Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
5
1055

Jeloustounas Nacionālajā parkā atrodas viens no pasaulē lielākajiem supervulkāniem, kurš atkal ir devis zīmes, ka traģēdija var pienākt!

Scaronis supervulkāns var... Autors: Zutēns Vai Pasaules Gals Slēpjas Aiz Šī Vulkāna?
1.

Šis supervulkāns var radīt milzu izmaiņas vai pat pazudināt visu, kas atrodas uz šīs zemes. Tā izvirduma spēks var būt tik liels, ka putekļu mākoņi liegs Zemei Saules piekļuvi un uz mūsu planētas būs šķietami nebeidzams aptumsums. 

Šī vulkāna izvirdumi ir postījuši zemi jau vairākas reizes, pēdējo reiz, pirms 640 000 gadu. Aptuveni šāds laika intervāls ir bijis starp visiem līdzšinējiem izvirdumiem. 

Scaronī vulkāna izvirduma... Autors: Zutēns Vai Pasaules Gals Slēpjas Aiz Šī Vulkāna?
2.

Šī vulkāna izvirduma spēks ir neskaitāmas reizes lielāks nekā atombumbas spēks, tas ir iznīcības vulkāns, viss dzīvais vairāku simtu jūdžu rādiusā tiks iznīcināts nekavējoties. Pats vulkāns tā saknē sasniedz aptuveni divu Luksemburgu lielumu. 

Zinātnieks Mihaels Rampino teic, ka šis vulkāns ir bumba ar degli. Nav zināms, cik ilgi vulkāns vienkārši sēdēs. Vulkāna teritorijā ir uzvertas aktivitātes no vulkāna, kas liek zemei pacelties vairāku cm augstumā. Ja zeme turpinās celties, vulkāna izvirdums var būt nenovēršams.

Pēdējā laikā pazemē... Autors: Zutēns Vai Pasaules Gals Slēpjas Aiz Šī Vulkāna?
3.

Pēdējā laikā pazemē temperatūra ir bijusi tik uzkarsēta, ka ceļi parka teritorijā pārvēršas par melnu, biezu putru. Vēl sliktāk ir tas, ka vulkāns regulāri saņem pazemes grūdienus, kas to padara arvien bīstamāku pasaulei.

Francijā zinātnieki gan teic... Autors: Zutēns Vai Pasaules Gals Slēpjas Aiz Šī Vulkāna?
4.

Francijā zinātnieki gan teic, ka pazemes grūdieni un citas parādības neietekmē supervulkānus ( to skaits pasaulē ir septiņi ). Un šķiet Francijas pētnieki ir visnosvērtākie, jo viņi saka, ka iespēja, ka vulkāns izšaus ir 1 pret 730 000. Izvirduma sekas var būt pasaules gals, bet iespēja ir maza.

Uz Francijas zinātnieku... Autors: Zutēns Vai Pasaules Gals Slēpjas Aiz Šī Vulkāna?
5.

Uz Francijas zinātnieku teikto, vietējie vulkāna pētnieki atbildēja ar ziņām, ka magma vulkāna paliek arvien aktīvāka, bīstami aktīva jau tad, kad vulkāna teritorijā bija 4,8 baļlu stipra zemestrīce. Magmas līmenis šajā Jeloustounas supervulkānā ceļas jau kopš 2004. gada. Gada laikā magmas līmenis paceļas vidēji par 10-15 centimetriem. 

Turpinot pētijumus pētot... Autors: Zutēns Vai Pasaules Gals Slēpjas Aiz Šī Vulkāna?
6.

Turpinot pētijumus, pētot aktivitātes, tika noskaidrots, ka šis reģions var kļūt par nāvējošu cilvēkam pat pirms paša izvirduma. Magma esit tik karsta, ka tā izdala gāzes, kuras ir nāvējošas cilvēkam. Gaisā šīs gāzes izplatās neticami ātri, bet ja tās izdalās pa pazemi, tas iznīkst. 2011. gadā šīs gāzes tika konstatētas pazemes ūdenstilpnē netālu no Jeloustounas vulkāna. 

Scaronis vulkāns parāda... Autors: Zutēns Vai Pasaules Gals Slēpjas Aiz Šī Vulkāna?
7.

Šis vulkāns parāda aktivitāti, kādu neviens nekad nekur nav redzējis. Un neviens nezin, kā tieši izskatītos vulkāns sprādziena mirklī. Zināms ir tikai tas, ka, ja vulkāns sprāgs vaļā, pasaules gals ir iespējams un simtiem tūkstošu cilvēku jau būs miruši pirmajās sekundēs pēc izvirduma.

