Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
spoki fosilijas ikona Fosilija
2
287

Šī vienozīmīgi ir tēma,kas pēdējā laikā bieži ir sasniegusi manas ausis un likusi manām smadzenēm griezties.

Bērnam piedzimst bērns,kā tas ir?

Varu pastāstīt.

Man nebija ne 15,ne 16,ne arī 17 gadu,kad kļuvu par mammu.

Jau kādu laiku biju bijusi pilngadīga,kad mans puika ieraudzīja pasauli,tad man bija pilni 19 gadi,pašlaik man ir 21,drīz mēs svinēsim viņa 2 dzimšanas dienu,bet ne stāsts par to,stāsts ir par to kā ir bērnam dzemdēt bērnu ar visām izrietošajām sekām.

Ja kāds Jums stāsta,ka 17,18 vai arī 20 gados ir plānojis bērnu,tad tie ir meli,es,protams,atvainojos,bet tajā vecumā lielākā daļa domā par skolu,izglītību,karjeru.

Kad es paliku stāvoklī es arī biju tikai bērns,lai arī man bija pietiekami gadi,blakus partneris,kurš jā,nebija tajā laikā pilngadīgs,principā dzīvoju viena,katrs no maniem vecākiem atradās citur,lai gan atbalstu no viņiem saņēmu visu savu mūžu,man bija atbalsts,manas ģimenes atbalsts,kas uzreiz stingri pateica,uztaisīsi abortu,vari atvadīties no mums un visa pārējā,jā,gan mana mamma,kas man ir kā labākā draudzene,gan tētis ar ko man nekad īsti nav bijušas 100 % labas attiecības,abi no viņiem pateica stingru nē mazā likvidēšanā,tas,kas notika ar otras puses vecākiem ir cits stāsts,bet nu ne par to.

Es runāju par to,par ko citi baidās izteikties.

Visu savu dzīvi esmu nodarbojusies ar jāšanas sportu,zirgi ir bijuši liela daļa manas dzīves,pirmie mēneši,kad esi stāvoklī ir tīri nekas,bet pēc tam,kad tava āda sāk staipīties,atstājot lielas,zilas rētas,kas nekad īsti nesadzīs,vismaz man tā ir,jā,manu ķermeni vēl joprojām klāj strijas,visur,uz vēdera,muguras,krūtīm,kājām un līdz šim tās nav pazudušas un neticu,ka kādreiz pazudīs,citām tās ir baltas,man zilas,saucu tās par savām tīģera strīpām,kas man atgādina bijušo,to laiku,kad zem manas sirds sitās cita sirds,par savām cīņas rētam,cīņa,kas man lielākoties man bija pašai ar sevi.

Godīgi sakot man nekad nav patikuši bērni,tātad pieredze nekāda,es nezināju kā tas ir,mainīt pamperus,celties pa naktīm,barot,pavadīt 24 h dienā ar kādu,kurš ir pilnībā atkarīgs no tevis.

Patiesībā optimālākais vecums,kad dzemdēt bērnus ir 35 plus,jā,jā, tieši 35 gadi,kāpēc?Es personīgi to ļoti esmu pētijusi,tajā iedziļinājusies,redziet daudzi negrib vecas mammas,bet..Vienmēr ir bet.

Profesors paziņoja: "Sieviete, kura pirmo bērnu dzemdējusi 34 gadu vecumā, ar savu veselības stāvokli ir 14 gadus jaunāka par to, kura bērnu dzemdējusi 18 gadu vecumā." Šo iemeslu arī zinātnieki centušies izskaidrot. Pēc viņu domām jo vecāka sieviete kļūst, jo daudz atbildīgāk viņa izturas pret savu veselību, uzvedas vairs ne tik riskanti kā 20 gadu vecumā, un parasti jau viņai ir pastāvīgs partneris.

Sāksim jau ar psiholoģisko,mani ļoti spēcīgi skāra pēc dzemdību depresija,ļoti,reizēm likās,ka piesiešu sev pie kājām akmeņus un iešu slīcināties tuvējā ezerā,reizēm,ka esmu slikta mamma,ka labāk savu bērnu ir atdot kādam,kas par viņu varēs parūpēties labāk,un kādēļ tā?Jā,okey,arī pieaugušās sievietes šis viss skar,bet ne tik lielā mērā,kā mūs ''bērnus''',reāli psiholoģiski,garīgi,fiziski neviena sieviete pirms 25 gadu vecuma NAV gatava bērnam,un stāstiet man ko gribat,nu nav,nekad nav bijusi un nekad nebūs.

