Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
1
390

Sveiki! Vēlos padalīties ar visai interesantu atradumu - mākslinieka Šona Hosa neparastās ilustrācijas. Šis talanta neapdalītais vīrietis ir izvēlējies visai interesantu veidu kā izmantot savu spēju zīmēt - viņš diez gan prasmīgi ar savām ilustrācijām ataino dažādus psihiskos traucējumus un to būtību.

Varat nebaidīties par to, ka slimības aprakstu nāksies meklēt Googlē, jo Dindinja par visu parūpējās, tā arī domāju, ka spēsiet saredzēt ilustrācijā to stāstu, kuru iekļauj visi šie dīvainie medicīniskie vārdi.

Ak, atkal aizrakstījos! Sāksim ..

Obsesīvi  kompulsīvs... Autors: Dindinja Izplatītāko psihisko traucējumu ilustrācijas un to apraksti
1.

Obsesīvi - kompulsīvs traucējums - traucējums ar uzmācīgām domām, kas rada neērtumu, bažas, bailes un uztraukumu. Tajos indivīds veic atkārtotus uzvedības moduļus (apmātību un piespiedu uzvedību), lai mazinātu šo trauksmi. 

  Piemērs - no sērijas , kad mēs reizes trīs atgriežamies atpakaļ mājās, lai pārliecinātos, ka durvis tiešām ir aizslēgtas, atkārtota, pārmērīga roku mazgāšana vai arī pa visu māju skraidam, meklējot lietas, kuras nevajag, bet sirdsmieram jāzina, kur viņas ir utt..

 

BezmiegsDomāju paskaidrojumi... Autors: Dindinja Izplatītāko psihisko traucējumu ilustrācijas un to apraksti
2. Bezmiegs. Domāju paskaidrojumi nav nepieciešami. Katrs kaut reizi ir saskāries ar šo, lūk, brīnumu -  tā arī es, kura tagad trijos naktī veido šo rakstu, lai gan rītdien ir agri jāceļas.  
Šajā karikatūrā ir attēlots... Autors: Dindinja Izplatītāko psihisko traucējumu ilustrācijas un to apraksti
3. Šajā karikatūrā ir attēlots traucējums - personības dalīšanās. Šis traucējums ietver sevī to, ka cilvēkā "dzīvo" divas vai vairākas personības, kuras var būt fascinējoši dažādas( dažādām spējām, valodas zināšanām, normām, dzīvesveidu) un galvenais - tās nenojauš par otras vai citu personību eksistenci. Pārsteidzošākais, manuprāt, cilvēks ar šo traucējumu ir bijis Billy Milligan, kurš sevī "turēja" 24 personības, bet Billija īstā personība viņā iekšā gulēja vairākus gadus. Personības atšķīrās ar valodas zināšanām, intelektuālām spējām, vecumu, kultūras normām, dzīves pieredzi, statusu, dzimumu un pat ar fiziskajām spējām. Tiem, kam interesē, variet droši papētīt šo cilvēku sīkāk, paskatoties kādu no lielā daudzuma dokumentālajām filmām.
Smaga depresija viens no... Autors: Dindinja Izplatītāko psihisko traucējumu ilustrācijas un to apraksti
4. Smaga depresija -viens no visizplatītākajiem traucējumiem mūsdienās. Kurš gan dzīvē nav kaut reizi pateicis, ka ir depresijā? Lai vai kā, pazīmes, kuras raksturīgas depresijai ir pazemināts garastāvoklis, zūd interese un prieks par agrāk patīkamām nodarbēm, cilvēks kļūst mazāk enerģisks, ātrāk nogurst, mazinās pašvērtējums, zūd ticība sev, sevis noniecināšana, pastiprināta vainas sajūta, pašnāvības domas utt.
Pēctraumatiskā stresa... Autors: Dindinja Izplatītāko psihisko traucējumu ilustrācijas un to apraksti
5. Pēctraumatiskā stresa traucējums. Tas ir traucējums, kurš attīstās pēc piedzīvota smaga tā arī ilgstoša traumatiska stresa. Noteicošais traucējumā ir kāds notikums, piemēram: vardarbība, autoavārija, dabas katastrofas, ugunsgrēks, nelaimes gadījums, seksuāla vardarbība u.c.
Sociālā trauksme jeb sociālā... Autors: Dindinja Izplatītāko psihisko traucējumu ilustrācijas un to apraksti
6. Sociālā trauksme jeb sociālā fobija. Biežāk sastopamās izpausmes ir nepamatotas bailes, apdraudējuma sajūta no sabiedrības. Sociālās fobijas raksturīgākās pazīmes ir bailes no kritikas, bailes uzstāties, aizstāvēt viedokli nespēja rakstīt citu cilvēku klātbūtnē, nespēja skaļi lasīt citu cilvēku klātbūtnē, nespēja apmeklēt sabiedrisko tualeti utt.
AutismsViena no... Autors: Dindinja Izplatītāko psihisko traucējumu ilustrācijas un to apraksti
7. Autisms. Viena no raksturīgākajām īpatnībām, kā autisms izpaužas dzīvē no apkārtējo cilvēku skatu punkta, ir konkrēta indivīda nosliece nosķirties no apkārtējās sabiedrības, taču tā drīzāk ir nespēja uz saskarsmi, nevis apzināta nošķiršanās.
Anoreksija Domāju visiem... Autors: Dindinja Izplatītāko psihisko traucējumu ilustrācijas un to apraksti
8. Anoreksija. Domāju visiem zināms. Bet tomēr, ja nu gadās man kļūdīties, īsumā paskaidrošu - tas ir, kad cilvēks  kategoriski atsakās un baidās ēst.
Paranoida šizofrēnija... Autors: Dindinja Izplatītāko psihisko traucējumu ilustrācijas un to apraksti
9. Paranoida šizofrēnija.    Iekšējā pasaule šiem cilvēkiem ir dziļi psihotiska, tajā pašā laikā ilgi saglabājot labu sociālo piemērošanos. Slimniekiem nereti rodas milzīga trauksmaina bojāejas izjūta.
Agorafobija kas tā ir Dažas... Autors: Dindinja Izplatītāko psihisko traucējumu ilustrācijas un to apraksti
10. Agorafobija, kas tā ir? Dažas dienas pavadot tikai mājās, vairums no garlaicības varētu sākt rāpot pa sienām, taču ir cilvēki, kas cieš no agorafobijas, - viņiem iziet no mājas pat pāris soļu šķiet šausmīgas mokas.
1
390

