Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
0
66

Sveiki, Spoki! Nesen uzdūros tādai frāzei kā – priekš kam ir jāizpūš no mušas ziloni? Frāze ir vairākas reizes dzirdēta un izmantota, domāju, ka par frāzes nozīmi mēs visi arī labi zinām. Taču nesen sadzirdot šo frāzi, es padomāju, bet kādēļ ne? Tātad, īsi sakot, šis raksts tiek veltīts izskaidrojumam kādēļ vajadzētu vai nevajadzētu izpūst no mušas ziloni.

Pats pirmais kas man... Autors: Bezjēdzīgais Kādēļ jāizpūš no mušas ziloni?
1.

Pats pirmais, kas man iešāvās prātā ir, protams, bada problēmas. Iedomājieties, ja mēs no mušas varētu dabūt ziloni, tad bērni āfrikā nekad nebūtu izsalkuši. Mušas tiktu veidotas par ziloņiem, kas ļautu uz visu laiku aizmirst par ēdiena resursu problēmām, jo ziloņus mēs ēstu. Tas, protams, ar norunu, ka daudzi būtu gatavi ēst ziloņus. Nezinu kā jūs, bet es vismaz pagaršotu.

Tagad iedomājaties situāciju... Autors: Bezjēdzīgais Kādēļ jāizpūš no mušas ziloni?
2.

Tagad iedomājaties situāciju, jūs mierīgi ejat pa ielu, jautri svilpojat savu miļāko Džastina Bībera dziesmiņu, laiks saulains, gaiss svaigs, bērni laimīgi skraidā apkārt u.t.t. Taču visu to spēj sabojāt kāds neliels parazīts. No ielas tumšākajiem stūriem jūs viltīgi uzrauga muša, tā gaida labāko momentu, lai jums iekostu. Kad jūs to vismazāk gaidat un kad moments beidzot parādās, muša tuvojas savam medījumam. Jūs (Medījums), naivi neko sliktu negaidot, ejat pa ielu, kad pēkšņi nezin no kurienes parādās kāds jums tuvs draugs un iekliedzas “Konstantīn! (Vai cits jūsu vārds) Bēdz, tev aiz muguras muša! ” Jūs nervozi pagriežaties par 180 grādiem, un redzat, ka muša jau ir pavisam tuvu. Muša ir pārāk tuvu, lai rokas atvēziens kaut ko dotu, tomēr iekost jūs neļausiet. Pēdējā brīdī jūs ievelkta elpu (ar cerību, ka neievilksiet kopā ar gaisu mušu) un uzpūšat mušai virsū! BAAAAAMS! Un muša pārtop par ziloni! Jūs esat izglābts, diena izdevusies. Protams, tas pārbiedētu apkārtnes bērnus, šāds triks būtu bīstams iekštelpās, it īpaši vairākstāvu mājās, kā arī bērniem vajadzētu liegt izmantot šo triku, citādi sāktos haoss. Bet domu jūs sapratāt.

Trescaronais... Autors: Bezjēdzīgais Kādēļ jāizpūš no mušas ziloni?
3.

Trešais, pašsaprotamais iemesls ir tāds, ka ziloņi ir patīkamāki par mušām. Mušas visu laiku rakņājas pa fekālijām un tad lido uz jūsu ēdienu. Ziloņi gan tā nedara. Jā, viņi atstāj pēc sevis vairāk netīrumu, taču rekur ceturtais iemesls, daudz labības! (Neesmu nekāds eksperts labībā, varbūt iemesls ir slikts.) Pie tam bērniem ziloņi patīk … gandrīz visiem.

Piektais iemesls aizskars... Autors: Bezjēdzīgais Kādēļ jāizpūš no mušas ziloni?
4.

Piektais iemesls aizskars nedaudz apdalītākus cilvēkus. Iedomājieties, jūs sēžat mājās un cenšaties lasīt grāmatu, mācīties, sēdēt spokos vai darāt citas lietas. Taču jums ļoti traucē tā nepatīkamā skaņa, ko izdod muša, kura lidinās pa jūsu dzīvokli. Kāds sakars apdalītiem cilvēkiem? Tulīt sapratīsiet. Kā jau normāls cilvēks, lielākā daļa paņems un nežēlīgi piebeigs mušu, vēlāk nobarojot to savam mājdzīvniekam. Taču ir cilvēki, kas tā nekad nedarīs – vegāni. Jā, viņi nespēj nogalināt nabaga mušiņu, tādēļ viņiem nākas to ciest. Tomēr, ja viņš spēj pataisīt to mušu par ziloni, tad problēma atkrīt par sevi. Neviens netika nogalināts, tikai pārvērsts citā radībā. Vai tad nav lieliski? Protams, nedaudz māja sapista, bet nekas, vismaz muša/zilonis dzīvs.

