši šāda veida domāšana ir visa pamats un vienīgais veids, kā virzīties tālāk.

Vai esi kādreiz aizdomājies... Autors: Ragans Kā strādā Visums?
1.

Vai esi kādreiz aizdomājies, kas ir laiks? Vai visu dzīvi dzīvo ar domu, ka laiks ir vienkārši kaut kas, kas iet uz priekšu un par pārējo tev ir vienalga? Zinātnieku vidū laiks ir tāda pati mērvienība kā augstums(1), platums(2) un dziļums(3), kas veido mūsu (3)dimensionālo telpu, kurā dzīvojam. Tas nozīmē, ka laiks visu laiku stāv uz vietas, tā pat, kā uz vietas stāv 3dimensionāls koks. Tava pagātne, tagadne un nākotne notiek vienā brīdī, un neiet ne uz priekšu, ne atpakaļ. Lai to saprastu, centies šai 3dimensionālajai telpai, kurā atrodies, pielikt klāt vēlvienu mērvienību. Iedomājies visumu, kā lielu istabu - ceļu no stirnas dzimšanas brīža, līdz tās nāvei. Ja tu šo istabu redzētu 4 dimensijās, tad tu redzētu gan to cik stirna ir gara, cik resna, augsta, gan visus tās dzīves momentus vienā brīdī. Tieši šāda veida realitātē mēs dzīvojam, taču pavisam vienkārši sakot – mēs šo laika telpu redzam lēnām ceļojot cauri bezgalīgi daudz 3dimensionālām istabām, kuras katra viena otrai blakus veido ceturto dimensiju un lietu, ko mēs saucam par laiku.

Iedomājies ka esi cilvēks... Autors: Ragans Kā strādā Visums?
2.

Iedomājies, ka esi cilvēks, kurš vēlas uzkāpt kalnā.. Moments, kurā tu sāc kāpt augšā un moments, kurā jau esi nonācis augšā, jau notiek blakus viens otram, tās vienkārši ir divas dažādas 3dimensionālas “istabas” 4dimensionālajā telpā. Problēma ir tajā, ka cilvēka prāts ir veidots tā, lai redzētu pasauli no 3dimensionāla skatapunkta un ir daļa no 3dimensionālās ‘istabas” tāpēc viss, ko tas var redzēt ir tagaējais moments, jeb moments, kurā tas vēl nav ticis kalna galā līdz noteiktam brīdim, līdz tas būs kalna galā, un vairs neredzēs “istabu”, kurā bija kalna apakšā.. Tava apziņa it kā “ceļo” cauri laikam, taču vienmēr redz to caur tavām acīm un prātam apstrādājot 3dimensionāli, nevis visu uzreiz. Ja cilvēki spētu uztvert 4dimensiju, ceļošana laikā būtu tik pat reāla, ka tie skatoties uz kalnu, redzētu gan tā augšu, gan apakšu, gan pašu kalnu 10 gadus atpakaļ un 10 gadus uz priekšu.

Interesanti ir tas, ka ir ļoti iespējams, ka tava apziņa ir spējīga ceļot laikā, un tu esi spējīgs piedzīvot jebkuru brīdi savas (vai pat kāda cita) dzīves pastāvēšanas laikā. Taču kā jau teicu, cilvēka prāts ir daļa no 3dimensionālās istabas, kurā tas atrodas, tāpēc tev nebūtu ne jausmas, ka tu ceļo laikā. Tu vienkārši piedzīvotu to pašu momentu atkal un atkal, ar sajūtu, ka to dari pirmo reizi.

Kāpēc Tu savu dzīvi piedzīvo... Autors: Ragans Kā strādā Visums?
3.

