Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
5
348

Vai neviens nav teicis, ka tā dēvētais garīgums ir pašsabotējošas ego lamatas?

80-to gadu vidū psihologs Džons Velvuds ieviesa terminu garīgā apiešana (spiritual bypassing). Tās ir garīgās prakses un ticējumi, lai izvairītos no saskarmes ar negatīvām emocijām, neatrisinātām problēmām un emocionālajām pamatvajadzībām. Garīgās apiešanas rezultātā mēs atsvešināmies no savas un citu cilvēku būtības, sākam slēpties aiz kaut kāda garīga, metafiziska plīvura. Tas ne tikai atsvešina mūs no sāpēm un personīgajām problēmām, bet arī īsta garīgums, ieslogot mūs metafizikas cietumā - pārspīlētas pieklājības, laipnības un pārākuma zonā.

Brīdinu, ka zemāk izlasītais var likties aizskaroši

1 Piedalīscaronanās garīgās... Autors: Lestets 10 "garīgas" lietas, kas ir slima suņa murgi
1.

1. Piedalīšanās garīgās aktivitātēs, lai sajustos pārāki par citiem cilvēkiem.

Daži sāk justies pārāki, jo brauc uz darbu ar riteni, neskatās televizoru, lieto veģetāru ēdienu, izmanto kristālus vai meditē. Droši, to visu var darīt, bet tikai tāpēc uzskatīt, ka tas viņus ir padarījis kaut kādā veidā labākus par citiem, ir vien veids kā pateikt, ka esi egoistisks. Tā vietā, lai saprastu saistību ar citiem vai izjustu prieku par dzīvi, mēs sākām lietot garīgumu un mūs padara "labākus"

2. Izmanto "garīgumu", lai attaisnotu nespēju uzņemties atbildību par savu rīcību.

"Ir tā kā ir", "Visums ir jau tāpat perfekts" vai "Visam notiekošajam ir iemesls" ir tikai lieliskas dežurfrāzes, lai neko nedarītu un neanalīzetu savu uzvedību. Tas ir diezgan grūti pieņemt, ka tu pats vari radīt ciešanas citiem vai arī to, ka mūsu uzvedība ir aizvainojoša. Vienkāršāk ir pateikt, ka citiem cilvēkiem vajag attīstīties

3 Izveido jaunus hobijus... Autors: Lestets 10 "garīgas" lietas, kas ir slima suņa murgi
2.

3. Izveido jaunus hobijus, intereses un ticības, jo tas vienkārši ir jaunākais "garīgais" trends

Katram no mums gribas piederēt kādai grupai un būt iederīgam, bet liela daļa garīguma meklētāju sāk kaut ko darīt bez iedziļināšanās tajā un tikai tāpēc, ka tas ir stilīgi. Vai tas tiešām ar kaut ko atšķiras no sekošanas modei, lietu par ko garīguma meklētāji grib būt labāki?

4. Nosoda citus par dusmu vai citu spēcīgu emociju izpaušanu, pat ja ir nepieciešams to darīt. 

Daudzās situācijās dusmas ir pilnīga normāla reakcija un tas nozīmē, ka ir kādas problēmas, ko vajag risināt. Tādas frāzes kā "dusmošanās neko neatrisinās" un "mums būtu mazāk problēmu, ja tu nedusmotos" ir vien pazīmes garīgajai apiešanai. Dusmām nevajag pieķerties, tās vajag izjust un atlaist. Pretējā gadījumā cilvēks, kurš visu laiku mēģina būt jauks un laipns izskatās pēc viltojuma.

5 Izmanto quotgarīgumuquot... Autors: Lestets 10 "garīgas" lietas, kas ir slima suņa murgi
3.

5. Izmanto "garīgumu" kā attaisnojumu narkotiku lietošanai.

Ir plaši izplatīts uzskats, ka narkotikas var radīt mistiku pieredzi un papildināt garīgo pieredzi. Droši vien, kamēr tas nepaliek par attaisnojumu pašiznīcinošai uzvedībai un negatīvo efektu noliegšanai. Pat tādas lietas kā "zālīte", kas viegli rada ieradumu, padarīs saprātu apmiglotu un pazudinās motivāciju. Cik bieža lietošana var pie tā novest? Tas nav kaut kāds maģiskais līdzeklis, lai īsā laikā kļūtu patiešām apgaismots, bet gan veids kā sevi mierināt, ja kaut kas ir neizdevies, un atteikties no savu kļūdu meklēšanas.

