Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
5
5167

Skaista, bet bīstama. Šo salu apdzīvo pasaulē viena no pēdejajām akmens (paleolīta) laikmeta ciltīm - Sentinelieši ar kuriem nav izdevies izveidot nekādus kontaktus.

Sentinela sala ir samērā... Autors: Werkis2 Viena no visbīstamākajām vietām pasaulē!
1.

Sentinela sala ir samērā neliela sala ( 72 km2 ) ar ļoti skaistu pludmalu , šo salu klāj biezi džungļi.

No satelīta neko vairāk par... Autors: Werkis2 Viena no visbīstamākajām vietām pasaulē!
2.

No satelīta neko vairāk par kokiem un pie salas 1981.gadā uz sēkļa uzsēdušos kuģi Primerose nav iespējams redzēt.

Scarono salu apdzīvo pasaulē... Autors: Werkis2 Viena no visbīstamākajām vietām pasaulē!
3.

Šo salu apdzīvo pasaulē viena no pēdejajām akmens (paleolīta) laikmeta ciltīm - Sentinelieši. Speciālisti šo cilti uzskata par vienu no nedaudzajām vēl dzīvajām paleolīta laikmeta liecībām. Par šo cilti ir ļoti maz zināms un izpētīts, jo cilts nevēlas kontaktēties ar ārpasauli. Savā nodabā tā viņi tur uz salas ir dzīvojuši un dzīvo joprojām, pilnība atdalīti no pārējās pasaules. Visi mēģinājumi ar cilti kontaktēties ir beigušies neveiksmīgi. Ja svešinieki viņiem pietuvojas pārāk tuvu, tad tiek raidīti brīdinājuma šāviņi no lokiem, ja nu kāds pietuvojas pārāk tuvu vai nu speciāli vai nejauši, tad parasti tas beidzas ar nāvi.

Iztiku cilts iegūst, medījot ar šķēpu, loku un bultām, zvejojot vai vācot augļus un saknes, bet apģērbu gatavo no koku mizām un lapām.

Attēlā Sentinelieši šauj ar bultām pa helikopteru.

Sentinela sala ir viena no... Autors: Werkis2 Viena no visbīstamākajām vietām pasaulē!
4.

Sentinela sala ir viena no 200 Andamanu salām - Indijā. Andamanu salās dzīvo negrito ciltis ar tumšu ādas krāsu. Antropologi uzskata, ka Andamanu salu iedzīvotāju senči migrējuši no austrumu Āfrikas aptuveni pirms 60 000 gadiem.

Andamanu salu cilšu grupas;
Lielie andamanieši, Jaravieši, Onge, Sentinelieši. Nikobaru salās pirmiedzīvotāji ir ar gaišāku ādas krāsu un ar mongoloīdām pazīmēm; Nikobarieši un Šompenieši.

Sentinela sala tehniski ietilpst Indijas jurisdikcijā, taču tā ir neatkarīga, jo pirmatnējie iedzīvotāji nekad nav pakļāvušies kādai varai. Cilts ir nelaipna pret svešiniekiem, uzskatot tos par nelūgtiem viesiem. 1970.gadā Indijas valdība uz salas nometa akmeni kurā rakstīts, ka sala pieder Indijai.

Nevienam īsti arī nav... Autors: Werkis2 Viena no visbīstamākajām vietām pasaulē!
5.

Nevienam īsti arī nav skaidrs, cik šo iezemiešu apdzīvo salu, varētu būt aptuveni 500  Sentineliešu cilts pārstāvju. Ir mēģināts veikt tautas skaitīšanu no atāluma un saskaitīti 39 sentinelieši. Kādu laiku atpakaļ Indijas valdība no 1967. - 1996. gadam pat centās izveidot kontaktus ar viņiem, atstājot dažādas dāvanas, tomēr pretī saņēma dusmas uz izšautu bultu virkni, liekot atmest jebkādas komunikācijas iespējas. Attēlā redzama Sentineliešu cilts sieviete, kas vāc kokosriekstus, ši ir vienīgā tik tuvu uzņemtā fotogrāfija ar kādu no šīs cilts pārstāvi. 1993.gadā Sentinelieši tomēr atļāva svešiniekiem sev pietuvoties nedaudz tuvāk, taču  tikai uz īsu brīdi pēc, kā tika raidīti brīdinājuma šāviņi no lokiem, lai svešinieki dodas prom. Sentineliešiem no svešinieku dāvanām vislabāk pie sirds ļoti gāja kokosriekstsi, kas uz Sentinela salas neaug.

