Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
0
163

1993.gada 26.februārī teroristi Pasaules Tirdzniecības centra pazemes autostāvvietā novietoja mikroautobusu un aktivizēja tur noslēpto 600 kilogramus smago bumbu. Viņu plāns bija ļoti grandiozs - noraut pirmo torni no pamatiem tā, lai tas uzgāztos virsū otram un abi sabruktu.

 Autors: Blistered Outlaw Pirmais uzbrukums PTC dvīņu torņiem
1.
1973gadā pabeigtie Pasaules... Autors: Blistered Outlaw Pirmais uzbrukums PTC dvīņu torņiem
2. 1973.gadā pabeigtie Pasaules Tirdzniecības centra dvīņu torņi lepni slējās virs Manhetenas katrs 110 stāvu augstumā. Lai gan šīs ikoniskās ēkas, kas bija tobrīd augstākās pasaulē, līdz tās pārspēja Čikāgas Sears tornis, vispirms mocījās piesaistīt īrniekus, aptuveni 50 000 biroju darbinieku galu galā aizpildīja tos tuvu kapacitātei. Desmitiem tūkstošu papildus apmeklētāju nāca ikdienas, lai aplūkotu skatu no novērošanas klāja vai 107. stāva restorāna. Bažas par drošību radās jau 1975.gadā, kad neapmierināts darbinieks izraisīja ugunsgrēku ziemeļu tornī, kas radīja miljoniem dolāru zaudējumus un noveda pie aicinājuma instalēt sprinkleru sistēmu. Dekādi vēlāk, valdības aģentūra, kuras īpašumā bija Pasaules Tirdzniecības centrs, sāka pētīt iespējamos terorisma draudus. Tomēr tas beidzās ar vairāku drošības ekspertu rekomendāciju ignorēšanu, to skaitā atteikties no publiskās autostāvvietas vai pārbaudīt automašīnas, kuras tur iebrauc.
1992gada septembrī ar reisu... Autors: Blistered Outlaw Pirmais uzbrukums PTC dvīņu torņiem
3. 1992.gada septembrī ar reisu no Pakistānas, Ņujorkā ieradās sprāgstvielu eksperts Ramzi Ahmeds Jusefs un sāka plānot uzbrukumu Pasaules Tirdzniecības centram. Viņa plāns bija ar sprādzienu noraut pirmo torni no pamatiem tā, lai tas uzgāztos virsū otram. Plāns, kura veiksmīgas īstenošanas gadījumā ietu bojā 250 000 cilvēku. Viņš saņēma palīdzību no aklā, Ēģiptē dzimušā garīdznieka Omāra Abdelrahmana sekotājiem. Teroristi noīrēja garāžu Ņūdžersijā, kur pavadīja vairākas nedēļas konstruējot bumbu, tajā pašā laikā veicot Pasaules Tirdzniecības centra pazemes stāvu izpēti.
1993gada 26februārī... Autors: Blistered Outlaw Pirmais uzbrukums PTC dvīņu torņiem
4. 1993.gada 26.februārī teroristi pašgatavoti bumbu, kas svēra aptuveni 1200 mārciņas ievietoja dzeltenā Ford Econoline furgonā, kuru bija noīrējuši no Ryder auto nomas Ņūdžersijā. Divi no viņiem tad brauca pār Hudzonas upi uz Manhetenu, iebrauca pagraba autostāvvietā starp ziemeļu torni un viesnīcu, apstājās neatļautā vietā uz rampas, aktivizēja taimeri un tad aizlaidās. Plkst 12:17 bumba eksplodēja. Pagrabs piepildījās bieziem melniem dūmiem, kas ātri cēlās uz augšu pa visu ēku. Postījumi bija vērā ņemami, tika pārrauta elektrības piegāde PTC, kā arī vairākām citām blakus esošajām ēkām, un appludināti rezerves ģeneratori. Sprādziena vietā izveidojās milzīgs krāteris. Seši cilvēki gāja bojā, tostarp grūtniece. Vairāk nekā 1000 citi bija ievainoti. Vairums saindējās ar dūmiem, kas piepildīja kāpņutelpas un liftu šahtas. Tomēr abi torņi palika stāvam.
Rokoties caur gruvescaroniem... Autors: Blistered Outlaw Pirmais uzbrukums PTC dvīņu torņiem
5.

