Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
0
27

Rakstā jūs uzzināsiet pasaulē slavenākās gleznas. Cerams, jums patiks un neaizmirsti uzspiest

un ja vēlies, iekomentē savas domas par rakstu. Paldies!

10... Autors: DragonForLife 10 slavenākie mākslas darbi pasaulē
1.

10. Gernika

Gernika (spāņu: Guernica) ir spāņu gleznotāja Pablo Pikaso 1937. gada jūnijā savās mājās Parīzē radīta liela izmēra eļļas krāsas glezna. Gleznā izmantoti dažādi pelēkās, melnās un baltās krāsas toņi un daudzi mākslas kritiķi to uzskata par vienu no spēcīgākajām pretkara tēmas gleznām vēsturē. Gleznā attēlotas cilvēku ciešanas, ko izraisa vardarbība un haoss. Kompozīcijā nozīmīga vieta ir zirgam, vērsim un liesmām.

9 PascaronportretsVinsents... Autors: DragonForLife 10 slavenākie mākslas darbi pasaulē
2.

9. Pašportrets

Vinsents van Gogs ir uzzīmējis ļoti daudz gleznas kurās ir pats mākslinieks. Gleznu Gogs atdeva mātei kā dāvanu. Tā tika pārdota par 71,5 miljoniem dolāru 1998. gadā un tagad tā ir daļa no viņa privātās kolekcijas.

8NaktssardzeHolandiescaronu... Autors: DragonForLife 10 slavenākie mākslas darbi pasaulē
3.

8.Naktssardze

Holandiešu gleznotāja un grafiķa Rembranta Harmenszona van Reina glezna "Nakts sardze" ir Amsterdamas muzeja The Rijksmuseum lielākais lepnums. 1642.gada glezna, kas ataino Amsterdamas vietējos zemessargus, ir vienīgais muzeja eksponāts, kas garnadžu pirkstiem pasargāts ar zem tā novietoto lūku. To pārvietot atļauts vienīgi briesmu (ugunsgrēku un citu drošības apsvērumu) gadījumā.

7Meitene ar pērļu... Autors: DragonForLife 10 slavenākie mākslas darbi pasaulē
4.

7.Meitene ar pērļu auskaru

Glezna ir parakstīta (IVMeer), taču nav datēta; tāpat nav skaidrs, vai glezna ir pasūtījuma darbs, taču tā, iespējams, nav tikusi gleznota kā portrets, jo neatbilst sava laika portretēšanas standartiem. Uzskata, ka gleznā attēlotā meitene varētu būt bijusi Vermēra meita Marija, kurai gleznas tapšanas brīdī varēja būt apmēram 12 gadu, taču viņas tēlojums varētu liecināt, ka tēls ir alegorisks. Zināmā mērā modele līdzinās arī meitenei no Vermēra gleznas "Glezniecības māksla". Glezna ir saglabājusies salīdzinoši sliktā stāvoklī (arī saplaisājusi) un vairākkārt tikusi atjaunota. Pirmās ziņas par gleznu saistāmas ar 1881. gadu, kad kādā izsolē Hāgā tā tika nopirkta par 2 guldeņiem un 30 centiem.

6Mīkstie... Autors: DragonForLife 10 slavenākie mākslas darbi pasaulē
5.

6.Mīkstie pulksteņi

Glezna kopš 1934. gada atrodas Ņujorkas Modernās mākslas muzejā. Tā ir Salvadora Dalī vislabāk zināmā glezna un bieži tiek dažādi attēlota un minēta arī popkultūrā.

5KliedziensquotKliedziensquotnbspir nosaukums norvēģu māksliniekanbspEdvarda Munkanbspekspresionismanbspstilā gleznotai gleznu un grafiku sērijai kurā parādīta agonijā esoscarona figūra ar asinssarkanām debesīm fonā Fona ainava irnbspOslo fjords skatīts no kādanbspEkebergasnbsppakalna Slavenākajā gleznas ldquoKliedziensrdquo versijā kas tapusi 1893 gadā redzams panikā krītoscarons tēls kura izliektais ķermenis saplūst ar apkārtējās ainavas lokiem Iedvesma darbam gleznotājam radās halucinogēnā pieredzē kad viņscaron esot dzirdējis ldquokliedzienu caur daburdquo kas labi saskatāms gleznas tēla un fona vienotībā Sarkano debesu toni kas izteikti pastiprina trauksmes un panikas sajūtu izraisīja Indonēzijas salu vulkāna Krakatau izvirdums visu pasauli pārklājot ar vulkāniskā izvirduma mākoņiemnbspLai arī gleznā redzamais notikums ir autobiogrāfisks galvenais tēls māksliniekam nelīdzinās Trauksmes stāvoklī esoscaronā būtne ir zaudējusi gan dzimumu gan personīb... Autors: DragonForLife 10 slavenākie mākslas darbi pasaulē
6.

