Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
0
22Labdien! Šodien piedāvāju jums apskatīt un uzzināt kaut ko jaunu kā strādā kinologs, kā notiek dienesta suņu apmācība.Kas vispār ir kinologs... Autors: Lubuntu No maza kucēna līdz desanta vingrinājumiem.
1.

Kas vispār ir kinologs? Kinologs ir speciālists mācībā ar suņiem. Suņu darbības specifika ir ļoti plaša. Suns var tikt apmācīts atrast narkotikas, munīciju, pavadīt neredzīgos. Šoreiz gan par dienesta suņiem.

Interesants fakts- jūs droši vien kaut kur būsit dzirdējis nosaukumu “K-9”. Tas ir vispārējs apzīmējums dienesta sunim. Latīņu valodā k-9 ir canine.

Parasti nbspdienestā strādā... Autors: Lubuntu No maza kucēna līdz desanta vingrinājumiem.
2.

Parasti  dienestā strādā divu šķirņu suņi 1. Beļģu aitu suns 2. Vācu aitu suns.

Viens suns nevar darīt visu, gan piedalīties pēdu dzīšanā, gan atrast narkotiskās vielas. Latvijā dienesta suņus apmāca divās nozarēs. Ir patruļsuņi, kuri specializējušies ir pierādījumu meklēšanā, personu meklēšanā un pēdu dzīšanā. Un ir suņi, kuri ir attiecīgi apmācīti narkotiku, sprāgstvielu un līķu meklēšanā.

Dienesta suņi policijā ir... Autors: Lubuntu No maza kucēna līdz desanta vingrinājumiem.
3.

Dienesta suņi policijā ir vitāli nepieciešama lieta. Proti, ar dienesta suni paveras plašākas iespējas apkarot ar noziedzību un atrast pazudušās personas, piemēram, mežā. Ir bijuši visādi gadījumi, kad ir kāda noziedzīgā nodarījuma persona tika atrasta pateicoties tieši dienesta sunim ar savu perfekto ožu. Mūsdienu tehnika krasi atpaliek no dienesta suņiem.

Ja tu kādreiz ej garām un... Autors: Lubuntu No maza kucēna līdz desanta vingrinājumiem.
4.

Ja tu kādreiz ej garām un redzi, ka notiek dienesta suņa apmācība, tad labāk ir neiet klāt un netraucēt kinologu. Tas ne tikai var traucēt, bet suns to var saprast kā apdraudējumu.

Savukārt, ja tev mājās ir beļģu vai vācu aitu suns, tu nevarētu kandidēt ar savu suni sadzīt pēdas vai atrast narkotikas, jo pirms sākt dienesta suņa apmācības, gluži tāpat kā cilvēkiem ir iestājpārbaudījumi, arī suņiem tiek veikts piemērotības tests, kurā, starp citu, pēta iedzimtību, instinktus, no kā baidās.

Pascaronā sākumā visi suņi... Autors: Lubuntu No maza kucēna līdz desanta vingrinājumiem.
5.

Pašā sākumā visi suņi tiek apmācīti vienādi. Apgūst gan patruļas darbus, gan arī  meklēšanas darbus. Tikai pēc tam suņi tiek testēti un noteikta specifika, kurā strādās. Līdz ar to notiek padziļinātās apmācības noteiktajā soecifikā.  Piemēram, ja dienesta suns būs paredzēts narkotiku, munīcijas  meklēšanai, tad tā arī notiek treniņi. Treniņos parasti tiek izspēlētas situācijas. Narkotikas tiek paslēptas teritorijās, dzīvokļos un sunim tās jāmeklē. Taču ja suns būs paredzēts patruļai, tad atbilstoši darbinieki ar suni dodas uz dažādām teritorijām, kādu atrast, piemēram.

Pirms suni pieņemt dienestā, pēc apmācību pabeigšanas jākārto pārbaudījumi. Ja tie ir nokārtoti veiksmīgi, tad suns tiek darbā.

Manuprāt kinologa darbs ir... Autors: Lubuntu No maza kucēna līdz desanta vingrinājumiem.
6.

Manuprāt, kinologa darbs ir visai iespaidīgs. Un tas, ka suns pēc tam kļūst gan par tavu labāko draugu, gan arī jūs esat kolēģi darbā. Tiek paveikts ļoti iespaidīgs darbs, ka no maza kucēna tiek izaudzināts suns, kas spēj ne tikai ar savu ožu atrast narkotikas, bet arī paveikt citas neiedomājamas loetas, piemēram, desantēties no helkoptera.

Un protams, ka šie suņi ir arī pavisam normāli suņi, kuriem patīk padauzīties, palēkt pakaļ bumbiņai, jo...taču medību instinkts.

0
22

Citi šī autora raksti:

Lasi vēl labākos rakstus:

komentāri [1]

Niks: vai ienāc ar
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
mazais28 avatars
Medaļa VienotībaMedaļa Vilkaču klana biedrsMedaļa Vampīru klana biedrs
  mazais28 10.12.18 05:32
 
0
0