6. Pārspīlē ar pozitīvismu, lai izvairītos no personīgajām un problēmām pasaulē.

Internetu vienkārši ir pārņemušas pozitīvas emocijas radošas memes, kaķēni un citi nieki, kas ar visām varītēm notur tevi uz pozitīvisma. Būt pozitīvam ir kļuvis par veidu kā ignorēt visu nepatīkamo un atteikties no tā risināšanas, domājot, ka tādā veidā problēmas izzudīs. Nē, tas kļūs tikai sliktāk. Vajag saglabāt optimismu, bet tajā pašā laikā arī rīkoties, lai lietas paliktu labākas. 

7 Apspiež negatīvas emocijas... Autors: Lestets 10 "garīgas" lietas, kas ir slima suņa murgi
4.

7. Apspiež negatīvas emocijas, kas neatbilst paša radītajam garīguma tēlam.

Ir viegli iedomāties, ka atrodoties starp draugiem un ierastā situācijā, esi kļuvis par kādu "Zen" meistaru, kura dzīve būs mūžīgs čils uz mākoņa maliņas. Pārdzīvojot vientulību, nošķirtību vai citu dzīves nelaimi, kas agrāk vai vēlāk pienāks, viss liksies tikai briesmīgāk, jo nezināsi kā tikt galā ar negatīvajām emocijām. 

8. Izjūt nepatiku un naidu pret sevi, ja notiek konfrontācija ar savu tumšo pusi. 

Mēs esam tikai cilvēki un kļūdāmies, bieži, katru dienu, pat riktīgi sagāžam podus ik pa laikam. Nekas cits neatliek kā piedod sev muļķību un doties ar to tālāk, mēģināt izdarīt labāk citu reizi, bet pēc iedomātā garīguma mēs iedomājamies, ka varam sasniegt tādu līmeni, ka vienmēr rīkosimies pareizi. Varbūt tiešām dažiem tas arī izdodas. 

9 Nokļūst nepatīkamās un... Autors: Lestets 10 "garīgas" lietas, kas ir slima suņa murgi
5.

9. Nokļūst nepatīkamās un bīstamās situācijās, jo ir pārlieku toleranti un atsakās atšķirt cilvēkus. 

Varbūt uzskatot, ka visiem vajag palīdzēt, būt līdzjūtīgam un uzticēties visiem ir laba īpašība, bet ne jau vienmēr to novērtēs un tas var novest pie bīstamām situācijām, kas apdraud arī dzīvību. Ne jau visi piekritīs šai mentalitātei. 

10. Tik ļoti grib, lai dažādi garīgie vingrinājumi ir patiesi, ka atsakās no zinātniskā skatupunkta. 

Ja izrādās, ka kaut kādas pielietotās garīgās prakses, ir pseidozinātne, tad vienkārši uzskata, ka zinātne nezina par ko runā un noliedz zinātni. Tā var būt arī vienkārši faktu ignorēšana un realitātes noliegšana. Zinātniskais skatupunkts ir tikai veids kā izpētīt apkārtni un pārliecināties, ka tas ko tu redzi apkārt patiešām darbojas. 

 Autors: Lestets 10 "garīgas" lietas, kas ir slima suņa murgi
6.
5
348

Citi šī autora raksti:

Lasi vēl labākos rakstus:

komentāri [28]

Niks: vai ienāc ar
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 16.07.17 00:38
 
