Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
0
213
« 1  2  3  4 »

Šodien gribējās apskatīt Favorītu pili (Schloss Favorit), taču tur notika dārza svētki-cilvēku jūra, mašīnas simtiem, tāpēc devos tālāk Bāden-Bādenes virzienā. Pili apskatīšu citudien.

Reljefs šeit kalnains-nav nekādi dižie kalni, taču serpentīnu ceļi viena gabalā. Pašlaik zied ķirši un sāk ābeles, arī visādi man nezināmi krūmi un magnolijas. Ainavas bezgala skaistas- esot ielejā kalna slīpums atklātākās vietās viss vienos ziedos, visas ceļmalas maigi zaļas ar baltām ziedu kupenām pa vidu.

Pirms Bāden-Bādenes iegriezos Eberšteinburgā (Ebersteinburg), lai apskatītu pa gabalu redzamos cietokšņa mūrus. Cik zināms, pirmie mūri tika būvēti ap 1100. gadu, kad grāfs fon Ebešteins (Graf von Eberstein) izvēlējās to par savu apmešanās vietu. Ap torni, kurš ir saglabājies gluži labi, un pārējām ēkām atradās (arī vēl saglabājies ) aizsargmūris ar šaujamlūkām. Tā kā cietoksnis atrodas kalna galā, tā aizsardzība bija efektīva. Mani fascinēja pats torņa mūris-akmeņi tajā nav gludi, apstrādāti, kā pierasts redzēt, bet gan dabīgas formas un veido mūra nevienmērīgo reljefu. Pašlaik vecajās drupās integrēts restorāns ar alus dārzu. Ir iespējams arī uzkāpt torņa galā, no kurienes labi pārredzams viss Reinas līdzenums (Reinebene) un ziemeļu Švarcvalde (Nordschwarzwald). Mūra biezums iespaidīgs-tā uz aci ap 1,5 m. Nav nekāds brīnums, ka kaut kas tāds var saglabāties gadsimtiem ilgi...

Apskatījusi mūrus, devos uz Bāden-Bādeni. Pirmais iespaids-pilsētā daudz parku, strūklaku un magnoliju. Cauri plūst Oosas upe (Oos), kura tālāk ietek Reinā. Gājēju zonā esošie veikali bagāti ar preci un dižām cenām. Iegāju Faberžē muzejā...un tikpat ātri izgāju, jo cena 15 eiro man likās nedaudz par traku. Daudzi uzraksti šeit arī krievu valodā, jo te dzīvojot daudz bagātu krievu tautības cilvēku. Tāpēc man gribējās ieiet ortodoksālajā baznīcā. Baznīciņa esot celta jau pirms kara, kad te krievu esot bijis maz, tāpēc arī tā maza (biju nedaudz vīlusies). Pie rātsnama liela Bismarka statuja, turpat netālu plāksnīte, ka te dzīvojis Gogolis.

Vecpilsēta ar šaurajām ieliņām tomēr nav līdzīga Vecrīgai, vispirms jau reljefa ziņā. Taču ir skaisti-tu stāvi pakalnā, bet šaura, bruģakmeņiem klāta ieliņa aiziet diezgan stāvus lejup. Viss sakopts un ielās daudz cilvēku, kuri vienkārši sēž saulītē uz strūklakas malas, alusdārzā vai pastaigājas pa gājēju ielu. Pilsētas lepnums ir Lihtentāles aleja (Lichtentaler Allee)-skaista, zaļa, sakopta aleja, pa kuru pastaigājas vai zālājos atpūšas ļaudis.

Pilsēta kara laikā neesot cietusi, jo francūži aizlieguši to bombardēt. Viņi esot par skrejlapas kara laikā no lidmašīnam metuši, ka pilsēta tiks pasargāta, jo viņi tur gribot dzīvot. Un tā arī bija-pēc kara te izvietojies franču zonas valdība un franču armijas Vācijā apmešanās vieta (aculiecinieka stāstījums).

