Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
1
146

Skaistā pērle mežā un noderīga ekskursija svētdienā

Burvīgs meža ceļscaron... Autors: Lagerta Katlakalna baznīca
1.

Burvīgs meža ceļš, mūzvecu koku un akmeņu rotāts, ved uz mežā paslēptu pērli

Katlakalna luterāņu baznīca... Autors: Lagerta Katlakalna baznīca
2.

Katlakalna luterāņu baznīca celta 1791. -1794. gadā pēc Rīgas pilsētas būvmeistara - arhitekta Kristolera Hāberlanda projekta.

1000 cepumu tam, kurš trešais uzminēs, kas ir būtne fotogrāfijā   

Paslēpta skatam no Bauskas... Autors: Lagerta Katlakalna baznīca
3.

Paslēpta skatam no Bauskas šosejas puses aiz Rāmavas laukiem un skaista priedāja, uz mazās Olektes upītes izveidotās pussalas, dēvētas par Akmeņsalu, tās gaišais kupols līdz ar zeltīto krustu tumšo priežu vidū vērīgai acij ieraugāms no pretējā Daugavas krasta. Tikai, pienākot tuvāk, nācējam atklājas skaista rotonda ar kupola jumtu, atgādinādama slaveno Romas Panteonu miniatūrā.

Pēc baznīcas... Autors: Lagerta Katlakalna baznīca
4.

Pēc baznīcas apbrīnošanas, dodamies uz Katlakalna kapiem

Kapi atrodas pie baznīcas... Autors: Lagerta Katlakalna baznīca
5.

Kapi atrodas pie baznīcas, kura celta 1791. g. - 1794. g. klasicisma stilā pēc K. Hāberlanda projekta. Baznīcā saglabājusies sākotnējā iekārta. Tās dārzā un apkārtnē ierīkoti dendraloģiskie stādījumi. Kapos apglabāts G. Merķelis, viņa kapa piemineklis atklāts 1869. g. par latviešu saziedotiem līdzekļiem.

Pēc ilgas maldīscaronanās... Autors: Lagerta Katlakalna baznīca
6.

Pēc ilgas maldīšanās, meklējot G. Merķeļa kapu, sākam jautāt pēc padoma "apmeklētājiem" - simpātiska sieviete uz 40, kura ar dārgu invetāru apkopa netālu esošo kopiņu, ne tikai nezināja teikt, kur tas ir, bet pat atļāvās nezināt, kas viņš ir/bija.

No visiem Baltijas vācu... Autors: Lagerta Katlakalna baznīca
7.

No visiem Baltijas vācu apgaismotājiem, kas darbojušies Latvijā, Merķelis ir viskvēlākais cīnītājs pret dzimtbūtniecību. Viņa humānisms izpaužas ne vien asajā protestā pret zemnieku nežēlīgo ekspluatāciju 18.gs., garīgo un saimniecisko apspiestību, bet arī dziļajā interesē par latviešu kultūru pagātnē un nākotnē. Kaut gan Merķelis latviešu valodā nav rakstījis, liela ir viņa pausto uzskatu ietekme latviešu sabiedriskās domas un literatūras attīstībā 19. un 20. gs.

Par vēstures jautājumiem... Autors: Lagerta Katlakalna baznīca
8. Par vēstures jautājumiem Merķelis jau raksta grāmatas "Latvieši" pirmajā nodaļā. Bet latviešu tautas dzīvei pagātnē viņš īpaši pievēršas grāmatā "Vidzemes senatne" (1798, 1799). Ar šo grāmatu Merķelis grib rādīt vēsturisku patiesību, lai valdībai kļūtu redzams, cik nenovēršami taisnība prasa labot latviešu tautai nodarīto pārestību. Līdzšinējie vēsturnieki rakstījuši par iebrucēju darbošanos, bet Merķelis izvirza uzdevumu - rakstīt par latviešu tautu. Daiļdarbi Tiešākais sakars ar latviešu dzīvi ir romānam "Atgriešanās dzimtenē" un teikai "Vanems Imanta".   Romānu "Atgriešanās dzimtenē" (1798) veido īsas noveles. Tās stāsta pirmajā personā Vidzemes muižnieks Ludvigs Šprengers. Viņš pirms 35 gadiem ķeizarienes Elizabetes valdīšanas laikā, lai izvairītos no apcietināšanas apmelojuma dēļ, aizbēdzis no Vidzemes, pabijis dažādās zemēs, mūža nogalē atgriežas dzimtenē. Savā romānā Merķelis rāda, ka muižnieku attieksme pret dzimtcilvēkiem palikusi tāda pati kā agrāk.   Teikas "Vanems Imanta" (1802) darbība risinās 13. gs. sākumā. Par to liecina hronikās minētās vēsturiskās personas, kas darbojas vai pieminētas teikā. Centrālais tēls Merķeļa teikā ir latviešu virsaitis Imanta. Teikā dominē autora iztēle. Lai iepazīstinātu lasītāju ar to vidi, kurā risināsies teikas darbība, Merķelis ievadā sniedz izvilkumus no "Vidzemes senatnes" pirmā sējuma par seno latviešu politisko satversmi, reliģiju un priesteriem, ārējo izskatu un apģērbu, ieražām. Arī teikā apgaismes idejas Merķelis pauž daiļdarba formā.
Ļoti radoscarona pietura... Autors: Lagerta Katlakalna baznīca
9.