Citi šī autora raksti:

Lasi vēl labākos rakstus:

komentāri [25]

Niks: vai ienāc ar
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
Aleksa52 avatars
Medaļa Nedēļas modersMedaļa Bronzas ninjaMedaļa Pamatskolnieks
  Aleksa52 11.08.17 21:11
 
11
0

atbildot uz SAMSS komentāru " visi zimejumi vienadi jabut arstam lai ... " zīmējumi parāda to, ka tas cilvēks jūtas, un es nepieritīšu, es spēju saskatīt atšķirību starp depresiju un šizofrēniju. Šie zīmējumi parāda šo slimiību "dabu". Var likties, ka visas vienādas, ja nezin, kas tās tādas ir, bet varbūt visas ir līdzīgas, jo ietekmē mūsu prātu un visas ir biedējošas.

Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 11.08.17 23:35
 
9
0

Lasīju rakstu, un man no sirds bija ļoti žēl to cilvēku. Kaut vai šizofrēnija tajā sarakstā - it kā vienkārši garāmejot pieminēta, bet ir redzēti gadījumi, un tas ir vāks. Nemaz nerunājot par tiem, kas ir biežāk sastopami.

 Sociālās fobijas raksturīgākās pazīmes ir [..] nespēja apmeklēt sabiedrisko tualeti utt.

99% gadījumu cilvēki čurā mājās individuāli, taču tajā vienā procentā, kad publiski pie blakus pisuāriem sastājas cilvēki, tad viņi visi diezgan ilgi mokoši mēģina, līdz lielākā daļa neiztur un noslēdzas kabīnēs. Tas ir jau pieraduma un intimitātes jautājums.