12
0

Vistraģiskākais ir atsvešināšanās no cilvēkiem, esot "garīgāki". Jūs neesat "garīgāki", jūs vienkārši esat dīvaināki un nespējat sevi pasniegt tā, ka citiem ir prieks atrasties jūsu tuvumā. Ir 2 galējības- skriet pēc naudas, un sadedzināt sevi, vai uzskatīt ka ir garīgs, tajā pašā laikā tirgojot visādas figņas, kā piramīdas ar vara spirāli, un uzskatīt, ka viņi nevis ir garīgi slimi, bet garīgi attīstīti. Tas pats ar tuvošanos Dievam, kur daži novirzieni uzskata, ka ir labāki un vairāk tuvojas Dievam, jo dara to un to un seko pareizāk bībelei, korānam vai kam ne tik vēl.  Gribi mainīt sevi- sāc to darīt, atsakies no izvirtības, skaudības, un dari citam to, ko gribi lai darītu tev. Punkts. Es pats biju kādu laiku atpakaļ šajā slazdā ar ezotēriskām lietām, un beigās sapratu, ka kaut kādi stulbi rituāli, kristāli vai kas cits tavu dzīvi neizmainīs, tikai sačakarēs, un lielāka iespēja nonākt uz tvaika ielu. Nomierināties, attīrīt ķermeni no atkarībām- jā, piekrītu, ka arī joga var noderēt. Iet dziļāk un meklēt filozofiju, pamatu, metafiziku- laipni lūgti tvaika ielā pēc laika. Es arī gribēju būt pārāks par citiem, bet vairāk saprotot pie kā tas var novest- ar reāliem piemēriem(cilvēki kuri ir bijuši tvaika ielā no agrākiem paziņām), sapratu, ka nu labāk nelīst, ja grib būt rīcībspējīgs sabiedrības dalībnieks.   

spoku dienas doma

Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 16.07.17 01:12
 
9
0

atbildot uz white bird komentāru " Šis raksts ir tikpat garīgs priekš auto... "

Lasot rakstu, nepamanīju neko tādu, kas parādītu, ka Lestets būtu uzspiedis savu viedokli

Tadeušs Zvēriņš avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Vampīru klana biedrsMedaļa 1/13 kūciņas
  Tadeušs Zvēriņš 16.07.17 09:26
 
7
0

Labs raksts, ar to garīgumu ir tā, ka cilvēki izlasa internetā atziņas un uzskata, ka ir garīgi, lai gam līdz tām atziņām ir jāizaug. Par to pozitīvismu - cik esmu novērojis līdzcilvēkos, cilvēki, kuri virzās pa garīgās attīstības spirāli, nav uzspēlēti pozītīvi, viņi vienkārši nekad nepadodas, un turpina cīnīties. Jā, ir tāda īpatnība, ka viņi uztver pat traģiskas lietas ar nedaudz ciniski melnu humoriņu, un vienmēr izceļ labāko. Piemēram, darbā ir kolēģis, kurš pat visdraņķīgākajā cilvēkā redz tikai labo un izturas pret visiem cilvēkiem ar cieņu. Bet viņš nav muļķis un vieglprātīgi neuzticas visiem cilvēkiem pēc kārtas. Tā ir liela dzīvesgudrība - cienīt un mīlēt apkārtējos, bet vienmēr saglabāt vēsu galvu un saprātu, nepakļauties emocijām un aizspriedumiem attiecībās. 

Grey Wolf avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Dienas domaMedaļa Dienas doma
  Grey Wolf 16.07.17 08:28
 
6
0

Reliģija ir biznes, un nekas vairāk.. Ticīgie - ir klienti.. kas baznīcai pienes reālu matereālu labumu.. Sakiet, vai kāds ir redzējis nabadzīgu mācītāju?

tas attiecās uz visām reliģijām, un izteikti tas ir sektās..

Tā kā baznīca vienkārši izmanto cilvēku tumsonību, lai nopelnītu..

Jebkurai reliģijai zinātne ir liels traucēklis, jo izglītoti cilvēki pārstāj ticēt tam ko stāsta baznīca

P.S. vārds baznīca var apzīmēt arī, vienas konfesijas ticīgo organizāciju ar noteiktu dogmatiku un kultu.

 

MrWinD avatars
Medaļa RainisMedaļa RecidīvistsMedaļa Rainis
  MrWinD 16.07.17 00:07
 
5
0

Bet par to reti kurš domā, jo tas taču ir tik stilīgi, tāpat kā daudz kas cits, kas sabiedrībā skaitās kaut kas nenormāli kruts.