5.Kliedziens

"Kliedziens" ir nosaukums norvēģu mākslinieka Edvarda Munka ekspresionisma stilā gleznotai gleznu un grafiku sērijai, kurā parādīta agonijā esoša figūra ar asinssarkanām debesīm fonā. Fona ainava ir Oslo fjords, skatīts no kāda Ekebergas pakalna. Slavenākajā gleznas “Kliedziens” versijā, kas tapusi 1893. gadā, redzams panikā krītošs tēls, kura izliektais ķermenis saplūst ar apkārtējās ainavas lokiem. Iedvesma darbam gleznotājam radās halucinogēnā pieredzē, kad viņš esot dzirdējis “kliedzienu caur dabu,” kas labi saskatāms gleznas tēla un fona vienotībā. Sarkano debesu toni, kas izteikti pastiprina trauksmes un panikas sajūtu, izraisīja Indonēzijas salu vulkāna Krakatau izvirdums, visu pasauli pārklājot ar vulkāniskā izvirduma mākoņiem. Lai arī gleznā redzamais notikums ir autobiogrāfisks, galvenais tēls māksliniekam nelīdzinās. Trauksmes stāvoklī esošā būtne ir zaudējusi gan dzimumu, gan personību.

4Zvaigžņotā naktsnbspKamēr... Autors: DragonForLife 10 slavenākie mākslas darbi pasaulē
7.

4.Zvaigžņotā nakts

 Kamēr nekas nespēj konkurēt ar gleznas apskati reālajā dzīvē, iespēja izvērtēt mākslas darbu šādā detalizācijā, šķiet, mudina skatītājus pavadīt ilgāku laiku pie katra mākslas darba. „Art Project” mājas lapā katra glezna vidēji tiek apskatīta minūti, savukārt, atbilstoši dažādiem pētījumiem, muzejos tās ir tikai nepilnas divdesmit sekundes.

3Ādama... Autors: DragonForLife 10 slavenākie mākslas darbi pasaulē
8.

3.Ādama radīšana

Bijušās baznīcas ''Siksta kapela'' griesti, kurus apgleznoja Mikelandželo starp 1508. un 1512. gadu. Pēc Pāvesta Jūlija Il komisijas, šī glezna ir viena no slavenākajām Augstās Renesanses mākslas darbiem. Centrālā griestu apdarei ir deviņas ainas grāmatā ''The book of Genesis''. Starp pēdējām ainām, ir Ādama radīšana, kurā Dievs Tēvs dod dzīvību Ādamam - pirmajam cilvēkam. Glezna Ādama radīšana ir viens no slavenākajiem gleznām pasaulē!

 

2Svētais... Autors: DragonForLife 10 slavenākie mākslas darbi pasaulē
9.

2.Svētais vakarēdiens

"Svētais vakarēdiens" ir 15. gadsimta freskas glezna, kuras autors ir Leonardo da Vinči. Tā atrodas Santa Maria della Graziebaznīcā Milānā. Tiek uzskatīts, ka da Vinči darbu pie gleznas sāka apmēram 1495. gadā. "Svētais vakarēdiens" bija kā daļa no baznīcas renovācijas darbiem. Gleznā ir attēlots Jēzus Kristus un viņa mācekļu pēdējais vakarēdiens, kā tas ir aprakstīts Jāņa evaņģēlija 13:21. Glezna ir 460×880 cm liela. Šī ir viena no populārākajām pēdējo vakarēdienu attēlojošajām gleznām

1 Mona LizaquotMona... Autors: DragonForLife 10 slavenākie mākslas darbi pasaulē
10.

1. Mona Liza

"Mona Liza" pazīstama arī kā "Džokonda" (La Gioconda — ‘laimīga, dzīvespriecīga sieviete&rsquo, ir 16. gadsimtā Renesanses laikā Leonardo da Vinči gleznota glezna. Mūsdienās šis mākslas darbs pieder Francijas valdībai, un tas atrodas ParīzēLuvras muzejā. Gleznas pilnais nosaukums ir Ritratto di Monna Lisa del Giocondo ("Lizas Gerardīni, Frančesko del Džokondo sievas, portrets". Iespējams, ka šis mākslas darbs ir visslavenākais visā pasaulē. Gleznā attēlota Līza del Džokondo. Gleznā ir attēlota sieviete, kuras izpausme ir noslēpumaina. Tiek uzskatīts, ka glezna ir sākta gleznot 1503. gadā un darba izstrādes laiks ildzis no trim līdz četriem gadiem. Skatoties uz gleznu, daudziem cilvēkiem liekas, ka Mona Liza viņam seko ar skatienu. Arī viņas smaids ir noslēpumains, jo skatītājam šķiet, ka vienu brīdi Mona Liza smaida, bet jau nākamajā uzjautrinās par apkārt notiekošo. Gleznas abās pusēs ir redzamas simetriskas ēnas. Leonardo da Vinči vienmēr domāja, ka viņa mākslas darbs vēl nav gatavs, tomēr skatītājiem Mona Liza likās ideāla. Viņš ar šo mākslas darbu ceļoja apkārt vairākus gadus, katru reizi kaut ko pielabojot vai pieliekot klāt.

0
27

Citi šī autora raksti:

Lasi vēl labākos rakstus:

komentāri [3]

Niks: vai ienāc ar
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 29.09.17 20:09
 
4
0

Ievadā taču varēji minēt, ka no Wikipedia.org kopēts  

SAMSS avatars
Medaļa KārumnieksMedaļa AutoklikerisMedaļa Duraks recidivists
  SAMSS 29.09.17 19:33
 
0
0

  

mazais28 avatars
Medaļa VienotībaMedaļa Vilkaču klana biedrsMedaļa Vampīru klana biedrs
  mazais28 08.12.17 06:42
 
0
0