Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
spoki fosilijas ikona Fosilija
2
1587

Šis ir raksts par dažām interesantām lietām saistībā ar seksu viduslaikos. Uzreiz pateikšu arī to, ka būs nedaudz jāpalasa, lie iegūtu savā īpašumā šī raksta gudrības. Ceru, ka lasot šo rakstu, tu tiešām uzzināsi ko jaunu, jo es uzzināju. Uztaisi tēju, paņem cepumus un droši lasi ! Patīkamu lasīšanu !

SEKSS VIDUSLAIKOS

Tu drīksti skatīties bet... Autors: Fosilija Sekss viduslaikos
1.

Tu drīksti skatīties, bet nekādā gadijumā neaiztiec !

Baznīca viduslaikos aizliedz jebkādu atklātu izpausmi uz dzimumtieksmi. Viduslaiku jēdziens " patiesa mīlestība " nozīmēja, ka mīlestība un apbrīns pastāv kaut kur pa vidu starp erotiskajām tieksmēm un garīgās baudas gūšanu. Kāds rakstnieks šo patieso mīlestību raksturo kā  nelikumīgu, pacilājošu, kaislīgu, disciplinētu un pazemīgu cilvēku. Lai to būtu vieglāk izprast, tad lūk,  tas ir piemēram, izcils bruņinieks, kurš ir iemīlējies precētā sievietē - viņš viņas dēļ iet karā un uzvar kaujās, viņš viņu apbrīno no attāluma un upurē visu savu dzīvi viņas dēļ.

Turi savas bikses uzvilktas... Autors: Fosilija Sekss viduslaikos
2.

Turi savas bikses uzvilktas kājās !

Ik vienam, kurš atbalstija kristīgo morāli, uz seksu nebija nekādu izredžu. Celibāts bija ideāls veids kā liegt seksu ikvienam. Vienīgais veids kā varēja nokļūt pie aizliegtā ābola bija laulība. Seksam pirms laulības vai ārpus laulības bija nopietns risks. Priesteriem bija tiesības aizturēt cilvēkus, kuri nodarbojās ar seksu pirms laulības vai ārpus tās. Domājat sīkums ? Šī pārkāpuma dēļ varēja tikt ieslodzīts uz vairākiem gadiem un sliktākajā gadijumā draudēja nāvessods. Labākais iznākums - vairākus gadus, katru svēto dienu grēku izsūdzēšana.

Bet ne jau baznīca bija vienīgā, kas liedza šo prieku. To liedza arī dižciltīgi un iemesls bija pavisam vienkāršs - viņi vienkārši gribeja būt droši par to, ka viņu topošās atvases vai arī jau dzimušās ir pattiešām viņu. Viens šāds gadijums ir saistīts ar Karali Filipu no Francijas. Viņš atklāja, ka viņa trīs meitas ir stājušās dzimumattiecībās ar  bruņiniekiem. Bruņiniekus karalis pavēlēja publiski uzšķērst, taču meitas tika aizsūtītas uz klosteri. Vēlāk arī viena no meitām tika nogalināta.Kamēr dižciltīgie dēļ dzimumattiecībām nogalināja, sekss laukos bija pavisam parasta ikdienas padarīšana.

Pamācība  A ievieto... Autors: Fosilija Sekss viduslaikos
3.

Pamācība - A ievieto iekšā B !

Baznīca viduslaikos pat diktēja, kā pareizi ar to ir jānodarbojas. Piemēram misonāra poza tika uzskatīta par nedabisku un pat grēcīgu. Sievietei atrasties virspusē bija aizliegts, kā arī sieviete nedrīkstēja atrasties pret vīrieti ar muguru, jo baznīcai likās, ka tas nav saskaņā ar dabisko kārtību (vīrieša un sievietes lomām). Orālais un anālais sekss bija grēks, jo tādā ceļā nebija iespējams vairoties - tā bija tikai izprieca. Tās tākā bija galvenās idejas, bet tomēr daži teologi sāka šīs idejas apšaubīt. Albertus Magnus nosauca piecas pieņemamākās pozīcijas - 1) Misionārs 2) sāniski, blakus viens otram 3) sēdus 4) stāvus 5) Tergo . Viņš teica ka misionārs ir pilnīgi dabisks, bet pārējās ir apšaubāmas pozas, kas arī nav pilnīgi grēcīgas.

