Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
0
237
« 1  2  3  4  5 »

Sveicināti! Nu tad beidzot esmu pabeidzis stāstu par manu ceļojumu Čečenijas republikā. Sākumā biju iedomājies, ka stāsts sastāvēs no trīs daļām, bet rakstot sapratu, ka stāstāmā ir tik daudz un to visu saspiest trijās, četrās un pēctam pat piecās daļās neizdosies. Gala rezultāta esmu sarakstījis sešus stāstus, par Čečeniju.

Pirmos piecus stāstus jeb... Autors: Pēteris Vēciņš Dondijurt. Visa Čečenija vienā pagalmā?! (Dižo vain-ahu zemes 6. daļa).
1.

Pirmos piecus stāstus, jeb stāsta daļas, no sērijas „Dižo vainahu zemes” jau esmu publicējis iepriekš un ja ir vēlēšanas tad tos var izlasīt šeit draugiem.lv.

Stāsta 1.daļa: Groznija.

2.daļa: Pa Kaukāza karu takām, čečenu zeme Ičkērija.

3.daļa: Čeberloja un čečenu tautas traģēdija „Pavēlēts aizmirst”.

4.daļa: Šaroargunas aiza un vareno Čečenijas kalnu noslēpumi.

5.daļa: Čantija un leģendārā čečenu saules zeme-Malhista.

Šajās stāsta daļās stāstīju: par Čečenijas galvaspilsētu Grozniju, par vēsturiskiem notikumiem sākot no seniem laikiem līdz Kaukāza kariem, kā arī par traģiskiem  notikumiem kas satricināja Čečeniju un pārējās vainahu zemes 1944. gadā.  Nedaudz pastāstīju arī par čečenu ģiemeņu un dzimtu tradīcijām, par čečenu kopienu teipu un tukhumu veidošanas principiem, un  tajos pastāvošo kārtību. Tāpat īpaši pieminēju dažus Čečenijas novadus kuri zīmīgi ar savu savdabīgo vēsturi un tradīcijām, kā arī pieminēju dažus dižus un cienījamus vīrus, kuri atstājuši neizdzēšamas pēdas šo novadu, Čečenijas un visa Kaukāza vēsturē.

Tagad dosimies uz... Autors: Pēteris Vēciņš Dondijurt. Visa Čečenija vienā pagalmā?! (Dižo vain-ahu zemes 6. daļa).
2.

Tagad dosimies uz Urusmartanas pilsētu, kur paviesosimies ļoti interesantā brīvdabas etnogrāfiskajā muzejā Dondijurt, kuru vairāku gadu garumā neatlaidīgi veidojis entuazists un savas tautas tradīciju, un vēstures pētnieks Adams Satujevs. Šī vieta un tās saimnieks  mani īpaši pārsteidza un tieši tāpēc šo stāsta daļu nosaucu „Dondijurt- visa Čečenija vienā pagalmā?!”. Savukārt pašā ceļojuma noslēgumā atgriezīšos Groznijā un tad veikšu nelielu kopsavilkumu, un nedaudz padalīšos ar lietderīgu informāciju, kura varētu noderēt kādam kurš vēlās apceļot šo brīnišķīgo Kaukāza zemi- Čečeniju.

Pametam Čečenijas kalnus.

Tā nu ir pienākusi mana Čečenijas ceļojuma sestā diena un mēs pārlaidām otro nakti viesu namā Astar Tazbiči aulā. Šorīt paguļam nedaudz ilgāk, jo pēc četrām pavadītām dienām Čečenijas kalnos esam diezgan paguruši. Patiesībā mums tā īsti nav vajadzības steigties, jo mums paredzētā tikšanās Dondijurt muzejā ir nozīmēta uz pusdienlaiku un līdz šim muzejam, kurš atrodas Urusmartanas pilsētā ir jābrauc kādas pāris stundas.

Ap pulkstes 1000 viesunama... Autors: Pēteris Vēciņš Dondijurt. Visa Čečenija vienā pagalmā?! (Dižo vain-ahu zemes 6. daļa).
3.

Ap pulkstes 10.00 viesunama saimniece aicina mūs brokastīs. Pēc brokastīm vēl pārmijam pāris vārdus ar viesunama saimnieku Alhazūru un varam doties ceļā. Atvadāmies no saimnieces un Alhazūrs mūs pavada līdz vārtiem. Novēlam veiksmi un visu to labāko arī Alhazūram un pametam šo lielisko, un viesmīlīgo viesu namu  Tazbiči aulā.

Scaronķērsojam Itumkali... Autors: Pēteris Vēciņš Dondijurt. Visa Čečenija vienā pagalmā?! (Dižo vain-ahu zemes 6. daļa).
4.

Šķērsojam Itumkali, Kokadojas un Uškalojas aulus. Garām paslīd vakar apskatītie Uškalojas torņi.

Tālāk ceļscaron ved pa... Autors: Pēteris Vēciņš Dondijurt. Visa Čečenija vienā pagalmā?! (Dižo vain-ahu zemes 6. daļa).
5.

