Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
0
132

Zirnekļi ir viens no radījumu veidiem, kas sevi ir adaptējuši visneparastākajām situācijām, kā arī to maskēšanās veidi ir ļoti daudz un dažādu. Šoreiz stāsts būs par kādu zirnekli, kas sevi maskē kā koka lapu. Šis zirnekļu paveids tika atklāts Ķīnas lietusmežos.

Priekscaron Matjaza Kuntnera... Autors: Zirnrēklis Zirneklis, kas izskatās pēc lapas
1.

Priekš Matjaza Kuntnera, tas bija parasts varaka pārgājiens cauri dienvidrietumu Ķīnas Juņnaņu lietus mežam, līdz viņa luktura gaismā iezaigojās zirnekļa zīda pavediens.

Tas pats par sevi nebija nekāds pārsteigums. Taču arahnologista uzmanību pievērsa tas, ka zīda pavediens ir piestiprināts pie lapas uz koka zara. Pēc tuvākas izpētes Kuntners saprata, ka viena no lapām patiesībā ir zirneklis. "Es biju šokēts". Tas ir tāpēc, ka Kuntneram un viņa kolēģiem ir aizdomas, ka tie ir atklājuši jaunu tīklu audēju zirnekļu sugu, pirmo, kas maskējas kā lapa.

Zirnekļveidīgais izmanto... Autors: Zirnrēklis Zirneklis, kas izskatās pēc lapas
2.

Zirnekļveidīgais izmanto savu tīklu, lai piestiprinātu lapas pie koka zara, un tad arī pats paslēpjas starp šīm lapām. Zinātnieki vēl nav pilnībā pārliecināti par to, kādēļ zirneklis tā dara, taču visticamāk tas tā tiek darīts, lai noslēptos no plēsoņām, vai arī lai pārsteigtu savu laupījumu.

Dzīvnieki ir attīstījuši neskaitāmus veidus, kā sevi paslēptu no plēsoņām un no sava potenciālā upura. Kamuflāža ir dzīvnieka veids, kā sevi padarīt neredzamu, bet maskēšanās ļauj dzīvniekam atgādināt kaut ko pilnīgi citu.

Kamuflāža ir paredzēta, lai maldinātu maņu orgānus. Maskēšanās ir paredzēta, lai apmuļķotu prātu. Maskēšanās par lapu ir plaši izplatīta starp posmkājiem un citiem maziem dzīvniekiem: mirušas lapas tauriņi (Deal leaf butterflies), piemēram, lieliski attēlo nopuvušu lapu - līdz pat sēnītes plankumiem.

Maskēšanās ir daudz veiksmīgāka, ja ap maskēto radījumu ir tādi paši reāli objekti. Šis apstāklis ir īpaši patiess, runājot par lapas-mimicifējošo zinrekli, kurš acīm redzot no zemes savāc nokritušās lapas uz koka zara, lai tādējādi veiksmīgāk nomaskētu savu klātbūtni.

Gluži kā pārējās lapas... Autors: Zirnrēklis Zirneklis, kas izskatās pēc lapas
3.

Gluži kā pārējās lapas, zirneklis ir brūni-zaļā krāsā, ar garu kaklainu struktūru, kas savieno tā galvu un krūtis ar vēderu, tādējādi vēl jo vairāk atgādinot lapu. Tā uz ķermeņa esošie atveidojumi un zīmes pat atgādina lapu dzīslojumu.

Tā maskēscaronanās ir tik... Autors: Zirnrēklis Zirneklis, kas izskatās pēc lapas
4.

Tā maskēšanās ir tik laba, ka tas varētu izskaidrot, kādēļ līdz šim tik ļoti maz šo zirnekļu ir atklāts. Pat pieredzējušiem zinātniekiem ir grūtības pamanīt šos zirnekļus. Kuntners un viņa kolēģi līdz šim ir atraduši tikai divus šādus zirnekļus: pieaugušu mātīti novērotu vakara pārgājienā un mazuli, kas tika atrasts pāris dienas vēlāk.

Pievienotie video

0
132

Citi šī autora raksti:

Lasi vēl labākos rakstus:

komentāri [4]

Niks: vai ienāc ar
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 11.08.17 14:39
 
10
0

Tas jau hibrīds ne zirneklis   

SAMSS avatars
Medaļa NostradamsMedaļa RainisMedaļa Recidīvists
  SAMSS 11.08.17 15:47
 
5
0

garnelei lidzigs

Prominent avatars
Medaļa TrumpeMedaļa 1/13 kūciņasMedaļa Dienas doma
  Prominent 18.08.17 19:58
 
3
0

Normāli maskējas 

Strāvonis avatars
Medaļa SEOMedaļa Autoru autorsMedaļa SEO
  Strāvonis 11.08.17 20:10
 
2
0

smukulis