HomoseksualitāteBaznīcas... Autors: Fosilija Sekss viduslaikos
4.

Homoseksualitāte

Baznīcas nostāja pret homoseksualitāti bija skarbi norādīta teologa Petera Demiana ( Peter Damian ) grāmatā - Book of Gommorah. Tā tika definēta kā "Darbība pret dabu" zem, kā slēpās : masturbācija vienatnē, savstarpēja masturbācija, kopulācija ar augšstilbiem, mugurpusi un anālais sekss. St. Thomas Aquinas negribēja sarežģīt lietas un tāpēc vienkārši to paplašināja šādi - visas darbības, kuras neattiecas uz vaginālo seksu. Un tam vēl klāt liekot sieviešu viendzimuma sakarus.

12. - 13. gadsimtā tika uzsākta seksuālo grēcinieku kriminālvajāšana. Nu, ko lai saka ... sods tiešām bargs - par šāda veida seksuālo grēkošanu piesprieda nāvessodu, sakropļošanu, sadedzināšanu uz sārta, pakāršanu, bet ja priesteris vēlējās, tad bija iespējams nonākt arī būrī, karāties gaisā un nomirt bada nāvē.

Modes aksesuāriViens no... Autors: Fosilija Sekss viduslaikos
5.

Modes aksesuāri

Viens no populārākajiem saksa modes aksesuāriem viduslaikos bija codpiece (neņemšos tulkot ) - maisiņš vai atloks, ko pievienoja kājstarpes priekšā. Šādā veidā tika izcelts vīrieša dzimumorgāns. Tas tika piestūķēts ar lupatām vai zāģu skaidām un nostiprināts ar diegiem vai pogām. Šis maisiņš parasti bija ļoti liels un deva iespaidu par to, ka itkā dzimumorgāns ir gatavs dzimumaktam. Vārdu sakot stroķis ir pielādēts un gatavs izšaut. Vārds codpiece nāk no angļu vārda cod, kurš nozīmē sekliniekmaisiņš. Vēl kāds aksesuārs bija kurpes, kuras tika sauktas par pouline - to nēsāšana arī lika vairāk izcelt dzimumorgānu. Protams, baznīca šos aksesuārus neatzinu un nosauca tos par "velna modes kliedzienu".

Dildo  izmērs atbilst jūsu... Autors: Fosilija Sekss viduslaikos
6.

Dildo - izmērs atbilst jūsu grēcīgumam.

Kādā grāmatā ir teikts - Jūs esat darijušas to, ko dažas sievietes ir pieradušas darīt - izmantot priekšmetus, kas pēc formas un apjomiem atbilst vīrieša dzimumorgāniem, lai to izmēru pierādītu savu grēku apjomus. ja jūs to esat darijušas, jums piecus gadus svētajās dienās jāizsūdz grēki. Principā vārds dildo netika izmantots līdz pat renesanses periodam. Kādā Oxfordas vārdnīcā šis vārds tika aprakstīts kā iegarens maizes klaips ar diļļu garšu. Principā angliski diles - dill, tāpēc arī - dilldough.

NevainībaBaznīca ticēja tam... Autors: Fosilija Sekss viduslaikos
7.

Nevainība

Baznīca ticēja tam, ka vienīgais veids kā ar celibātu pielūgt Dievu ir Jaunava Marija. Viduslaikos tiekšanās uz jaunavību bija pats ideāls, taču vienkāršajiem ļaudīm un muižniekiem tas bija praktiski neiespējami. 