Tālāk ceļš ved pa šauro Čantiargunas aizu. Vietām brauktuve atrodas burtiski virs stāvajām klintīm un lejā aizas dibenā plosās Čantiargunas upes krāces.

Aiz kārtējā pagrieziena... Autors: Pēteris Vēciņš Dondijurt. Visa Čečenija vienā pagalmā?! (Dižo vain-ahu zemes 6. daļa).
6.

Aiz kārtējā pagrieziena parādā Gučumkale auls un tā mošeja, kura atrodas burtiski uz stāvas klints virs Čantiargunas upes.

Braucot pa Čečenijas kalniem... Autors: Pēteris Vēciņš Dondijurt. Visa Čečenija vienā pagalmā?! (Dižo vain-ahu zemes 6. daļa).
7.

Braucot pa Čečenijas kalniem un jo īpaši pa šo ieleju vairākās vietās var sajust tādu kā puvušu olu smaku. Izrādās tā ir sēra smaka, kas izdalās no neskaitāmajiem sēravotiem kuru šeit ir cik  uziet. Ik pa gabalam var manīt, ka upē ietek strauti ar īpatnēji zilu vai rūsganu ūdeni. Tāpat visai bieži var manīt arī ar minerāliem apaugušas klintis. Tās tādas ir,  jo no šo klinšu spraugām plūst ļoti spēcīgi mineralizēts ūdens.

 Autors: Pēteris Vēciņš Dondijurt. Visa Čečenija vienā pagalmā?! (Dižo vain-ahu zemes 6. daļa).
8.
Braucot tālāk seko ļoti... Autors: Pēteris Vēciņš Dondijurt. Visa Čečenija vienā pagalmā?! (Dižo vain-ahu zemes 6. daļa).
9.

Braucot tālāk seko ļoti stāvi klinšaini krasti un nogāzes, kuru plaisās izveidojušies  neskaitāmi mazāki un lielāki ūdenskritumi. Tātad mēs esam nonākuši līdz Nihalojas aulam, kurš slavens ar tā apkārtnē esošajiem neskaitāmajiem ūdenskritumiem un īpašajiem klinšu torņiem.

Patiesībā lai iepazītos ar... Autors: Pēteris Vēciņš Dondijurt. Visa Čečenija vienā pagalmā?! (Dižo vain-ahu zemes 6. daļa).
10.

Patiesībā lai iepazītos ar Nihalojas apkārtnē esošajiem objektiem būtu nepieciešama vesela diena, jo lielākā daļa to atrodas salīdzinoši grūtui pieejamās vietās. Piemēram, jau pieminētie klinšu torņi un iedobes kur tie tika būveti atrodas salīdzinoši augstu kalnā, grūti pieejamās klintīs. Labos laika apstākļos šīs būves varot saskatīta arī no ielejas, bet tā kā šodien laiks ir lietains kalnus klāj mākoņi un migla, un neko tā īsti nav iespējams saskatīt.

Urusmartana.

Esam šķērsojuši Nihalojas aulu un aiz tā seko Šatoja, kurā pabijām jau aizvakar. Vēl seko neliels brauciens un pavisam drīz kalni paliek mums aiz muguras. Tātad esam nonākuši Čečenijas līdzenumā. Pie Atagi ciema pagriežamies pa kreisi un sekojam Urusmartanas virzienā.

« 1  2  3  4  5 »
0
237

Citi šī autora raksti:

Lasi vēl labākos rakstus:

komentāri [5]

Niks: vai ienāc ar
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
Sasha Aleksandrs avatars
Medaļa Autoru autorsMedaļa Redaktors iesakaMedaļa Redaktors iesaka
  Sasha Aleksandrs 28.03.16 14:20
 
9
0

Ideāli raksti !  Bauda lasīt    

Pēteris Vēciņš avatars
Medaļa Patīk rakstsMedaļa Karalisks zieds
  Pēteris Vēciņš 28.03.16 14:32
 
5
0

atbildot uz Sasha Aleksandrs komentāru " Ideāli raksti !  Bauda lasīt  ... " Paldies par novērtējumu!

Deony avatars
Medaļa Admins iesakaMedaļa Dienas domaMedaļa Žurnālists
  Deony 22.04.16 22:39
 
4
0

Paldies! Ļoti patīk šie saturīgie, labā literārā valodā aprakstītie ceļojumi.

blusu_kerajs avatars
Medaļa BestsellersMedaļa Admins iesakaMedaļa Sensācija
  blusu_kerajs 26.07.16 11:43
 
1
0

Man patīk, Pluss no manis!

kartupelis ar mugurkaulu  avatars
Medaļa Supermena olaMedaļa Dienas joksMedaļa Senču ola
  kartupelis ar mugurkaulu 09.09.17 12:56  
 
0
0
Čečeņiem uz neatkarību vēl ir cerība!!!Tagad čečeņiem neatkarību ir jāpaprovē iegūt Katalonijas stilā!!!To pašu novēlu arī tatāriem,dagestāņiem,jakutiem un pārējām krievu apspiestajām tautām!!!