Kāpēc Tu savu dzīvi piedzīvo tieši tā, kā to piedzīvo un esi tas, kas esi? Ņemot vērā, ka laiks pastāv viss uzreiz, varētu teikt, ka visa tava nākotne un rīcības jau ir iepriekš noteiktas un tur īsti neko vairs nevar darīt. Tā savā ziņā ir taisnība, taču mums visiem ir zināms, ka laika dimensija nav pēdējā savā amatā. Cilvēka dzīvi varētu skaidrot, kā vienkārši bezgalīgi lielu varbūtību jebkurai no šīm 3dimensionālajām telpām. Tas nozīmē, ka istabā, kurā tu atrodies, pašlaik atrodas vēl bezgalīgi daudz Tavas versijas, ar jebkāda veida matiem un krekliem visās krāsās. Šo teoriju ir viegli saprast iedomājoties bezgalīgi daudz istabas, vienu blakus otrai, un katrā no šīm telpām norisinas pilnīgi savādāki notikumi, kuriem katram ir savas bezgalīgi daudzās varbūtības nākotnē. Lai būtu viegli saprast - iedomājies, ka stāvi pie kases, un gaidi brīdi, kad varēsi samaksāt.. Taču tu domā par to, vai vēlies maksāt ar karti, vai ar skaidru naudu.. Momentā, kad tu izvēlies, un, pieņemsim, samaksā ar karti.. Tā pati realitāte, kurā tu tomēr samaksāji ar skaidru naudu nekur nepazūd, tā turpina pastāvēt, tu to vienkārši vairs neuztver un tā aiziet citā virzienā.. Tāpēc visiem ir dzirdētas teorijas par paralēlajām realitātēm, kur vienā tu esi bezpajumtnieks, citā tas, par ko katru nakti sapņo. Tu vienkārši to specifisko telpu neuztver, bet tā notiek un ir tieši tik pat reāla, kā telpa, kurā tu lasi šo rakstu...

Viens no eksperimentiem kas... Autors: Ragans Kā strādā Visums?
4.

Viens no eksperimentiem, kas ir šāda veida teoriju pierādijis ir “double slit experiment”. Šajā eksperimentā, kas pirmo reizi tika veikts 1801. gadā, tika pierādīts, ka realitātes iznākums ir atkarīgs vienīgi no tā, kā to uztver. Un, ka realitātei nav iespējams pastāvēt, ja tā netiek uztverta. Kvantu fizikā ir tāds jēdziens kā superpozīcija. Vienkārši sakot – elektrons atomā var pastāvēt visās iespējamajās vietās vienlaicīgi, taču tajā brīdī, kad kāds to sāks to mērīt, visums tev priekšā izmetīs tikai vienu no tā iespejamajām atrašanās vietām, piemēram, pa kreisi. Grūti saprast, bet tas nozīme, ka lai arī cik slikti būtu tavi dzīvošanas apstākļi, un cik nepatīkami būtu cilvēki tev apkārt, tas viss ir tikai tevis paša dēļ. Tāpēc, ka tikai tu pats esi atbildīgs par to ar kādu attieksmi tu uztver visuma informāciju un kurā no visām šīm telpām tu izvēlēsies doties.. Daudzi jau ir dzirdējuši par tādu lietu kā “law of attraction”, ka cilvēks ar noteiktu domāšanas veidu var piesaistīt sev patīkamāku nākotni. Viss, kas tādā gadījumā notiktu, būtu tas, ka tu nomainītu savu ceļu no vienas daudzdimensionālas telpas uz citu.

Kas ir scaronī apziņa kas... Autors: Ragans Kā strādā Visums?
5.

Kas ir šī apziņa, kas uztver šo telpu un par ko visu laiku tiek runāts? To varbūt būs spējīgs pateikt vienīgi kāds mūks, kurš 40 gadus kalnos bez runāšanas un ēšanas būs meditējis. Varbūt tā ir tā vienkārši sauktā dvēsele, jeb kāds daudzdimensionāls organisms, kurš ceļojot daudzimensionālā telpā uztver, vai pat rada informāciju. Cilvēki vēl nav spējīgi spriest par to, kāpēc tie pastāv, un vai to pastāvēšanai ir mērķis. Kas mūs varētu sagaidīt tālāk nākotnē, jau ir interesantāk.. Ir vairākas teorijas arī par to, ka cilvēkā patiesībā atrodas arī orgāni, kas ir spējīgi šo daudzimensionalo informāciju uztvert un saprast, taču kādā iemesla dēļ tie nedarbojas. Piemēram, tā sauktā “trešā acs”, jeb čiekurveida dziedzeris, bet par to citā rakstā..

Pievienotie video

0
207

Lasi vēl labākos rakstus:

komentāri [12]

Niks: vai ienāc ar
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
Juris1604 avatars
Medaļa Misija izpildītaMedaļa NastijsMedaļa Dienas doma
  Juris1604 30.10.17 23:00
 
7
0

Labs raksts, ceturto dimensiju (laiku) mēs ar grūtībām varam izprast (Einšteins), bet, kad es nodarbojus ar zinātni, nonacām pie secinājuma, ka vispār eksistē Dimensijas, kuras var aprakstīt ar matricu 9X9 (vismaz), tas nozīmē ka eksistē vismaz 81 dimensijas. Fiziski mēs izjūtam 3 dimensijas (telpa) ar grūtībām pievelkam ceturto - laiku, bet mūsu maņas, izjūtas saprāts ir ierobežots. Teorētiski it kā to visu parāda, bet tomēr mēs esam ierobežoti savā uztverē, diemžēl.

