Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
5
23

Nereti izskan viedoklis, ka 'brīvā enciklopēdija' Vikipēdija ir ticams informācijas avots, kurā var atrast ticamus un patiesus datus par sev izvēlēto tematu. Pieredze man ir visai nelaba ar šī resursa izmantošanu, kapēc vēlos vērst uzmanību uz, manuprāt, neatbilsotšiem un novecojušiem datiem, kuri var izraisīt neveselīgas domstarpības lasītāju vidū. Taču mainīt vai publicēt informāciju šajā vietnē ir visai bezcerīgi, jo daļa no atbildīgajiem par šo vietni ir pamatīgi stagnējuši. Septītais raksts būs par enerģiju, vai kas Vikipēdija uzraugiem liek jaukt fiziku ar eksistenciālismu.

lasi, vērtē un izsaki savas domas

 Enerģija ir fizikas... Autors: Strāvonis Vikipēdija [enerģija]
1.

+ Enerģija ir fizikas sistēmas spēja paveikt darbu
Sistēma nespēj paveikt darbu, izmantojot sistēmu var vadīt darbu. Enerģija ir spēja aprakstīt parādību, kurai nevar piedēvēt miera stāvokli.

+ Izšķir blablabla kinētiskā enerģija saistīta ar kustību, potenciālā ar pozīciju
Enerģija ir vielas parādība, kura tai neļauj sakrist vienā punktā vai enerģiju var izteikt kā gravitocionālu novirzi no absolūtas kustības. Potenciālo enerģiju ir pieņemts uzskatīt par kāda ķermeņa tieci uz otru, ja šo ķermeņu masa ir pietiekami liela, lai viņu starpā rastos gravitācijas spēks. Savukārt kinētiskā enerģija ir potenciālā enerģija un spēks, kas rada novirzi no viņas.

+ Plašākā uztverē ar enerģiju arī apzīmē citus enerģijas veidus

Enerģija nevar apzīmēt enerģijas veidus vai plašāka uztvere nerodas, ja termins tiek mēģināts izteikt ar viņa paša patapinājumu. Enerģijas veidi var aprakstīt vielas stāvokļu attiecību, kas pasaka to, ka enerģija ir kkāda vieda pretestība gravitācijai.

+ Enerģija un spēks nemitīgi maina pasauli

Termins 'spēks' nav aplūkojams bez termina 'enerģija' vai pasakot 'spēks' uzreiz jau ir zināms, ka attiecinātais spēks uz kādu ķermeni iekļauj sevī aprakstīto enerģiju, ko izsaka spēks. Varētu teikt, ka spēks ietekmē pasauli, taču tas nepasaka, cik lielā mērā, kapēc nevajadzētu atsaukties uz nemitīgu maiņu, lai aprakstītu pasauli.

+ Enerģijai ir formas
Forma apraksta vielu, kapēc nevajadzētu terminu 'forma' attiecināt uz enerģiju. Enerģiju var raksturot dažādas mijiedarbības starp ķermeņiem vai to kopām.

+ Relativitātes teorijā pilno ķermeņa enerģiju aprēķina
Nepareizi ir teikt 'pilno ķermeņa', ja var aprēķināt ķermeņa enerģiju ar to ir pietiekami. Ķermeni nevar piepildīt ar vienu vai otru enerģiju vai ķermenis jau aparkasta sevī iekļauto enerģiju. Lai gan es izvēlētos vārdu 'izteikt' vārda 'aprēķināt' vietā, jo nevienam vēl nav sanācis vielu pilnībā pārveidot enerģijā.

5
23

Citi šī autora raksti:

Lasi vēl labākos rakstus:

komentāri [5]

Niks: vai ienāc ar
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
Prāta Darbnīca avatars
Medaļa Admins iesakaMedaļa CūceneMedaļa Admins iesaka
  Prāta Darbnīca 15.10.15 23:01
 
6
3

Njā, viss skaidrs... ar šo parādīji, ka neesi apguvis ne fizikas, ne arī loģiskās domāšanas kursu. Šis raksts īstenībā pārspēj visus iepriekšējos, kuros varbūt pat varēja izlobīt ko patiesu, kamēr te ir pilnīgas muļķības.

Ieteikums: aizej pie kāda fizikas pasniedzēja un pakonsultējies par enerģiju, silti iesaku.

Strāvonis avatars
Medaļa SEOMedaļa Autoru autorsMedaļa SEO
  Strāvonis 15.10.15 23:03
 
3
2

atbildot uz Prāta Darbnīca komentāru " Njā, viss skaidrs... ar šo parādīji, ... " kur man viņu meklēt

Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 25.10.15 14:01
 
1
0

Man Wikipedia patīk...

aumy avatars
Medaļa Gada RAKSTS 2016Medaļa NostradamsMedaļa Ziņnesis
  aumy 10.02.18 11:52
 
0
0

malacis, strāvoni.

WhatDoesTheFoxSay avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Gada RAKSTS 2017Medaļa Dienas doma
  WhatDoesTheFoxSay 16.10.15 15:45
 
0
1

atbildot uz Prāta Darbnīca komentāru " Njā, viss skaidrs... ar šo parādīji, ... " nopērc sāli tad.