Viduslaikos baznīca atļāva sievietēm vēlreiz no jauna kļūt par jaunavām. Baznīca šādu iespēju deva ne tikai sievietēm, kurām jau bija sekss, bet arī sievietēm, kuras jau bija dzemdējušas bērnus un atzinušas savus grēkus. Proti, viņas bija sūdzējušas savus grēkus vairākus gadus un bija atkalpojušas arī savu laiku klosterī. Sievietes, kuras nepieņēma so piedāvājumu staigāja zem tā dēvētā apzīmējuma " iedzimtais grēks".

Daudzi domā, ka sievietes viduslaikos nēsājušas šķīstības jostu - jostu, kura pārvilkta pāri dzimumorgānam, lai nevarētu notikt dzimumkontakts, taču šie cilvēki maldās. Tas vienkārši ir 19. gadsimta izdomājums.

ProstitūcijaLai arī baznīca... Autors: Fosilija Sekss viduslaikos
8.

Prostitūcija

Lai arī baznīca to neapstiprina, tomēr ir uzskats, ka prostitūcija tomēr uzplauka viduslaikos. Lielās pilsētās prostitūtes varēja nodarboties ar savu arodu anonīmi un tā tika uzskatīta kā diezgan godīga un būtiska profesija.

Patiesībā baznīca pat uzlaiku atzina prostitūciju. Baznīca domāja, ka tas ir labs veids kā novērst homoseksuālismu un nelegālās dzimumattiecības, tāpēc tas tika definēts kā atļautais ļaunums. St Thomas Aquinas rakstijis : Ja prostitūcija tiktu apspiesta, tad bezrūpīgā kārtība sabiedrībā tiktu gāzta ! Visvairāk prostitūtu strādāja bordeļos. Lielākajā daļā ciematu tāds bija viens. Daudzos ciematos prostitūtas sevi identificēja ar konkrētiem apģērba gabaliem, piemēram, plīvuru ar dzeltenu svītru. Taču tiko ko ar prostitūciju nodarbojās ārpus bordeļa, pārkāpējas tika arestētas. Dažas pārkāpējas tika spīdzinatas un sakropļotas.

KontracepcijaVisu viduslaiku... Autors: Fosilija Sekss viduslaikos
9.

Kontracepcija

Visu viduslaiku laikā baznīca vairāk noņēmās ar šī aizliektā prieka grēkiem, kas izriet no nedabiskas seksuālās darbības nekā ar jautājumu par kontracepciju. teologi tāpat kā tagad, arī tad nepiekrita kontracepcijai. Turpretim baznīcai tas principā vispār nerūpēja un viņi tikai ķēra savus grēciniekus. Kontracepcija tika uzskatīta kā morāla problēma, nevis nāvīgs grēks.

Prezervatīvi tajos laikos sastāvēja no dzīvnieku zarnām un pūšļiem, kuri tika sasaistīti vairākos slāņos ar aukliņām vai diegiem. tajos laikos tie tika vairāk izmantoti, lai novērstu dzimumorgānu slimības, piemēram, sifilisu. Vēlākās prezervatīvu versijas tika gatavotas no lina. Sievietes dažkārt izmantoja pesārijus, kas darbojās kā sava veida ziedes. Šīs ziedes tika smērētas vagīnā. Tās sastāvēja no zemes augiem, akācijas mizas un medus. To visu saspieda un sajauca mitrā masā, kurā vēlāk mērcēja vilnu vai citu audumu un ievietoja makstī.

Seksuālā disfunkcijaJa... Autors: Fosilija Sekss viduslaikos
10.

Seksuālā disfunkcija

Ja vīrietis nespēja darīt to kas viņam jādara, proti, nefunkcionēja viņa dzimumorgāns, tad šādā gadijumā baznīca sasauca speciālu padomi. Savācas visi gudrie un ciema sievietes un sāka pētīt dzimumorgānu un novērtēt tā vispārējo veselības stāvokli un noteiktu vai tas spēj pildīt nepieciešamās seksa funkcijas. Ja viņa loceklis bija deformējies, vai bija kādas citas slimības vai traucejumi, kuru dēļ viņa dzimumorgāns nespēja veikt funkcijas, tad nācās pāri šķirt, jo laulība nebija pilnīga.

