Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
44
1167

Par cik iepriekšējā rakstā man pārmeta, ka neticu citplanētiešiem, ja ir pierādījumi (video) šis raksts būs par pasaules lielākajiem viltojumiem. citplanētiešu nav šajā sarakstā, jo nav atklāts, ka tas ir feiks. :D

jau uzskatat, ka šis raksts nepieder pie orģinālrakstiem, es sazinājos ar augstākajiem spēkiem (adminu) un kurš teica, ka raksts atbilst kritērijiem. no žurnāla nevarēja paņemt copy-paste un manā rakstā daudzas lietas ir pateiktas īsāk kā žurnālā.

nbsp1nbspnbspnbspnbspnbsp... Autors: ZaZZ99 Pasaules lielākie viltojumi
1.

 

1.      Pats lielākais viltojums pasaules vēsturē, ir Romas dāvinājums baznīcai. 756.gadā, pēkšņi, pāvesta arhīvā tika atrasts 400gadus vecs Romas dāvinājums, no Romas imperatora Konstantīna lielā. Tajā teikts, ka pāvests Silvestrs dziedināja imperatoru no spitālības un par to saņēma varu pār daļu Romas. Par spīti protestiem, dāvinājumu atzina par spēkā esošu. Renesanses laikā dāvinājums tika vēlreiz izpētīts un tajā atrada pretrunas. Piemēram, dokumentā tika pieminētas baznīcas, kas 330.gadā (dāvinājuma gads) vēl nemaz nebija uzceltas. Tika pierādīts, ka dāvinājums ir viltots un pēc laika to atzina arī baznīca. Visticamāk, ka to sarakstījuši pāvesta ierēdņi ap 756.gadu. Turklāt Konstantīns acīmredzot, nekad nav slimojis ar spitālību.

nbsp1nbspnbspnbspnbspnbsp... Autors: ZaZZ99 Pasaules lielākie viltojumi
2.

 

1.      Holandietis Van Mēgers bija izcils mākslas viltotājs. Pēc otrā pasaules kara viņu apcietināja par izcilu mākslas vērtību pārdošanu vāciešiem. Runa bija par gleznu „Kristus un laulības pārkāpēja”. Uzskatīja, ka tas ir aizmirsts 17.gs gleznotāja Vemēra darbs. Pircējam viņš iestāstīja, ka glezna nonākusi pie viņa laimīgas sagadīšanās dēļ, kaut arī pats bija to uzgleznojis. Savu sākotnējo apsūdzību Van Mēgers atspēkoja tiesas zālē uzgleznojot citu Vermēra viltojumu.

 

nbsp1nbspnbspnbspnbspnbsp... Autors: ZaZZ99 Pasaules lielākie viltojumi
3.

 

1.      1993. gadā pieci draugi izjokoja savu profesoru un šis joks pārvērtās gadiem ilgos melos. Vēstures profesors Herberts Boltons centās atrasta plāksnīti, kuru uzstādījis jūrasbraucējas Frānsiss Dreiks kad 1959.gadā karalienes Elizabetes vārdā pasludināja īpašumtiesības uz atklāto Kaliforniju. Pēc aprakstiem draugi izgatavoja plāksnīti un atstāja brīvā dabā, kas tika atrasta pēc četriem gadiem. Ekspertīze liecināja, ka tas ir oriģināls. Patiesība nēca klajā tikai 2003.gadā, kad Boltons jau bija miris pārliecībā, ka atradis Dreika plāksnīti.

nbsp1nbspnbspnbspnbspnbsp... Autors: ZaZZ99 Pasaules lielākie viltojumi
4.

 

1.      1983.žurnālā „der stern” parādījās ziņa ka atrastas Hitlera dienasgrāmatas, kas pēc to īpašniekas, Konrāda Kujau vārdiem atrastas notriektā „Luftwaffe” lidmašīnā. Žurnāls par dienasgrāmatām samaksāja 9,9milj. Vācijas marku un sensāciju publicēja. Taču eksperti norādīja, ka daudzi fragmenti nokopēti no Hitlera runām, un dienasgrāmatās ir teicieni, kādus Hitlera laikā Vācu valodā nelietoja. Patiesībā tās bija sarakstījis pats Kuaju, kas saņēma četru gadu cietumsodu- tāpat kā viņa kontaktpersona žurnālā Gerds Heidemanis.

 

nbsp1nbspnbspnbspnbspnbsp... Autors: ZaZZ99 Pasaules lielākie viltojumi
5.