Rokoties caur gruvešiem izmeklētāji atrada transportlīdzekļa identifikācijas numuru īrētajam furgonam. FIB aģenti arestēja Mohamedu Salame, kurš bija īrējis furgonu zem sava vārda un atgriezis to Ryder auto nomā pieprasot atpakaļ savu 400$ dolāru depozītu. Pēc tam sekoja Ahmada Ažaža, Nidāla Ajada un Mahmuda Abulahima aresti. 1994.gada martā federālā žūrija notiesāja četrus no tiem par viņu lomu teroraktā, un katrs saņēma mūža ieslodzījumu. Tajā pašā laikā varasiestādes atklāja saistītu plānu, kurā Šeiha Abdelrahmana sekotāji plānoja uzspridzināt Džordža Vašingtona tiltu, Apvienoto Nāciju Organizācijas galveno mītni un citas plaši pazīstamas vietas Ņujorkā. Plānos ietilpa arī tolaik apcietinātā Ēģiptes bijušā līdera Hosni Mubaraka un ASV senatora Alfonsa D.Amato nogalināšana. Šajā gadījumā, šeihs un deviņi sekotāji tika atzīti par vainīgiem sazvērestībā pret valdību un citās apsūdzībās, kas saistītas ar terorismu. Ramzi Jusefs pēc terorakta Ņujorkā bija aizbēdzis uz Pakistānu un sāka plānot citus uzbrukumus. Viņš tika notverts 1995.gadā, tajā pašā gadā Jordānijā tika notverts arī irētā furgona šoferis. Tikai viens aizdomās turamais ir joprojām uz brīvām kājām.

0
163

Citi šī autora raksti:

Lasi vēl labākos rakstus:

komentāri [27]

Niks: vai ienāc ar
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
veiksmīGais avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa Gada raksts 2012Medaļa Dienas joks
  veiksmīGais 12.09.17 14:11
 
16
0

Tajā dienā putekļos pārvērtās 3 viscietākā metāla un tērrauda ēkas pirms vēl bija paspējušas sasniegt zemi, nekas tāds nav noticis ne pirms, ne arī pēc šī notikuma pasaules vēsturē, pēc 16 gadiem aizvien retāk ir kāds, kurš vairs tic oficiālajai valdības izmeklēšanas versijai

Grey Wolf avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Dienas domaMedaļa Dienas doma
  Grey Wolf 12.09.17 11:14
 
5
0

tie divi stabi visu laiku bijuši kārots mērķis..

 

Epicentrs avatars
Medaļa DarbaholiķisMedaļa KomiķisMedaļa Doktors
  Epicentrs 12.09.17 15:08
 
2
0

Es neapgalvoju, ka ASV ir baltas, pūkainas un nevainīgas. Viņu ilggadējā uz austumiem orientētā politika nesa "augļus".  Austrumi ir smalka lieta.

Epicentrs avatars
Medaļa DarbaholiķisMedaļa KomiķisMedaļa Doktors
  Epicentrs 12.09.17 17:12
 
2
0

atbildot uz veiksmīGais komentāru " Tad pēc loģikas, lidmašīnai vajadzēja atsisti... " Tur daudz kas izgāja cauri un aizlidoja tālāk.

kasiits avatars
Medaļa RecidīvistsMedaļa RainisMedaļa Sertificēts spoks
  kasiits 13.09.17 11:16
 
3
1

Neticu, ka teroristi uzlaida gaisā. Lai saka ko grib parāk sekli. Tie torņi bija konstruēti, lai izturētu lidmašīnas uzbrukumu. Ēka arī gāja lejā kā spridzināta pa stāviem nevis it kā bruktu no augšas uz leju. Līdz tam laikam nebija izdevies nolaupīt vai ielidot lielo pilsētu gaisa telpās un tad pēkšņi trīs uzreiz. Lidmašīnas kurss kurš ietriecās 3 valdības ēkā vispār bija nereāls. Lai piedod bet amīši varbūt var to iestāstīs savai stulbajai nācijai, bet pārējā civilizētā pasaule jau redz kas notiek, naftu vajadzēja....

9K116 avatars
Medaļa NostradamsMedaļa Dienas domaMedaļa Rainis
  9K116 12.09.17 23:32
 
2
1

Likumsakarīgi un loģiski sabruka arī WTC-7 ēka, kurā neviena lidmašīna neietriecās

veiksmīGais avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa Gada raksts 2012Medaļa Dienas joks
  veiksmīGais 12.09.17 16:55
 
1
0

atbildot uz Epicentrs komentāru "Ja kas, lidmašīnas taisa no vēl cietāka titāna,... " Tad pēc loģikas, lidmašīnai vajadzēja atsisties pret māju un nokrist zemē, vai arī tieši otrādi, izlidot cauri un lidot tālāk  

9K116 avatars
Medaļa NostradamsMedaļa Dienas domaMedaļa Rainis
  9K116 12.09.17 11:17
 
1
0

atbildot uz Grey Wolf komentāru " tie divi stabi visu laiku bijuši kārots... " Ņujorkas landmarks...

