Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
0
62

Olimpiāde nav aiz kalniem, tātad arī olimpiskais hokejs. Šogad bez NHL spēlētajiem un bez Latvijas izlases, kas noteikti lielai daļai, mazinās vēlmi to skatīties, taču nevar noliegt to, ka arī šādā turnīrā būs augsta līmeņa hokejs un netrūks intrigu. Tad nu šajā rakstā par pāris intrigām un nelielas prognozes no manis.

1 Vai pierādīsies KHL... Autors: Dark Magician Korejas Olimpiskā hokeja turnīra prognozes
1.

1. Vai pierādīsies KHL spēks?

Dažādi eksperti un rangi KHL pasaules līgu topā, mētā no 2. līdz 6. vietai. Bez NHL un būtībā bez ECHL un AHL spēlētājiem, pazūd 2 reāli konkurenti uz top līgu nosaukumu. Pareizāk sakot, viens - AHL, jo, lai man piedod krievu hokeja cienītāji - līdz NHL, jebkurai līgai ir kā līdz mēnesim. Toties šis olimpiskais turnīrs var atbildēt uz pasenu jautājumu - kura ir stiprākā Eiropas līga. Paskatoties izlašu  šobrīd pieteiktos sastāvus (kuri var vēl mainīties, bet, visticamāk, krasi nemainīsies) KHL dominē. KHL ir pārstāvētāka līga ne tikai Krievijas izlasē, kurā ir tikai "khlisti", bet arī "top Eiropas līgas" vārda galvenajos konkurentos Zviedrijas izlasē, Čehijas izlasē un Somijas izlasē. Jāatkārto, ka viss var mainīties, jo piemēram, nav no saraksta svītrots, nesen traumētais somu vārtsargs Kāri  Rāmo. Arī Kanādas izlasē, dominē KHL hokejisti, bet tieši šī izlase, tāpat kā ASV ir potenciāli tās, kas pēdējās 2 nedēļās var visvairāk mainīties. Ir tikai 3 izlases, kurās nav neviena "khlista" - Vācija, Šveice un Dienvidkoreja. Izlases, kuru hokejistu KHL vienkārši nav. Šveicei visas iespējas pierādīt NLA kā top līgu Eiropā (lai DEL, piedod -viņus jau nokoduši čehi un sen, negribētos saukt par top līgu). Citu konkurentu KHL nav. Mēs kā "dīvāna eksperti" varam spriest kā gribam, bet ja Zviedrijas un Somijas treneri, savu līgu spēlētāju vietā, labāk izvēlās džekus no KHL, tajā skaitā vājākajām komandām - kaut kāds pamats runām par KHL kā top līgu ir.

2 Vai mūsdienās strādā... Autors: Dark Magician Korejas Olimpiskā hokeja turnīra prognozes
2.

2. Vai mūsdienās strādā "izlases bāzes komandu" princips?

Skatoties Krievijas izlases (vai olimpiskās komandas no Krievijas, kā nu tur pareizi, šogad jāsauc) pieteikumu, to varētu saukt par "Team Russian Army" - jo izlase būtībā ir SKA+CSKA, gluži kā PSRS, laikos, kad 90% izlases spēlēja CSKA. Mūsdienās top komandas tā dara ļoti reti. Reizēm no viena kluba paņem maiņu, bet ne jau 70% komandas. Vai šāda saspēlētība un "pārbaudes mači" sezonas, dažiem vairāku sezonu garumā, dos krieviem pirmās zelta medaļas Os hokejā kopš 1992. gada (un pat tad zelts tika NVS nevis Krievijai vai PSRS) vai vismaz pirmās medaļas kopš 2002. gada OS? Bonusā vēl ņemot to, ka nav "nhlistu", kas varētu iedot pa pakaļu liekas, ka jā, bet es nebūtu tik pārliecināts. Šāda mūžīgā saspēlētība var dot arī pretēju efektu - komanda ir vieglāk skautojama, atkožama, spēlētāji viens otram apnīk. Koks ar diviem galiem.