 

1.      1912.gadā Amatieris arheologs Čārlzs Dosons, kādā mazā Anglijas pilsētā Piltdaunā atrada galvaskausu, kam piere bija augsta kā cilvēkam, bet žoklim bija daudz kopīga ar pērtiķiem. Sprieda, ka atradums varētu būt pusmiljons gadu vecs. Tas radīja sensāciju medijos, jo galvaskauss nevarēja būt nekas cits, kā „iztrūkstošais posms”- pierādījums cilvēku radniecībai ar pērtiķiem. Kad 50.gadu sākumā šis galvaskauss tika pamatīgi izpētīts, tika atzīts, ka tas ir viltojums. Galvaskauss bija no sena mūsdienu cilvēka, bet žoklis- no mūslaiku orangutana. Pieņēma, ka viltotājs ir pats Donsons (šajā laikā jau bija miris, kā cienījams zinātnieks) jo galvaskauss viņam atnesa slavu. Bet pierādīta viņa vaina nav un šī viltojuma autors palika neatklāts

nbsp1nbspnbspnbspnbspnbsp... Autors: ZaZZ99 Pasaules lielākie viltojumi
6.

 

1.      Šis ir tiešām interesants.1917. gadā, kādā Anglijas pilsētiņā Kotingliu notika kas brīnumains. Divas māsīcas Frānsisa Grifita (10) un Elsija Raita (16) stāstīja, ka dārzā redzējušas laumiņas un pat sarunājušās ar tām. Neviens to neuztvēra nopietni, līdz meitenes visiem varēja rādīt fotogrāfijas, kurās redzamas ar savām spārnotajām draudzenēm. Šis stāsts momentāli ieguva milzu sajūsmu un pats Arturs Koinans Doils nešaubījās par bilžu īstumu. Taču neviens nepievērsa uzmanību, ka 16 gadus vecā Elsija bija talantīga māksliniece un strādājusi fotolaboratorijā. Sensacionālās fotogrāfijas tika sīki pētītas, tomēr atzītas par unikālām. Bija jāpaiet vairāk kā 50 gadiem, līdz kāds norādīja, ka laumiņas izskatās tiešu kā 1915. gadā izdotas bērnu grāmatas attēlos. Tad māsīcas atzinās, ka zīmējumi izgriezti un nostiprināti ar adatām.

nbsp1nbspnbspnbspnbspnbsp... Autors: ZaZZ99 Pasaules lielākie viltojumi
7.

 

1.      Vjetnamas kara laikā, ceļotāji Filipīnās sastapa primitīvu, izolētu tautu, kura pārtika no dabas veltēm un kuras valodā nebija vārds „karš”. Tas izklausījās pārāk skaisti lai būtu ticami. Un nebija arī. Tasadajas cilts neapstrādāja zemi un neturēja mājlopus, viņi dzīvoja alās un pārtika no sīkiem dzīvniekiem un ogām. Sākumā pie cilts plūda milzum daudz tūristu, zinātnieku un žurnālistu, bet 1972 gadā cilts ar Filipīnu palīdzību pārtrauca kontaktus ar ārpasauli. Tikai 1982 gadā, mainoties varai, žurnālisti atkal varēja apciemot Tasadajas tautu. Taču tagad šie ļaudis dzīvoja ciemos un staigāja rietumnieku drēbēs. Izrādās, ka viņi bija parasti cilvēki, ko Filipīnu valdība bija pierunājusi apmesties uz dzīvi alās, lai piesaistītu tūristus.

nbsp1nbspnbspnbspnbspnbsp... Autors: ZaZZ99 Pasaules lielākie viltojumi
8.

 

1.      Eiropas literatūras pasauli 18.gadsimta 60.gados pārsteidza unikāls atradums. Skotu skolotājam Džeimsam Makfērsonam bija izdevies uziet vairākas poēmas, ko 3. gadsimtā sacerējis bards Osains. Makfērsons pārtulkoja „skotu Homēra” poēmas un tās iemantoja milzu popularitāti. Fragmentus Gēte iekļāva savos darbos, Šūberts poēmai komponēja mūziku. Tomēr mēdijos aizdomas radīja Makfērsona mazrunība par poēmu oriģinālo manuskriptu. Tikai pēc viņa nāves radās iespēja izpētīt viņa avotus. Radās iespaids, ka poēmas veidots ne nesaistītiem fragmentiem un vietējo kalnienes iedzīvotāju stāstiem. Tādējādi leģendārais Osians bija Makfērsons pats.

nbsp1nbspnbspnbspnbspnbsp... Autors: ZaZZ99 Pasaules lielākie viltojumi
9.