ottokaars avatars
Medaļa DoktorantsMedaļa Dienas domaMedaļa Dienas doma
  ottokaars 09.06.18 03:01
 
6
0

Nu nezinu, nezinu... Šitā "teorija" par laiku kā 4-to dimensiju, n-tajām paralēlajām realitātēm utt... nupatās jau ir paveca un rada vairāk "paradoksu", "nekonkrētības" un "bardaka", kā sniedz atbildes... Un tas viss ir pretsunā ar zinātnes jēgu- visu sakārtot racionālā un ģeniāli vienkāršā skaidrojumā...

Domāju, ka kaut kad tajā visā putrā  būs tikpat ģeniāls un (relatīvi) vienkāršs skaidrojums, kā Einšteina relativitātes teorija...

Man ļoti patika Nīla Degrasa Taisona (ASV astrofiziķa) diskusija, kur viņš kritizēja mūsdienu kvantu fizikas daudzās jaunās teorijas, tajā skaitā par n-tajām dimensijām, paralēlajām realitātēm, mūsu smadzeņu nespēju apjaust objektīvo realitāti, mūsu pārāk primitīvo matemātiku utt... Protams, ka viņš to visu saprot, kā ceļa posmu, kas ir jānoiet, lai kaut kad nonāktu pareizajā vietā, bet galā viņš pavilka uz zoba savu kolēģi Lorensu Krausu ar vārdiem, kas aptuveni skanēja tā: "Beidziet vainot visumu un matemātiku tajā, ka paši nespējat salikt pareizos mainīgos pareizajās formulās"...    

FirstWill avatars
Medaļa Vampīru klana biedrsMedaļa Dienas domaMedaļa Vampīru klana biedrs
  FirstWill 09.06.18 01:31
 
4
0

atbildot uz Juris1604 komentāru " Labs raksts, ceturto dimensiju (laiku) ... "

Negribu būt augstprātīgs, bet viss ir saprotams, augstāku kā 3.dimensiju būtība ir katras lietas visu stāvokļu pastāvēšana vienlaikus.Beidzas ar to, ka visam var būt jebkāds iznākums, un tas viss var pastāvēt informācijas laukā, kas arī apraksta visus iespējamos kombināciju stāvokļus. Tikai tam piekļūt/izmainīt  nav iespējams. Ja tas būtu realitāte, tad varētu restrukturizēt jebkuru slimību, izmainot atomisko stāvokli, piemēram, vēzim, ka pagriežot laiku atpakaļ, iznākums būtu pavisam citādāks, un konkrētais vesela cilvēka stāvoklis būtu realitāte 3.dimensijā, bet ar vēzi slimais cilvēks būtu tikai iespējamais variants 4.dimensijā. Diemžēl tas nav iespējams, un laikam arī nekad nebūs.

FirstWill avatars
Medaļa Vampīru klana biedrsMedaļa Dienas domaMedaļa Vampīru klana biedrs
  FirstWill 09.06.18 01:23
 
2
0

Programmēšanā to sauc par lēmumu koku (decision tree). Cilvēkam ir daudzas izvēles, bet katra ir saistīta ar iepriekšējo stāvokli, jo nav iespējas pārlēkt uz citu laika posmu, neizejot cauri ķēdītei notikumu.  4.dimensija gan būtu visu stāvokļu iespējamība konkrētā punktā, bet 5.dimensija- visu stāvokļu iespējamība visas cilvēka dzīves laikā.  Diemžēl nākas apzināties, ka pagaidām dzīve ir pārāk ierobežota, un ir atvēlēts niecīgs posms kurā ko sasniegt, vai izdarīt- piemēram solījumi ka pēc 10.gadiem būs iespējams tas un tas- cilvēks noveco. Piemēram, ja ir 20 gadi - 10 gadi tagad, 10 pēc tam, un vēl 10 un cilvēka dzīve jau ir nodzīvota, un viņš vairs nevar brīvi izvēlēties ko darīt, viņa dzīve jau ir izlemta... tas ir lielākais kas mani grauž.  Daži saka, ka jaunības maksimālisms, bet es redzu kā lielākā daļa cilvēku iznieko savu dzīvi, kura liekas bezgalīga, bet ļoti ātri pienāk beigas. 