Daudzi viduslaiku Eiropas ārsti bija Islama medicīnas piekriteji. Musulmaņu ārsti bija pirmie, kuri izrakstija medikamentus, lai ārstētu erekcijas funkciju, ieskaitot narkotiku terapiju kopā ar uzturu. Pārsvarā šie medikamenti tika ievadīti orālā veidā.

2
1587

Lasi vēl labākos rakstus:

komentāri [58]

Niks: vai ienāc ar
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
Ginč avatars
Medaļa BergmanisMedaļa Līgo 2012Medaļa Bots
  Ginč 05.04.12 14:05
 
144
4

Padomju savienībā sekss bija aizliegts, bet ģimenēs bija pa 4 bērni, tātad bērni nerodas no seksa.

Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 05.04.12 13:30
 
78
1

Dzirdēji, ko onkulis ar krucifiksu rokā teica? Turi savas bikses uzvilktas kājās! Labs raksts. Pluss.

Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 05.04.12 13:22
 
58
2

Un mūsdienās kur paskaties par to vier runā :)

Slēpotājs avatars
Medaļa SākumskolnieksMedaļa Spoks
  Slēpotājs 05.04.12 14:06
 
55
16

Kristietībā ir priekš garīgi vājajiem, vai tiem kuri nevar dabūt un vēlais lai citi arī nadabū. :D  

YangYang avatars
Medaļa StudentsMedaļa SpoksMedaļa Teamwork
  YangYang 05.04.12 14:47
 
37
0

Ļoti labs raksts. Bet, man šķiet, ka ir ieviesusies kļūda "Baznīca viduslaikos pat diktēja, kā pareizi ar to ir jānodarbojas. Piemēram misonāra poza tika uzskatīta par nedabisku un pat grēcīgu." Vai gadījumā nebija tā, ka vienīgā poza, kas nebija grēcīga bija tieši misionāru?

Ulrihs avatars
Medaļa ZebraMedaļa Dienas domaMedaļa Trumpe
  Ulrihs 05.04.12 14:55
 
26
0

Diezgan labs raksts un par padarīto darbu lieku +. Vien piebildīšu, ka ne visur un ne vienmēr bija tik drūmi, kā autors raksta. Vairāk tas bija atkarīgs no konkrētās valsts, tradīcijām, baznīcas stipruma utt. konkrētajā laikā. Piemēram Bizantijas tronī ir bijušas vairākas imperatores, kas skaitītos ļoti izlaidīgas pat mūsdienās. Viena no nozīmīgākā Bizantijas imperatora Justiniāna sieva Feodora jaunības dienās bija faktiski ielasmeita, kuras viena no izklaidēm bija sabērt sev graudus kājstarpē un citās vietās un ļaut zosīm tās no turienes izēst. Vai arī cita imperatore (neatceros tagad tieši vārdu), kura nožēloja, ka viņai krūtīs neesot atveres, lai varētu nodarboties ar seksu uzreiz ar 5 vīriešiem. Un tas viss, neņemot vērā, ka Bizantijas iedzīvotāji bija dziļi reliģiozi ļaudis.

kapuracējs avatars
Medaļa Sertificēts spoksMedaļa JubilārsMedaļa Dienas joks
  kapuracējs 05.04.12 20:47
 
17
0

Un tāpat,par spīti visām baznīcas dogmām,un priesteriem,visi pisās uz nebēdu... Tie paši "bruņinieki" gan jau ka varoja sievietes uz nebēdu.,pēcāk visu sīkumos izstāstīja mācītājam,pie bikts,un saņēmuši indulgences jutās šķīstīti. Bet raksts Labs.

pepsilepsija avatars
Medaļa TahikardijaMedaļa Mani sirdspukstiMedaļa Tahikardija
  pepsilepsija 05.04.12 13:38
 
