Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
0
315

Šis būs stāsts par to, ka ASV iztērēja 4.8 miljardus dolāru, izstrādājot iespējams vieno no neefektīgākajiem ieročiem tās vēsturē. Viss sākās ar to, ka 1977 gadā, ASV vēlējas izstrādāt pretgaisa aizsardzības sistēmu, kuru varētu izmantot pret PSRS helikopteriem. Šai sistēmai bija jābūt spējīgai iznīcināt mērķus 3km attāluma, vienlaicīgi sekot līdzi 48 mērķiem un automātiski notēmēt uz mērķi 8 sekunžu laikā.

nbsp Respektīvi scaronajā... Autors: Mao Meow M247 – Ierocis, kurš nevarēja atšķirt laternu no lidmašīnas!
1.

  Respektīvi, šajā laikā par īpašu biedu tankiem biju kļuvuši zemu lidojoši helikopteri, kuri bija bruņoti ar prettanku raķetēm, šie helikopteri spēja lidot gana zemu, lai tie nebūtu redzami vairumam pretgaisa aizsardzību sistēmu. Tie uzņemtu augstumu tikai mirkli, pirms raķešu palaišanas uz mērķiem, un tad atkal samazināja augstumu līdz tos paslēpa apkārtnes reljefs.

nbsp nbspLīdz ar to ASV bija... Autors: Mao Meow M247 – Ierocis, kurš nevarēja atšķirt laternu no lidmašīnas!
2.

   Līdz ar to ASV bija nepieciešama pretgaisa aizsardzības sistēma, kas varētu pārvietoties kaujas laukā kopā ar tankiem, pašrocīgi identificēt un izsekot mērķus, un iznīcināt tos vel pirms tie ir kļuvuši par draudu sauszemes vienībām. ASV M163 Vulcan spēja iznīcināt mērķus vien 1.2 km attāluma, līdz ar to, tā nespēja nodrošināt aizsardzību pret PSRS helikopteriem.

nbsp nbspRezultātā ASV... Autors: Mao Meow M247 – Ierocis, kurš nevarēja atšķirt laternu no lidmašīnas!
3.

   Rezultātā ASV izsludināja konkursu jaunas sistēmas izstrādei, pieteicās vairākas kompānijas, taču labākos piedāvājumus izteica Ford un General Dynamics. Katrai no šīm kompānijām, tika piešķirti 75 miljoni ASV dolāru prototipa izstrādei. Un šeit sākās mūsu stāsta jautrākā daļa, proti, kad armija testēja abus prototipus, General Dynamics izstrādātais prototips uzrādīja daudz labākus rezultātus ne kā Ford izstrādātais prototips, proti, testu laikā General Dynamics izstrādātais prototips iznīcināja 19 testa dronus, bet Forda prototips tikai deviņus. Un interesanti bija tas, ka armija izvēlējas Forda izstrādāto prototipu. 
 

nbsp nbsp1981 gadā Ford sāka... Autors: Mao Meow M247 – Ierocis, kurš nevarēja atšķirt laternu no lidmašīnas!
4.

   1981. gadā Ford sāka ražot pirmās produkcijas vienības, kur katrai vienībai, ko viņi uzbūvēja bija kādas problēmas. Bet pamatā visas problēmas bija saistītas ar automātisko mērķēšanas sistēmu, kas bija tik neefektīga, ka kāds kareivis reiz jokoja, ka vienīgais veids kā M247 spētu iznīcināt ienaidnieka lidaparātu, ir tam pabraucot pāri.
 

nbsp nbspKādā citā reizē kad... Autors: Mao Meow M247 – Ierocis, kurš nevarēja atšķirt laternu no lidmašīnas!
5.

   Kādā citā reizē, kad M247 tika demonstrēts armijas vadībai,  tā automātiskā mērķēšanas sistēma tā vietā, lai notēmētu uz dronu, notēmēja uz skatītāju tribīni, izraisot paniku skatītājos. Lai ari, kareivim manuāli būtu jāpastiprina uguns atklāšana, tik un tā, tas skatītajiem bija biedējošs piedzīvojums, kad pret viņiem tika pavērsti 40 mm ātršāvēj lielgabali. 
 

nbsp nbspPēc mirkļa... Autors: Mao Meow M247 – Ierocis, kurš nevarēja atšķirt laternu no lidmašīnas!
6.