Crop avatars
Medaļa Bronzas ninjaMedaļa Joda olaMedaļa Sudraba ninja
  Crop 30.10.17 22:00
 
2
0

Hmmm

Lestets avatars
Medaļa Gada SPOKS 2017Medaļa GremlinsMedaļa Gada SPOKS 2017
  Lestets 31.10.17 06:22
 
1
0

Apgalvojumi interesanti, secinājumi štrunts

Verņjom vsjo v zad avatars
Medaļa RainisMedaļa NostradamsMedaļa Patīk komentārs
  Verņjom vsjo v zad 17.06.18 01:45
 
0
0

Negribu nekādu 4-to dimensiju,negribu zināt futbola mača rezultātu pirms tiesneša svilpes,negribu lasīt grāmatu,ja zinu saturu vēl neizlasījis pirmo lapu. Negribu drāzt sievišķi,zinot,ka šī mani aplaidīs ar trippperi  

Jānis Jančiks avatars
Medaļa Spoks
  Jānis Jančiks 17.06.18 00:43
 
0
0

Prikols jau ir tajā, nevis mums ir vienalga kkādas neziņas, naudas, vai laika dēļ(laiks nepastāv, tu vari būt jebkurā laikā, jebkurā vietā, izmantojot astrālo projekciju), bet gan viss tas ko tu šodien lieto sadzīvē(ēdiens, ūdens, informācija no medijiem, skolas, darba), jāsaprot ir tas, ka viss ko tu šodien lieto, ieteikmē tavu zemapziņu, cilvēkiem ir vienalga, tapēc ka viņiem tas ir galvā ieprogrammēts lai viņiem būtu būtu vienalga jau no bērna dienām, jāsāk ir ar bērnudārzu, pēc tam jau skola kura cilvēka apziņu vairums cilvēku pakļauj sistēmai un kad izaug lieli viņi ir sistēmas vergi(viņi jau skolā ir sistēmas vergi), pēc tam jau ir darbs-rutīna, viņi strādā no 9:00-17:00 visu mūžu un tikai vecumdienās saprot to, ka viņi visu dzīvi nav dzīvojuši lai saprastu savu vietu šajā pasaulē un visumā(protams ne visi, ir izņēmumi, kuri jau ātrāk saprot ko sistēma dara ar viņa zemapziņu), bet barojuši korumpēto un uzpirkto valdību, un ne tikai valdību, arī organizācijas kuras stāv virs valdības, cilvēki vairāk necenšas izpētīt to, kas viņi ir, jo viņiem galvā ir ieprogrammēts egocentriskums, cilvēki necešas saprast to ka viņus pataisa par aitām, kamēr cilvēki laidīs savus bērnus iestādēs kurās viņus pataisa par vergiem, un barot savu bērnu ar ēdienu kas izmaina cilvēka zemapziņu, vairums gadījumu neatgriezeniski, tikmēr nekas nemainīsies, ir miljoniem veidu kā izglītot bērnu nelaižot viņu skolā, un palīdzēt sasneigt viņam to, ko bērns grib pats, nevis dzīvot pēc sistēmas,  bērnu var barot ar ēdienu kuri nav apzmidzināti ar pesticīdiem audzējot un gatavojot šo ēdienu pašiem , dzīvojot ārpus sistēmas viņš pats atradīs atbildes sevī par to, kas viņš ir, un kā strādā visums. 

Tas viss kas ir šajā ralstā rakstīts tas ir tikai viena cilvēka pieņēmums, jums vajag pašiem meklēt atbildes uz šo jautājumu: Kā strādā visums? Katram jau ir sava pieeja sevis izziņai.

meža brālis avatars
Medaļa Aģents 0/7Medaļa Aģents 0/7Medaļa Aģents 0/7
  meža brālis 09.06.18 12:33
 
0
0

uztvere jeb apziņa - spēja uztvert informāciju

dzīvība jeb inteliģence - spēja radoši atbildēt

esmu ticis līdz šiem stūrakmeņiem

trīsvienībā trešais stūris būtu pati daba jeb elementi

ko tālāk? -dzīvo vesels

Tēvocis Sems avatars
Medaļa PolittehnologsMedaļa Garīgais līderisMedaļa Superautors
  Tēvocis Sems 09.06.18 07:38
 
0
0

  Labs, interesants raksts.

Ellusio avatars
Medaļa Vampīru klana biedrsMedaļa Redaktors iesakaMedaļa Trumpe
  Ellusio 24.02.18 18:10
 
0
0

Super.   

Exibel avatars
Medaļa SpoksMedaļa Veiksmes lādeMedaļa Stringi
  Exibel 31.10.17 10:04
 
0
0