 

1.      Šis, manuprāt, ir pats interesantākais. Krievijā 1903.gadā parādījās tekstu krājums, kas atmaskoja „pasaules ebreju sazvērestību. Krājumā ar nosaukumu „Cionas protokoli” varēja lasīt par notikušām ebreju sapulcē, kurās plānots sagraut pasaules ekonomiku un politisko kārtību izmantojot tādus līdzekļus, kā alkoholisms un pornogrāfija. Šie protokoli kļuva par iemeslu antisemītisma vilnim Krievijā. 1921.gadā tika pierādīts, ka šie protokoli ir viltojums, ko izgatavojuši Krievijas slepenpolicijas darbinieki. Tomēr „Cionas protokoli” jau bija sākuši uzvaras gājienu un ebreji tika nomelnoti medijos, un sistemātiskās ebreju vajāšanas nacistiskajā Vācijā tika pamatotas arī ar „Cionas protokoliem” vēl mūsdienās šis darbs kalpo par augsmi antisemītisma izpausmēm.

nbsp1nbspnbspnbspnbspnbsp... Autors: ZaZZ99 Pasaules lielākie viltojumi
10.

 

1.      1496.gadā Mikelandželo bija 21gadu vecs topošais mākslinieks. Viņš nolēma izmēģināt, vai ir spējīgs uz tādiem pašiem sasniegumiem kā mākslas darbu viltotāji. Ar kaltu un āmuru viņš radīja dusošā Amora skulptūru, viņš to ieraka skābā augsnē, lai tā izskatītos vairākus gadsimtus veca un pārdeva kādam kardinālam. Viltojums ātri tika atmaskots, bet tas visiem apliecināja Mikelandželo talantu. Nākamajā gadā baznīca viņam piedāvāja izpildīt pasūtījumu- tā bija slavenā „Pieta”.

44
1167

Citi šī autora raksti:

Lasi vēl labākos rakstus:

komentāri [38]

Niks: vai ienāc ar
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
Jon Snow avatars
Medaļa RecidīvistsMedaļa RecidīvistsMedaļa Recidīvists
  Jon Snow 11.05.11 15:19
 
86
5

... http://www.spoki.lv/vesture/10-lielakie-viltojumi-pasaules/213927 gandrīz tāds pats raksts kā man... + nahren tev viņš skaitās kā oriģināls???

Hagrids avatars
Medaļa SviestmaizeMedaļa StudentsMedaļa Spoks
  Hagrids 11.05.11 15:27
 
48
1

Īstenībā mēs dzīvojam Matrixā un viss ir fake... :)

Boddah avatars
Medaļa Sertificēts spoksMedaļa SEOMedaļa Sviestmaize
  Boddah 11.05.11 15:10
 
17
0

Gan jau, ka pasaulē vēl bez šiem ir daudz viltojumu, par kuriem neviens nenojauš.

flammable avatars
Medaļa SpoksMedaļa Dienas joksMedaļa Sviestmaize
  flammable 11.05.11 14:36
 
14
1

Bija interesanti palasīt! 

slida avatars
Medaļa Bronzas ninjaMedaļa Sudraba ninjaMedaļa Zelta ninja
  slida 11.05.11 23:35
 
10
0

Un kas jums liedz čakarēties un norakstīt no žurnāliem, grāmatām u.c. figņām? Cilvēks ieguldījis daudz laika pārrakstot ar roku un dažās vietās izmainot tekstu pēc saviem ieskatiem. Šis raksts oriģināl raksta statusu ir pelnījis daudz lielākā mērā kā tie, kas knapi aiz ausīm izvilkti ar nesakarīgiem vervelējumiem, lai tikai savilktu savus 200 vārdus 10 minūtēs. Padomājiet lõģiski

adolfnacpaliga avatars
Medaļa SviestmaizeMedaļa MaģistrantsMedaļa 1/13 kūciņas
  adolfnacpaliga 12.09.11 20:44
 
6
0

vajadzēs noviltot šo rakstu

Sc0uT avatars
Medaļa SpoksMedaļa SviestmaizeMedaļa Dienas joks
  Sc0uT 12.05.11 14:49
 
5
0

es jau domāju pie pirmās bildes par viltojumiem būs vnk viens vārds:

"reliģija."

VoodooDoll69 avatars
Medaļa SviestmaizeMedaļa Sertificēts spoksMedaļa Sākumskolnieks
  VoodooDoll69 12.09.11 22:26
 
4
0

Biggest fake of them all?