3 Vai pastarītes  Slovēnija... Autors: Dark Magician Korejas Olimpiskā hokeja turnīra prognozes
3.

3. Vai pastarītes - Slovēnija un mājinieki Dienvidkoreja parādīs zobus?

Iepriekšējā olimpiādē Slovēnija, bija pat virs mums. Dienvidkoreja, hokejā ir jaunums, lai arī skaļi un bez gūzmas ar nacionalizētajiem spēlētājiem iekļuva Elites divīzijā, kur pavasarī spēlēs ar mums. Slovēņiem ir atsevišķi meistarīgi, pat ļoti meistarīgi spēlētāji - vārtsargi Gračnārs un Krošēļs, uzbrucēji brāļi Rodmani, Jegličšs, Muršāks un Tičārs. Ar to var pietikt, lai kādam iekostu. Slovēnija, noteikti var nesūdzēties par vārtsargiem un reizēm ar to pietiek atsevišķām spēlēm. Dienvidkoreja ir melnais zirdziņš un mājiniece. Bet vai ar to pietiks, lai kāda no komandām iegūtu augstas vietas? Diez vai.

4 Vai Latvijas pāri darītāji... Autors: Dark Magician Korejas Olimpiskā hokeja turnīra prognozes
4.

4. Vai Latvijas pāri darītāji vācieši tiks astotniekā?

Pirmajā brīdī, daudzi teiks, ka noteikti. Es nebūtu tik pārliecināts. Pret mums vācieši spēlēja ar 6 NHL spēlētājiem no kuriem vienīgais šogad spēlēs veterāns Janiks Zeidenbergs. Vācieši mūs knapi uzvarēja ar šādu sastāvu, mēneša gatavošanos turnīram (pret mūsu farsu ar treneriem un būtībā 3 dienu treniņprocesu) - šobrīd pretī būs komandas ar nopietnāku  sastāvu un visām +- līdzvērtīgu gatavošanos. Atļaušos prognozēt, ka Vācija turnīru noslēgs pa vidu starp Slovēniju un mājinieci.

5 Prognozes par vietu... Autors: Dark Magician Korejas Olimpiskā hokeja turnīra prognozes
5.

5. Prognozes par vietu sadalījumu.

Šeit dziļos paskaidrojumos neieslīgšu.

10. - 12. vietu sadalīs Slovēnija, DienvidKoreja un Vācija. Paskaidrojumus, šādam prognozēm, būtībā izskaidroju jau iepriekš.

9. jeb pēdējā vieta aiz ceturtaļfinala strīpas - Norvēģija. Norvēģiem grupā ir Vācija, Zviedrija, Somija. Ja vāciešus viņi var arī uzvilkt, tad abi pārējie partneri, diez vai ļaus iegūt potenciāli uzvaramu pretinieku cīņai par ceturtdaļfinālu. (Šajā mirklī, jāpasaka to, ka visu paredzu pēc pēdējo OS izspēļu sistēmas. Ja tā ir mainījusies, pardon, neesmu to pamanījis). Pretī nākot, kādam no hokeja lielajiem vaļiem, norvēģu pāris jaunajiem talantiem, pāris palikušajiem top veterāniem ies smagi. Bet 9. vietu nodrošinās pārspētie vācieši (jā, es dodu priekšroku norvēģiem nevis vāciešiem, šajā turnīrā, tiesa nebūtu pārsteigts, ja viņi apmainītos vietām).

8. Kā švakākie no ceturtdaļfinālistiem, manuprāt, būs slovāki. Slovāku hokejs, līdzīgi kā mūsējais, tā kā stāv uz vietas, tā kā lēnām lēnītēm grimst. Viņiem tā grimšana šķiet pat straujāka, jo mana vecuma un vecāki līdzjutēji, atcerēsies, ka pirms gadiem 10, slovāki bija viena no "praktiski neuzvaramajām komandām," zelta paaudze ir novecojusi un jaunās rezerves ir, bet ne tik varenas.