Grenader avatars
Medaļa BērndārznieksMedaļa TrumpeMedaļa Spoks
  Grenader 12.09.17 20:59
 
1
0

atbildot uz Epicentrs komentāru " Esi mēģinājis pastumt lidmašīnu? Dzinēju tur... " Bet tikun tā pasažieru lidmašīnas  ir lielākoties  taisītas no alumīnija ,neviens šeit  nenolidz ka lidmašīņa sver vairākas tonas  neskaitot pat degvielu un dzinējus.Tikai pieminēju to ka pasažieru lidmašīnas ir taisītas galveno kārt no alumīnija

Epicentrs avatars
Medaļa DarbaholiķisMedaļa KomiķisMedaļa Doktors
  Epicentrs 12.09.17 21:27
 
0
0

atbildot uz Grenader komentāru " https://aviation.stackexchange.com/questions/... " 70 - 80%, tāpēc nevajag rakstīt, ka "vienigā vieta ,kas nav no aluminija ir  salona apdare un detaļas ,kam jaiztur liela slodze  (šašija un stiprinājuma detaļas) "

Logi arī nav no alumīnija.

Epicentrs avatars
Medaļa DarbaholiķisMedaļa KomiķisMedaļa Doktors
  Epicentrs 12.09.17 15:05
 
0
0

atbildot uz veiksmīGais komentāru " Tajā dienā putekļos pārvērtās 3 visciet... "

Ja kas, lidmašīnas taisa no vēl cietāka titāna, no izcila tērauda un kompozīta. Esi kādreiz stāvējis pie lidmašīnas šasijas? Lūk, tas lielais tērauda gabals spēj lidot reizes 4 ātrāk nekā ātrvilciens.

Grenader avatars
Medaļa BērndārznieksMedaļa TrumpeMedaļa Spoks
  Grenader 12.09.17 20:13
 
0
0

atbildot uz Epicentrs komentāru "Tajā dienā putekļos pārvērtās 3 viscietākā ... "

 

Pasažieru lidmašīnas kā boeing 747 taisa galveno kārt no alumīnija  un to sakausējumiem ,vienigā vieta ,kas nav no aluminija ir  salona apdare un detaļas ,kam jaiztur liela slodze  (šašija un stiprinājuma detaļas)

Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 20.09.17 15:10
 
0
0

atbildot uz Epicentrs komentāru " 7.tornis neizturēja zemes svārstības un gruve... " Neizturēja zemes svārstības un gruvešu kalna spiedienu. Ko tad teikt par to visu WTC6, WTC3 un WTC4?: http://4.bp.blogspot.com/_EZMGVwURo3M/S_XX-u5-aCI/AAAAAAAACqM/Dfom84g3K9Q/s1600/fig_1_1v2-709490.PNG

Epicentrs avatars
Medaļa DarbaholiķisMedaļa KomiķisMedaļa Doktors
  Epicentrs 12.09.17 20:31
 
0
0

atbildot uz Grenader komentāru "Pasažieru lidmašīnas kā boeing 747 taisa galven... "

Esi mēģinājis pastumt lidmašīnu?

Dzinēju turbīnas, svina akumulatori. Balasta atsvari, iespējams, pat no urāna. Tukša vien sver 80-86 tonnas.

Un pasažieru lidmašīnai pietiek izturības, lai veiktu nāves cilpu.

Epicentrs avatars
Medaļa DarbaholiķisMedaļa KomiķisMedaļa Doktors
  Epicentrs 12.09.17 20:43
 
0
0

atbildot uz veiksmīGais komentāru " Tavs avatars man novērš uzmanību   ... " Nemulsti, tās ir vīriešu kājas   

9K116 avatars
Medaļa NostradamsMedaļa Dienas domaMedaļa Rainis
  9K116 13.09.17 19:45
 
0
0

atbildot uz Epicentrs komentāru " Ja jau tās mājas bija tik labi konstruētas - ... " Ja zin kā spridzināt, var sagraut jebkuru māju vai būvi.

9K116 avatars
Medaļa NostradamsMedaļa Dienas domaMedaļa Rainis
  9K116 13.09.17 19:45
 
0
0

atbildot uz Epicentrs komentāru " 7.tornis neizturēja zemes svārstības un gruve... " Oficiālais reports saka `nekontrolēti ugunsgrēki`. No kurienes neatbilstība?

Epicentrs avatars
Medaļa DarbaholiķisMedaļa KomiķisMedaļa Doktors
  Epicentrs 13.09.17 19:21
 
0
0

atbildot uz 9K116 komentāru " Likumsakarīgi un loģiski sabruka arī WT... " 7.tornis neizturēja zemes svārstības un gruvešu kalna spiedienu.

Epicentrs avatars
Medaļa DarbaholiķisMedaļa KomiķisMedaļa Doktors
  Epicentrs 13.09.17 19:10
 
0
0

atbildot uz kasiits komentāru " Neticu, ka teroristi uzlaida gaisā. Lai... " Ja jau tās mājas bija tik labi konstruētas - tad jau arī ar spridzināšanu nebūtu sagrautas?

Grenader avatars
Medaļa BērndārznieksMedaļa TrumpeMedaļa Spoks
  Grenader 12.09.17 21:15
 
0
0

atbildot uz Epicentrs komentāru " Procentus studijā! Cik tur ir tā alumīnija? ... " https://aviation.stackexchange.com/questions/12958/what-materials-make-up-most-of-the-weight-of-an-aircraft