Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
0
296

Nākotne ir klāt, varat aizmirst par laternām un citiem ceļa apgaismojuma veidiem, tagad viss, kas ir nepieciešams ceļa apgaismošanai nakti, ir luminiscējošs ceļa sagums, kuru uzlādē saules gaisma. Nu tas ir, vismaz kamēr nav pienākusi kāda lietaināka diena, uzsnidzis sniegs, vai noticis kas cits, kas neļautu saules stariem sasniegt ceļa segumu.

nbsp nbspTiesa pascaronlaik... Autors: Mao Meow Tumsā spīdošs riteņbraucēju ceļš!
1.

   Tiesa pašlaik šādus ceļus varēs izbaudīt tikai riteņbraucēji un tikai nelielā ceļa posmā Polijā. Porti, poļi netālu no Lidzbark Warminsk testē sintētisku ceļa segumu, kurš dienas laikā uzlādējas no saules gaismas un tad līdz pat desmit stundām izstaro gaismu. 

nbsp nbspProjekta... Autors: Mao Meow Tumsā spīdošs riteņbraucēju ceļš!
2.

   Projekta izstrādātāji no PA Instytut Badań Technicznych Sp. z o.o. apgalvo, ka šāds apgaismojuma veids ir daudz lētāks par pa parasto apgaismojumu, tāpat videi draudzīgāks. Kā ari tas ir estētiski baudāmāks riteņbraucējiem nekā parastās laternas, kas atrodamas ceļu malās, kas varētu veicināt to, ka vairāk cilvēki varētu sākt izmantot riteņus. Piemēram, pat tumšajos rudens vakaros, pieņemot, ka lietus un aukstums viņus nebiedē. 

nbsp nbspRunājot par ziemu... Autors: Mao Meow Tumsā spīdošs riteņbraucēju ceļš!
3.

   Runājot par ziemu,  viņi nemin to kā pasargāt šādu ceļu no pusmetru biezas sniega segas un Polija nav nekur tālu, takā no ziemas tur neizmukt. Tāpat, pat ja sniegu regulāri tīrītu, to pilnībā nebūtu iespējams aizvākt no ceļa, kas protams ietekmētu tā spēju izstarot gaismu, bet galu galā, cik daudz cilvēki ziemas laikā braukā ar riteni. 

nbsp nbspBet lai nu kā... Autors: Mao Meow Tumsā spīdošs riteņbraucēju ceļš!
4.

   Bet lai nu kā, šis ir visnotaļ interesants un neparasts projekts, tiesa tas nav nekas unikāls, proti, ar spīdošiem ceļiem ir eksperimentēts gan Nīderlandē kad Anglijā. Lai gan viņi izmantoja citus risinājumus, efekts bija līdzīgs. Bet tomēr, pat ja šis projekts nedos vēlamos rezultātus, ir labi, ka tiek attīstīta infrastruktūra  ļaujot riteņbraucējiem braukt pa saviem ceļiem, netraucējot ne gājējus, ne riteņbraucējus. 


Vai tu gribētu dodies velobraucienā pa šādu ceļu? 

0
296

Citi šī autora raksti:

Lasi vēl labākos rakstus:

komentāri [1]

Niks: vai ienāc ar
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 02.11.16 18:00
 
3
0

Labs