7. ASV - pētot pagaidām iekļautos spēlētājus, var redzēt, ka vēl ir kur pielikt, taču ASV rezerves Eiropā ne tuvu nav tik grandiozas kā kanādiešiem. Astotniekam pietiks, bet kam vairāk - noteikti nē. 

6. Šveice. NLA ir spēcīga līga, taču Špenglera kauss un pārbaudes spēles neliecina, ka Šveicei ir nopietni argumenti cīņā par medaļām. Pat "puskanādas izlase", to apspēlēja, bez lieliem variantiem.

5. Čehija. KHL, čehu elites un NLA mikstrojums paliks kā labākie no pusfinālā netikušajiem. Iemesls?Ļoti mazs skaits hokejistu ar ievērojamu izlases spēļu pieredzi. Tas var būt klupšanas akmens, jo īpaši, ņemot vērā to, ka vairāki no šiem vīriem ir arī veterāni, kam var nepietikt fiziskās jaudas.

4. Krievija jeb OAR - jā, es paredzu, ka arī šoreiz Krievija paliks bez medāļiem. Sižets vienkāršs. Grupu turnīrā "armijnieki" brauks pāri, ceturtdaļfinālā brauks pāri un tad pusfinālā atdursies pret, kādu no finālistēm, zaudēs un tad jau motivācija uz bronzu pietrūks un šeku reku, jau 4. OS bez medaļām.

3. Somija- paredzētu finālā, ja nerastos vārtsargu problēmas. Manā izpratnē 1. numurs Rāmo traumēts, savukārt Koskinens un Metsola, var gadīties visādi. Koskinens, pēc izcilām spēlēm, var būt nestabils, bet Metsola ir maza auguma un starptautiskās spēlēs, atšķirībā no klubiem, pasen nav izcelies ar top līmeņa statistiku.

2. Kanāda - beidzot citi zelta medaļnieki, taču Kanāda ir pietiekami jaudīga komanda, lai tiktu finālā. To pierāda tas, ka gan NLA/Del kanādieši, gan KHL/SWE līgu kanādiešu izlases, savos turnīros spēlēja atzīstami, uzvarot, vai vismaz nikni kožot pretiniekiem. Saliekot kopā šīs divas izlases, sanāk medaļu materiāls. Kāpēc ne zelts? Vārtsargi. Džastins Pīterss, pārbaudes spēlēs itkā rāda labu sniegumu, bet ne Dinamo, Ķelnē nav saucams par labu un stabilu. Skrivenss - to pašu par viņu teiktu Salavat Yulaev. Pulēns - Špenglerī spēlēja izcili, bet vai to spēs vel vienu turnīru? Ja, kāds smīn par, piemēram, "dinamieti" Stoleriju - viņš ir tikai 1 no 8 aizsargiem un sezonas otrajā pusē, ne tas sliktākais aizsargs. Komanda ar 11 tūkstošiem spēļu pieredzi AHL un NHL, pieplusojot 2000 spēles KHL ir pieredzējusi un iespējams, motivētākā komanda starp visām. Šiem večiem, otras tādas iespējas nebūs.

1. Zviedrija. Jauni olimpiskie čempioni, kuri, gan tiesi olimpiāžu ziņā, jau, kādu laiku ir Kanādas konkurenti nr 1, jo pēcpadomju laikā, tieši "Trīs kroņi" ir komanda ar otro lielāko zeltu skaitu pēc Kanādas un galu galā pāsreizejie pasaules čempioni. Kas dos pārsvaru, salīdzinājumā ar Kanādu? Lielāka pieredze starptautiskos hokeja mačos, lielaka pieredze tieši cīņās ar Eiropas hokejistiem ārpus NHL un AHL mačiem un labāks jaunības un pieredzes apvienojums, jo ir mazāk veterānu, mazāk hokejistu, kas ir tuvak karjeras beigām, kā sākumam.

Paldies tiem, kuri izlasīja. Parleilu Latviju un lielu hokeju. Baudām hokeju un turam īkšķus par Latvijas sportistiem itos sporta veidos Korejas olimpiskajās spēlēs!