1974gads Tika prom ar bultu... Autors: Werkis2 Viena no visbīstamākajām vietām pasaulē!
6.

1974.gads. Tika prom ar bultu dupsī !

National Geographic uz salas sentineliešiem atstāja dažas nelielas dāvanas; mazu rotaļu autmoašīnu, kokosriekstus, dzīvu cūku, lelli un metāla cepšanas piederumus (Pannas) u.c. Lelle un cūka tika uzšķērsta ar šķepu un aprakti turpat pludmales smiltīts, bet kokosrieksti un cepšanas piederumi Sentineliešiem ļoti gāja pie sirds. Kad National Geographic filmēšanas grupa palika parāk ilgi Ziemeļu Sentinela salas tuvumā 1974.gadā, viens no sentineliešu cilts karotājiem režisoram iešāva loka bultu dibenā un par savu veikumu tas vēl ilgi smējas pludmalē. (Tātad varam spriest, ka viņiem ir laba humora izjūta).

1981gadsMarooned  izsēdināti... Autors: Werkis2 Viena no visbīstamākajām vietām pasaulē!
7.

1981.gads.

Marooned - izsēdināti uz vientuļas salas. Nezinu, kā lai latvisko vārdu - marooned!

1981.gada 2. augustā naktī Hong Kongas kuģis Primerose uzsēdās uz sēkļa bez jebkādām cerībām tikt no tā saviem spēkiem projām. Kuģim gan nedradudēja nogrimšana, tādēļ pa radio tika lūgta palīdzība. Kapteinis un kuģa apkalpe nolēma palikt uz kuģa un gaidīt palīdzību. No rīta jūrnieki ieraudzīja pasakaini skaistu salu uz kuras par civilizāciju nekas neliecināja. Kuģa apkalpei Sentinela salas pludmale likās brīnišķīga vieta kurā varētu sagaidīt palīdzību, taču kapteinis pavēlēja apkalpei palikt uz kuģa klāja.

Pēc dažām dienāmkuģa apkalpe pamaīja vairākas grupas kailus un tumšādain vīriešus, kas nāca arā no džungļiem. Tie bija kaili un apbruņojušies ar pīķiem, lokiem un bultām u.c. primitīvie ieročiem. Kapteinis uzreiz veica trauksmes zvanu - satrauktā balsī "Mežoņi, mežoņi, vairāk kā 50 bruņojušies ar vienkāršiem ieročiem un viņo taisa 3 laivas, viņi  varētu sasniegt kuģi saulrietā".

Pēc vairākam dienām un pārciestiem sentineliešu uzbrukumiem kuģa apkalpe tika izglābta ar helikopteru. Kuģa apkalpei paveicās tikt dzīviem prom no salas.

2006 gadā divinbsp... Autors: Werkis2 Viena no visbīstamākajām vietām pasaulē!
8.

2006. gadā divi  Indiešu malu zvejnieki Sunders Rajs (48) un Pandits Tīvari (52) kļūdas pēc uzskrēja uz sēkļa šīs salas tuvumā un tika nogalināti, ko gan īsti par kļūdu nevarētu to nosaukt, jo abi zvējnieki bija pamatīgi piedzērušies.

Pūliņi nolaisties uz salas ar helikopteriem un paņemt viņu līķus bija veltīgi. Tomēr izdevās uzņemt dažas fotogrāfijas ar gandrīz kailajiem Sentinelese cilts pārstāvjiem, kā arī helikoptera propēleru radītais vējš atsedza abu zvējnieku mirstīgās atliekas, kuras bija apraktas seklos kapos, agrāk tika uzskatīts, ka Sentinelese cilts ir kanibāli, kas savus upurus apēd pusdienās.

Vai vajag veidot kontaktu ar šo cilti - es domāju ka nē. Par piemēru var minēt vēlvienu citu cilti - Jarawa, kas dzīvo uz vienas no citām salām netālu no Sentinela salas. 1997.gadā cilts izveidoja kontaktu ar ārpasauli un jau ir paguvusi nodzerties un iegrimusi seksuālās sizvirtībās, kā arī pārdzīvojusi masaliņu epidēmiju.

Pasaules sabiedriskās organizācijas, kuras cīnās par iezemiešu tiesībām, uzskata, ka pasaules sabiedrībai nevajadzētu šīm nekontaktējošām tautām uzspiest savu kontaktu. Tādējādi tiktu cienīta to pašnoteikšanās un griba dzīvot pēc saviem uzskatiem.