17
1

Skarbi laiki viņiem bij, nodarbojies ar seksu- priesteri tevi soda :D

fuckingmental avatars
Medaļa VidusskolnieksMedaļa RecidīvistsMedaļa Recidīvists
  fuckingmental 05.04.12 14:34
 
13
0

atbildot uz wtfs komentāru "es gan tukotu kā Akvitānijas Toms. " tulkot jau var visādi, bet pareizi ir Akvīnas Toms ;)

Lainto007 avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa Dienas joksMedaļa Dienas joks
  Lainto007 05.04.12 22:33
 
12
0

Pagātne- No sex. Nākotne- To much sex!

TicTac avatars
Medaļa ŽurnālistsMedaļa Man patīk Facebook 7000Medaļa Bakalaurs
  TicTac 05.04.12 16:39
 
11
0

jā dīvaini bija tie ļautiņi viduslaikos

halunke avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Dienas joksMedaļa Sertificēts spoks
  halunke 05.04.12 13:45
 
11
0

Dažās lietās cilvēki vēl līdz mūsdienām nav atguvušies no šīm viduslaiku gudrībām. Bet raksts labs!

Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 05.04.12 15:07
 
11
1

Celibāts ir nevis atturešanās no seksa,bet laulības. To bubuli izgudroja galvenokārt tapēc,lai mācitaji attaisnotu sevi un,lai neietu zudiba bagātibas un īpasumi - sieva sadzemdētu,bet baznīcai pēcak mantojumu jādod.Nu kur sitā var?! Ne velti, gandriz pie katra kolstera bija "bāreņu nams".

ŠmukāSenča avatars
Medaļa ZebraMedaļa Sertificēts spoksMedaļa Žurnālists
  ŠmukāSenča 05.04.12 20:37
 
10
2

Ja neienāku spokos, tad ziniet, ka man izpildija nāves sodu.. 

maniakz avatars
Medaļa VidusskolnieksMedaļa RecidīvistsMedaļa Man patīk Facebook 7000
  maniakz 05.04.12 20:59
 
8
1

Labi, ka nav vairs vidusslaiki

Raivo1985 avatars
Medaļa SpoksMedaļa Dienas joksMedaļa Man patīk Facebook 7000
  Raivo1985 05.04.12 13:52
 
6
0

nākotnē var'but brīnīsies par mums, ka nedrīkst publiski ar seksu nodarboties - kaukaa tāa

Almucha avatars
Medaļa JubilārsMedaļa Redaktors iesakaMedaļa Recidīvists
  Almucha 05.04.12 16:05
 
4
0

atbildot uz Nāve komentāru " Skarbi laiki viņiem bij, nodarboji... " Loģiski ka priesteri soda, ja kristietībā vispār priesteriem nav atļauts ar to nodarboties.  Mūsdienās man pat škiet, ka vēl ir ticības, kas nepieļauj priesteriem pārkāpt celibātu.

exkluzīvais avatars
Medaļa Gada SPOKS 2017Medaļa UberautorsMedaļa Gada RAKSTS 2017
  exkluzīvais 06.04.12 21:37
 
4
0

Prezervatīvi tajos laikos sastāvēja no dzīvnieku zarnām un pūšļiem

Cilvēku uzskati ,ar katru gadsimtu mainās,mēs jau nezinam kas vel notiks nākotnē....,

Par rakstu +4

OverDose avatars
Medaļa Moderatora favorītsMedaļa Admins iesakaMedaļa Nedēļas redaktors
  OverDose 05.04.12 14:31
 
3
0

Interesants raksts +

Minka Mika avatars
Medaļa Kalnu kristālsMedaļa DrakulaMedaļa Gada RAKSTS 2017
  Minka Mika 09.04.12 12:36
 
3
0

O, uzvarētāj-raksts ;) 

Tikai pēc maniem vēstures avotiem misionāru poza bija vienīgā atļautā un negrēcīgā ;D O, well, whatever ++ :)

« 1  2  3 »