Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
8
44

Ja jums parādītos iespēja pavadīt diennakti slaida cilvēka, veselīga dzīvesveida piekritēja kompānijā, jūs noteikti pamanītu vairākas lietas, kuras atšķir viņu no vairākuma cilvēku, kuri piekopj mazkustīgu dzīvesveidu. Uzziniet, kā dažiem cilvēkiem izdodas saglabāt slaidu figūru un labu veselību līdz mūža novakarei, un pacentieties pārņemt šos veselīgos paradumus.

Foto: © Royalty-Free/CORBIS
 Izgulieties un pamostieties... Autors: SmallSmooker 10 veselīga dzīvesveida paradumi.
1. Izgulieties un pamostieties dabīgi. Vairākums cilvēku, kuri piekopj veselīgu dzīvesveidu, pamostas bez modinātāja lieliskā garastāvoklī, atpūtušies un ar labu ēstgribu. Viņi ir izstrādājuši fitnesa plānu un pieturas pie tā. Tādi cilvēki viegli aizmieg, guļ ciešāk, turklāt, vajadzība pēc miega viņiem ir mazāka, t.i. spēku atjaunošanai ir vajadzīgas tikai dažas cieša miega stundas. Ir zināms, ka starp neizgulēšanos un lieko svaru (aptaukošanos) pastāv stabils sakars. Miegs atjauno organisma spēkus, palīdz pārkārtoties un sagatavoties jaunai dienai.
Esiet gatavi Cilvēki kuri... Autors: SmallSmooker 10 veselīga dzīvesveida paradumi.
2. Esiet gatavi. Cilvēki, kuri piekopj veselīgu dzīvesveidu, jau vakarā sagatavo sporta piederumus un apģērbu nākamajai dienai, priekšlaicīgi plāno lietu kārtību veselai nedēļai, ņemot vērā sporta nodarbības. Starp citu, viņu attieksme pret treniņiem ir tikpat nopietna, kā pret lietišķām tikšanām vai sociālām saistībām.
Taisiet rīta rosmi Sporta... Autors: SmallSmooker 10 veselīga dzīvesveida paradumi.
3. Taisiet rīta rosmi. Sporta nodarbības no rīta ir efektīvākas nekā vakara vingrojumi, turklāt, tās labāk iekļaujas dienas kārtība. Pēc rīta rosmes parādās patīkama gandarījuma un lepnuma sajūta, kas palīdz izvēlēties veselīgu uzturu dienas garumā, veiksmīgi iziet no stresa situācijām un saglabāt labu garastāvokli. Rīta rosme – labākais dienas sakums, kurš beigu beigās ietekmē daudzu lēmumus, kurus mēs pieņemam dienas garumā.
Plānojiet uztura režīmu... Autors: SmallSmooker 10 veselīga dzīvesveida paradumi.
4. Plānojiet uztura režīmu. Cilvēki, kuri piekopj veselīgu dzīvesveidu, ēd stingri noteiktajā laikā, plāno ēdienreizes, ņemot vērā treniņus, un precīzi zina, ko ēdīs un kad. Sākumā nāksies pielikt noteiktas pūles, lai kļūtu skaidra ēdienu un uzkodu izvēle, taču nevajadzētu palaist uzturu pašplūsmā. Ja jūs esat tik ļoti izbadojušies, ka dodaties pie zviedru galda vai pasūtāt ēdienu ātrās ēdināšanas kafejnīcā, tā ir pirmā tuvojošās katastrofas pazīme.
Neieciklējieties uz... Autors: SmallSmooker 10 veselīga dzīvesveida paradumi.
5. Neieciklējieties uz neveiksmēm. Cilvēki, kuri piekopj veselīgu dzīvesveidu, neļauj neveiksmēm apstādināt viņus ceļā uz mērķi - viens izlaists treniņš nepārvēršas divos vai trijos. Pēc izlaista treniņa viņi dodas uz sporta zāli un trenējas vēl intensīvāk. Arī nevajadzētu īpaši satraukties un pārtraukt diētu viena picas vai tortes gabala dēļ. Jāatgriežas pie veselīga uztura režīma, jānodarbojas regulāri ar sportu un labi jāizguļas, lai laiku pa laikam atļautos nelielu atslābināšanos un izlaist treniņu, pie tam nevainojot sevi visos nāves grēkos.