Tāpat lielāko daļu bērnu,kas dzemdē pirms 18 gadu vecuma ir nestabilas savā psihē,neizaugušas,tāda biju arī es un tas nav nosodāmi,mēs esam tikai bērni,bērni,kas paši ir bērni,bērni,kuri ir un paliks tikai bērni,bet diemžēl gribu minēt faktu,ka lielāka daļa meitenes nāk no ģimenēm,kas nav bijušas labvēlīgas,mans stāsts ir cits stāsts,bet pēc statistikas,visbiežāk dzemdē meitenes,kas ģimenē cietušas no vardarbības,kuru vecāki nav spējīgi parūpēties par saviem bērniem,kur nu vēl mazbērniem,tādas,kas regulāri lietojušas alkoholu,narkotikas un ielaidušās vienas nakts sakaros,diemžēl bez izsargāšanās.Un tas ir šausmīgi.

Nepilngadīga māmiņa riskē ne tikai ar savu dzīvību,bet arī bērna,jo lieki teikt, ka agra grūtniecība un dzemdības ir saistītas ar milzum daudz problēmu.Sāksim ar to, ka nepilngadīgā māmiņa tiek pakļauta vēl lielākām briesmām nekā vēl nedzimušais mazulis. Pastāv daudz lielāks risks mazuļa nāvei līdz viena gada vecumam, priekšlaicīgām dzemdībām, dzemdību traumām utt., mazgadīgā māmiņa riskē dzemdēt mazuli ar fiziskiem un garīgiem traucējumiem.

Mans lielākais plus bija un ir mana ģimene,kas bija gatava atbalstīt mani,kas bija un ir blakus,kas atbalstīja ne tikai garīgi,bet arī ar naudu,jo reāli es mācījos.Mans stāsts ir savādāks,varbūt labāks,varbūt ne,bet par to citu reizi.

Mīļās meitenes,domājiet par to,kad liecieties gultā,puisim tas ir savādāk,viņam vienmēr ir izeja aiziet,bet mums?

Vai nu mēs cīnāmies ar zobiem vai nagim,vai padodamies,nevajag izdarīt pārsteidzīgus lēmumus,reizēm pietiek ar vienu reizi bez izsargāšanās,lai tiktu pie mazuļa,mans stāsts ir tāds,ka nejau es devu viņam dzīvību,bet viņš man,dzīvē viss sakārtojas,ja vēlies ko darīt,ja nenolaid rokas,bet cīnies.

Bet dzemdēt bērnu bērnam nav tas labākais variants,lai pierādītu savu pieaugšanu.Mans bērns ir mana lielākā svētība,mana miesa,asinis un kauls un noteikti mana lielākā laime.

Nākamie raksti,nespēju izlemt,tāpēc vajadzīgs Jūsu viedoklis:

Mans dzemdību stāsts,

Jeb viena no agresīvājakām suņu šķirnēm amstaff,mana pieredze,kas salauž mītus par šķirni.

Seko līdzi manam blogam, links uz to avotā.

 Autors: Fosilija Bērns bērnam.
2
287

Lasi vēl labākos rakstus:

komentāri [27]

Niks: vai ienāc ar
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 02.11.17 19:06
 
13
0

atbildot uz mix41 komentāru " un strijas pazūd ja nesēdi kā sēne mājās grūt... " Strijas rodas ne jau dēļ tā ka sēdi mājas,bet tādēļ,ka āda plīst un nav pietiekami elastīga,tie ir ādas plīsumi,un katrai sievietei individuāli.   

win32exe avatars
Medaļa ZebraMedaļa Vilkaču klana biedrsMedaļa Pingvīns
  win32exe 02.11.17 19:36
 
12
0

Par šo tēmu spriest var tikai pēc savas pieredzes, tāpēc dažiem komentētājiem vajadzētu, ausīm liesmojot, atvainoties un izdzēst savus komentus. Bet pozitīvu lādiņu tēmai var dot Monami Frost.

bubble avatars
Medaļa Par īpašiem nopelniemMedaļa TestētājsMedaļa Troll killer
  bubble 02.11.17 20:55
 
11
0

Rakstu "Bērns bērnam." komentē bērni par bērniem. Tieši tik aprobežoti tas arī ir. Cik cilvēku, tik viedokļu un pieredžu.

ievukss avatars
Medaļa Soarkana RūžeņaMedaļa Pilnu klēpi tulpēmMedaļa Mazā, spoki Tevi mīl!
  ievukss 02.11.17 19:05
 
11
1

Jo vecāka ir sieviete, jo lielāks ir patoloģiju risks bērnam.  Tāpat arī palielinās iespēja, ka dzemdībās būs kādi sarežģījumi. Šeit esi galīgi garām aizšāvusi.