Cipcips avatars
Medaļa SākumskolnieksMedaļa Trumpe
  Cipcips 16.07.17 10:52
 
5
0

Perfekti par to nolādēto mūžīgo pozitīvismu! Tā ir kaut kāda pamuļķīšu filozofija, jo viņiem pašiem dzīve nav nekādu problēmu, tāpēc arī izpratne par lietu kārtību pasaulē - nekāda.

Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 16.07.17 22:23
 
5
0

Rakstā ir minētas lietas, ko diemžēl cilvēki reizēm dara.

Reizēm cilvēki tiešām kļūst lepni par to, ka dara kaut ko savādāk, un tas rezultējas ar fanātismu, pirms ir saprasts, kam tas vispār domāts. Seko kādam trendam, staigā sporta tērpā, ietvīto par jaunāko Useina Bolta rekordu, pasūdzies, cik mazkustīgi ir cilvēki apkārt -> sporCmens gatavs!

Par rozā briļļu pozitīvismu vai uzticēšanos katram - arī tipiskās "trenda sekotāju" kļūdas. Atribūtu vicināšana vien nepalīdzēs kaut ko sasniegt un pārvarēt bez sviedriem un asinīm, patērēta laika un pieredzes. Nepalīdzēs. Savu saprātu itin nekas neatceļ, tikai plašāks redzesloks palīdzēs precīzāk noorientēties. Katrā cilvēkā ir daudz laba iekšā, ko var novirzīt dažādās gultnēs, un tas ir jānovērtē. Bet nu tik uzticēties katram itin visā - tā ir drausmīgi primitivizēta uztvere, nevis "garīgums".

Šī komentāra autoram ir gadījies pieredzēt šo un to, ko "zinātniskais skatupunkts" primitīvi norakstītu uz sagadīšanos vai smadzeņu gļukiem. Piemēram, sajust, ka cits cilvēks rīt piezvanīs vai arī tūlīt kontaktēsies - tas taču nav iespējams, tā ir sagadīšanās! Nestrīdos. Bet uztvert cilvēkus vienkārši kā staigājošus organismus - nu tas lai paliek ciniķiem.

spoku dienas doma

ezkins avatars
Medaļa Zoles recidivistsMedaļa Zoles 3000 spelesMedaļa Karalisks zieds
  ezkins 16.07.17 00:21
 
4
0

Ok, bet kaa ir ar Tevi???

Griffith avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa ŽurnālistsMedaļa Sviestmaize
  Griffith 17.07.17 08:42
 
3
0

Sevi garīgi attīstīt vajag, bet visam ir savas robežas. Neviens nav labāks par citiem, lai cik arī cipariņu bankā būtu vai cik selfijus ir uzņēmis. Visi esam vienā laivā Zemes virsū.

Arī cerēt uz citu cilvēku godaprātu un nekaitīgumu ir naivi labākajā gadījumā. Pasaulē valda kapitālisma mežonīgie likumi. Ja sevi nesargās, beigsies slikti.   

Cipcips avatars
Medaļa SākumskolnieksMedaļa Trumpe
  Cipcips 18.07.17 21:01
 
2
0

atbildot uz IngridaDuuda komentāru "Perfekti par to nolādēto mūžīgo pozitīvismu! Tā... " Nē - reti kas pasaulē ir galēji labs vai galēji slikts, problēmas rodas no tā, ka liela daļa cilvēku nespēj neko papētīt un izanalizēt - vienkārši bļauj līdzi kādam populāram viedoklim, bieži vien pat to nesaprotot. Arī milzīgie pozitīvisti bieži vien ir tukši, nelaimīgi cilvēciņi, kuri savos izlikšanās mēģinājumos sen sevi pazaudējuši.

Labākā nostāja ir cerīgs skepticisms - ceri un mēģini sasniegt to labāko, bet rēķinies un esi gatavs arī sliktajam scenārijam.