Mainiet dzīvesveidu un... Autors: SmallSmooker 10 veselīga dzīvesveida paradumi.
6. Mainiet dzīvesveidu un paradumus. Slaidi cilvēki nav kļuvuši tādi vienas nakts laikā – tam viņiem vajadzēja daudz vairāk laika. Viņi daudz lasa par fitnesu un pareizu uzturu un necenšas pārveidoties vienas dienas laikā, pakāpeniski mainot paradumus, kamēr tiek nekļūst par viņu dzīves dabisku daļu. Kā teica gudrie, izvelies labāko, bet paradums padarīt to par patīkamu un dabisku.
Iemācieties atšķirt veiksmes... Autors: SmallSmooker 10 veselīga dzīvesveida paradumi.
7. Iemācieties atšķirt veiksmes psiholoģiju no nederīgiem un kaitīgiem padomiem par to, „kā notievēt bez piepūles”. Cilvēki, kuri piekopj veselīgu dzīvesveidu, nepieņem burvīgus līdzekļus ātrai un vieglai notievēšanai un atveseļošanai. Viņi zina, ka ilgs mūžs, laba veselība un slaida figūra nav viegli iegūstamas, un lai katru dienu baudītu šīs priekšrocības, jāpieliek diezgan daudz pūļu. Atcerieties: ja kaut kas ir pārāk labs, lai būtu patiesība, tad tā ir nepatiesība.
Nometiet lieko svaru un... Autors: SmallSmooker 10 veselīga dzīvesveida paradumi.
8. Nometiet lieko svaru un saglabājiet sasniegto. Cilvēki, kuri piekopj veselīgu dzīvesveidu, zina, ka ar vienu diētu vien nepietiek, lai notievētu un saglabātu sasniegto svaru ilgu laiku. Fitnesa nodarbības ir veiksmīgas notievēšanas garantija. Ja regulāri nodarboties ar sportu, var saglabāt sasniegto svaru visu mūžu.
Nenonieciniet pozitīvu... Autors: SmallSmooker 10 veselīga dzīvesveida paradumi.
9. Nenonieciniet pozitīvu autotreniņu. Lai saglabātu labu figūru, jāizmanto pozitīva autotreniņa metodes. Diez vai jūs zaudēsiet svaru, ja pastāvīgi sev atkārtosiet: „es esmu resna” vai „Es esmu sliņķe”. Biežāk atkārtojiet frāzes „Es esmu stipra”, „Man viss izdosies”, „es rūpējos par savu figūru” un tml.
Uzstādiet sev reālistiskus... Autors: SmallSmooker 10 veselīga dzīvesveida paradumi.
10. Uzstādiet sev reālistiskus mērķus. Cilvēki, kuri piekopj veselīgu dzīvesveidu un seko līdzi savai figūrai, vienmēr tiecas pie reālistiskiem mērķiem. Daži vēlas notievēt līdz noteiktam izmēram vai parametriem. Citi cenšas ar savu uzvedību uzturēt noteiktu akciju, piemēram, skrien riksīšos ar mērķi cīnīties ar krūts vēzi vai nodarbojas ar velosportu, lai cīnītos ar leikēmiju. Sasniedzot vienu mērķi, uzstādiet sev nākamo un sastādiet plānu, kā to sasniegt.
Izmantotie avoti:
http://www.meitenem.lv
8
44

Citi šī autora raksti:

Lasi vēl labākos rakstus:

komentāri [2]

Niks: vai ienāc ar
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 06.06.11 13:52
 
1
0

 Iedomājos  ka 8. bildē ir pirms un 7. pēc

Forš raxts +

SmallSmooker avatars
Medaļa NostradamsMedaļa Redaktors iesakaMedaļa Zvaniņš skan
  SmallSmooker 06.06.11 15:53
 
1
0

atbildot uz nobanots komentāru "  Iedomājos  ka 8. bildē ... " Nē nē otrādāk.