Septītais ir "autiskā spektra traucējumi", nevis traģiskais "autisms". Turpretim spektram nav obligāti skatīties stūrī un siekaloties stundām ilgi. Bet nekas patīkams arī tas nav pat par spīti interesantiem "bonusiem", kas reizēm nāk līdzi. Bonusus noklusēšu - jo jebkurš no tiem izmaksā pārāk dārgi. Tāpat kā hroniska beršana diez vai ir tās iegūtās tīrības vērta.

spoku dienas doma

Aleksa52 avatars
Medaļa Nedēļas modersMedaļa Bronzas ninjaMedaļa Pamatskolnieks
  Aleksa52 11.08.17 21:08
 
8
0

Es ievēroju netikai zīmējumus, bet arī laiku, kad tie tika taisīti. INKTOBER. Ne visi sapratīs, ne visi zinās, bet tie kas zin un saprot ir uz viena viļņa ar mani.

ardnasilak avatars
Medaļa Vilkaču klana biedrsMedaļa BetmensMedaļa Vampīru klana biedrs
  ardnasilak 11.08.17 21:05
 
6
0

  

SAMSS avatars
Medaļa KārumnieksMedaļa AutoklikerisMedaļa Duraks recidivists
  SAMSS 11.08.17 21:13
 
4
0

atbildot uz Aleksa52 komentāru " zīmējumi parāda to, ka tas cilvēks jūtas, un ... " biedejosas gan

Tēvocis Sems avatars
Medaļa PolittehnologsMedaļa Garīgais līderisMedaļa Superautors
  Tēvocis Sems 12.08.17 07:11
 
4
0

Bija interesanti lasīt.  

Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 26.01.18 23:42
 
3
0

Secinājums ir viens, ka cilvēks ir diezgan vārga būtne ar ierobežotu smadzeņu potenciālu, kam būtībā nav paredzēts veidot sarežgītas struktūras, un kam dzīves ilgums ir paredzēts ģenētiski līdz aptuveni 50 gadiem.  Tiem, kas ir pro kādā jomā, it sevišķi programmēšanā un tehnoloģijās, ar laiku sākas runas traucējumi, loģikas traucējumi, bezmiegs, ocd, utt. Paskatoties uz Elonu Musku, viņš ir nenormāli gudrs, bet jau sākas smadzeņu problēmas.  Arī daudziem ģēnijiem ir savantisma/autisma/ģēniju pazīmes, kas liecina, ka viņi nav īsti normāli. Un beidzot esmu sapratis normāluma definīciju- tu dari diezgan vienkāršu darbu, tev ir draudzene/draugs, tu aizej uz pasākumiem izklaidēties, mājās tu nemācies papildus noslogot smadzenes, bet sēdi pie TV un datora, retu reizi pie grāmatām. Visi pārējie, būtībā ir nenormāli, un kādā mērā piemīt psihiskās problēmas, un var piedēvēt jebkādu problēmu- piemēram, narcisisms, napoleona sindroms, utt. Pilna pasaule ar nenormālajiem- zinātnieki bez ģimenēm, programmētāji kas programmē 24/7, bodybuilderi, depresīvi aktieri utt. Bet viņi arī padara pasauli krāšņāku.

Prominent avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Dienas domaMedaļa Rainis
  Prominent 11.08.17 22:29
 
3
0

Skaisti

Tvītotāja avatars
Medaļa Karalisks ziedsMedaļa Mazā, spoki Tevi mīl!Medaļa Mobiļņiks
  Tvītotāja 12.08.17 13:01  
 
2
0
atbildot uz Aleksa52 komentāru " zīmējumi parāda to, ka tas cilvēks jūtas, un ... "Esam uz viena viļņa.