5
1055

Citi šī autora raksti:

Lasi vēl labākos rakstus:

komentāri [52]

Niks: vai ienāc ar
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
LordsX avatars
Medaļa Troll killerMedaļa MildaMedaļa Burvju klana biedrs
  LordsX 26.08.14 21:26
 
63
0

Tu aizmirsi piemetināt, ka pagājušajā nedēļā visi bizoni paņēmuši pēdu no tās apkārtnes. Ja dzīvnieki laižas mukt, tad mēsli ir gaidāmi.

elv1js avatars
Medaļa Gada spoks 2014Medaļa Pozitīvs tēlsMedaļa Čaka ola
  elv1js 26.08.14 22:18
 
64
3

Tajā putekļu mākonī Krievi neredzēs, kur šauj paši savu raķeti un trāpīs Kremlim

tanks2300 avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa Spoki flameMedaļa Teamwork
  tanks2300 26.08.14 22:03
 
52
0

3 Pasaules kars vai super vulkans interesati kurs bus pirmais

jāņtārpiņsh avatars
Medaļa Kapteinis HuksMedaļa BučiņaMedaļa Anomālija
  jāņtārpiņsh 26.08.14 22:01
 
39
1
Kā viens vulkāns var uztaisīt pasaules galu.. Nu ok, spēcīgs. Bet pirmā bilde parāda,ka totāls aptumsums pelnu dēļ ir gaidāms tikai Z-Amerikā. Eiropa tur 'ņipričom'. Un arī lava gāzīsies tikai Amerikā, un indīgās gāzes,kamēr atnāks pāri okeānam, drošvien jau pusceļā izlaidušas visu indi.

wtfs avatars
Medaļa MaģistrantsMedaļa MaģistrsMedaļa Doktorants
  wtfs 26.08.14 21:39
 
39
3

kurējais gals jau šitas ir?

MONTANNA avatars
Medaļa SuperautorsMedaļa FavorītsMedaļa Uberdraugs
  MONTANNA 26.08.14 21:21
 
24
0

Nu ja būs tad būs, ko padarīt. Tagad katra lieta, kas notiek pasaulē ir drauds pasaulei

kmihs avatars
Medaļa Sponsora favorītsMedaļa Sertificēts spoksMedaļa Pingvīns
  kmihs 26.08.14 23:26
 
24
0

Ja ies vaļā supervulkāns Jeluostonā, tad nepatikšanas būs globālas. Izvirduma laikā atmosfērā izmetīs ļoti iespaidīgu daudzumu gāzes un putekļu un rezultātā zeme saņems daudz mazāk saules gaismas. Pēc supervulkāna izvirduma iestāsies vulkāniskā ziema, vai kārtējais ledus laikmets - sauciet kā gribiet, bet visa lauksaimniecība un lopkopība aizies pa pieskari. Ja nenosalsim, tad mirsim bada nāvē.

Līdzīgas sekas radīja 1815.gada aprīlī notikušais Tamboras vulkāna izvirdums - atmosfēra tika izmesti ap 200-400 mlj. tonnu gāzes, kas bija pietiekoši, lai zeme saņemtu ieverojami mazāk saules gaismas un 1815.gada vasarā Ziemeļu puslodē bija anomāli zema temperatūra un nereti arī sniga sniegs (sniegs pie tam bija sarkanīgi brūnās nokrāsās). Protams arī lauksaimniekiem visa raža gaja zuduma un sākās bads, kas skāra gan Eiropu, gan Ziemeļameriku, gan Aziju, bet vissmagāk Indonēziju, kur  notika izvirdums un augu valsti iznīcināja arī vulkaniskie pelni. Kopsummā šā izvirduma rezultātā pēc vēsturnieku aplēsem  gāja bojā ap 12000 cilvēku - 10000 uzreiz, t.i. praktiski visi Tamboras salas iedzīvotāji (izdzīvoja četri, kas patvērās uz augstām klintīm), pārējie vēlāk - cunami, vulkāniskie pelni, bads.

Ja ies vaļā Jeloustouna, tad bojā gajušo skaits būs iespaidīgāks, bet cilvēces beigas tas gan jau ka nebūs. Zinatnieki ir izpētījuši, ka pēdejo 2,1 mlj. gadu laika Jeloustounas izvirdumi notikuši trīs reizes un mūsu senči, kas tolaik atradās visai  primitīva attīstības stadijā, visus trīs ir pārdzīvojuši, tad gan jau arī mēs pavisam neizmirsim.

Jāņa oga avatars
Medaļa BestsellersMedaļa Admins iesakaMedaļa Dienas doma
  Jāņa oga 26.08.14 23:00
 
23
0
atbildot uz Pedofails komentāru " Iesaistīsimies nelielā diskusijā, shall we?&nb... "Es vienkārši apsēdīšos savā ūber èrtajā klubkrēslā, ar skatu pret vietu, kur izvirdīs vulkāns, pat ja priekšā būs siena ( vēl var iznest klubkrēslu ārā), malkošu melno tēju ar pienu, skatīšos, kā visi skrien kliegdami, brēkdami garām un sagaidīšu nāvi kā labāko draugu. Kāpēc bēgt, ja tā tāpat visus panāks? Tā es pavadīšu pēdējo savu dienu. :)

Zutēns avatars
Medaļa UberziņaMedaļa Mūsdienu domātājsMedaļa Uberziņa
  Zutēns 26.08.14 21:42
 
17
1

Pirmais, kurš nav kāda dzērāja ilūzija.

Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 27.08.14 16:30
 
15
2

Vai viņi jau radījuši   sektu,kas pielūdz šo vulkānu ar nolūku pielabināties?

plural avatars
Medaļa TrumpeMedaļa Spoki flameMedaļa Sviestmaize
  plural 27.08.14 09:52
 
11
0

Man liekas tā ka , ja tur asvalts ir pārvērties putrā , tad kapēc tur aug zāle un koki - tiem teorētiski vajadzētu nobeigties dēļ temperatūras un augsnes. 

Ak jā , LordsX arī teica vienu punktu , visa dzīvā radība ar pamestu tuvāko apkaimi. Vai to Zinātnieki arī ir ņēmuši vērā?

Runājot par 3. pasaules karu , Maz ticams ka Krievija būtu TIK saspieduši smadzenes , ja labi zin ka arī Ķīna ir izteikusi vērā ņemamas sankcijas pret Ukrainas okupāciju. Vel jo vairāk ķīnas armijas skaitliskais kareivju daudzums ar nav no mazajiem ( kā saka  - Vairosiemies ķīnas armijai ) :)

Jāņa oga avatars
Medaļa BestsellersMedaļa Admins iesakaMedaļa Dienas doma
  Jāņa oga 26.08.14 23:05
 
10
0
atbildot uz LordsX komentāru " Tu aizmirsi piemetināt, ka pagājušajā nedēļā v... "Dzīvnieki jūt katastrofas ātrāk un labāk. Kad Jeloustounas apgabals būs tik kluss, kā kapsēta un manam sunim no orbītām izlidos acis aiz bailēm - tad būs ****ec.

PolterGhost avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa Dienas joksMedaļa Dienas joks
  PolterGhost 27.08.14 18:18
 
10
1

Raksts vnk ideāls, bet vienalga atradīsies kretīns kurš ieliks -

Tavaiesauka avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Dienas joksMedaļa Dienas doma
  Tavaiesauka 27.08.14 17:00
 
9
1

atbildot uz kmihs komentāru " Ja ies vaļā supervulkāns Jeluoston... " Tik tā lieta, ka ,mūsu tālie senči daudz labāk prata izdzīvot nekā mēs. Pietiktu, ja mums uz mēnesi pazustu elektrība....jau daļa no pasaules iedzīvotājiem izmirtu, jo mēs tikai un vienīgi paļaujamies uz tehnoloģijām un tāda dzīvnieciskā instinkta mums vienkārši nav.

Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 26.08.14 21:59
 
8
0

trakais vulkāns 

Jāņa oga avatars
Medaļa BestsellersMedaļa Admins iesakaMedaļa Dienas doma
  Jāņa oga 26.08.14 23:03
 
6
1
atbildot uz jāņtārpiņsh komentāru "Kā viens vulkāns var uztaisīt pasaules galu.. N... "Viss nokļūs atmosfērā un tur izplatās ļoti ātri. Lava izvirdīs ar tādu spēku, ka noklās gandrīz pusi Z-Amerikas. Temperatūra pacelsies, ledāji sāks kust, visa atmosfēra kļūs tik melna, kā Mēness ēna un bez Saules planētai kirdik.

LordsX avatars
Medaļa Troll killerMedaļa MildaMedaļa Burvju klana biedrs
  LordsX 26.08.14 22:00
 
4
0

atbildot uz ManKnowsAll komentāru " Vulkāns ir gigantisks, jā. Bet g... " Kur saies?

Anycat avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa Dienas joksMedaļa Jubilārs
  Anycat 26.08.14 23:59
 
4
0

Besī man, tas, ka es ziņas neskatos, un viss, kas ir bijis spokos par tiem pasaules galiem, ir bullshits, pamatojot savu domu, gribēju teikt, ka besi, tas, kad nav linka apakša no kurienes ši informācija ņemta.

BrAzO avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa RainisMedaļa Dienas joks
  BrAzO 27.08.14 15:00
 
7
3

atbildot uz vitnijs komentāru " Gals jau būs tikai ASV, bet viņi j... " un ja ASV vairs nebūs, RUS visus pakārs aiz olām. ;/

vitnijs avatars
Medaļa MaģistrantsMedaļa BakalaursMedaļa Trumpe
  vitnijs 27.08.14 19:29
 
5
1

atbildot uz BrAzO komentāru " un ja ASV vairs nebūs, RUS visus pakārs aiz... " Tur jau ir tie sūdi.

« 1  2  3 »