1996gadā Indiescaroni... Autors: Werkis2 Viena no visbīstamākajām vietām pasaulē!
9.

1996.gadā. Indieši pārtrauca apmeklēt Sentinela salu, jo saprata, ka tas ir bezjēdzīgi.


 

2004gadā cunami prasīja... Autors: Werkis2 Viena no visbīstamākajām vietām pasaulē!
10.

2004.gadā cunami prasīja vairāk kā 230 000 cilvēku dzīvību no sentineliešiem blakus esošajām zemēm, taču paši sentinelieši pārdzīvoja cunami un šķietami, ka bez upuriem.Tie bija spējuši paredzēt cunami un paguvuši paslēpties drošībā. Pēc cunami Indiešu helikopters nometa paciņu uz salas, bet no džungļiem iznāca sentinelieties un sāka šaut uz helikopteru ar bultām, parādot, ka viņiem nav nepieciešama nekāda palīdzība.

Indijas valdība no Sentinela salas pa gabalu tur prom visus svešiniekus, tiek patrulēts jūra un gaisā. Ja kāds tiek pieķerts tuvojamies salai tad tam tiek piespriests ļoti liels naudas sods vai samērā ilgs laiks cietumā.

5
5167

Citi šī autora raksti:

Lasi vēl labākos rakstus:

komentāri [138]

Niks: vai ienāc ar
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
theGameHasJustBegun avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa NostradamsMedaļa Rainis
  theGameHasJustBegun 29.03.14 23:28
 
214
0

neticami ka vel taadas ciltis pastaav...

MeGusta111 avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa KomiķisMedaļa Dienas joks
  MeGusta111 30.03.14 02:03
 
141
0

Super raksts! Viens no labākajiem, ko pēdējā laikā esmu lasījis :) Tiešām labi sastādīts un par interesantu tēmu, malacis 

cherihe avatars
Medaļa RecidīvistsMedaļa RecidīvistsMedaļa Recidīvists
  cherihe 30.03.14 09:43
 
114
0

tie droshi vien ir laimiigaakie cilveeki uz zemes. Nav nodoklju, nav jaaiet uz darbu, nav jaamaksaa iire, apdroshinaashana, utt.

Lāčplēsis avatars
Medaļa Redaktors iesakaMedaļa SensācijaMedaļa Redaktors iesaka
  Lāčplēsis 30.03.14 02:57
 
106
2

atbildot uz sersscorpions komentāru " ja pēkšņi pazustu elektrība un deg... " Gribētu redzēt, kā 500 vīri ar lokiem un šķēpiem okupētu pasauli.. 

SEWEP avatars
Medaļa ZebraMedaļa BērndārznieksMedaļa Soarkana Rūžeņa
  SEWEP 30.03.14 02:19
 
71
1
Jauki ir zināt to ka pasaulē vēl ir tādas tautas kuras nav sabojātas ar mūsdienu paradumiem.
BodyBoard avatars
Medaļa Aģents 0/7Medaļa EnģelisMedaļa Aģents 0/7
  BodyBoard 29.03.14 23:56
 
64
0

W0W ! Fantastisks raksts. Es reāli gribēju izlasīt tikai pāris rindas un iet atpakaļ, bet tad mani tas ieinteresēja un beigās izlasiju visu,

tiešām liels +  

Zooll avatars
Medaļa SpoksMedaļa MaģistrantsMedaļa Jubilārs
  Zooll 30.03.14 15:52
 
51
3

Šito nevar rādīt putinam citādi vēl sagribēs aneksēt salu ....

VentasVelns avatars
Medaļa Seko Facebook 8000Medaļa RecidīvistsMedaļa Maska
  VentasVelns 30.03.14 17:34
 
46
1

atbildot uz waffess komentāru " meerkkjiem merkakju  dziive :... " Spokos jauni noteikumi: Ir jāpabeidz 1. klase lai komentētu!

Theinfernoisrefuge avatars
Medaļa RecidīvistsMedaļa SviestmaizeMedaļa Sniegpārsliņš
  Theinfernoisrefuge 30.03.14 15:10
 
44
0

Tai video kādam ,kas veda viņiem tos kokosriekstus laikam nepatika ta grūtniece,ka šai iemeta pa pauri ar riekstu. 

laimigais trollis avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa Dienas joksMedaļa Dienas joks
  laimigais trollis 30.03.14 01:48
 
39
0

atbildot uz sersscorpions komentāru " ja pēkšņi pazustu elektrība un deg... " Nedomāju viss, jo tomēr modernajā pasaulē ir automātiskie ieroči, kā piem. kalašņikovs, un tiem nevajag ne elektrību, ne benzīnu.

malakia avatars
Medaļa MaskaMedaļa DzelžiMedaļa Žurnālists
  malakia 30.03.14 16:54
 
32
0

šādiem rakstiem ir jēga!