   Pēc mirkļa, mehāniķi paziņoja, ka ir veikti labojumi, taču automātiskā mērķēšanas sistēma domāja savādāk, pēc tam, kad tā bija „notēmējusi” uz mērķa dornu, tā raidīja veselu zalvi vienkārši zemē. Izstrādātāji skaidroja, ka problēma bija tajā, ka M247 bija pirms demonstrācijas nomazgāts, un ūdens sabojāja mērķēšanas sistēmu. Šis attaisnojums, situāciju padarīja vel sliktāku, jo tika prasīti paskaidrojumi, kā šis mašīnas darbību ietekmētu lietus. 

nbsp nbspVel kādā citā... Autors: Mao Meow M247 – Ierocis, kurš nevarēja atšķirt laternu no lidmašīnas!
7.

   Vel kādā citā demonstrācijā, M247 mērķēšana sistēma uzskatīja par mērķiem dažādus ikdienas objektus, kā piemēram kokus, mājas un vienā gadījumā pat laternas. Taču tās nebija vienīgās, M247 problēmas, takā šī mašīna balstījās uz M48 tanka bāzes, tā tornis nebija gana ātrs, lai tas spētu izskatot mērķus(pat neskatoties uz uzlabojumiem), tāpat  papildus 17 tonnas, kas tika pievienotas 45 tonnas smagajam tankam, padarīja to lēnāku, un tas vairs kaujas laukā nespēja pārvietoties ar vienādu ātrumu, ar modernajiem kaujas tankiem. 
 

nbsp nbspUn visbeidzot kā... Autors: Mao Meow M247 – Ierocis, kurš nevarēja atšķirt laternu no lidmašīnas!
8.

   Un visbeidzot, kā viena no lietām, kas lika šo projektu izbeigt bija tas, ka parādījās baumas, ka armija vilto šis mašīnas testu rezultātus. Proti, kādas demonstrācijas laikā, M247 raidītā zalve nedaudz aizķēra mērķa dronu, novirzot to no kursa. To redzēja, drona operators un aktivizēja drona pašiznīcināšanos, drošības apsvērumu dēļ, bet skatītāji, tai skaitā ari žurnālisti, to uztvēra kā rezultātu viltošanu. Tāpat, ap 1984. gadu PSRS helikopteri izmantoja prettanku raķetes, kuru darbības rādiuss bija lielāks, par to kādā spēja darboties šī mašīna, pat ja tā spētu tēmēt precīzi. Rezultātā , kongress atcēla šo dārgo projektu, jo uzskatīja, ka tajā ieguldīt līdzekļus vairs nav vērts. 

0
315

Citi šī autora raksti:

Lasi vēl labākos rakstus:

komentāri [9]

Niks: vai ienāc ar
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
Grey Wolf avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Dienas domaMedaļa Dienas doma
  Grey Wolf 09.08.17 17:03
 
9
0

nu visām valstīm ir šādi "protatipi", arī PSRS - tas laikam ir nezbēgami, jo kamēr nepamēģināsi nesapratīsi kas der kas neder..

bet 90% gadijumu iestrādnes nodrošina nākamo izstradni, jo nav jātērē laiks un dažādu nianšu pārbaudi..

 

Carloz avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Dienas domaMedaļa Bakalaurs
  Carloz 10.08.17 15:31
 
4
0

Nu krievi nesen parādē palaida savu jauno tanka prototipu, kuram vējš nopūta krāsotus kartona gabalus, no kā sastāvēja daļa bruņotās virsbūves. Militāro tehniku izstrāde man liekas visās lielajās valstīs ir pamatīga naudas kāšana un daudz nederīga brāķa. Principā jau būtu jābūt tā, ka privātie izstrādā un tad valsts pērk jau gatavu darbojošos produktu, bet tad, diemžēl, vēl mazāk varētu kontrolēt, lai militārā tehnika nenonāk nepareizajās rokās.

Grey Wolf avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Dienas domaMedaļa Dienas doma
  Grey Wolf 11.08.17 11:41
 
4
0

atbildot uz vienkarši Ivo komentāru " Vai tad kondensatori neietilpst enerģijas iek... " no militāristu naudas vienmēr puse aiziet kādam kabatā - tā tas ir visur.. tur viena skrūvīte (M3) var maksāt 10$, kautgan parastā veikalā viņa maksā 10centus..

 tā ir realitāte..

Par kondensātoriem jau minēju - kamēr netiks radīts principāli jauns izolācijas materiāls, nekas nemainīsies..  