Religion! 

=)

Powerless BUFU avatars
Medaļa RecidīvistsMedaļa ŽurnālistsMedaļa Recidīvists
  Powerless BUFU 11.05.11 16:00
 
3
0

atbildot uz Marichella komentāru "Ilustrētā zinātne/vēsture. No kuras īsti nokopēji? " Nu nekas ja kopēja daudzi cilvēki neabonē šos žurnālus un bez tam slavenākie viltojumi ir plaši pazīstami

Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 22.07.11 11:05
 
2
0

6.es pat sapratu ka tās ir zīmētas laumiņas ;D

Astronia avatars
Medaļa Pilnu klēpi tulpēmMedaļa RecidīvistsMedaļa Nostradams
  Astronia 11.05.11 17:35
 
2
0

Ir skaista filma par laumiņu tēmu - Feju fotogrāfs. :) Tur ir līdzības ar raksta stāstu

halks1515 avatars
Medaļa SpoksMedaļa SviestmaizeMedaļa Sertificēts spoks
  halks1515 13.05.11 22:50
 
1
0

atbildot uz Boddah komentāru " Gan jau, ka pasaulē vēl bez šiem i... " piemeram ka tavas smadzenes

ZaZZ99 avatars
Medaļa TīģerisMedaļa ŽurnālistsMedaļa Redaktors iesaka
  ZaZZ99 11.05.11 16:18
 
1
0

atbildot uz Marichella komentāru " Ilustrētā zinātne/vēsture. No kura... "  raksts balstīts uz vēstures, bet šeit saīsināts un bildes atšķirīgas (Lielākoties). Ilgi nācās domāt vai likt kā oriģinālu, jo principā es viņ noīsināju. un vaita tā zvaigzne kko tik brutālu maina jūsu iegūtajā informācijā?

priedits avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa RecidīvistsMedaļa Recidīvists
  priedits 11.05.11 19:03
 
1
0

No Ilustrētās vēstures! 

Jessica Rabbit avatars
Medaļa Redaktors iesakaMedaļa ŽurnālistsMedaļa SEO
  Jessica Rabbit 12.09.11 20:49
 
1
0

4+

superīgs raksts!

KATz avatars
Medaļa SpoksMedaļa SviestmaizeMedaļa Sertificēts spoks
  KATz 12.09.11 22:05
 
1
0

zem otrās bildītes gleznotājs vermērs ne vemērs :) raksts forš +

Minx avatars
Medaļa ŽurnālistsMedaļa Redaktors iesakaMedaļa Amors
  Minx 12.05.11 14:05
 
1
0

atbildot uz ZaZZ99 komentāru " raksts balstīts uz vēstures, bet šeit saī... " Mums informācijas ziņā nekas nemainās, tev toties mainās nopelnīto cepumu daudzums. Domāju, lielākajai daļai ir vienalga, cik tu cepumus nopelni, taču tas nav godīgi pret tiem, kas velta daudz laika un piepūļu sevis veidotajiem rakstiem.

GreenValdis avatars
Medaļa Reāls pacansMedaļa RecidīvistsMedaļa Dienas doma
  GreenValdis 12.05.11 13:02
 
0
0

atbildot uz Blauritis komentāru " ... http://www.spoki.lv/vest... "

Vovo kādā sakarā sis ir orģinālraksts?  

ZaZZ99 avatars
Medaļa TīģerisMedaļa ŽurnālistsMedaļa Redaktors iesaka
  ZaZZ99 12.05.11 18:32
 
0
0

atbildot uz ZaZZ99 komentāru " raksts balstīts uz vēstures, bet šeit saī... " Vakar jau rakstu biju izņēmis domājot, ka tas nav oriģinālrakstam atbilstošs, bet divi admini teica ka droši var likt atpakaļ. uzskatu, ka esmu strādājis pie šī raksta vairāk, kā cilvēki kas raksta sava oriģinālraksta ievadā teikumus, kuriem ir apmēram šāda doma ""šo teikumu es uzrastīju, jo man pietrūka trīspadsmit vārdu līdz divsimt vārdu limitam." Es neaz nešaubos, ka ir bijuši daudzi tādi raksti, kuros ir vienkārši copy+paste no kādas mājaslapas, kas nav tik zināma, kā žurnāls Ilustrētā zinātne, kuru daļa ir  lasījuši.  

saba avatars
Medaļa TeamworkMedaļa Soarkana RūžeņaMedaļa Dienas joks
  saba 11.05.11 14:33
 
0
0

Par 6. bija kaut kāda mākslas filma