Dr Reality avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa ŽurnālistsMedaļa Vidusskolnieks
  Dr Reality 16.07.17 20:27
 
2
0

Katrs judzas kaa mak

Lestets avatars
Medaļa Gada SPOKS 2017Medaļa GremlinsMedaļa Gada SPOKS 2017
  Lestets 16.07.17 12:40
 
2
0

atbildot uz IngridaDuuda komentāru " vienkārši aprakstīji narkomānus , tā ne... " Skatos te ir saradušies tie, par kuriem raksts   

Grey Wolf avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Dienas domaMedaļa Dienas doma
  Grey Wolf 16.07.17 13:48
 
1
0

atbildot uz IngridaDuuda komentāru "Reliģija ir biznes, un nekas vairāk.. Ticīgie -... " es ne tikai lasu bet arī rakstu

 

SAMSS avatars
Medaļa Zoles recidivistsMedaļa Burvju klana biedrsMedaļa Nostradams
  SAMSS 16.07.17 09:05
 
1
0

  

Lestets avatars
Medaļa Gada SPOKS 2017Medaļa GremlinsMedaļa Gada SPOKS 2017
  Lestets 16.07.17 13:40
 
1
0

atbildot uz saule komentāru " Fantastisks raksts. Tu rakstisi ari par... " Tas ir tulkots, ja kaut kas interesants atradīsies par mikroķirurģiju, tad noteikti iztulkošu   

Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 17.07.17 15:52
 
1
0

atbildot uz IngridaDuuda komentāru " Tātad tavuprāt cilvēkiem jādzīvo tā lai viņi ... " Jā, tieši tā. Jo dzīvojot pretēji, cilvēki kaitē ne tikai sev, bet arī apkārtējiem. ava izvēle ir uzsākt kautiņu. Mana izvēle ir netikt piekautam, un mēģināt konfliktu atrisināt mierīgā ceļā. Kāpēc man ir jācieš dēļ tavas izvēles, tikai tāpēc, lai tev būtu labi? Globālā mērogā, es nezinu kādu baigo labumu vai ko var spriest par garīgumu, piemēram, genocīdā. Tagad, kad ir miers, un mūs(ar izņēmumiem) nekas neapdraud, tad var gudri spriest- laikam jau kari ir sastāvdaļa no garīgās pasaules, ja jau notikuši visu cilvēces laiku. Bet paprasi Ukraiņiem, vai Sīriešiem- vai jūs uzskatiet ka karš ir normāla parādība, daļa no garīgās pasaules? Vai nu tevi nomētās ar akmeņiem, vai pateiks ka kaut kas nav kārtībā. Labais vairo labo. Un jo vairāk cilvēki apvienojas, lai paveiktu ko labu, jo labāk pasaulei kopumā, sabiedrībai, utt.

IngridaDuuda avatars
Medaļa SākumskolnieksMedaļa Burvju klana biedrsMedaļa Sviestmaize
  IngridaDuuda 16.07.17 12:13
 
0
0

atbildot uz FirstWill komentāru " Vistraģiskākais ir atsvešināšanās no ci... " Tātad tavuprāt cilvēkiem jādzīvo tā lai viņi neizskatītos dīvaini citu acīs un visu laiku jaiepriecina citus ar savu klātbūtni , ir tikai viena garīgā pasaule , bet izskatās katrs to redz savādāk.

IngridaDuuda avatars
Medaļa SākumskolnieksMedaļa Burvju klana biedrsMedaļa Sviestmaize
  IngridaDuuda 01.08.17 16:32
 
0
0

atbildot uz Lestets komentāru " Skatos te ir saradušies tie, par kuriem rakst... " Nepiederu minētajai cilvēku grupai , tavs viedoklis vienkārši nav pareizs

Lestets avatars
Medaļa Gada SPOKS 2017Medaļa GremlinsMedaļa Gada SPOKS 2017
  Lestets 16.07.17 09:12
 
0
0

atbildot uz white bird komentāru " Šis raksts ir tikpat garīgs priekš auto... " Tad arī ir pareizi jāattīsta garīgums, nevis jāskrien pakaļ dažādām lietām, kas ir pēdējā laika hits. 

kmihs avatars
Medaļa Sponsora favorītsMedaļa Sertificēts spoksMedaļa Pingvīns
  kmihs 16.07.17 12:12
 
0
0

Tā meiča ir labā