Ļoti radoša pietura atpakalceļam

1
146

Citi šī autora raksti:

Lasi vēl labākos rakstus:

komentāri [7]

Niks: vai ienāc ar
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
KALENS avatars
Medaļa Troll killerMedaļa ĢenerālisMedaļa Gremlins
  KALENS 13.11.17 14:22
 
7
0

Tā 102 punkti ir Diāna, tas mētelis vnk nodeva

rasiks avatars
Medaļa FraktālisMedaļa Patīk komentārsMedaļa Autoklikeris
  rasiks 13.11.17 19:05
 
3
0

Ļoti saturīgs raksts. Ja kāds Diānu jau atpazinis, pievienošos, ka tā ir Diāna.

theFOUR avatars
Medaļa Nedēļas redaktorsMedaļa Nedēļas modersMedaļa Nedēļas moders
  theFOUR 13.11.17 20:27
 
3
0

Diāna? Yēy, esmu trešais kurš uzminēja. Kur mani cepumi?

Lagerta avatars
Medaļa NamejsMedaļa Praida olaMedaļa Vilkaču klana biedrs
  Lagerta 13.11.17 21:04
 
2
0

atbildot uz theFOUR komentāru " Diāna? Yēy, esmu trešais kurš uzminēja.... "

atver maciņu

The Diāna avatars
Medaļa GremlinsMedaļa ViktorsMedaļa Zoles 3000 speles
  The Diāna 13.11.17 15:06  
 
1
0
atbildot uz KALENS komentāru " Tā 102 punkti ir Diāna, tas mētelis vnk... "

Kas vainas mētelim?

mazais28 avatars
Medaļa VienotībaMedaļa Vilkaču klana biedrsMedaļa Vampīru klana biedrs
  mazais28 03.12.17 09:00
 
0
0

  

Anonīms
Skolnieciņš 29.01.18 07:20  
 
0
0
Jūsu Židdievs [Jahve] ir Latvju zemes okupants! Krustneši kāva mūsu senčus! Krustneši ar baznīcu priekšgalā apgānija manu vecāku - Latvju Dievu - svētvietas! Baznīca šeit izrīkoja tumšos laikus! Es neaizmirsīšu inkvizīcijas un baznīcas suģestijas nodarīto! Dzimtbūšanu es nepiedošu!!! Baznīca ir krāpnieki, jo labi pelna ar savu noziedzīgo, ēbreju mācību! Jums patīk par garīgumu runāt? Tad sāciet mācīties maģiju! #MAĢIJA Tie cilvēki, kas nespēj just maģiju un to lietot nav garīgi. Tādus negarīgus cilvēcus māna baznīca un citas reliģijas! Baznīca zog cilvēku dzīvības enerģiju, baznīca nodarbojas ar enerģētisko vampīrismu, tāpēc arī baznīcā stāv mirušo bildes un kauli!!! Baznīca asi nosoda maģiju, kaut gan paši mācītāji ir nekromanti, jo veic nekromaga pienākumus un raksturīgās darbības! Kāpēc mācītāji lien kapussvētkos burties? Tiem cilvēkiem, kam savas pasaules koncepcijas veidošana ir par sarežģītu, ir jābūt ateistiem! #ateisms #maģija Es esmu Skolnieciņš, Latvju Dievu dēls! Man Jūsu noziedzīgā ideoloģija ir apriebusies! Kas Jūs esat? Latvieši vai latviešu nodevēji? lv.m.wikipedia.org/wiki/Kategorija:Latviešu_dievi lv.m.wikipedia.org/wiki/Livonijas_krusta_kari lv.m.wikipedia.org/wiki/Dzimtbūšana lv.m.wikipedia.org/wiki/Kategorija:Grieķu_dievi lv.m.wikipedia.org/wiki/Kategorija:Romiešu_mitoloģija lv.m.wikipedia.org/wiki/Kategorija:Skandināvu_dievi ru.m.wikipedia.org/wiki/Список_славянских_богов ru.m.wikipedia.org/wiki/Вуду lv.m.wikipedia.org/wiki/Kategorija:Ēģiptiešu_dievi lv.m.wikipedia.org/wiki/Kategorija:Hinduisma_dievi ru.m.wikipedia.org/wiki/Австралийская_мифология indiansworld.org/mifaztpant.html#.Wm2dQyhSNoO Patiesā kritiskā domāšanā, Jūsu Skolnieciņš [Latvju Skaudības Dievs Skolnieciņš] #ATEISMS #Skolnieciņš #SenlatviešuDievi #LatvjuDievi #buršanās