 

 Autors: Dark Magician Korejas Olimpiskā hokeja turnīra prognozes
6.
0
62

Citi šī autora raksti:

Lasi vēl labākos rakstus:

komentāri [8]

Niks: vai ienāc ar
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
Stasits avatars
Medaļa RainisMedaļa Dienas joksMedaļa Rainis
  Stasits 27.01.18 16:52
 
5
0

Visiem tak skaidrs, ka uzvares Ziemelkoreja.

Dark Magician avatars
Medaļa ViktorsMedaļa Gada SPOKS 2017Medaļa Favorīts
  Dark Magician 27.01.18 17:51
 
3
0

atbildot uz Stasits komentāru " Visiem tak skaidrs, ka uzvares Ziemelko... "

Pareizi biedri Kim Jon Stas, bet raksts ir domāts muļķiem sapuvušajos rietumos.

Juris1604 avatars
Medaļa Misija izpildītaMedaļa NastijsMedaļa Dienas doma
  Juris1604 27.01.18 17:10
 
2
0

Labs analītisks raksts.    

Sulīgais Mandarīns avatars
Medaļa ViktorsMedaļa Gada RAKSTS 2017Medaļa Nedēļas hīts
  Sulīgais Mandarīns 27.01.18 18:02
 
1
0

Latvijai pret Vāciju pēdējos gados diemžēl neveicas.. 2016.g. izšķirošajā kvalifikācijas spēlē par iekļūšanu OS Vācija uzvarēja Latviju 3:2, bet 2017g. PČ izšķirošajā spēlē par iekļūšanu 1/4 vācieši guva vārtus no aizmugures stāvokļa un 30sek. pirms spēles beigām izrāva neizšķirtu 3:3 un beigu beigās uzvarēja Latviju bullīšos 4:3.   

Lauris Smans avatars
Medaļa SpoksMedaļa 1/13 kūciņas
  Lauris Smans 31.01.18 18:24
 
1
0

Domāju ka uzvarēs Zviedrija vai Kanāda(kaut ar 5.sastāvu),Krievi kļūdīsies nolasot visus spēletājus no diviem klubiem pretinieki vienkārši viņu spēles stilu jau zin. Slovēņi pagajušo olimpiādi bij augstāk jo viņiem bij izcilais kapteinis Anze Kopitar sastāvā. Vācijai paveicās ka atlasē varēja piedalīties NHL spēlētāji,bez tiem man liekas mēs viņus izliktu pirmkārt viņiem vārtsargs grubauers ir NHL varočiks un Draizaitls vispār ir monstrs.Bez viņiem jau tā vācijas izlase nekas nav to pasu sakot arī par slovākiem(Gaboriks un Hossa plus vēl zdeno Chara). par Koreju es nemaku teikt nesmu viņus redzējis darot darbu Bet nu bez NHL večiem OS turnīrs ir kā kautkāda eirotūre pirms pasaules čempja diemžēl bez LV

 

Dark Magician avatars
Medaļa ViktorsMedaļa Gada SPOKS 2017Medaļa Favorīts
  Dark Magician 27.01.18 18:06
 
0
0

atbildot uz Sulīgais Mandarīns komentāru " Latvijai pret Vāciju pēdējos gados diem... "

Ja jau vēsturiski skatāmies -Vācija nav ērts pretinieks. Ja neeskaita pirmos divus čempjus, kad uzvarējām 8:0 un 5:0, biežāk zaudējam nekā uzvaram.

Vinnīts avatars
Medaļa Admins iesakaMedaļa Rotaļu draudziņšMedaļa Admins iesaka
  Vinnīts 27.01.18 18:10
 
0
0

Jā, bez NHL šis turnīrs šķiet kaut kāds meh, nē nu... ja galīgi nebūs darīt, dažas spēles varbūt noskatīšos.

Ivars Briņķis avatars
Medaļa SpoksMedaļa SākumskolnieksMedaļa Recidīvists
  Ivars Briņķis 28.01.18 09:22
 
0
0