TheOne avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa Dienas joksMedaļa Bakalaurs
  TheOne 23.04.14 09:20
 
29
0

katru diena, kā brīnums, baltie lido ar maģiskiem putniem, un peld ar kuģiem kuru izgataves matreāls grimst. no vienas puses jau interesanti pavērot, bet no otras puses viņi dzīvo ilūzijā, ka ir spējīgi savi aizstāvēt, bet realitatē viens piedzēries krievs ar kalšņikovu visus apšautu.

Bezdievis avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Dienas domaMedaļa Dienas doma
  Bezdievis 30.03.14 20:29
 
29
1

Patiesībā, viņi tikai aizstāv savu zemi. Šaubos, vai viņi piekrīt, ka viņi atrodas kaut kādas Indijas vai jebkuras citas valsts sastāvā. Un jebkurš iebraucējs ļoti ātri censtos iegūt kādu zemes gabalam ostai, lidostai, savai saimniecībai u.t.t. Kāpēc gan šai ciltij tas būtu jāatļauj?

Mēs esam ieraduši, ka par privātīpašumu mums ir kāds tā apliecinošs dokuments, mēs maksājam zemes nodokli u.t.t., pretī it kā saņemot saremontētu ceļu un citas lietas. Šai ciltij nekas no tā nav vajadzīgs, viņi paši sevi sargā, paši sevi ārstē. Pieļauju, ka viņiem ir bijusi slikta pieredze pagātnē (ir pieejams viens video, kur kaut kādi arābi met šiem kokosriekstus un bļauj sievietei, lai parāda pu*us. Tāpēc šie saprot, ka nekas nav par brīvu, tāpēs arī dāvanas nepieņem. Un pareizi dara.

spoku dienas doma

VentasVelns avatars
Medaļa Seko Facebook 8000Medaļa RecidīvistsMedaļa Maska
  VentasVelns 30.03.14 17:32
 
28
0

atbildot uz tokyowolf komentāru " Diez cik vareni viņi būtu ar savie... " Kapēc lai kāds kaut ko tādu darītu?

Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 30.03.14 04:23
 
17
0

atbildot uz sersscorpions komentāru " ja pēkšņi pazustu elektrība un deg... " ļoti šaubos, ka viņiem varētu rastiet pat attāli līdzīga ideja

Sportiskais čalis avatars
Medaļa Mūsdienu domātājsMedaļa RecidīvistsMedaļa Mūsdienu domātājs
  Sportiskais čalis 30.03.14 13:43
 
13
0

Interesants raksts  

nikssusļiksdomčiks avatars
Medaļa RecidīvistsMedaļa Spoki flameMedaļa Sertificēts spoks
  nikssusļiksdomčiks 30.03.14 11:43
 
12
0

atbildot uz cherihe komentāru " tie droshi vien ir laimiigaakie ci... " un ja esi saslimis, zini ka iespēja izdzīvot ir maza, ja nu beidzas gaļa, tad dir*ā ir...ir vel citu lietu ko nosaukt, taču varētu būt ka viņi ir pieradduši jau...

Diversants Caps avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa NostradamsMedaļa Rainis
  Diversants Caps 23.07.14 09:23
 
12
0

Diezgan agresīvi. Iespējams ir pieredze bijusi.

Tourist avatars
Medaļa Sponsora favorītsMedaļa Admins iesakaMedaļa Sensācija
  Tourist 30.03.14 17:40
 
12
1

atbildot uz Džeimss komentāru " Gribētu redzēt, kā 500 vīri ar lokiem un šķēp... " padomā ,ja notiek karš un visa infrastruktūra un sabiedrība izjūk,izdzīvojušie cīnas katrs par sevi ,mazos bariņos un pēkšņi uzbruk 200 indiāņi

okey tas nekkad nenotiks 

cherihe avatars
Medaļa RecidīvistsMedaļa RecidīvistsMedaļa Recidīvists
  cherihe 30.03.14 20:08
 
12
2

atbildot uz tokyowolf komentāru " ej uz lv valts mežiem un dzīvo, neviens tevi ... " Pagaidi, driiz naaks Putlers un beigsies taa briiviiba

« 1  2  3  4  5 »