Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
0
50

"Iespējams pēc vairākiem gadiem visuma virtualitāti pasniegs skolās un uztvers tāpat, kā to ka zeme ir apaļa" Ī. Masks.

Virtuālā visuma teorijai ( lai gan drīzāk teorija ir par reālo visumu, bet par to vēlāk) pieaug piekritēju skaits, turklāt pieaug tieši dabaszinātnēs izglītoto ļaužu aprindās. Neieslīgšu dziļā aprakstā par pašu virtuālā visuma pierādijumu ( ja kas, avotos saite uz video par šo tēmu), tomēr īsumā paskaidrošu kapēc tas ir iespējamāks par reālo visumu: Sākotnēji jāapzinas skaitļošanas tehnikas ātrais pieaugums un jaudas, kādas tā radīs pēc vairākiem gadiem, šobrīd uz Zemes ko tādu būtu gūti radīt, bet nākotnē - visnotaļ vienkārši- simulēt visumu! Datorā izveido vielas pamatdaļiņu formulējumu, ievada "fizikas" likumus ( turklāt, simulētās pasaules un reālās pasaules fizika var atšķirties, piemēram, var pastāvēt mums nezināmi spēki, gaisma var būt statiska un tumsa izplatīties ar speciālu daļiņu - Tumšražu palīdzību vai kā līdzīgi) datorssimulē visumu. Ja reālais visums ir bezgalīgs, tajā var būt bezgala daudz attīstītu būtņu, kas katra var radīt vairākas simulācijas, turklāt, simlācijās pašās var radīt simulācijas un tā bezgalīgi... lidz ar to simulāciju teorētiskais skaits ir neierobežots, un iespēja dzīvot reālajā visumā ir tikai 1/bezgalību. Turklāt vēl ir interesants fakts, ka simulētu visumu var atklāt pēc tā kļūdām un izveides kodiem, kas ir mazākajās daļiņās, bet konstatēt ka visums ir reāls, nav iespējams, jo nav tāda mēra vai metodes, kā noškirt ideālu simulāciju no reālas vides. To, vai pasaule ir reāla vai simulēta mēs nekādi neizjutīsim, jo pat to atklājot un populārzinātniski pierādot spēkā tāpat paliek visi zināmie likumi un sakarības. Tomēr pieņemot simulēta visuma teoriju, ir iespējams iegūt arī labumus.

apzinoties un izprotot... Autors: 1000000 NT Virtuālais visums un ieguvumi no tā
1.

apzinoties un izprotot visuma uzbūves principus (kodus) mēs varam rast atbildes uz daudziem jautājumiem, kas mums šķituši nesasniedzami un neizprotami, kautvai par mūsu visuma izmēriem. Atkodējot visuma kodus mēs jau sākumstadijā varētu paredzēt briesmas (tādas kā supernovas vai melnie caurumi) un tās novērst. Neatspēkojams ieguvums no šādas pieejas būtu dabas likumu ekstrakcija no mūsu visuma radīšanas kodiem - dabas likumi, kas iegūti nevis no eksperementiem ar ticamības kritērijiem, bet tieši tie likumi, pēc kuriem darbojas visums, tas nozīmētu, ka jebkurš mūsu radītais aparāts pēc šiem likumiem 100% strādās pareizi. Izprotot kodus mēs varētu precīzi atrast dzīvībai piemērotas planētas un izveidot drošu transpotu uz turieni. Spoki, mirušo dvēseles- varbūt arī to, kā sistēmas kļūdas mēs spētu prognozēt un apzināt. 

 

Protams scaronādi izzinot... Autors: 1000000 NT Virtuālais visums un ieguvumi no tā
2.

Protams, šādi izzinot visumu pastāv risks radīt nesaprotamus traucējumus sistēmā (visuma uzturētājā), kā rezultātā visums var lokāli vai pilnīgi sākt lāgoties, piemēram, karsi atšķirīgas laika plūsmas ar asām robežām, tāds kā kubikmetrs telpas iztabā kurā viss noveco par 100gadiem, kamēr pārējā istabā paiet 20 sekundes, vai arī savādāk. Pie sliktākā scenārija, kāds citas civilizācijas sisadmins ierauga šādu aktivitāti, un mūsu visumu lokāli vai pilnībā pārstartē, un tutū pēdējie 40miljardi evolūcijas gadu.

iespējams scaronāda atziņa... Autors: 1000000 NT Virtuālais visums un ieguvumi no tā
3.

iespējams šāda atziņa pati par sevi pārveidotu cilvēku domāšanu un pasaule kļūtu par labāku vietu.   

0
50

Citi šī autora raksti:

Lasi vēl labākos rakstus:

komentāri [4]

Niks: vai ienāc ar
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
rupucisx320 avatars
Medaļa ŽurnālistsMedaļa SviestmaizeMedaļa Admins iesaka
  rupucisx320 06.10.17 16:39
 
2
0

Skatoties uz to ka cilvēki cenšas atrast gudrākas būtnes ir stūlbi, jo ja tās ir inteliģentākas būtnes ka pie velna tu tās domā atrast? xD

Juris1604 avatars
Medaļa Misija izpildītaMedaļa NastijsMedaļa Dienas doma
  Juris1604 15.10.17 22:12
 
0
0

    

Grey Wolf avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Dienas domaMedaļa Dienas doma
  Grey Wolf 01.12.17 00:15
 
0
0

 

Anonīms
Anonīms 27.12.17 23:01  
 
0
0
atbildot uz rupucisx320 komentāru " Skatoties uz to ka cilvēki cenšas atras... "

Nav teikts, ka inteliģentas būtnes vēlas slēpties. Arī cilkēki cenšās iemācīt merkaķiem saprast valodu, pielietot darba rīkus utt.. Cilbeki neslēpjas no mazāk inteliģentām būtnēm, bet cenšās pakļaut tās - par to gan vajadzētu padomāt...