Tagad pilsēta slavena ar saviem kūrortiem, termālajiem baseiniem, kas ņem ūdeni no dabīgajiem termālajiem avotiem, tāpat ar mediju, mākslas un internacionālajiem teātra festivāliem. Savus ziedu laikus pilsēta piedzīvoja 19. gadsimtā, daļēji pateicoties spēļu namam (Spielbank), piesaistot bagātus un slavenus cilvēkus. Tā laika saglabājušās vērtības joprojām pilsētai piedod aristokrātisku akcentu.

Pastaiga

Noijenburgas pils

Kaktusu pasaule Šteinfeldā

Pie Reinas

Krokusu pļavas Cavelšteinā (Zavelstein)

Zivjaudzētava Aijahtālē (Eyachtal).

Eberscaronteinburgas senā... Autors: Deony Uz Bāden-Bādeni
1.

Eberšteinburgas senā cietokšņa tornis un daļa mūra. Redzama šaujamlūka. Mūra akmeņi nelīdzeni, neapstrādāti.

Kāpnes tornī Bijuscarono... Autors: Deony Uz Bāden-Bādeni
2.

Kāpnes tornī. Bijušo īpašnieku «bildes»

 Autors: Deony Uz Bāden-Bādeni
3.  
Scaronaujamlūka no... Autors: Deony Uz Bāden-Bādeni
4.

Šaujamlūka no iekšpuses. Mūra biezums apmēram 1,5 metri

Skats no torņa augscaronas... Autors: Deony Uz Bāden-Bādeni
5.

Skats no torņa augšas. Augstums-489 m virs jūras līmeņa

Vecajās drupās iemitinājies... Autors: Deony Uz Bāden-Bādeni
6.

Vecajās drupās iemitinājies restorāns. Iekļūšana tornī iespējama tikai restorāna darba laikā.

Nelīdzenais mūris Autors: Deony Uz Bāden-Bādeni
7.

Nelīdzenais mūris

Senie mūri pa gabalu Autors: Deony Uz Bāden-Bādeni
8.

Senie mūri pa gabalu

Iela BādenBādenē Autors: Deony Uz Bāden-Bādeni
9.

Iela Bāden-Bādenē

Ieeja Faberžē muzejā Pirmais... Autors: Deony Uz Bāden-Bādeni
10.

Ieeja Faberžē muzejā. Pirmais uzraksts krieviski :)

« 1  2  3  4 »
0
213

Citi šī autora raksti:

Lasi vēl labākos rakstus:

komentāri [5]

Niks: vai ienāc ar
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
AndOne avatars
Medaļa Admins iesakaMedaļa Misija izpildītaMedaļa Admins iesaka
  AndOne 21.04.17 07:56
 
4
0

Jauki!

rasiks avatars
Medaļa FraktālisMedaļa Patīk komentārsMedaļa Autoklikeris
  rasiks 02.04.14 22:55
 
3
0

Ļoti skaistas un kvalitatīvas bildes. Paldies!

exkluzīvais avatars
Medaļa Gada SPOKS 2017Medaļa UberautorsMedaļa Gada RAKSTS 2017
  exkluzīvais 21.04.17 10:27
 
3
0

  

kakasy avatars
Medaļa Zoles 3000 spelesMedaļa AspazijaMedaļa Komiķis
  kakasy 21.04.17 11:04
 
2
0

Kādu laiku atpakaļ braucu garām šai vieta. Tas nosaukums diezgan uzjautrināja Visādas Bādenes Vācijā ir daudz, bet šī ir visu Bādeņu kundze

drupačiņa avatars
Medaļa SpoksMedaļa NostradamsMedaļa Trumpe
  drupačiņa 21.04.17 13:29
 
2
0

   Jaukas bildes un apraksts.  Vai neiegāji kazino, kur Dostajevskis naudu atstāja? Un baseinos arī paplunčājies? Skaista vieta!