Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
6
42

Kāds kolekcionārs ir pietiecies, ka viņa īpašumā esot Bizantijas zilais sudrabs. Labu laiku tika uzskatīts, ka Bizantijas zilā sudraba eksistence ir vien mīts vai izdomājums. Tomēr kolekcionārs, kurš vēlas palikt anonīms esot gatavs pārdot savā īpašumā esošos zilā sudraba priekšmetus, ja pircējs neatklās viņa personību un viņam būs iespēja palikt anonīmam arī turpmāk. Bet visdrīzāk Bizantijas zilā sudraba izstrādājumi tiek klasificēts kā kultūrvēsturiskais mantojums, kas tā īpašniekam uzliek par pienākumu nodot savā īpašūmā esošos priekšmetus valstij.
Tomēr neskatoties uz Bizantijas zilā sudraba iegādes neērtībām, par tā iegādi saglabājoties visai liela interese, bet visdrīzāk nākamais Bizantijas zilā sudraba īpašnieks arī savu ieguvumu turēs noslēpumā, jo valstiski šāds darījums nav iespējams, par cik priekšmetus ar kultūrvēsturiskā mantojuma kvalitātēm ir jānodod valstij, kas liedz valstij stimulēt šāda veida nelegālu lietu turēšanu savā īpašumā.
Jātzīst, ka Bizantijas zilais sudrabs ir dažādu mītu un stāstu apvīts. Ir tādi, kuri uzskata, ka Bizantijas zilajam sudrabam esot dziednieciskas īpašības, citi savukārt saista Bizantijas zilo sudrabu ar veiksmes un panākuma atslēgu, bet ir arī tādi, kuri šīs relikvijas viennozīmīgi saista ar pagātnes lāstu. Tomēr kāmēr šīs relekvijas nenonāks oficiālu varasiestāžu īpašumā, tikmēr Bizantijas zilais sudrabs paliks kā mīts un stāsts, par kura ķīmisko sastāvu, izcelsmi un īpašībām neviens neko apgalvot nevar. Tāpēc par tā eksistenci, īpašībām un izmantojumu pagaidām vien runāt var kolekcionāri, kuri sevis saraustās lietas tur lielā noslēpumā un liedz citiem jebkādu iespēju tuvāk iepazīt šīs vēsturiskās relikvijas.

lasi, vērtē, komentē

 Autors: Strāvonis Bizantijas zilais sudrabs
1.
 Autors: Strāvonis Bizantijas zilais sudrabs
2.
6
42

Citi šī autora raksti:

Lasi vēl labākos rakstus:

komentāri [6]

Niks: vai ienāc ar
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
SAMSS avatars
Medaļa NostradamsMedaļa RainisMedaļa Recidīvists
  SAMSS 05.01.18 10:03
 
3
0

  

Anonīms
Tik 04.01.18 23:54
 
0
0

Tik zils, ka visu sev apkart ari zilu padara

Strāvonis avatars
Medaļa SEOMedaļa Autoru autorsMedaļa SEO
  Strāvonis 05.01.18 11:19
 
0
0

atbildot uz SAMSS komentāru "    "

Hawkoone avatars
Medaļa Lai dzīvo sievietes!Medaļa Spoks
  Hawkoone 09.01.18 12:23
 
0
0

Diezgan interesanti, par so temu var parakaties gramatas, jo interneta nav pieejama pietiekami daudz informacijas par so. Bet loti labi, ka izdomaji ko tadu ielikt.   

Banančiks00 avatars
Medaļa DeputātsMedaļa Moderatora favorītsMedaļa Bots
  Banančiks00 21.03.18 10:46  
 
0
0
Izskatās pēc parastas bildes ar zilo/vēso filtru pāri

Anonīms
Anonīms 04.04.18 13:21  
 
0
0
Ja un man nmajas ir latvijas zaļās perles. Nevienam nepardodu