Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
0
35

9 ēdieni uz galda. Galds lūst. Vietas nav. Pārēšanās. Izmētāti šķovēti kāposti, sabiruši zirņi uz sarkanā galdauta un pierijušies brālēni un māsīcas. Cik pazīstama situācija, vai ne? Ak šie jaukie kopā būšanas svētki, kad galerts jau tiek vārīts nedēļu pirms Ziemassvētkiem.

Jā, saprotu, ka ēdiens latviešiem ir kopā būšana. Ēdiens ir mīlestība. Ēdiens ir svētki. Ēdiens ir VISS. Bet itin viegli var mainīt šo paradumu. Protams, ir ļoti grūti ieskaidrot omītei, ka “Paldies, bet šogad necep tos trīs dažādos cepešus vai triljons pīrādziņus”.

Šogad vēlos pievērst lielāku uzmanību galda dekorācijām nevis ēdienam. Nu tā, lai ir estētiski un skaisti. Citādāk tiešām vienmēr visi atnāk un dodas mājās tikpat pilni kā svētku galdā guļošās zosis. Tā, lai galda dekorācijas aizņem lielāko daļu no vietas, kas paredzēta ēdienam. Acīm baudāmi un vēderam prieki, jo tas netiks piestumts ar kartupeļu kalniem un mērču upēm. Vecās labās vīna glāzes. Der ne tikai kā puķu podi, vāzes, svečturi, bet arī lieliska dekorācija, kurā sabērt maza izmēra apaļās eglīšu mantiņas vai, piemēram, brūklenes un glāzi piepildīt ar ūdeni, vēl var ielikt ūdenī plošku. Vīna glāzēm nav obligāti jābūt vienādām. Mākslinieciskā nekārtība dažreiz ir tik skaista. Arīdzan kristāla traukus un bļodas, kas gulst augstākajos plauktos, var izmantot tieši tāpat kā vīna glāzes! Salut!

Piemērs Autors: Katrīna 5 Galda dekorācijas Ziemassvētkos vs. Ēdiens
1.

Piemērs

Piemērs Autors: Katrīna 5 Galda dekorācijas Ziemassvētkos vs. Ēdiens
2.

Piemērs

0
35

Lasi vēl labākos rakstus:

komentāri [6]

Niks: vai ienāc ar
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
aloka avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa Sertificēts spoksMedaļa Soarkana Rūžeņa
  aloka 07.12.17 10:34
 
1
0

Uz Ziemassvētkiem mūsmājās ciemiņi ir retums, vairāk kā ģimenes svētki un tad gatavoju, lai ir ēdamais  tam vakaram un nākošajai dienai!   Parasti viss veiksmīgi tiek notiesāts. Un māja tiek pārsvarā dekorēta ar bērnu taisītajām virtenēm no kreppapīra!  

Lestets avatars
Medaļa Gada SPOKS 2017Medaļa GremlinsMedaļa Gada SPOKS 2017
  Lestets 07.12.17 10:04
 
0
0

Man būtu kompromiss, vajag ēdienu kā dekorāciju. Ēdienu vajag skaistāku un arī tā nepierīsies, lai gan tieši Ziemassvētkos to vajag

rasiks avatars
Medaļa BetmensMedaļa Patīk rakstsMedaļa Kukijs
  rasiks 07.12.17 10:10
 
0
0

Nekritīsim otrā galējībā, kad atnākuši no kopā pabūšanas ar radiem vai draugiem, ar steigu virināsim sava ledusskapja durvis!

SAMSS avatars
Medaļa Zoles 3000 spelesMedaļa Zoles 3000 spelesMedaļa Duraka 3000 speles
  SAMSS 07.12.17 19:05
 
0
0

  

mazais28 avatars
Medaļa VienotībaMedaļa Vilkaču klana biedrsMedaļa Vampīru klana biedrs
  mazais28 10.12.17 17:14
 
0
0

  

Charged avatars
Medaļa Sensāciju magnētsMedaļa TribīneMedaļa Nedēļas hīts #2
  Charged 23.12.17 22:03
 
0
0