AnSegamingLV avatars
Medaļa Sertificēts spoksMedaļa SviestmaizeMedaļa Vilkaču klana biedrs
  AnSegamingLV 11.08.17 22:11
 
2
0

Eeee Labs Pievinotais Raksts man pamācija par dažām Izplatītāko psihisko traucējumiem

SAMSS avatars
Medaļa KārumnieksMedaļa AutoklikerisMedaļa Duraks recidivists
  SAMSS 11.08.17 21:07
 
3
1

visi zimejumi vienadi jabut arstam lai saprastu

Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 26.01.18 23:46
 
1
0

atbildot uz Chingchongchang komentāru " Depresija laikam tiešām visiem ir bijus... "

Bet tu apzinies to, kādas personības tev ir. Tātad tas ir atkarīgs vairāk no emocijām, apkārtnes, pielāgošanās, kompānijas, pārdomām. Ja tu to neapzinātos- tad jau būtu nopietnāk. Kamēr tu to apzinies, tu vari pie tā strādāt, lai reakcija būtu adekvāta. - Spēlē lomas, skaties kā cilvēki reaģē, un izvēlies atbilstošo, kas arī nav slikti, jo piem. nav jau slikti izturēties ar cieņu pret augstākstāvošo, vai arī būt pavisam cits cilvēks kad tu atpūties ar draugiem vai viena, tas ir tikai normāli.

MobyDick avatars
Medaļa Ūdens pūķisMedaļa Uguns pūķisMedaļa Zaļais pūķis
  MobyDick 27.01.18 02:08
 
1
0

  

Chingchongchang avatars
Medaļa Mis Spoce 2017Medaļa Most WantedMedaļa Dienas doma
  Chingchongchang 26.01.18 23:59
 
1
0

atbildot uz Chingchongchang komentāru " nonono, nav viss tik vienkārši. It īpaši tā n... "

bet viņa to baigi izprovocēja. 

Chingchongchang avatars
Medaļa Mis Spoce 2017Medaļa Most WantedMedaļa Dienas doma
  Chingchongchang 26.01.18 23:57
 
1
0

atbildot uz FirstWill komentāru " Bet tu apzinies to, kādas personības tev ir. ... "

nonono, nav viss tik vienkārši. It īpaši tā niknā personība, kad iziet laukā es viņu galīgi nekontrolēju. Man pašai bail paliek un kad esmu atpakaļ es vnk sāku raudāt.  Mamma vienreiz redzēja un gribēja mani uz psiheni vest un gandrīz izmeta no mājas Tāpēc man vajag būt ļoti uzmanīgai un bieži meditēt.  

Banančiks00 avatars
Medaļa DeputātsMedaļa Moderatora favorītsMedaļa Bots
  Banančiks00 26.01.18 23:31  
 
1
0
Nu man varētu būt tas ocd besī ārā vnk, piemēram, 10 reiz jāpārbauda vai kabata aizpogāta, kad braucu ar riteni, vēl trīs reiz vai tur tā nauda vai telefons vēl atrodas un tad vēl 10 reiz vai aizpogāta, mazliet pārspīlēju ar tām reizēm, bet zb jau šitā huiņa.

Dindinja avatars
Medaļa SensācijaMedaļa RudzupuķeMedaļa Melnais caurums
  Dindinja 15.08.17 23:22
 
1
0
atbildot uz Lionwannabe komentāru " Ļoti virspusēji apraksti, kas arī ļauj ... "Mans mērķis bija parādīt tieši zīmējumus. Apraksti bija tikai, lai būtu aptuvena nojausma par to, ko mākslinieks mēģināja parādīt. Ne velti tas ir pie sadaļas "māksla"

ĢenerālisHansijs avatars
Medaļa Darts VeidersMedaļa Dienas domaMedaļa Spoki flame
  ĢenerālisHansijs 26.01.18 23:25
 
0
0

7. ir nevis autisms, bet autisma spektrs. Tas nav viens un tas pats.

bigeosa avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa Dienas domaMedaļa Favorīts
  bigeosa 26.01.18 23:28
 
0
0

Nereāli interesanti, paldies par iegūldīto darbu!

theFOUR avatars
Medaļa Nedēļas redaktorsMedaļa Nedēļas modersMedaļa Nedēļas moders
  theFOUR 15.08.17 17:32
 
0
0

Bija interesanti izlasīt.