Sestais iemesls ziloņi vairs... Autors: Bezjēdzīgais Kādēļ jāizpūš no mušas ziloni?
5.

Sestais iemesls, ziloņi vairs nebūs jātur zoodārzā un cirkos (kas nu jau ir aizliegts?), jo katrs ikdienā ziloni redzēs.

Tagad īsumā par mīnusiem... Autors: Bezjēdzīgais Kādēļ jāizpūš no mušas ziloni?
6.

Tagad īsumā par mīnusiem: Pirmais mīnus ir tāds, ka pārāk liela pārspīlēšana ar mušu pārvēršanu varētu kaitēt mūsu draugiem - zirnekļiem. Kuri cietīs no bada. Iespējams, ka bads izraisīsies tik stiprs, ka zirnekļi būs spiesti mainīties un sāks ēst nost cilvēkus. Vai arī, labākajā gadījumā, ziloņus.

Otrais mīnus ir iespējamā... Autors: Bezjēdzīgais Kādēļ jāizpūš no mušas ziloni?
7.

Otrais mīnus, ir iespējamā ziloņu sacelšanās. Sliktākais ir tas, ka visdrīzāk viņi apvienotos ar mušām, kas varētu nest cilvēkiem ļoti lielus zaudējumus. Cerams, ka tad viss beigtos ar miera līgumu starp karojošām pusēm. Runājot par karu, visdrīzāk pārāk liela ziloņu daudzuma dēļ, cilvēki sāks izmantot ziloņus savos karos.

Trescaronais mīnus iespējama... Autors: Bezjēdzīgais Kādēļ jāizpūš no mušas ziloni?
8.

Trešais mīnus, iespējama strauja ziloņu ilkņu cenas krišana.

Ceturtais manuprāt baisākais... Autors: Bezjēdzīgais Kādēļ jāizpūš no mušas ziloni?
9.

Ceturtais, manuprāt, baisākais iemesls. Kā mēs zinām visos gadījumos notiek kļūmes un anomālijas. Tagad iedomājieties, ja kas tāds notiks ar pārvēršanos. Ja nu parādīsies pa pusei muša, pa pusei zilonis? Ja nu parādīsies pa pusei zilonis un pa pusei muša? Ja nu tas aizskars mūs, un sanāks muša-zilonis-cilvēks. Nedod dievs tas aizskars kurmi, kas bija mums zem kājām un mēs nu būsim muša-zilonis-cilvēks-kurmis? Diez ko pēc varena supervaroņa neizklausās, vai ne?

Pēdējais iemesls ir diezgan... Autors: Bezjēdzīgais Kādēļ jāizpūš no mušas ziloni?
10.

Pēdējais iemesls ir diezgan pašsaprotams. Tas ir risks būt saspiestam brīdī, kad muša pārtop par ziloni. Taču tas, kurš neriskē nekad nepārvērš mušas par ziloņiem, vai ne?

Protams, tas nav viss, ko dotu mums iespēja pūst no mušas ziloni. Taču tās ir svarīgākās lietas. Tagad atkārtojiet šo frāzi un padomājiet vēlreiz – vai pūst no mušas ziloni ir tik slikti? Vai arī tomēr tas nav nemaz tik bezjēdzīgi, kas nozīmē, ka šis frazeoloģisms ir diezgan neprecīzs. Tas nozīmē, ka tas bojā mūs, mūsu tautu, mūsu domāšanu, jo mēs domājam nepareizi. Es ieteiktu izdzēst šo frazeoloģismu no vēstures, un piespriest nāvessodu katram, kas to izmanto. Vai vismaz uz mūžu iesēdināšanu trakonamām. Paldies jums par uzmanību. Ko paši par visu šo domājat?

0
66

Citi šī autora raksti:

Lasi vēl labākos rakstus:

komentāri [3]

Niks: vai ienāc ar
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
SAMSS avatars
Medaļa Zoles recidivistsMedaļa Burvju klana biedrsMedaļa Nostradams
  SAMSS 13.11.17 07:21
 
0
0

  

motorwalwes avatars
Medaļa Māras olaMedaļa Dienas domaMedaļa Teamwork
  motorwalwes 13.11.17 09:21
 
0
0

  ++

Charged avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa TribīneMedaļa Nedēļas hīts #2
  Charged 23.12.17 18:44
 
0
0