Varu piekrist, ka tie, kas agrā vecumā saka, ka bērnu ir plānojuši ir meli. Bet būtiskākais ir vai šis bērns pēc jaunumu uzzināšanas ir tiešām gaidīts. Lai nav tāds kā tavs variants, ka bebuks pieteicās, bet baigi gaidīts no tavas kā mātes puses nebija (atvaino ja kļūdos, bet pēc raksta tā var noprast).

jacky avatars
Medaļa NastijsMedaļa NastijsMedaļa Nastijs
  jacky 02.11.17 17:03
 
9
0

sīkums, dzīvi būsim nenomirsim!

asandaris avatars
Medaļa TeamworkMedaļa SpoksMedaļa Sertificēts spoks
  asandaris 02.11.17 19:24  
 
9
0
Visu labāko jums. Sāksim ar to, ja norādi kādu "profesoru" vai pētījumu tad arī norādi atsauces, savādāk tagad tie ir tīri meli. Nevaig arī pieminēt vispārīgumu, ka "nekad" neviena meitene nav gatava bērnam līdz 25 gadiem, tā nav. Kāpēc meitenēm no vardarbiskām ģimenēm ir ātri bērni"?", jo no ģimenes nesajūt neko.
ievukss avatars
Medaļa Soarkana RūžeņaMedaļa Pilnu klēpi tulpēmMedaļa Mazā, spoki Tevi mīl!
  ievukss 02.11.17 19:29
 
9
2

atbildot uz Elizabete Beāte komentāru " No manas puses bērns bija ļooooti gaidīts,bet... " Oooo, forši jau, ka esi bijusi vizītēs pie PASAULES izslavētiem ārstiem! Varbūt jau taisnība ir raksta nosaukumā, ka "Bērns BĒRNAM". Varbūt vēl tev ir jāpauag, lai kļūtu par pieaugušo   

Šitas raksts vairāk izklausās pēc tavām žēlabām, ka vairs nav ķermenis kā pirms grūtniecības un nu visas taisam bērnus vecumā, kad sievietēm organisms vairs nav spējīgs tik ātri un labi pielāgoties pārmaiņām, kā arī nav spējīgs tik ātri savākties atpakaļ.  Jo vecumā dzemdējot jau pofig, tāpat veca miesa. Nenodariet to sev  20mit gadnieces!! Tu esi smieklīga.

Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 02.11.17 19:08
 
9
2

atbildot uz ievukss komentāru " Jo vecāka ir sieviete, jo lielāks ir pa... " No manas puses bērns bija ļooooti gaidīts,bet ne no partnera puses es dziļi atvainojos,bet zinātnieki un pieredzes bagāti ginekalogi saka,ka labākais vecums ir 34 gadi,un ziniet es tam varu piekrist,klausos pasaules izslavētos ārstos ne vietējās poliklīnikas dežūrmāsās  

Krīze avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa SpoksMedaļa Patīk komentārs
  Krīze 02.11.17 20:36  
 
8
1
Patika ka puiša pusej vispar nekadas teikšanas, nez kas feministem par šo vienlidzibas punktu sakams...
mix41 avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa Dienas joksMedaļa Dienas doma
  mix41 02.11.17 17:36
 
7
1

un kāds nav izaudzis ja berns dzimis 15 gados? Un parādi cik daudzi 17 - 20 gadiem vispār domā par karejeru? pabeidz augstskolu un blisinas uz dzīvi. Ja berns ir skolas gados nav neiespējami dabut izglītibu un veiksmigu dzīvi. Labāk jautajums vai velas paturēt bernu tik agrā vecumā. Un  "Nepilngadīga māmiņa riskē ne tikai ar savu dzīvību,bet arī bērna" jebkuras dzemdības ir risks liels. Parunā ar jebkuru ginekalogu tieši otrādi - jo vēlākā vecumā notiek dzemdības jo grūtāk ir. Principā ja tev ir menkas zančit tavs ķermenis +/- gatavs bērnam. 

Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 02.11.17 18:31
 
5
0

atbildot uz mix41 komentāru " Man ir 2 mazie vienam 3 gadiņi otram 2 ja. Sā... " Man ir 2 gadīgs bērns,nevis balstos pēc grāmatām,bet pēc PIEREDZES,man savā dzīvē viss okey ir,bet diemžēl man apkārt ir meitenes,kurām tā nav,tā ir mana pieredze saistībā ar nepilngadīgām meitenēm,mana pieredze sarunājoties ar viņām,mana pieredze lasot grāmatas,mana pieredze lasot visu iespējamo litearatūru,tas nav tikai vienas puses viedoklis,tā ir MANA pieredze,ko klāstu citiem,ja jums nav derīgi,tad nekomentējiet,citiem varbūt derīgi,tā kā chill.

Kamergrauzis avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Dienas joksMedaļa Dienas doma
  Kamergrauzis 11.11.17 01:12
 
4
0

Nesaprotu, kadel tik negativi komentari. Butiba jau si situacija nav nekas ipass, ne nu Fosilija pirma, ne pedeja jauna mate. Ari viedoklis nav nekas genials vai arkarteji stulbs, vienkarsas pardomas un te lielaka dala komente ta, ka nelabi paliek, pasiem intelekta limenis lidz jostas vietai.

Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 02.11.17 17:56
 
4
0

atbildot uz Vectēvs komentāru " Rados ir meitene, kas dzemdēja 13 g., k... "

Es rakstā minēju 100 reizes to cik ļoti mana dzīve atškiras no šīm nelabvēlīgajām ģimenēm,izmantoju dūlas pakalpojumus,kas speciāli man gatavoja dažādus pretstriju līdzekļus,tā kā nespriediet par to ko neziniet

Es savu bērnu ļoooooti gaidīju,veiksme mani pavada uz katra soļa,bērns man ir visa dzīve un sniedz vislielāko gandarījmu,ja neprotat lasīt,tad...

mix41 avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa Dienas joksMedaļa Dienas doma
  mix41 02.11.17 18:27
 
4
1

atbildot uz Elizabete Beāte komentāru " Tikai nevajag,ja cilvēks 20 gados nedom... " Man ir 2 mazie vienam 3 gadiņi otram 2 ja. Sāku strādāt 20 gados. Aprecejos 21 gados.  Kad aprecejos tad pec gada pirmais parādijās. nu jau precejies 4 gadus vairāk. Jautājums tāds - tu balstaties pēc literatatūras ko kāds ir uzrakstījis, nevis pēc savas pieredzes.. tas ir tā pat kā audzināt bērnu pēc grāmatas kuru saraksta cilvēki kam nemaz nav bērnu.. 

Trusinātors avatars
Medaļa Spoks
  Trusinātors 02.11.17 23:35
 
5
2

Hā hā, ja būtu nevis pa klubiņiem dzerstījusies, bet mācījusies kā būt pieaugušajam - mājāssaimniekojot un par radu, draugu bērniem citreiz parūpējoties, ar bērnu nebūtu nekādu problēmu! Diemžēl šķiet, ka bērns tu paliksi vēl arī pēc 34...

Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 02.11.17 17:54
 
3
1

Tikai nevajag,ja cilvēks 20 gados nedomā par savu izglītību,tad atvainojos viņš ir totāls amēba!

Gribēju piebilst to,ka izvēlējos dūlas pakalpojumus,esmu lasījusi vairāk litereatūras nekā Jūs un noteikti zinu to,ko saku,iesaku lieki nespriedelēt par lietām,kuras jums nesaprast

win32exe avatars
Medaļa ZebraMedaļa Vilkaču klana biedrsMedaļa Pingvīns
  win32exe 03.11.17 01:53
 
3
1

Reizēm no strijām neizbēgt, katram savas fiziskās nianses. Bet kļūt grūtai nejauši ir gandrīz neiespējami. Latvijā tas notiek reizi 25 gados.

 

Jezus Kristus2 avatars
Medaļa TrumpeMedaļa SpoksMedaļa Bērndārznieks
  Jezus Kristus2 02.11.17 18:24
 
4
2

beidzot kaut kas reals! 

 

mix41 avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa Dienas joksMedaļa Dienas doma
  mix41 03.11.17 17:02
 
3
2

Grūtniecības laikā kustoties āda labāk izstiepjas ja neviens nav tev to pačukstējis. bet nu kā jau teici - katrai individuāli.   

Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 02.11.17 17:05
 
1
0

atbildot uz jacky komentāru " sīkums, dzīvi būsim nenomirsim! ... " mirt nemirsim,bet dažām šis dzīvi var smuki sabojāt bet tas tikai mans viedoklis.