Un kāpēc tad nav nekas radīts, 99% no tā kas radīts civilie neuzinās vel gadus 50..  militārās tehnaloģijas tiek labi sargātas, paskaties kad sāka izstrādāt kaujas lidmašīnas, kuras tagad skaitās pašas modernākās - gadus 50 atpakaļ..  apmēram pagājušā gadsimta '60 gadu vidū.. Tātad neko nevar spriest.. kas ir un kas nav, 

 

vienkarši Ivo avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Dienas joksMedaļa Dienas doma
  vienkarši Ivo 09.08.17 19:55
 
3
0

Lāzerlielgabals, elektromagnētiskais lielgabals, patruļkuģi droni , vesela kaudze superradaru , tie tikai daži no jeņķu prodžektiem kas izgāzušies. A Tu domā ka tikai pie mums māk valsts budžetu izšeptēt , tur budžets lielāks un izšeptēšanas spečuki viltīgāki

vienkarši Ivo avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Dienas joksMedaļa Dienas doma
  vienkarši Ivo 10.08.17 08:18
 
2
0

atbildot uz 312322112 komentāru " Elektromagnētiskais lielgabals ir labs, bet v... " Par to jau ir runa, nauda tiek tērēta enerģijas iekārtai , bet rezultāta nav. Precīzi neatceros, bet summa bija miljardos. Par tādu naudu varēja kaut baču mobilajam kura nedēļu tur izgudrot

SAMSS avatars
Medaļa NostradamsMedaļa RainisMedaļa Recidīvists
  SAMSS 09.08.17 17:50
 
1
0

  

Grey Wolf avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Dienas domaMedaļa Dienas doma
  Grey Wolf 10.08.17 04:20
 
1
0

atbildot uz 213213231231 komentāru " PSRS bija spēcīgi zinātnē, jo no visām valstī... "

kāds vel Baikāls ? 

kad NASA ko no krieviem ir pārpirkusi, kas par murgiem? Jā krieviem bija gudri zinātnieki, tas nenoliedzami, bet procentuāli ne vairāk kā citām tautām. vienkārši krieviem bija laba izglītības sistēma, ko starp citu mūsu gudrie izčakarēja, kaut varēja tikai izsviest lieko, un ielikt moderno- viss strādātu, un būtu daudz izglītotāki cilvēki...

Nekā tagad - "Projekts Baikāls= ko nopirkusi Nasa"  Ha...

Grey Wolf avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Dienas domaMedaļa Dienas doma
  Grey Wolf 10.08.17 15:27
 
1
0

atbildot uz vienkarši Ivo komentāru " Par to jau ir runa, nauda tiek tērēta enerģij... " problēma nav pašā enerģijā, bet tās uzkrāšanā- šķērslis ir kondensātoru ietilpība, bet tas ir tikai laika jautājums, kad tie kļūs pietiekami mazi. tāds ierocis izmantošnā būtu ļoti lēts, faktiski munīcijas cena būtu tikai nedaudz lielāka nekā metālam no kā tā izgatavota.. tātad perspektīvā nauda nav izgrūsta īsti velti.. Un arī tava pieminētā bača tajos pētijumos ietilpst.. 

jo gan kondensātoram gan baterejai šobrīd ir tieši elektrību nevadošais slānis, kurš būtu pietiekami plāns, un tajā pašā laikā nelaistu cauri lielu voltāžu..

tiko tas būs izgudrots, un palaists masveida ražošnā, tā pašreizējā izmēra akumulātors teoētiski varētu tur't vairākus gadus... jo šobrīd tieši atdalošais slānis, ir tūkstošiem, un pat miljoniuem reižu biezāks nekā pārējie.. jo litiju var uzsmidzināt dažu molekulu biezumā, bet tik plāns matereāls kas "nesistu cauri", vel nav izgudrots.. tiko tas būis- būs mikro kondensātori ar leilu ietilpību, un arī baterejas - tad tās puškas varēs taisīt kauč pārnēsājamas..

 

vienkarši Ivo avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Dienas joksMedaļa Dienas doma
  vienkarši Ivo 11.08.17 11:31
 
0
0

atbildot uz Janis Pelekais komentāru " problēma nav pašā enerģijā, bet tās uzkrāšanā... " Vai tad kondensatori neietilpst enerģijas iekārtā ? Gausa lielgabalam vajag lielus daudzumus enerģijas ik pēc noteikta intervāla . Enerģijas iekārtā ietilpst ne tikai enerģijas avots(tīri teorētiski to var nodrošināt atomreaktors) bet arī akumulatori un kondensatori . Šajā jomā nekas jauns nav radīts , ne mazizmēra lielas ietilpības akumulatori ne kondensatori, tā kā tā nauda ir kādam kabatā